Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    melocann
    o sesin siboblardanmı yoksa egzantirik zincirindenmi olduğunu anlamak biraz zor.subablardan geliyorsa şayet onemli değil kalsın.motor soukken daha az yapar .(rahatsız edicek kadar cıkarmamak kaydıyla motor sıcakken coalır bu seni yanıltmasın ).motorun 20,000km aştıysa seste rahatsız edici boyuttaysa servise gitmende fayda var onlar sesi duyunca durumu anlicaklardır.genelde 20.000 den sonra egzantirik değişir duzgun kullanımda aşar bile ama redlineler bu km leri kısaltır.egzantirik değişirken subab ayarıda yapılır o yuzden sadece subab ayarı için servise gitme.egzantirk ziniciri nekadar diye sorarsan 200ytl.

CBR-125

ismet hasan huseyin mustafa abi motokolik uyeleri.tanırmısın r1 r6 süper tenere cbf 150 yamaha xt600 kross bu makinleri gorursen ekmek arası veya cicibar onunde ben ordayım.
    sahile indiğiniz de sağ devam edin banklar olucaktır zaten kucuk biryer ordaysak gorurusunuz bizi.bu aksam cıkarsak buradan haber veririm cıkmadan once.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar benim motorun kısa farları patladı uzunların biride iptal...tek farla o da uzun olmak şartı ile gidebiliyorum...bizim motorların farlarının cinsini watt ını filan yazar mısnız ?

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hernekadar honda olsada sürekli redline goruyorsan senin motorun ömrü pek uzundeğil.egzantirik zincirini değiştirmen yakındır.(motor rölantide calısırken subab vurur gibi ses cıkartıyormu)
    bu benim kullandığım ilk motor değil ayrıca ben arabayı da hemen hemen aynı ayarda kullanıyorum ne arabalarımda nede kullandığım motorlarda bu tarz bi sorun yaşamadım sadece bi arabamda manifoltu çatlatmıştım ayrıca redline gitmeninde bi yöntemi vardır...

1. düşük devirlede giderken birden gazı kökleyip redline çıkılmaz... gazı kadameli olarak yükseltirsin.
    2. redline çıkan motorda vites değişiminde gaz tamamen kesilmez... onun yerine %10 luk bi gaz açık bırakılır.
    3. redline 1. viteste çıkılmaz ve tek 1 viteste çıkılmaz... 2. vites ve daha sonraki vitesler redline için uygun viteslerdir ve kısa mesefeler için en az 3 vites kadar kullanılmayacaksa redline çıkmak motora zarar verir.
    4. redline kullanılmış bi motor durduktan sonra hemen stop edilip motor park edilmez... motor durduktan sonra boş(N) viteste 1 dk kadar rolantide bırakılır rolanti durduğunuz da 1400 devirde olması gerekirken 1600 devir civarlarında olur 1400 devire indikten sonra stop edilir.

diye biliyorum bana motor kullanmayı öğreten insanlar böyle söylerler bende böyle kullanırım ne ben bi sorun yaşadım nede tanıdığım insanlar... ha cbr 125 bu tarz bi kullanımda zarar görebiliyorsa onunda ceremesini 1 kez çekerim.....

spawmen

sen avcılar tayfasıysan beyaz kırmızı bi R1 görmüşsündür adı eren

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    ya abilerim bişi sorucam siz motoru sürerken bırazda yatınca sağ eliniz kasılmıyo mu benım kı kasılıyo çok mu sıkı tutuyorum elimi ?

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakıncası olmaz mı?hondanın crf serisinin trafiğe çıkışı yoktur. Dışardan far sinyal ve ayna takdırman gerekir.Ondan sonra plaka ve ruhsat alabilidrsin..
    dedıklerın olunca bı problem olmaz demi abi
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    melocann
    o sesin siboblardanmı yoksa egzantirik zincirindenmi olduğunu anlamak biraz zor.subablardan geliyorsa şayet onemli değil kalsın.motor soukken daha az yapar .(rahatsız edicek kadar cıkarmamak kaydıyla motor sıcakken coalır bu seni yanıltmasın ).motorun 20,000km aştıysa seste rahatsız edici boyuttaysa servise gitmende fayda var onlar sesi duyunca durumu anlicaklardır.genelde 20.000 den sonra egzantirik değişir duzgun kullanımda aşar bile ama redlineler bu km leri kısaltır.egzantirik değişirken subab ayarıda yapılır o yuzden sadece subab ayarı için servise gitme.egzantirk ziniciri nekadar diye sorarsan 200ytl.

dost saol ya 200 ytl parçaları çok pahalı bu meretlerin yaf
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Sağa sinyal verdiğimde gösterge de yeşilk sinyal lambası yanmıyor ama sinyal çalışıyor Sola sinyal verince gösterge de çalışıyor sinyal de çalışıyor neden olmuş olabilir ?

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    göstergedeki sinyal lanban yanmıştır yensi ile deişirsen sorun kalmaz yada bi yerde kısa devrede olabilir kablolarını kontrol edersen belkı bulabilirsin ama bence sinyal ampülü yanık

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı oğuz-AnTALyA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abilerim bişi sorucam siz motoru sürerken bırazda yatınca sağ eliniz kasılmıyo mu benım kı kasılıyo çok mu sıkı tutuyorum elimi ?

dedıklerın olunca bı problem olmaz demi abi
    Sen gergin kullanıyosun demekki zamanla geçer. Bende alışık olmadığım, özelliklede emanet motosiklet kullanırken çok gerilirim. Köşeye kadar gidip gelsem elim kolum kasılır.

Crf 100 türkiyeye geliyormu bilmiyorum.Eskiden crf 70 geliyordu. Bu seriler, küçükler için tasarlanmış diye biliyorum.Ebatlarını araştırmanı tavsiye ederim. Lakin crf 70 8-10 yaşındaki çocuklara uyacak boylarda

arkadaşlar bişi sordum ama....far ampullerinin wattı filan nedir ne olarak isteyeceğiz motorcudan ?

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benim kullandığım ilk motor değil ayrıca ben arabayı da hemen hemen aynı ayarda kullanıyorum ne arabalarımda nede kullandığım motorlarda bu tarz bi sorun yaşamadım sadece bi arabamda manifoltu çatlatmıştım ayrıca redline gitmeninde bi yöntemi vardır...

1. düşük devirlede giderken birden gazı kökleyip redline çıkılmaz... gazı kadameli olarak yükseltirsin.
    2. redline çıkan motorda vites değişiminde gaz tamamen kesilmez... onun yerine %10 luk bi gaz açık bırakılır.
    3. redline 1. viteste çıkılmaz ve tek 1 viteste çıkılmaz... 2. vites ve daha sonraki vitesler redline için uygun viteslerdir ve kısa mesefeler için en az 3 vites kadar kullanılmayacaksa redline çıkmak motora zarar verir.
    4. redline kullanılmış bi motor durduktan sonra hemen stop edilip motor park edilmez... motor durduktan sonra boş(N) viteste 1 dk kadar rolantide bırakılır rolanti durduğunuz da 1400 devirde olması gerekirken 1600 devir civarlarında olur 1400 devire indikten sonra stop edilir.

diye biliyorum bana motor kullanmayı öğreten insanlar böyle söylerler bende böyle kullanırım ne ben bi sorun yaşadım nede tanıdığım insanlar... ha cbr 125 bu tarz bi kullanımda zarar görebiliyorsa onunda ceremesini 1 kez çekerim.....

spawmen

sen avcılar tayfasıysan beyaz kırmızı bi R1 görmüşsündür adı eren
    cbr 125 cup e-5 pistinde yarısmaya devam et bakalım hangimiz motorun daha once istifa edicek.(bende bi cıbır alıcak kadar daha para yok)
    bilmiyorum avcılarda rastlamadım kırmızı bi r1'e.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Sağ sinyalim gevşekmiş ondan ksıa devre yapıyormuş

Motosikleti
    abi hondanın sitesinde varsa türkiyede de vardır o sorun değil ebatları da sorun dııl uymasa bıle tornacıdan halledilir araştırdım ben
    ( antalya honda abiö görmüş 450 liliğini sormus benım kardeş var böle böle dıye 1 ay sonra getırılır falan demişler )
    olmassa skyteam zaten
    çok sağol kasılma sorusu ıcın evet ne kadar abımın olsa da emanet ondandır deiğin gibi artık imzadıkerden bırı olursa yatsam bıle kasılmaz demi
    Manavgat şimdilik . . .

serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Herkese merhaba....

uzun zaman almasına karşın neredeyse forumu okumayı bitirdim.Sorularımla sizi boğmadan öncede selam verip; herkesin "hızı değil güvenliği"düşündüğü şu günlerde yazı yazmaya ilk bu başlıktan başlamak istedim.

Tekrar selam
    kazasız , küfürsüz sürüşler...
    saygılı ve CBR li günler dilerim

Motosikleti
    sana da merhaba hoşgeldin
    Manavgat şimdilik . . .

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    para biriktirip alacağım motorum yok.
    daha once hiç motora binmedim.
    ehliyetsiz ve kasksız asla motoru çalıştırmam.
    kız arkadaşımla şehir içinde dolaşmak ve yakın yerlere konforlu,güvenli bir şekilde gidebilmek için almayı düşünüyorum.

YÜKSELİŞ HONDA BAYİDE(İZMİR)
    DENEMEK İÇİN OTURDUĞUMDA
    İŞTE BURADA BİTTİ...

ARANIZA KATILMAK İÇİN YETERLİ MİDİR...

2007 MODEL CBR125 FARLARI FARKLI 600RR GİBİ PEKİ BUNDAN TÜÜRKİYEDE YOK MU HİÇ? SADECE ONDAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA... OCAĞA DOĞRU..
    BU KONU AÇIKLIĞA KAVUŞMAMIŞ ..
    Bİ ÜYE(DARKKİLER--- YANLİŞSA AFFOLA) BENDE 2008 VAR DEMİŞ RESİMLERİ İSTENMİŞ AMA YOK BULAMADIM
    CİDDEN YENİ MODELDEN VAR MI?

çok Oldu Farkındayım Ama Farlar Kısa Da Yanarken Ikiside Yanmiyor Mu? Araba Gibi Değil Mi Motorların Farları?

HOŞBULDUK

TEŞEKKÜR EDERİM

cbr

bence arkadaşlar bu cbr 1000 uzun yol makinası olmadğı için genellikle kısa mesafeler ve şehiriçi için uygundur. . motor üstünde fazla oynama ve fazla abartmaya gerek yok die düşünüyorum...

pardon arkadaşlar başka bişeyden bahsediyoduk paylaşımda biraz yanlış oldu cbr 125 diyecektim...:D:D

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı serkan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para biriktirip alacağım motorum yok.
    daha once hiç motora binmedim.
    ehliyetsiz ve kasksız asla motoru çalıştırmam.
    kız arkadaşımla şehir içinde dolaşmak ve yakın yerlere konforlu,güvenli bir şekilde gidebilmek için almayı düşünüyorum.

YÜKSELİŞ HONDA BAYİDE(İZMİR)
    DENEMEK İÇİN OTURDUĞUMDA
    İŞTE BURADA BİTTİ...

ARANIZA KATILMAK İÇİN YETERLİ MİDİR...

2007 MODEL CBR125 FARLARI FARKLI 600RR GİBİ PEKİ BUNDAN TÜÜRKİYEDE YOK MU HİÇ? SADECE ONDAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA... OCAĞA DOĞRU..
    BU KONU AÇIKLIĞA KAVUŞMAMIŞ ..
    Bİ ÜYE(DARKKİLER--- YANLİŞSA AFFOLA) BENDE 2008 VAR DEMİŞ RESİMLERİ İSTENMİŞ AMA YOK BULAMADIM
    CİDDEN YENİ MODELDEN VAR MI?

çok Oldu Farkındayım Ama Farlar Kısa Da Yanarken Ikiside Yanmiyor Mu? Araba Gibi Değil Mi Motorların Farları?

HOŞBULDUK

TEŞEKKÜR EDERİM
    Bende senle aynı düşüncelerdeyim motosikleti yükselişte görme fırsatım oldu ama bi deneme turu şart
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    deneme turu atmaya kalksam ben kesin kacırırım motoru

indiremezler ustunden bi daa ....

honda bu bak mantıklı olanı yapıo_test surusu yok !!!

--ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Tekirdağ'a gelin ben size bir tur veririm

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Çerkezköy-kapaklıya 2 sefer geldim motorumla...
    Tekrarı olacağını sanmam ama olursa alırım bi tur...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler