Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    olum senin sağ peg üzerine yatmış motor ayar tutmuyo neyse bakalım güle güle kullan hayırlı olsun...

ha bide ne ara çektin fotoları ? ben içerde tüttürürken mi :D
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yakında cbr125 r
    oo utku kardeş hayırlı olsun güzel olmuş

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olum senin sağ peg üzerine yatmış motor ayar tutmuyo neyse bakalım güle güle kullan hayırlı olsun...

ha bide ne ara çektin fotoları ? ben içerde tüttürürken mi :D
    Ruhun duymaz senide çekerim

bu arada sol pege de inceden bi civata atsak fena olmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:15 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 AM ----------

Alıntı jackass239 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya iyi güzel de bende de aynı motor var o tank pad kesikli ya üst kısmı altta deponun üstündeki etiket çok kötü duruyo ya onu çıkarmam lazım ya da bütün bi tank pad almam lazım kesikli değil bence o etiketi sende çıkar
    Dostum o beyazı cıkar eger iz kalırsa beze az benzin dök yavasca ovalayarak cıkart anında cıkar
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ayıp ettin biraz öle kullan bakalım sıkıntı olursa civata değil de ince bir somun takarız birde akşam üzerileri biraz daha dikkatli ol
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Başta dynner kardeşimizin ve hepinizin katkılarıyla yağ değişim işini iki gün önce halletmiş bulunuyorum beklediğimden çok daha kolaymış geçen ay servise resmen boşuna 30 tl vermiş oldum yağ parası hariç Neyse bu şekilde öğreniliyo zaten bu işler şimdi sırada aklımdaki iş ampuller zaten konuyu açmıştım geçen hafta beyaz ampulleri alsam diyelim kendim takabilir miyim böyle işlere elim yatkındır birde babam otomobil tamircisi ordan da ekstra avantajlıyım yani ne dersiniz
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Utku pegler hayırlı olsun. Dün 6 civarı aynalı ya giriyorduk ki seni gördüm ama son anda farkkettim sen olduğunu.Evet renk biraz açık kalmış ama hoş yine de güle güle kullan.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Motosikleti
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utku pegler hayırlı olsun. Dün 6 civarı aynalı ya giriyorduk ki seni gördüm ama son anda farkkettim sen olduğunu.Evet renk biraz açık kalmış ama hoş yine de güle güle kullan.
    Canın saolsun dostum

önlere en iyisi ya harbi kırmızı yada gümüş rengini almak

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    esp dostum ampul ısı bıraz zahmetlı bı ıs ama ben ugrasırım ve yaparım dıosan o zaman kolay oluo sahsen ben oyle yaptım osramın acık beyaz ampullerını aldım 30 lıraya zenona yakın bı sekılde aydınlatma sunuorlar bana hemde garantılı bır urun oldukca memnunum ampullerı takman ıcın kafa grenajından tut yan granajlara kadar hepsını sokmen lazım aslında gayet kolay bı ıs ama sabırlı ugrastırıcı bı ıs olmasından dolayı bı daha yapmam galıba

Motosikleti
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esp dostum ampul ısı bıraz zahmetlı bı ıs ama ben ugrasırım ve yaparım dıosan o zaman kolay oluo sahsen ben oyle yaptım osramın acık beyaz ampullerını aldım 30 lıraya zenona yakın bı sekılde aydınlatma sunuorlar bana hemde garantılı bır urun oldukca memnunum ampullerı takman ıcın kafa grenajından tut yan granajlara kadar hepsını sokmen lazım aslında gayet kolay bı ıs ama sabırlı ugrastırıcı bı ıs olmasından dolayı bı daha yapmam galıba
    Naabtın dostum ya kafa grenajına gerek yok

sökeceğin şeyler 2 adet göstergenin yanlarındaki siyah plastikler ve ardından göstergenin 2 adet vidası var anahtarlada onları actıktan sonra göstergeyi yukarı doogru cek yavas cekersen gösterge yuvasından cıkacak ardından alt tarafta ampul girişlerini görebilirsin başlarında plastik var bu plastıkleri cekip cıakr ardından ampul yuvalarını tutan tel göreceksin. bu tellerıde bastırıp sag veya sola doru cektikten sonra yuva cıkacak yuvayı cek cıksın. cıktıktan sorna ampuller yuvaya centikli baglanmıştır yani o teli cıkarır gibi ampulleride bastırıp saga veya sola cevirip cıkarıorsun.

Ancak sakın mtooru çalıştırma bu işlemler sırasında. e mumkunse motor çalışmış ise bi 10 dakka falan bekleki ampullerin ısısı düşsün yoksa ellerini yakabilirsin

yeni aldığın ampülleride takabilirsin aynı şekilde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:23 PM ----------

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o ampüllerin modeli nedir ?

osramın bizim motorlara göre ampuülü yok diye biliyorum

Motosikleti
    şimdilik yok
    dynner kafayı fılan sokerek benım daha kolayıma gelmıstı bu ıs ondan ole soledım ama senın dedıgın gıbıde oluo tabı bu ıs bu arada adamım osramın bızım motorlara gore dogru ampulu bulunmuor ama ben osramın beyaz h4 unu aldım uzun kısa yani ancak tırnakları yanı ayakları yuvaya oturmuodu bende o ayakları kopartıp oturucak sekılde olcu alıp tekrardan kaynakladım yanlıs anlasılmasın kaynak derken olukcu bı abımıze yaptırdım olukcu kaynagı oldu yanı yoksa dıger kaynak akımlarına ampul dayanmaz patlar tabi yani yenı bır osram urettıgımı soyleyebılırım aksama farların fotolarını cekıp koyayımda yapmayı dusunen arkadaslara bı ornek olur ben aydınlatmasında cok cok memnunum zenona yakın gozukuo patlama gıbı bı olayda yok patlasada garantılı oldugu ıcın sorunda yok

Motosikleti
    Hmm anladım ancak dikkat ette aküyü bitirme gerçi dinamoya baglı ama o lambanın özellikleri kac mesela 35w mi ?

Motosikleti
    şimdilik yok
    tabıkı dostum o konuyu dusunduk 55 yada 60 olması lazım onu tam bılmıorum aku olayı ıcın ıse anahtar yaptım acma kapama ısı goruyor gunduzlerı genelde acmıorum farımı aksamları kunlanıorum boylece kendınıde sarj etmıs oluor ortadakı parkı ıse ledlı mavı beyaz karısımı bısıy yaptım oda gayet hos duruor gunduzlerı ıse yarıor hem aracların farketmesını saglıor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mrb arkadaşlar 2006 cbr 125'in 20,000 bakımında neler yapılıyor ve ne kadar ücret alınıyor acaba

Motosikleti
    Er-5
    Tamamdır arkadaşlar sanırım pratikten dersimi aldım Ama osram en kalitelisi olsa da sanırım o kaynak işi benim için zor olur o yüzden sorunsuz bi şekilde bizim motora uyabilecek bi ampul markası tavsiye edebilir misiniz arkadaşlar yarın öğleden sonra değiştirmeyi düşünüyorum farları benim için sökme takma işlemleri hiç zor değil dediğim gibi tamirci çırağıyız alet edevat da zaten dolu

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı esp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır arkadaşlar sanırım pratikten dersimi aldım Ama osram en kalitelisi olsa da sanırım o kaynak işi benim için zor olur o yüzden sorunsuz bi şekilde bizim motora uyabilecek bi ampul markası tavsiye edebilir misiniz arkadaşlar yarın öğleden sonra değiştirmeyi düşünüyorum farları benim için sökme takma işlemleri hiç zor değil dediğim gibi tamirci çırağıyız alet edevat da zaten dolu
    Exelite-Premium / Beyaz Halojen Ampul. HS2 Duy tipi. (Philips ürünü)
    Ampul yuvalarını değiştirmeden, eski ampulü çıkartıp olduğu gibi onun yerine takılan, CBR 125'e uyan beyaz halojen ampul. Biz eşimin eski motorunda kullanıyorduk. Uzun araştırmalarım sonucu ancak bunu bulabilmiştim ben direkt uyan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mrb arkadaşlar 2006 cbr 125'in 20,000 bakımında neler yapılıyor ve ne kadar ücret alınıyor acaba

Motosikleti
    Er-5
    Eyvallah abi sağolasın Bi çıkıp bakalım şu ampule de hemen halledelim şu işi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 PM ----------

Alıntı oykucafe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar 2006 cbr 125'in 20,000 bakımında neler yapılıyor ve ne kadar ücret alınıyor acaba
    Arkadaşım örneğin İstanbul-Pazarbaşı servisinde, bir saatlik işçilik 28 tl. Yani bunun üstüne yaklaşık 25 tl yağ için kafadan koyacaksın değişecek diğer parçalarının fyatlarını öğrenip hesaplayacaksın muhtemelen 2 saatlik işçilik alacaklardır yani minimum 100-150 arası bişey tutar diye düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı oykucafe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nelerin değişecegine baglı.

ben kendim yaptım servisini 15 lira yağ,30 lira hava filtresi,15 lira cr-9e buji

başka bişeyn deişmesne gerek kalmadı su anlık

Motosikleti
    şimdilik yok
    arkadaslar dun gece 1 kac fotosunu cekmıstım bızım cıbırın farlarının buyrun

son resımlerde tam aydınlatması bellı olmamıs ama

Motosikleti
    Er-5
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exelite-Premium / Beyaz Halojen Ampul. HS2 Duy tipi. (Philips ürünü)
    Ampul yuvalarını değiştirmeden, eski ampulü çıkartıp olduğu gibi onun yerine takılan, CBR 125'e uyan beyaz halojen ampul. Biz eşimin eski motorunda kullanıyorduk. Uzun araştırmalarım sonucu ancak bunu bulabilmiştim ben direkt uyan.
    Bu gün son mesajımı yazdıktan sonra evden kalkıp önce 4.Levent eski otosanayi sitesine, ardından Kağıthane'deki bir sürü motorcuya oradan da son çare olarak Sirkeci'ye gitmiş olmama rağmen hiçbi yerde H2 beyaz ampul bulamadım uyuz oldum kıl kaptım Birisi bana net adres verebilir mi acaba veya en kötü ihtimalle dynner dostum bana İzmir'den kargoyla alıcı ödemeli olarak gönderebilir misin kafaya taktım bu işi halletmem lazım bi iki güne yahu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler