Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    valla bende cbr yok ama hastasıyım arkdasta var paso kaçırıp suruyom ark bazı modıfıyeler yaptı hava fıltlerı karbırator v.s tam bılmıyorum ama suan motor cana var gıbı maşşallah cbr kımse bıse demesın hıç bı markanın onun gıbı motoru yok dunyada tek neyse uzatmayalım kazasız belasız ve cezasız gunlr ;)

İmza yok barnak olmamı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı greenlove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayal mi..? ben hafıf egım lı yoda 155 gordum ... fakat 6 ya taktıgımd hız ne dustu nede artdı sabıtlendı yanı... su 120 130 u da zorla yapanları anlamıyorum bnm bitik balatayla rahat 130 u vuruyor bu hafta balataları degıştırıyorum bakalım 155 i gorucekmıyım..?
    Arkadaş düz yolda yapar mı diye sormuş sen eğimli yolda balatarım bitik şunu yaptım bunu yaptım diye neden egonu tatmin etmeye çalışıyorsun.
    Birakın artık şu apaci gibi ben şunu yaptım ben bunu yaptım muhabbetini.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sadece merakımdan soruyorum şu muhabbetlerden nefret ederim afedersiniz s.dik yarıştırmak gibi ama forumdan bir arkadaş yzf 125in bizim cıbırları yanına yaklaştırmayacağını söylemiş denemiş benm düşüncem performanslarının ve son hızın aynı olduğu yönünde sizin düşünceniz nedir? yani daha hızlı veya yavaş olması bana bişey kazandırmayacak ya da kaybettirmeyecek ama nedir bu milletteki cbr 125 takıntısı anlamadım neden sevmezler bu motoru ?
    yzf'nin fiyatının nerdeyse cbr 125'in iki katı olduğunu düşünürsen arada bir fark olmalı..?

kağıt üzerindeki değerler neredeyse aynı görünüyor iki motoruda kullananlara sormak lazım.

yinede 125cc'lik bi motorun 0km olanına 10bin liraya yakın para verenin aklına şaşarım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim ön fren acaba fazla mı sıkıyor ki tekeri kaldırdığımda rahatça dönmüyor balata sürtüyo. sizde de oluyor mu ya da nasıl gevşetebilirim hidrolik mi azaltcam ustaya mı götürcem ??

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf'nin fiyatının nerdeyse cbr 125'in iki katı olduğunu düşünürsen arada bir fark olmalı..?

kağıt üzerindeki değerler neredeyse aynı görünüyor iki motoruda kullananlara sormak lazım.

yinede 125cc'lik bi motorun 0km olanına 10bin liraya yakın para verenin aklına şaşarım
    YZF değilde yeni kasa cbr 125 hakkında yorum yapabilirim. Benim 110'luk lastiğime rağmen 5000 km'deki yeni kasa cbr 125 benimle gelemedi diyebilirim.

Yzf konusunda bence de arada fark olmalı diye düşünüyorum. Fakat onunda grenajları ve lastik ebatları bizim cbr'dan büyük. Buda onun eksisi. Forumda ikisini de kullanan birisi yok mu acaba? Dynner'ın fotoğrafları vardı. Görürse yorum yapar.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadşlar servisin söylediği 4km'de bir bakım yerinde daha kaliteli bir motor yağı kullanarak, ipone gibi, bu aralığı uzatmak mükün olabilir mi? tabiki havafiltresini, zincirin temizlenmesi gibi ufak tefek şeyleri periodik olarak yaparak.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bugün telefonuma mesaj geldi teorik sınav yerleri belli oldu 3 temmuzun

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşlar servisin söylediği 4km'de bir bakım yerinde daha kaliteli bir motor yağı kullanarak, ipone gibi, bu aralığı uzatmak mükün olabilir mi? tabiki havafiltresini, zincirin temizlenmesi gibi ufak tefek şeyleri periodik olarak yaparak.
    Yağ değişimini 2ooo Kmde bir değişmesini öneriyor kitabcık en güzelide ona uymak pek fazlada yağ almıyor zaten bizim makinalar 1.3 litre castrolun 10w 40 yağının litresi 25lira.
    Yada İstanbulda olanlar için Boncuk motorda Motul yağın litresi 25 Lira güzel bir fiyat ben 1ooo km sonra değiştircem

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende xenon taktırdım hemde servisde motorumun elektirik aksamında bi arıza oluşursa garanti kapsamı dısında kalıcak.
    diğer parcalar yani motor frenler vsvs halaa garantide
    hayırlı olsun üstad ne kadar a taktırdın acaba

Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(

CBR 125 Uzun yol deneyimi

Arkadaşlar merhaba. Geçen cumartesi Mahmutbey gişelerden TEM e çıktım. Çorluya kadar 2 kişi gittim. Yol deneyimimi paylaşmak istiyorum. Cbr 125 im le yaklaşık 1 seneyi devirdim. Öyle usta motosikletçide değilim. Ehliyeti de geçen sene aldım. Giderken ibrede 120 km yi gördüm. Ben 90 kiloyum, artçımda 70 kg. cbr 124 kg. 124 kg lık bir taşıt yakıtı da eklersek yaklaşık 165 kg yük taşıdı.
    Motorumda modifiye olarak, devil egzost , kn hava filtre ve ngk platinum buji var. ön lastikler 100 lük arkalar 120 lik. lastikler michelin plot sport.
    Dönüşte tek döndüm. son hız yine 120 idi. Bu beni şaşırttı epey. Belki gece yolculuğundan belki de yorgunluktan devirsiz kullanmış olabilirim. Ama ne hikmetse bu motorda dikkatimi çeken şey 6. vites. son hızları 5. viteste gördüm hep. 6. viteste gaz yemiyor. Sanki 6. vites yokuş aşağı için tasarlanmış. Ama şunu belirtmek isterim ki motor hafif olduğu için 110 km hızdan sonra yol tutuş düşüyor. Güvenli sürüş azalıyor. Cbr 125 şehir içinde hız sevmeme rağmen beni tatmin ediyor. Şehir içi trafikte seri kullanmak mümkün. Görünüş olarak ise , yandan görünüş süper ama arkadan görünüş ofsayt. Herkese selamlar... Ha bu arada bu motor 140 görmez diyemem. Bence her şey rodajdaki kullanıma bağlı. Son olarak 3 gün önce motor basın expres yolunda kendiliğinden baktım kaptı gidiyor 125 gördüm. Havanın nemi bile etki ediyor sanırım. Ama tüm bunlar 125 cc 13 bg bir motor için geçerli. 600 lük ya da daha yüksek cc li bir motorda yokuş aşağı , yolcu , lastik kalınlığı ve diğer etkenlerin fazla bir rol oynamıyacana eminim.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    arkadaşımda yzf125 var son hız 130.oda zar zor.gerisini sen anla.ama görünüm güzel bi ordan kazanıo ıste
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

hız konusunu açma kardeşim ortalık karışıyo
    Dediğin gibi bizim 6 vites uzun yolda ekonomi için gaz yemiyo pek.
    Ve bende birkaçkere denedim 110-120yi geçince sağdan yada soldan geliyorsa motoru çok savuruyor.lastiklerde orjin boyutlarında olunca tehlike artıyor.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bana acil repsol çıkartmaları lazım. Nerden bulabilirim resim halinde reklamcıya yaptırcam ama bulamadım. Biliyosunuz orjinal stickerlar cep yakıyor ve benim makinanın stickerlar kavladı biraz.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    bi ara birisi diyordu bende pdf halinde var atarı diye ama sayfalarda arasan bulamazsın.güncel tut mesajını.arada yaz tekrar tekrar.görürse o arkadaş atar sana
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar selam.

izin tarihlerim belli oldu ve abim ile birlikte 2 motor 3 kişi 10 temmuz'da bodruma gidiyoruz. seyahat için bir kuyruk çantası aldım bile dönüşte tek olacağımdan dolayı biraz tırsıyorum aslında ama yıllardır arabayla gidip geldiğim yollar. Gidişteki yorgunluk düzeyine göre dönüşü 2 güne yaymayı düşünüyorum belki balıkesir'de 1 gece konaklayabilirim. daha önce 19 mayıs'ta 13 saate yayarak yaklaşık 460km yol yapmıştık bu sefer amacımız 13 saatte 640km yol yaparak Turgutreis' ulaşmak. Seyahati Pendik İdo iskelesinden başlayarak ve her biri 45 dakika süerecek 2 uzun mola ve ihtiyaç duydukça benzin almak amacıyla 10ar dakkalık kısa molalar vererek tamamlamayı planlıyoruz. Mola yerlerimiz büyük ihtimalle susurluk çıkışı ve izmir selçuk olacak. yolda iletişim kurabilmek amacıyla 1 çift midland telsiz almayı planlıyoruz. bununla ilgili detaylı bir araştırma yaptık telsizleri aldıktan sonra tekrar buraya yazacağım.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hadi bakalım hayırlı yolculuklar.yol deneyimlerini çeşitli tecrübelerini ve fotolarını paylaşmanı bekleyeceğiz
    burak beykurt

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    arkadaşlar yok mu bildiğiniz 2.el siyah yada kırmızı 08 model cbr ya 1 aydır arıyorum bulamadım bı tane gitti :/

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hangi şehirde arıyorsun ama?
    burak beykurt

Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(
    Ben motosikletimi satabilirim. Kırmızı. Fiyat 5.000.- tl son..

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi şehirde arıyorsun ama?
    ben tekirdağdayım. çevre iller istanbul filan olabilir. bazı arkadaşlar mesafeyi sorun etmeyin demiş ama gidip konyadakı bı motoru nasıl alcam bılmıyorum. gıdıp ustaya baktırmak lazım getırmesı sorun vs vs. o yuzden fazla uzaklarda aramıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler