Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bugün 2 motor balık tutmaya gittik..Gideceğimiz yeri ben bilmiyorum ormanın içinde bir yer..Neyse önde ramzeyin 125 lik bi motoru arkada ben ve artçım babam..İlk baştan her şey güzeldi asvalt yol..Sonra yol ıstarvize hafif çakıllı yol oldu..sonra kestirme diye bi yola girdi öndeki bende peşinden girdim..Artık yol tam krosluktu sanırım bir traktör yerler ıslakken geçmiş ordan traktörün lastikleri patinajdan yolu yarım metre aşşağı indirmiş(traktörün ortası normal yükseklikle)bizde o yollardan gidiyoruz mevsimde yaz olduğu için yerler kuru ama ağaçların dalları filan hep yerde dalları yolun yarısını kapatmış..Sonradan yol diye bir şey kalmadı..Eski orman yollarından(bazıları kaçakçı yolları der) gitmeye başladık..2. vitese atamıyorum zaten yol bi kum bi kurumuş toprak..Motor kayarak ilerliyo bi sağ bi sol..Arkada da 100 kiloluk babam var..Biz bi ara kestirme diye girdiğimiz yolu kaybettik..Sonradan bayağı bi dolaşarak gideceğimiz göle gittik..Gidiş 80 km,Geliş 45 km sırf o kestirme yola saptığımız için kaç kez cıbır devriliyodu..Grenajlar ince ince çizildi şu anda toz içinde olduğundan çok belli değil yarın cbr la uğraşıcam..Zincir daha tertemizken toz içinde kaldı disklerde aynı ikisindende ses gelmeye başladı..daha geçen hafta her şeyini(zincir,disk) temizlediğim motor daha önce hiç olmadığı kadar kirlendi..Çiziklerin fotosunu atarım yarın..He bide yerde ne varsa tiken(diken),ağaç dalı demeden öndekine yetişmek için basmak zorunda kaldım..Birkezde koca bir taş ön lastikten sekip ayağıma geldi..Lastik zaten kötü durumdaydı şimdi kabak oldu iyice allahtan patlamadı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 2 motor balık tutmaya gittik..Gideceğimiz yeri ben bilmiyorum ormanın içinde bir yer..Neyse önde ramzeyin 125 lik bi motoru arkada ben ve artçım babam..İlk baştan her şey güzeldi asvalt yol..Sonra yol ıstarvize hafif çakıllı yol oldu..sonra kestirme diye bi yola girdi öndeki bende peşinden girdim..Artık yol tam krosluktu sanırım bir traktör yerler ıslakken geçmiş ordan traktörün lastikleri patinajdan yolu yarım metre aşşağı indirmiş(traktörün ortası normal yükseklikle)bizde o yollardan gidiyoruz mevsimde yaz olduğu için yerler kuru ama ağaçların dalları filan hep yerde dalları yolun yarısını kapatmış..Sonradan yol diye bir şey kalmadı..Eski orman yollarından(bazıları kaçakçı yolları der) gitmeye başladık..2. vitese atamıyorum zaten yol bi kum bi kurumuş toprak..Motor kayarak ilerliyo bi sağ bi sol..Arkada da 100 kiloluk babam var..Biz bi ara kestirme diye girdiğimiz yolu kaybettik..Sonradan bayağı bi dolaşarak gideceğimiz göle gittik..Gidiş 80 km,Geliş 45 km sırf o kestirme yola saptığımız için kaç kez cıbır devriliyodu..Grenajlar ince ince çizildi şu anda toz içinde olduğundan çok belli değil yarın cbr la uğraşıcam..Zincir daha tertemizken toz içinde kaldı disklerde aynı ikisindende ses gelmeye başladı..daha geçen hafta her şeyini(zincir,disk) temizlediğim motor daha önce hiç olmadığı kadar kirlendi..Çiziklerin fotosunu atarım yarın..He bide yerde ne varsa tiken(diken),ağaç dalı demeden öndekine yetişmek için basmak zorunda kaldım..Birkezde koca bir taş ön lastikten sekip ayağıma geldi..Lastik zaten kötü durumdaydı şimdi kabak oldu iyice allahtan patlamadı..
    Kötü olmuş, ufak çizikleri pasta kolay geçiriyor. Zinciri, balatayı temizler devam edersin. Balık tutabildinizmi bari ? Çektiğin çileye deymiştir umarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:21 AM ----------

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 geri ne ya
    Pişşt çaktırma O gırgır geçerde ben geçemezmiym
    Okan ACAR

Motosikleti
    cbr_125
    çıkma lastik veya uygun fiyatla lastik ankarada nerden buluruz arkadaşlar.marka ne olsun kullananlar ve ankaralılar bi baksın yav

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bende 120lik lastik bakıyorum izmirde nerden bulabiliriz????yada netten satan var mı???
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    cbr_125
    bs lastik bayini aradım az once 240 lira civarında dediler cok pahalı.ben 150 ayırdım lastik için ama nerden bulurum bilmiyorum

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    lastik alcaksanız ya pirelli mt75 yada Metzeler lasertec alı derim ikside çift olarak alındıgında 200-250 civarı bi fiyatta.
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

lastik alcaksanız ya pirelli mt75 yada Metzeler lasertec alı derim ikside çift olarak alındıgında 200-250 civarı bi fiyatta.
    metzeler lasertec kullandım çok iyi bir lastik değil. michelin pilot sport tan biraz daha kötü kalıyor

Motosikleti
    hangi ebatı kullandın

Motosikleti
    cbr_125
    120 80 17 düşünüyorum ben arkaya.önü değiştirmeye gerek varmı bilmiyorum ama.

Motosikleti
    mantklı benmki 120/70 80 osla daha iyi olcak

hangi ebatı kullandın
    100 lük kullandım. pirelli de kullandım .(kendi motomda hepsi) ama lasertec biraz daha kötü. durodan iyi tabii ki veya irc den ama reklam yaptıkları kadar iyi değil silica lastik vb reklamları var. ben alırken 155liraya almıştım. made in germany umuyordum lasertecler made in brazil çıktı. brezilya da iyidir ama alman kadar iyi olmuyor

Motosikleti
    cbr_125
    bu arada arka için en uygun ebatlar nedir 120 liklerde. 120 70 17 mi 120 70 18 mi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 PM ----------

ayrıca ben ankarada nerden bulabilirim takım 250 liraya lastik

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 PM ----------

120 80 18 ölçülerinde bir lastik buldum uyarmı arkadaşlar ebatlar bizim ufaklığın arkasına size ??

Alıntı RedCarpet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada arka için en uygun ebatlar nedir 120 liklerde. 120 70 17 mi 120 70 18 mi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 PM ----------

ayrıca ben ankarada nerden bulabilirim takım 250 liraya lastik

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 PM ----------

120 80 18 ölçülerinde bir lastik buldum uyarmı arkadaşlar ebatlar bizim ufaklığın arkasına size ??
    uymaz senin jant 17inç o bulduğun ise 18

Motosikleti
    cbr_125
    tş osmaniyeli.aramaya devam

Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bir kere bile almak istediğin motosikletin özelliklere bakmadınmı CBR125 6 ileri 1 geri manuel şanzımana sahip Yani evet vitesli
    sende haklısın arkadaşım da ben tam olarak sormak itediğimi soramadım sanırsam otomatik vites seçeneği de var mı demek istemiştim :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 PM ----------

Alıntı RedCarpet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yücel ilk vitesli motorun olacaksa bence iyi seçim cbr 125. sağını solunu hasarlarsan biraz masraflı oluyo ama bu motoru sürdükten sonra 2 veya 4 silindirli bi motora rahat geçersin
    sağolasın redcarpet :D
    bakalım hayırlısı başlıcaz artık bi yerden

Selamlar. Seneye öss den sonra bende motor almak istiyorum.. Özellikle şehir içi okula gidip gelmek ve yazları arasıra kafam bozulduğunda tek başıma şehirler arası kaçamak da yapmak istiyorum.. Cbr 125 hem görünüş itibariyle hem yeni başlayanlara uygun olması ve dediğiniz üzere az yakıt tüketimiyle tercih edebileceğim bi motor haline geldi. Ama bi yandan da hyosung 250 ile cbr125 arasında kaldım. Açıkçası honda ismi bana daha çok güven veriyor...
    Ankarada oturuyorum da acaba şehirlerarasında mesela İstanbula bursaya falan giden olmuştur mutlaka izlenimlerini merak ediyorum açıkçası...
    1 sene içerisinde 2. el fiyatlarında ne kadar bi oynama olur onuda merak ediyorum... Keşke zaman hemen geçse de kavuşsam diyorum artık... =)
    Ayriyetten boyum 1.87 ve kilom 62 bu motor üstünde nasıl dururum merak ediyorum... =)
    Saygılar

Motosikleti
    Honda CBR 125 (siyah inci)
    nasİL olmuşşşş
    CARBON.xD

[B][I]Dunyada iki Ceşit MotoR waRdiR Honda Ve DieRLeRi:cat:[/I][/B]

Merhaba Arkadaşlar Honda Almak istiyorum elbette Cbr 125 şu an ehliyetim yok varda B var ehliyet alana kadar çok merkezi yerlere gitmesem (genelde mahalle aralarında yada ara yolları kullanarak) sağa sola gitsem sıkıntı olur mu şu anda kursa yaziliyorum tahminim 1 ay için de alicam motoru ehliyetsiz yakalasa polis tutumu nasıl oluyor ceza ödeyip kurtulabiliyormusun yoksa bağlıyorlarmı motoru başınıza geldimi hiç

birde şunu öğrenmek istiyorum diyelim bir yere gittiniz gezmeye motoru bir yere bırakırken zincirliyormusunuz yoksa bağlamasanda sorun olmuyormu park sorununu nasıl çözüyorsunuz

bazı motorlarda alarm var deniyor çalışma mantığı nedir benim motordaki en büyük korkum çalınma olayı ne gibi önlemler aliyorsunuz

şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Dostum eger polis senı yakalarsa ve inatcı cıkarsa 650 lira ceza yersın ehliyetin hiç olmadıgından ve motorun garaja çekilir.

motoru nereye koyacagna baglı cok işlek yerlerde normal kitleyebilrsn ancak tenha yerlerde alarm ve kilitsiz koyma derim burası türkiye

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı motodrag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasİL olmuşşşş
    CARBON.xD

Bu elciklerden bende almak istiyorum ama hiç bir yerde bulamıyorum feyizoğlunda'da ellerinde kalmamış..Siz nerden aldınız..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler