Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.
    Vakti zamanında bende çok aramıştım. Tekzen mağazasında bulmuştum en sonunda. Hâla ellerinde varmıdır bilmiyorum.

Mağaza görevlisine gidip "sentil çakısı" varmı diye sorduğumda garip garip bakıyorlar genelde Ne işe yaradığını bilen satış görevli sayısı gerçekten az.

Eğer mağazalarda bulamazsan ve etlik yada çankaya taraflarındaysan işini halledene kadar bendeki sentil çakısını ödünç verebilirim. Takım çantamda öylece duruyor ve şimdilik işime yaramıyor. Sen işini halledince tekrar verirsin bana.
    evet o neki filan diyen çok oldu bi de özel mesaj attım, bir bakabilirsen abi...

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit bir yöntemi var. 0,7 kalem ucuyla ölçebilirsin
    çok zekice deniyeceğm.

Alıntı kemeroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SORUMA CVAP ALAMADIM BİLEN YOKMU?

arkadaşlar birşey sorucam
    zincir değişimini kaç bin km de yapmak lazım yada değiştirmek gereklimi. başka hangi parçalar kaç bin km değişmesi lazım. bilgisi olan varmı.
    yardımcı olursanız sevinirim.

valla periyodik olarak kaç km de değiştirlmesi gerekiyor bilmiyorum. ama bakımını aksatmazsan, 20.000km'yi aşkın bir süre kullanılabileceğini okumuştum. aslında kullanıma göre değişir, fazla zorlar yük bindirirsen erken değiştirirsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Arkadaslar bu motor nasıl sizce ? Fiyat km falan alınır mı ?

http://www.sahibinden.com/tertemiz_h...XQQdisplayitem

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X

zincir değişimini kaç bin km de yapmak lazım yada değiştirmek gereklimi. başka hangi parçalar kaç bin km değişmesi lazım. bilgisi olan varmı.
    sorduğun soru göreceli olup kullanıma ve kullanıcıya göre değişir....
    mesela zincir marka&kalitesine göre 15/20.000 kmde,yağı 2/4bin km,hava filtesi uzun ömürlü olup temizlenip tekrar takılabilir,lastiklerde kullanıma bağlı olarak 15/20bin ve soft kullanıma bağlı 30bin km bile olabilir,yağ filtresi vb periyodik değişecek parçalar aklıma gelen bunlar
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptıgım kaza sonucunda 3250tl masraf olusmuş :S:S:S:S
    ön jant ve disk de cok hafif 8 çizme var onları değiştirmiyor sigorta sadece onarım masrafını karsılıyor.onları cıkartırsak 2000tl gibi bi rakam var
    honda hayat da cüzdan da onda
    bu kadar ciddi olduğunu tahmin etmemiştim geçmiş olsun zaten sigorta karşılıyor sendede birşey yok ya önemli olanda o allah bir daha kaza bela vermesin kardeş.

arkadaşların dediği gibi kullanıma bağlı birde tabi yağlanmasına ben mesela 300 yada 400 kmde bir zinciri yağlıyorum servise götürdüğüm zamanlardada temizletiyorum ama ortalama 20.000 km gider diye düşünüyorum
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu motor nasıl sizce ? Fiyat km falan alınır mı ?

http://www.sahibinden.com/tertemiz_h...XQQdisplayitem
    bizim bekirin motoru işte yani sarsılmazın gerçekten çok temiz motor azda olsa kullanma şansım oldu gerçekten temiz motor eğer motorum olmasa hiç beklemez alırdım bekirin motorunu o paraya değer yani motoru.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontağı değişirsen ya çiftanahtar taşıyacaksın ya da depo ve bagaj anahtarını da değişeceksin.
    anam kontağı değiştirmekten bahsedince, aklıma hiç gelmedi benzin deposu ve bagaj nasıl unuturum depoyu bagajı bende neden bahsediyor diyordum ulan hırsız çok masraf açtın bana
    ...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar ciddi olduğunu tahmin etmemiştim geçmiş olsun zaten sigorta karşılıyor sendede birşey yok ya önemli olanda o allah bir daha kaza bela vermesin kardeş.

arkadaşların dediği gibi kullanıma bağlı birde tabi yağlanmasına ben mesela 300 yada 400 kmde bir zinciri yağlıyorum servise götürdüğüm zamanlardada temizletiyorum ama ortalama 20.000 km gider diye düşünüyorum

bizim bekirin motoru işte yani sarsılmazın gerçekten çok temiz motor azda olsa kullanma şansım oldu gerçekten temiz motor eğer motorum olmasa hiç beklemez alırdım bekirin motorunu o paraya değer yani motoru.
    Son oluruna ne der motorun bilgin varmı ?

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son oluruna ne der motorun bilgin varmı ?
    hiçbir fikrim yok ama ben olsam daha fazla para isterdim zaten 400 liralık egsoz var dediği gibi motor full+full iridyum buji hava filtresi zaten arka lastiği geçen yenilemişti bunlarıda düşün derim zincir takımında yenilemiş yani harikulade

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    sayın arkadaşlarım ve abilerim sonunda cıbırıma kavuşuyorum İNŞALLAH dediğim bursadaki motora dün baktım samimiyetime güvenerek saolsun evimin önüne kadar getirdi motoru bu forumdan tanıştığım abi vardı aynı yerde oturuyomuşuz haberımız yokmuş oda sağolsun geldi yardım etti baktı bi kusur bulamadık İNŞALLAH pazartesi notere gidip halledeceğiz

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın arkadaşlarım ve abilerim sonunda cıbırıma kavuşuyorum İNŞALLAH dediğim bursadaki motora dün baktım samimiyetime güvenerek saolsun evimin önüne kadar getirdi motoru bu forumdan tanıştığım abi vardı aynı yerde oturuyomuşuz haberımız yokmuş oda sağolsun geldi yardım etti baktı bi kusur bulamadık İNŞALLAH pazartesi notere gidip halledeceğiz
    hadi şimdiden hayırlı olsun salih kazasız belasız kullan inşallah kaça anlaştınız

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    hayırlı olur güzel günlerde sürersin inşallah...hevesli birisin sevindim bak senin adına
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    saol onur abi vala cok heycanlandım ilk ama yakından gormek ck dehşet bişeymiş istediğim renk bide cok iyi duruyordu işte dun bı akrabamız vefat etmiş o haber geldı o esnada yarım kaldı pazartesi evrakları felan getir notere gidelim dedik öyle kaldı babamlar aydına gitti hayırlısıyla gelsinler inşallah alacaz herkese cok tşkler

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Rotten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 15 gündür forumu ve özellikle bu konuyo ısrarla takip ediyorum en sonunda dayanamadım bende katıldım aranıza...
    Adım Tolga, Bodrumda yaşıyorum, 4 senelik scooter kullanıcısıyım :D mondial 151rs var şuan onu satıp yada satmadan bende artık bir cbr125 kullanıcısı olmak istiyorum. Netten araştırıyorum ve sizinde dediğin gibi fiyatlar banada biraz fazla geldi, yani sıfırı 6 milyar iken 5 yaşındaki 30bin km motora 3.500tl istiyorlar :\ neyse diyeceğim şu ki ; Bodrumdayım maksimum 3500tl ye sorun çıkarmayacak 3-4 sene daha zevkle kullanabileceğim bir cbr 125 arıyorum... yardımcı olabilcek yada motor tavsiye edebilcek varsa çok sevinirim.. tek istemediğim şu sarı mavi yeşil kırmızı renk cümbüşü olan üzerinde repsol yazanlar ( sanırım sizinde repsol dediğiniz o oluyo, biraz acemiyim motor konusunda afoola şimdiden)

İlk mesajım biraz uzun tuttum, hepinize bol cbr li günler diliyorum
    hoşgeldin aramıza.katılımcı olman dileğiyle iyi forumlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

gözün aydın salih kazasız belasız kullanırsın inşallah
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    İNŞALLAH Teşekkür ederim kardeşimmm

Motosikleti
    Kymco Vonex 250
    saol onur abi vala cok heycanlandım ilk ama yakından gormek ck dehşet bişeymiş istediğim renk bide cok iyi duruyordu işte dun bı akrabamız vefat etmiş o haber geldı o esnada yarım kaldı pazartesi evrakları felan getir notere gidelim dedik öyle kaldı babamlar aydına gitti hayırlısıyla gelsinler inşallah alacaz herkese cok tşkler
    gözün aydın kardeşim, kazasız belasız, darısı başıma. Fellik fellik arıyorum ama bodrumda bulmak zor, manisa ve izmirden çok ilan var onlarada gittinmi almak lazım.. nası yapıcaz bilmiyorum, resmen kuduruyorum

Motosikleti
    ninja 250 '11
    http://www.sahibinden.com/2009_mart_...XQQdisplayitem

sahibinden.com a satılık ilanını da koydum inşallah değer verecek birine gider

hanginizin ehliyeti VAR???
    :pl::bestmt:

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    Alıntı FiqhteR`_CbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu yazının cbr 125 kullanıcıları bilgi paylaşım bölümünde ne işi var.ayrıca polis misin ? çevirme oldu da bizim mi haberimiz yok? amacın ne anlamadım? arkadaşlar kusura bakmayın ama uzun zamandır bu siteye takılıyorum son zamanlarda forum kurallarından bi haber yazılar yazıyorsunuz...bilgi içermeyen teknik konularla alakası olmayan şeyler yazmayın forum kurallarını okumanızı öneririm.samimi söylüyorum eskiden öyle konualr tartışırdık ki burada adeta motorumuzu yeni almışcasına hayretlere düşerdik. son zamanlarda motor alıcam alır gibiyim alsam mı almasam mı alsam nasıl olur gibi kimseye pek faydası olmayan konular işleniyor.lütfen motor hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum azcık emek sarf edip geçmiş yazıları okuyup ondan sonra akıllarına takılan şeyleri sorsunlar...herkese bol güneşli sorunsuz kazasız 10000 devir civarında sürüşler..

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Benim yok napcan? ne saçma bir soru ya.Sanki herkes ehliyetsiz kullanıyor da hanginizin var da konuşuyorsunuz der gibi imalı yazmışsın
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu yazının cbr 125 kullanıcıları bilgi paylaşım bölümünde ne işi var.ayrıca polis misin ? çevirme oldu da bizim mi haberimiz yok? amacın ne anlamadım? arkadaşlar kusura bakmayın ama uzun zamandır bu siteye takılıyorum son zamanlarda forum kurallarından bi haber yazılar yazıyorsunuz...bilgi içermeyen teknik konularla alakası olmayan şeyler yazmayın forum kurallarını okumanızı öneririm.samimi söylüyorum eskiden öyle konualr tartışırdık ki burada adeta motorumuzu yeni almışcasına hayretlere düşerdik. son zamanlarda motor alıcam alır gibiyim alsam mı almasam mı alsam nasıl olur gibi kimseye pek faydası olmayan konular işleniyor.lütfen motor hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum azcık emek sarf edip geçmiş yazıları okuyup ondan sonra akıllarına takılan şeyleri sorsunlar...herkese bol güneşli sorunsuz kazasız 10000 devir civarında sürüşler..
    bir kes daha tekrarlamakta fayda görüyorum

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen

çok şükür a2+b ehliyetim var arkadaş bu soruyu sorma nedenin ne olabilir acaba elbet bir nedeni vardır bizide aydınlatırsan memnun oluruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler