Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    benğim zincirde ufak tefek paslanmalar gördüm. 1000 km sonra 16000 bakımı var beklesem mi yoksa değiştirmek gerekirmi. heryerinde değil ama detaylı bakınca bi kaç yerde gördüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR-125 in alternatifi CBF olamaz.... Bi kere tür ve kullanış amacı bakımından tamamen farklılar... CBR-125 in alternatifi 4 zamanlı da Yamaha YZF-125 R olabilir yada 2 zamanlı da Derbi GPR-125, Aprilla RS-125, Gilera MXR-125 veya GFR-125 olabilir...
    Saygılar
    bi kere 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorları karşılaştırman hata görünüş olarka pek aynı denemezler azda olsa kalıpları var ama özellikle ivmelenme ve son sürattede olsa çok farklı makinalar 2 zamanlı motor pist motorudur zaten

Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım;
    Söz ettiğin Kanuni GT250R aslında HYOSUNG GT250 R dır, o ayrı bir konu ama... Bahsettiğin motosiklet CBR-125'e kesinlikle alternatifi olamaz çünkü CBR 125 cc bir motor o ise 250 cc bir motor, alternatif sözcüğü mevcut olanın benzeri-muadili anlamına gelir.
    Şimdi sence CBR-125 GT250R a hiç benziyor mu ? He tamam tip olarak ikiside benziyor ikiside RACE ikiside SuperSport ama ona bakarsan o zaman bütün SuperSport'lar CBR-125 e alternatif olur
    aslında süper sport'ta denemez sport demek daha yerinde olur süperlik bi tarafları yok

Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca bahsettigm motoru bılıorum acıklamana hıc gerk yoktu zamnet etmıssın ben hyosungdan degılde S&T kanuniden bahsediorum.. aynı degiller cünkü kanuni GT 250Rın motor aksamında düzetmeler yaparak piyasaya sürdü. . .
    hepsi hikaye kanmayın bu tarz şeylerede bu kadar madem düzeltme yapılmış neden motorun iç yapısı halen daha aynı bozulduğu zamanda 2007'yede 2008'ede aynı parçalar takılıyor
    aslına bakarsan sadece insanlar motoru nasıl kullanması gerektiğini öğrendiler eğer ninja 250'de hyodan önce girseydi emin ol oda krank kıracaktı büyük ihtimalle çünkü 600lük performansı için zorlarsan olacağı budur her makinayı gücüne göre kullanmak gerekir kontrolsüz güç güç değildir diye boşuna demiyorlar bak sonra krank'ta kırılı motorda yanar...

Alıntı lacivertt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benğim zincirde ufak tefek paslanmalar gördüm. 1000 km sonra 16000 bakımı var beklesem mi yoksa değiştirmek gerekirmi. heryerinde değil ama detaylı bakınca bi kaç yerde gördüm.
    kaç km'dir kulanıyorsun bide motoru kullanıyormusun yoksa kış diye yatıyormu
    eğer yatıyorsa normaldir yağla kullanmaya devam et
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuniye güvenioruz
    ..................

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    İlk@yy
    11000 de almıştım. kışın en fazla 2-3 hafta yatmıştır. Yağlama ve temizliğini yapıyorum. Yolda giderken kopma falan yapar mı diye cekiniyorum. Birde 12000 bakımında servis teki usta (Mehmet Konşuk) bu zincir orjinali değil değiştimişler bu şekilde de idare edebilirsin istersen değiştirebilirsinde demişti.

Motosikleti
    kanuniye güvenioruz
    motor illaki iyileştirilecek her geçen gün ama dediğim gibi insanlar motoru kullanmasınıda başına gelenlerden sonra öğrendiği için birazda ondan dolayı çok fazla sorun yaşayan yok artık
    600 cc performansı almaya çalıştı herkes onlar gibi gitmeye çalıştı hep ilk çıktığında piyasaya ne oldu motor pert... sonra bu motor kötü
    ama ben inanıyoruki ninja 250de geldiğinde hyo gibi tepki görecek ve aşırı yüklenicek zorlanılacaktı
    he illaki hyodan daha dayanıklı ama elinde sonunda olan bu olacaktı oda bozulacaktı aynı şekilde ülkemizde pek çok kişi motosiklet kullanmasını tam anlamıyla bilmiyor halen daha ....

Alıntı lacivertt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk@yy
    11000 de almıştım. kışın en fazla 2-3 hafta yatmıştır. Yağlama ve temizliğini yapıyorum. Yolda giderken kopma falan yapar mı diye cekiniyorum. Birde 12000 bakımında servis teki usta (Mehmet Konşuk) bu zincir orjinali değil değiştimişler bu şekilde de idare edebilirsin istersen değiştirebilirsinde demişti.
    paslanmadan çok bişe olmaz zincirin esnekliğine bak şimdiye kadar kaç kere gerdirdin ona bak genel olarak max. 4 5 gerdirmede 1 felan değiştirmen makuldur

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    ilk aldığımda çok gevşekti bakımda gerdirdiler sonrada bi gerdirme işlemi olmadı şu an da ihtiyacı yok gibi. ben bi servise gsteriyim olmassa yinede teşekkürler

ilkay abicim haklısın o konuda kullnmayı bılmoruz.. anlasılan acıklamayı baya bi seviorsun sorayım bende sana hemen aklıma takılan bir soruyu terim kullanmadan anlatcam anlatabılrım umarım. 3.veya 4. vitesteyim misal motoru vites dusurerek yavaslatıorum tam zorluycak sekılde degıl ama bagattrıyorum tabi devir ucuyor böle motora zararı ne olur ?

hyoda yapsam motor yalan mı olur malum alısmıs kudurmustan beterdir
    ..................

Motosikleti
    ilkay abicim haklısın o konuda kullnmayı bılmoruz.. anlasılan acıklamayı baya bi seviorsun sorayım bende sana hemen aklıma takılan bir soruyu terim kullanmadan anlatcam anlatabılrım umarım. 3.veya 4. vitesteyim misal motoru vites dusurerek yavaslatıorum tam zorluycak sekılde degıl ama bagattrıyorum tabi devir ucuyor böle motora zararı ne olur ?

hyoda yapsam motor yalan mı olur malum alısmıs kudurmustan beterdir
    kompresöre bindirdiğinde çok yüksek aşırı devirlere çıkartmadığın sürece zararı olmaz şahsen hyoda max. 8500 deviri geçmeden kullanılmasından yanayım (hoş böyle kullanarakda bozabilirsin) kompresördede bundan yukarı zaten çıkma ihtiyacı olacağını sanmıyorum vites düşürürken (hyo için geçerli yine v motoru olmasından dolayı yeterli oluyor)

sadece debriyaj ve gazı nasıl kullanman gerektiğini bil yeter

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kompresöre bindirdiğinde çok yüksek aşırı devirlere çıkartmadığın sürece zararı olmaz şahsen hyoda max. 8500 deviri geçmeden kullanılmasından yanayım (hoş böyle kullanarakda bozabilirsin) kompresördede bundan yukarı zaten çıkma ihtiyacı olacağını sanmıyorum vites düşürürken (hyo için geçerli yine v motoru olmasından dolayı yeterli oluyor)

sadece debriyaj ve gazı nasıl kullanman gerektiğini bil yeter
    saolasın abicm.. hyo sayende tamamen batcak az kaldı
    ..................

Motosikleti
    saolasın abicm.. hyo sayende tamamen batcak az kaldı
    batıracak bişe demedimki ben yukarıdada yazdığım gibi her motoru gücüne göre kullanmakta yarar var gaz kolunu sonuna kadar çevirip dehh yürü be diye içinden geçirmekle olmuyor işte 250cc motor 29 hp 600rr'la kıyaslıyor kibileri görünüşe bakıp 4 katı güç var ama diğer makinada ve torkuda o makinayı kaldırabilecek şekilde düzgün bi şekilde (yani öyle tapa gaz yapmana gerek kalmıyor motorda her zaman motorun alabileceği güç miktarını vericeksin gazla fazlasını verirsen zarar veriyorsun motora demektir hyodada olan buydu bundan dolayı motor kullanmasını bilmiyoruz dedim)

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanmasını bilmekle alakası yok.
    Hyo kendine göre ucuz bir motor (du) , ama çok kaliteli bir motor değil.
    Japon kadar kaliteli asla değil ama çinli kadar kalitesiz de değildi.
    Onu sevilen yapan da buydu , ve tabi kalıbı.

Kullanmayı bilmesen , deviri sonuna kadar çevirsen de devir kesici diye birşey olmalıydı motorda. Bu Hyo'larda yoktu , ve bu kullanıcının değil motoru üretenin hatasıydı.

Kanunide devir kesici getirildiği ilan edildi fakat birkaç arkadaş olmadığını gösterdi.

Ayrıca Hyo , şanzuman olsun , parçaları olsun , Cbr'dan daha kalitesiz bir motosiklettir. Kullanana kadar yorumlarım olumluydu. Fakat kullandıktan sonra tamamen değişti. Hayatımda başka motor kullanmasam sevebilirdim. Rahatsız vites geçişleri olsun , 170 yapan bir makina olmasına rağmen 1000rr'dan bile çok rahatsız bacaklarınızın arasındaki devasa depo yüzünden her dakika kasılmanız olsun benim beğenimi kazanamadı.
    Fakat fiyat , ve aynı segmentte (4 zamanlı kalıplı racing görünümlü 250'lik) başka motor olmadığı için çok tutuldu.

Kawasaki'ye gelince, kesinlikle böyle bir hata yapmaz. Ninja 250 ile Hyo aynı kefeye konulmamalıdır. Bakımlarını yaptığın sürece Ninja yürür. Bizzat kullanmadım , fakat testler ve yorumlar olumlu.

Şu an , S&T Kanuni ile Ninja 250'nin fiyatlarının birbirine çok yakın olduğunu düşünürsek , tercih etmem gerekseydi gözüm kapalı Ninja250'yi tercih ederdim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmasını bilmekle alakası yok.
    Hyo kendine göre ucuz bir motor (du) , ama çok kaliteli bir motor değil.
    Japon kadar kaliteli asla değil ama çinli kadar kalitesiz de değildi.
    Onu sevilen yapan da buydu , ve tabi kalıbı.

Kullanmayı bilmesen , deviri sonuna kadar çevirsen de devir kesici diye birşey olmalıydı motorda. Bu Hyo'larda yoktu , ve bu kullanıcının değil motoru üretenin hatasıydı.

Kanunide devir kesici getirildiği ilan edildi fakat birkaç arkadaş olmadığını gösterdi.

Ayrıca Hyo , şanzuman olsun , parçaları olsun , Cbr'dan daha kalitesiz bir motosiklettir.
    Fakat fiyat , ve aynı segmentte (4 zamanlı kalıplı racing görünümlü 250'lik) başka motor olmadığı için çok tutuldu.

Kawasaki'ye gelince, kesinlikle böyle bir hata yapmaz. Ninja 250 ile Hyo aynı kefeye konulmamalıdır. Bakımlarını yaptığın sürece Ninja yürür.

Şu an , S&T Kanuni ile Ninja 250'nin fiyatlarının birbirine çok yakın olduğunu düşünürsek , tercih etmem gerekseydi gözüm kapalı Ninja250'yi tercih ederdim.
    başka japon tabiki kore malına göre üstün ama şuda var kalitede bi yere kadar götürür insanı türkiyede acaba 30 40 binden fazla race makina kullanan varmıdır çok fazla çoğu bi şekilde bozuluyor ve dağılıyor bide avrupadaki insanlara bak motoru gelmiş 120binlere tık demiyor daha eksantrik zinciri bile değişmemiş durumda aynı makina hemde
    benim anlatmak istediğim yine motordan performans alarak hızlı giderekte olsa motoru kullanım farkı çok şeyi değiştiriyor

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SS motosiklet demek devir demek zaten. Bu makinalar devir çevirerek yürüyor. Başka yolu yok. 10.000 devri geçmeyeceksen Ss alma zaten.
    Avrupadaki SS'ler de tın tın gitmiyorlar yolda.

Burda önemli olan birkaç neden var,
    -En önemlisi motorun bakımlarını aksatmamak , doğru şekilde yapmak.
    -Ikincisi bizim insanımız hemen yenisini almak ister. Motor 30.000'de öldüğünden değil.
    -Bir diğer neden ise , Türkiye'de Avrupa'daki kadar parça olanağı yok. 2000 model bir SS'in grenajlarını parçalasan aylarca beklersin. En büyük sorun da bu. Insanlar 3 sene eskidiği anda elden çıkarmaya çalışıyor. Ufak tefek sorunu olan eski makinalar da parça eksikliğinden yatıyor.
    -Son neden ise biraz bizimle ilgili. Yollarımızın bozukluğu. Ama bu en son neden.

not:Bu arada yanlış anlaşılmasın. Kullanıcı hatası değil başta bahsettiğim. Motorun sınırlarını zorlamak. Performanslı kullanmak.
    Sen 4'ten 1'e düşüp şanzumanı dağıtırsan motorun da yapacağı birşey kalmıyor
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbr 125 r 2006 & yamaha bws 100
    bws takaslı cbr arıyorum beyler aklınızda bulunsun
    !:cat:CbR OnLiNe HaYaT OffLİnE!:cat:

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Çok Sevdiğim Motorumu Satıyorum İlgilenen olursa...
    http://www.sahibinden.com/repsol_tem...XQQdisplayitem
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

arkadaşlar selam bikaç soru sorcam cvp verirseniz sevinirim geçtiimiz günlerde fuar olmus galiba honda cbr 125, 2009 modelini çıkartmışmı? resmi varmı ve cbr ı cıktıysa repsol ünü çıkartmışmı fiyatı ne kdrdır bide bişe sorcam cbr ın kendi lastikleri tekeri yani bisiklet teker i gibi ya baya ince teker lastik olayı baya bideiştiriyo kalın taksan 1000 likden farkı olmuyo fiziksel olark ama tabi teker fiyatları ne kdr kalın yapsak çekiş gücü düşüyomuş düşermi cbrda? hangi boyut tekeri düşürmez bilgilendiririrmisniz teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda CBR 125 (siyah inci)
    tekeri buyutunce
    cekiş dusuo yakit artiyoo

ama wirajlar mukammel oluoo
    ben daha takmadim ama 130luk teker takmaya niyetim warr

orjinali bu
    [B][I]Dunyada iki Ceşit MotoR waRdiR Honda Ve DieRLeRi:cat:[/I][/B]

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    ne yaparsan yap bu motor cok ufak yaa

çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    arkadaşlar ne gibi bi beklentiniz var bilmiyorum ama.. isterseniz yamahanında aynı tarza yazf 125 var tabiki 2 katı fiyatına.. ben 130 luk lastik kullanıyorum ve yakıt konusunda endise etmemenizi tavsiye ediyorum.. 20tl benzinle 2 hafta boyunca dolasabiliyorum daha ne olucak ki??? tekerin perfonmansı etkilediği doğru yinede görünüm için tavsiye ederim..

BU ARADA CIBIR İÇİN BALATA FİYATLARI NEDİR... YAKINTARİHTA DEGİSTİREN VARSA NE KADARA MAL OLUR SERVİSTE??
    Onur.. Huzur.. Gurur..

Motosikleti
    Honda CBR 125 (siyah inci)
    Alıntı MAVISS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaparsan yap bu motor cok ufak yaa
    Ufak ewt motorumuza buyuk demiyoruz ama cogu 250lık motoraaaa Gider yapıoo

gorunusee bakmayinn
    [B][I]Dunyada iki Ceşit MotoR waRdiR Honda Ve DieRLeRi:cat:[/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler