Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sonunda ne alıcağıma karar verdim galiba bugün ehliyet için kaydımı yaptırdım ve son kez bakarken motorlara derbi gpr125r çarptı gözüme belki biraz fazla yakıyo falan ama allahı var güzel motor şimdi bunu buraya yazmamın sebebi görkemden bilgi almak istemem çünkü forumdaki en bilgili motorculardan biri o.Sence nasıl tercih görkem?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    d3niz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    eveeet cbr 125'ten ses mi çıkar diyenlere geliyor sıradaki videolar paraya kıydım devil taktırdım, kayıt yaptığım cihaz dandik olduğundan ses biraz garip ama..sesi videodakinden daha iyi

http://www.youtube.com/watch?v=pJySgctHPA4

http://www.youtube.com/watch?v=14hbRrrhEn8
    --HayatONDA--

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Cbr 125 R ın 100 km deki yakıt tüketimi nedir?
    Zamanında 1 depoyla (10) 270 km civarı giderdim...

- Konforlu bir motosiklet midir? (Soruyu biraz açıyım : Ön sele rahat mı ? Arkada oturan rahat eder mi ? Rüzgar yedikçe tokat yemiş gibi olur musunuz? 1.83 cm boyda bi insanın beli ve dizleri ağrırmı ? )
    Diğer içi sünger dolu puf puf selesi olan motorlardan tabiki daha rahatsızdır.
    Arkadaki yüksek devirde peglerden güzel titreşim yer. Uzun yolda depoyla bütünleşirsiniz. Ama yine de çekilemez bir rahatsızlık değil.

Çıplak motosikletlerin aksine , rüzgarda tokat yemezsiniz. Bu konuda grenajlar fazlasıyla işini yapıyor.

- 13.2 bg olduğunu duymuştum ... Kalkışlarda seri mi ?
    Fena sayılmaz. Klasmanında gayet iyi.

- Zincir , dişli , hava filtresi , yağ filtresi , piston , krank gibi modifiye işlemleri yapılabilir mi ?
    4 zamanlı su soğutmalı 125'lik bir motora yapılan modifiyelerin hepsi yapılabilir. Ne kadar fark yaratacağı modifiyeye göre tartışılır.

- Orjinal bir Cbr 125 R ın yaklaşık piyasası nedir ? (kazasız,yan yatmasız,garajda muhafaza edilmiş,özenle bakılmış,yorulmamış ve 10000km yi geçmemiş)
    3.500-3.700

- Periyodik bakımlarında ödenen masraf ne kadar?
    40TL - 80TL arası servisine ve km'ne göre değişir.

- Parça temini sorunsuz mu ?
    Fabrikada var ise 2 günde , yok ise en fazla 2 haftada elinde. Eğer bulunması çok zor nadir bir parça ise 1 aya kadar uzayabilir. Veya eğer motor için çok önemli bir parçaysa "hot list" 'e sokup , 1 haftada eline ulaştırılabilir. Honda bu konuda tektir.

- Kaç km de motor rektifiye ister ?
    Isteyene kadar çoktan satmış olursun.

- Kronik bir arızası var mı ? (fabrikadan kaynaklanan veya her cbr125r da rastlanan genel bi rahatsızlık)
    Farları kapatamadığın için ampulleri arada sırada patlar. Fakat güvenlik açısından bu bir standarttır.

Alıntı ciblll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda ne alıcağıma karar verdim galiba bugün ehliyet için kaydımı yaptırdım ve son kez bakarken motorlara derbi gpr125r çarptı gözüme belki biraz fazla yakıyo falan ama allahı var güzel motor şimdi bunu buraya yazmamın sebebi görkemden bilgi almak istemem çünkü forumdaki en bilgili motorculardan biri o.Sence nasıl tercih görkem?
    Bilgili olduğumu kim demiş yahu

2 zamanlı motorlar gerçekten tuhaf motorlar.
    Sana kendimden emin bir şekilde şöyledir veya böyledir diye bir açıklama yapamayacağım.

Bir kere Derbi Nude 125 kullanma şansım oldu. Pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Gaza verdiği tepki olsun , sesi olsun , rolantisi olsun...
    "Pat pat pata pata pat pata pat"

Ben motorun saat gibi çalışmasını seviyorum. En ufak bir farklı ses olsun , rahatsız eder. Bu yüzden 4 zamanlı motor tercihim.

Kimileri de 2 zamanlı motorlara taparlar. Bu kişilikle alakalı biraz.
    Gerçekten de Aprilia Rs serisi olsun , Derbi Gpr olsun Gilera Gfr olsun süper motorlar. Güzel görünüyor , iyi kaçıyorlar.
    "Yarış motoru" mertebesine Cbr gibi 4 zamanlardan daha yakınlar.

Yakıt konusunda. Artık bu motorlar yeni nesil motora sahip. Eski gilera 180'ler gibi yakmıyorlar.

Bir keresinde bir grupla şile'ye gitmiştik.
    Arkadaşımda Derbi 180 vardı. Yokuşlarda Cbr'ı harcıyordu , düzde kafa kafaya gidiyorduk. Fakat gittiğimizde onun motoru diğer Fazerler ile aynı miktarda yakmıştı.

Diyeceğim şudur ki , eğer imkanın var ise , git test et.
    Yoksa da , tecrübe etmekte yarar var. Uygun bulursan , kaçırma.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında 1 depoyla (10) 270 km civarı giderdim...

Diğer içi sünger dolu puf puf selesi olan motorlardan tabiki daha rahatsızdır.
    Arkadaki yüksek devirde peglerden güzel titreşim yer. Uzun yolda depoyla bütünleşirsiniz. Ama yine de çekilemez bir rahatsızlık değil.

Çıplak motosikletlerin aksine , rüzgarda tokat yemezsiniz. Bu konuda grenajlar fazlasıyla işini yapıyor.

Fena sayılmaz. Klasmanında gayet iyi.

4 zamanlı su soğutmalı 125'lik bir motora yapılan modifiyelerin hepsi yapılabilir. Ne kadar fark yaratacağı modifiyeye göre tartışılır.

3.500-3.700

40TL - 80TL arası servisine ve km'ne göre değişir.

Fabrikada var ise 2 günde , yok ise en fazla 2 haftada elinde. Eğer bulunması çok zor nadir bir parça ise 1 aya kadar uzayabilir. Veya eğer motor için çok önemli bir parçaysa "hot list" 'e sokup , 1 haftada eline ulaştırılabilir. Honda bu konuda tektir.

Isteyene kadar çoktan satmış olursun.

Farları kapatamadığın için ampulleri arada sırada patlar. Fakat güvenlik açısından bu bir standarttır.

Bilgili olduğumu kim demiş yahu

2 zamanlı motorlar gerçekten tuhaf motorlar.
    Sana kendimden emin bir şekilde şöyledir veya böyledir diye bir açıklama yapamayacağım.

Bir kere Derbi Nude 125 kullanma şansım oldu. Pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Gaza verdiği tepki olsun , sesi olsun , rolantisi olsun...
    "Pat pat pata pata pat pata pat"

Ben motorun saat gibi çalışmasını seviyorum. En ufak bir farklı ses olsun , rahatsız eder. Bu yüzden 4 zamanlı motor tercihim.

Kimileri de 2 zamanlı motorlara taparlar. Bu kişilikle alakalı biraz.
    Gerçekten de Aprilia Rs serisi olsun , Derbi Gpr olsun Gilera Gfr olsun süper motorlar. Güzel görünüyor , iyi kaçıyorlar.
    "Yarış motoru" mertebesine Cbr gibi 4 zamanlardan daha yakınlar.

Yakıt konusunda. Artık bu motorlar yeni nesil motora sahip. Eski gilera 180'ler gibi yakmıyorlar.

Bir keresinde bir grupla şile'ye gitmiştik.
    Arkadaşımda Derbi 180 vardı. Yokuşlarda Cbr'ı harcıyordu , düzde kafa kafaya gidiyorduk. Fakat gittiğimizde onun motoru diğer Fazerler ile aynı miktarda yakmıştı.

Diyeceğim şudur ki , eğer imkanın var ise , git test et.
    Yoksa da , tecrübe etmekte yarar var. Uygun bulursan , kaçırma.

bilgilisin işte yaw 321513135 kişinin sorusuna cevap verdin aynı anda ya motor ehliyetini bi alayım ondan sonra karar vereyim ben en iyisi şimdi iyice araştırdımda 12-15 binden sonra falan full değişim yapman gerekiomuş galiba..

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    12000 15000 km ler cbr icin daha baslangic..
    iyi bakilmis yada en azindan yagi suyu zamaninda degistirilmis bir cbr rahatlikla 100.000 gider bence..gitmeli yani..

ben 13000 civari sattigimda sesi ilk aldigimdan farkli degildi..
    ileride nispeten buyuk bir motor aldigimda tekrar cbr alicam zaten..kenarda dursun..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

gorkem 10 ltreyle 270 az degılmı??? bu degerı sehır ıcımı sehır dısımı yaptın ögrenebılırmıyım??? benım bıldıgım cbr 125 ler 100kmde 3 lt yakıyo

enjeksıyonlu yenı tip cbr 125 ler eskılere gore daha mı kalıplı yoksa resımdemı öle gorunuyo bu yenı kasa Tr ye hıc gelmedı degılmı??? geldyse inceleyen varmı?

dooki' kanka :D napıon motoruma iyi bakıosun demi müdüüür :D

bıde bisey sorucam cbr 125 te en ıyı ses alınan egzoz hangisidir??? ben youtube ta onlarca vıdeo ızledım en ıyı arrow sanırım çok ıyı bi sesi var,cbr kullanıcıları hangi egzoz daha iyi ve tok kulağa hoş ses verir?

arkadaşlar bu ürünü duyan varmı? bu ürün egzoz sesınımı arttırıyo yoksa motorun gücünümü?

http://www.youtube.com/watch?v=WlhMw...eature=related

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Arkadaşlar cümleten geçmiş olsun..
    MICHELIN Pilot Sporty 130/70-17 62T=220 tl olmuş

Alıntı devran31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gorkem 10 ltreyle 270 az degılmı??? bu degerı sehır ıcımı sehır dısımı yaptın ögrenebılırmıyım??? benım bıldıgım cbr 125 ler 100kmde 3 lt yakıyo

enjeksıyonlu yenı tip cbr 125 ler eskılere gore daha mı kalıplı yoksa resımdemı öle gorunuyo bu yenı kasa Tr ye hıc gelmedı degılmı??? geldyse inceleyen varmı?
    270 km benim için iyi bile Kullanana göre değişir bu değer...

Yeni kasa , şimdikiyle nerdeyse aynı ölçülere sahip. Sadece önden daha tatlılaşmış. Arkadan yine aynı motor...
    2008 Kiev motosiklet fuarında inceledim. Ön tarafı hoş olmuş fakat diğer kısımlarında yenilik olmaması insanın biraz canını sıkıyor. Hele ki , piyasaya yeni Derbi 4T , R125 gibi motorlar girince , Honda'nın artık bu motoru tamamen yenilemesi lazım... Ama durum böyle olunca da , Türkiye'ye yüksek fiyat yüzünden getirilmiyor... Iki ucu...

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cümleten geçmiş olsun..
    MICHELIN Pilot Sporty 130/70-17 62T=220 tl olmuş
    Benim zamanımda getirtmeyi durdurmuşlardı... Yoksa 250ye bulsam bile alacaktım. Cbr'a en iyi uyan lastiklerden biri bu , çünkü küçük motorlar için üretilmiş pilot sport'un kardeşi...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    A2 yaşını beklior..
    bu kasa 2011'e kadar gelirmiki acaba..!
    ' [B][U]2011[/U][/B]
    ..Loading.. ::157::

arkadaşlar bu ürünü duyan varmı? bu ürün egzoz sesınımı arttırıyo yoksa motorun gücünümü?

http://www.youtube.com/watch?v=WlhMw...eature=related
    Ürün değil o . Hava filtresi kutusunun başındaki hava şnorkeli... Onu çıkartmışlar.

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tr deki bayi lerde yeni kasa yokki
    bu yeni kasa enjoksiyonlu 2009

buda eski kasa honda tr 2005 model motorları 2009 diye satıyor

http://images.google.com.tr/imgres?i...3D270%26um%3D1
    biraz fark var. yeni model fiyatı verip 2005 2006 model almaktan daha mantıklı olur bence sizce hangisi uygun
    birde enjeksiyonluyla karbürütörlü arasında 100km de ne kadar fark olur?
    Arkadaşlar honda'nın kendi sitesindeki cbr125 bile bu yeni grenajlıdan değil.. Bu yeni modeli nerden bulabilirim??
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Daha çooook sonraları gelir Türkiyeye bunun yeni kasa modelleri
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    HONDA cbr125 siyah
    selam arkadaşlar artık bende hondacıyım
    ::xrock::::148::

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün değil o . Hava filtresi kutusunun başındaki hava şnorkeli... Onu çıkartmışlar.
    hea :D insan cahil olmasın :D saol gorkem

pekı nıe cıkarıyolar sesten baska bi espırısı varmı?

arkadşalar bunu ayrı bi tpoic açıp sorma geregı duymadım topic kırlılıgı olmasın...cbr 125 te en ıyı ses alınan egzoz hangisi?

Motosikleti
    cbr 125
    hea :D insan cahil olmasın :D saol gorkem

pekı nıe cıkarıyolar sesten baska bi espırısı varmı?

arkadşalar bunu ayrı bi tpoic açıp sorma geregı duymadım topic kırlılıgı olmasın...cbr 125 te en ıyı ses alınan egzoz hangisi?
    nasıl ses istediğine bağlı..eğer cırt,tiz ve yüksek gürültülü istiyorsan arrow egzoz takıcaksın, tok, gür derinden bağıran ama gürültü olarak arrow kadar olmayan egzoz istiyorsan devil en iyisi diyebilirim fiyatı da pek bi güzel...ehe vade farksız 12 taksit var şu anda anes motorda.
    --HayatONDA--

denız senın motorunu dınledım gayet tatmınkar ses alınca devıl takabılırım ama bıtane arrow dınledım cok guzel sesı ozellıkle 8-9. sn dekı sesı çok hoşuma gitti
    arrowun sesı(bıraz tiz cıkıyo ama yuksek devırde nasıl ses verıyo onu bılmıyorum)
    http://www.youtube.com/watch?v=ctE57...eature=related
    buda devil(gayet tok sesı var)
    http://www.youtube.com/watch?v=pJySg...eature=related

arrowun goruntusu pek guzel değil ama aragaz sesi guzel duruyo...

denız sen egzozu yenı aldın takıp ettığım kadarıyla kaça aldın ???
    haa bıde tiger egzoz takıyolar onun nasıl ses ve fiyat ???

arkadaslar bi devıl egzoz dha
    http://www.youtube.com/watch?v=fpLRPhm2zuk&NR=1
    buda çok guzel :D

Motosikleti
    cbr 125
    egzozu 820 liraya aldım 12 taksit, şu an 760larda geziniyo fiyat ve verdiğim her kuruşuna değer ses mükemmel ötesi, arrow yüksek devirde biraz cırtlatıyo sesi(sevenler de var) tiger sadece tüp fiyat 250 tl civarı devil'de heathers dahil fiyat sana söylediğim..valla uzun vadeli kullanmayı düşünüyosan cıbırı devil derim her türlü
    --HayatONDA--

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ne gerek war egzoza ; Doğal sesi en güzeli

Pırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler