Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün benzin aldim ama kapağı açarken böyle bir şey dikkatimi çekmedi. Belki dikkat etmediğim için farketmemiş olabilirim. Ayrı bi sorum daha var. Motor 100Km'e kadar çok seri bir şekilde hızlanıyor fakat sonrası gelmiyor. 105'in üzerine çıkabilmiş değilim henuz. Hız meraklısı oldugumdan falan değil ama bu iki sorun birbiriyle alakalı olabilir mi diye düşünüyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    normal zaten 100 kadar gelip daha fazlasını yapmaması....125 cc lik motor zorlamaya gerek yok ama hafif eğimli yolda yıne aynı şey oluyosa sorun var demektir.ben eğimli yolda rahat 120 ye cıkıyom...

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Salih kardeşim Bize Kırmızı çoook yakışıyor.Birde kırmızı montlarımızı aldık mı tmmdır.Hayırlı uğurlu olsun.Allah asfalt yüzü göstermesin.

Burak abi gitmişin İstanbulun bir ucuna yakın olsa 3-4 qunde bir gider marşlardım ben.Ama az kaldı 1 aya biter senin okulda
    Bu hafta son sercan okul.ya babam da var çalıştırır da apartmanda çalıştırınca bi de yankı yapıyor acayip ses yapıyor.millet laf edecek diye çalıştırmamış babam.geçen gittiğimde sölemiştim çalıştır diye.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta son sercan okul.ya babam da var çalıştırır da apartmanda çalıştırınca bi de yankı yapıyor acayip ses yapıyor.millet laf edecek diye çalıştırmamış babam.geçen gittiğimde sölemiştim çalıştır diye.
    ne olcak ya gündüz vakti çalıştırınca kim ne diye bilir

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    valla apartman vakıflar lojmanı şimdi bana kalsa herkese gider yaparım da annemin iş arkadaşları hepsi.eşleri anneleri falan evde gündüz.şimdi biri çıkar bişi der falan o yüzden çalıştırmamış babam.zaten evdeyim artık 1 hafta kaldı okulun bitmesi.artık süreceğimden öyle bir sıkıntımız kalmadı
    burak beykurt

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla apartman vakıflar lojmanı şimdi bana kalsa herkese gider yaparım da annemin iş arkadaşları hepsi.eşleri anneleri falan evde gündüz.şimdi biri çıkar bişi der falan o yüzden çalıştırmamış babam.zaten evdeyim artık 1 hafta kaldı okulun bitmesi.artık süreceğimden öyle bir sıkıntımız kalmadı
    beykurt bu aktiflikle sınavlar kötü geçecek, kendini yollara vuracaksın

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    [QUOTE=casillas00;2058475]Vay Salih kardeşim Bize Kırmızı çoook yakışıyor.Birde kırmızı montlarımızı aldık mı tmmdır.Hayırlı uğurlu olsun.Allah asfalt yüzü göstermesin.

aynen kardeşim bize kırmızı cok yakışıyor evet araştırıyorum mont alcam 1.5 haftaya bgn şifayı kaptım 3 4 gundur geze geze hastayım :S yatıyorum

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=djsalih;2058791]
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardeşim bize kırmızı cok yakışıyor evet araştırıyorum mont alcam 1.5 haftaya bgn şifayı kaptım 3 4 gundur geze geze hastayım :S yatıyorum
    Ben prohelin bir montunu almayı düşünüyorum.2oo TL magazada deniycem güzelse sende ondan alırsın

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44841

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beykurt bu aktiflikle sınavlar kötü geçecek, kendini yollara vuracaksın
    çalışyorum çalışıyorum bakmayın böyle dediğime.15 dk ara verdiğimde siteye giriyorum falan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

pff noluyor ya:( dün akü bitmişti.hallettik.
    Bugünde motoru çalıştırıyorum gaz vermeyince istop ediyor.
    Marşa basıyorum motor çalışyor pat diye istop ediyor.illa 5 dakika gaz verip kendine getirmem gerekti.Motordan da anlamıyorum ki nedir nasıldır nedendir çözeyim.
    Ustaya götüremiyorum daha ehliyetim yok.kapalı yolda gezinip duruyorum tecrübe kazanmak için.
    Kafam attı resmen
    burak beykurt

Motosikleti
    CBR-125 R
    arkadaşlar bende yeni aldım bir cbr 125 2 gün oldu fazla sürüş tecrübemde yok aslında ama
    yav bu makine çok kayıyor lastiklerdenmi acaba. lastiklerde fena değil gibi yoksa bu aletin huyumu budur anlamadım.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
    Kayıyor derken virejda falan mı? Hızın ne kadar.Kaydığı olayları tam yaz ki tecrübeli arkadaşlar net bir yorum yapsın.
    Arka freni dengeli basmayınca arka teker kfren etkisiyle tam durduruluyor ve kayıyor ama senin ki bu yüzden mi bilemem.Belki ilk sürüşlerin diye frenlemeye alışmamandan dolayı diye böyle düşündüm.sen yine de yaz ne hızda nasıl kayıyor diye
    burak beykurt

Motosikleti
    CBR-125 R
    ilk önce arka firene bastığımda kaydı
    ikinci defa da ise 20-30 la giderken 90 derece köşeyi dönerken kaydım düşüyodum azdaha. yol asfaltı ıslak değildi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

beykurt teşekkürler
    olayın heyecanıyla teşekkür edemedim. amin herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Büyük ihtimalle sen ilk sürüşünün acemiliğiyle bisikletteki frenleme gibi sanıp ayak pedalına yüklendin.
    Hafifce dokunarak yavaşça durdurucan.Zamanla ayağın alışır hassasiyete merak etme.Sen bi anda pedala orantısız basınca fren arka tekeri kitlediğinden kayıyorsun.
    Düz yolda frenleme çalış bi yarım saat.Hakim olursun konuya zaten.
    Bir de sana tavsiye etrafta insanlar var diye gereksiz kontrolsüz hareketlere girme.
    Hatayı affetmiyor gördüğün gibi ufacık dokunmada kayıyor alet.Sakince kullan tecrübe kazan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

Bir de dönüşlerde bir vites aşağı al motoru.Motor freni deniyor buna.İşe yarıyor.
    burak beykurt

yeni moto alan arkadaşlar sürerken giderek daha hızlı sürdüğünüzü farkedeceksiniz. ve dikkat edin bu hızlı sürme aışkanlığınız kaza yapana kadar artacak. ve şunuda unutmayın aramızda 3 sene kullanıpta kaza yapmayan yok. ve kolu bacağı diz kapağı kırılan arkadaşlar çok. o yüzden özellikle ilk 3-5 ay git gide hızlanmayın

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    osmaniyeli içimizi bi kararttın bi kararttın denir mi öyle ya
    Bunları düşünmek bile o ihtimali arttırır.
    Kaza yapmayacakmış gibi kendinizden emin olun ki ani bir durumda soğukkanlı bir şekilde kurtarabilme ihtimali artsın.
    Kendini bi zaman gelecek düşücem piskolojisiyle kafasını kaska sokan adam ani bir durumda o anın geldiğini düşünüp kitlenir.
    En azından ben böyle düşünüyorum ve mantıklı geliyor bana.
    Tedbiri alıcaz ve kaza yapmayı akıldan çıkarıp yolumuza koyulucaz.
    Dediğin gibi gaz verdikçe gidiyor aletler.(bi yere kadar tabi).o yüzden ayarı bilmek gerekiyor.
    burak beykurt

osmaniyeli içimizi bi kararttın bi kararttın denir mi öyle ya
    Bunları düşünmek bile o ihtimali arttırır.
    Kaza yapmayacakmış gibi kendinizden emin olun ki ani bir durumda soğukkanlı bir şekilde kurtarabilme ihtimali artsın.
    Kendini bi zaman gelecek düşücem piskolojisiyle kafasını kaska sokan adam ani bir durumda o anın geldiğini düşünüp kitlenir.
    En azından ben böyle düşünüyorum ve mantıklı geliyor bana.
    Tedbiri alıcaz ve kaza yapmayı akıldan çıkarıp yolumuza koyulucaz.
    Dediğin gibi gaz verdikçe gidiyor aletler.(bi yere kadar tabi).o yüzden ayarı bilmek gerekiyor.
    motor süürmeyi göze aldıysan kaza yapmayı da göze almışsındır. kaza yapacağım diye korkmaz pek kimse. kaza anında da aha ipi tuttuk deyip gümlersin . kurtarabiliyorsan da kurtarırsın. kaza yaparken korkarsan yapacak bir şey yok.

basarken korkmayıp kaza anında elin ayağına dolaşmazmıydı yani bunları demeseydim.dedim ve elin ayağına mı dolaşacak. ilk 3 hafta ön frene basarsın hepsi o. onunda çarasi yok alışacaksın. dua et ve hatta yavaş git ki mmotora alış

ne yazık ki gerçek bunlar Beykurt

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben motosiklet kullanmayı öğrenmeye başlarken, çok yetenekliyim hemen öğrendim filan diyordum hatta düşmeyen motorcu yokmuş peeh ben hiç düşmeyip efsane olucam filan sanıyordum. 1 sene olmadan patladım

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    düşünce de o motoru yerde çizik görmek insanın içini acıtır ya
    burak beykurt

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motosiklet kullanmayı öğrenmeye başlarken, çok yetenekliyim hemen öğrendim filan diyordum hatta düşmeyen motorcu yokmuş peeh ben hiç düşmeyip efsane olucam filan sanıyordum. 1 sene olmadan patladım
    Aynen ben de bunları diyodum 7. ayda motoru yatırdık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler