Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yaya
    peki arkadaslar bişey sorucam yeniköy pazarbasında satılan bi kask vardı kaverk miydi neydi buna benzer bi okunusu vardı tam adını bilen kaskın kalitesini bilen varmı, ordaki satıcı arkadas o marka için 20 yıldır türkiye piyasasında bu kask demişti?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    feyızoglunda gorevlıler gayet ıyı dedıler bu fıyata alabılecegın en ıyı kask dedıler ve arastırdım avrupa standartlarına uygun oldugunu oğrendım bence fıyatı na gore gayet ıyı..

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    caberg olabilirmi
    caberg iyi kasktır..
    lazer ise benim eski kaskım..race replica modeli
    2005 yılında yapılan bir testte arai shoei gibi markaların bazi modellerini geçerek listenin üstünde yeralmıştı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    yaya
    Alıntı keser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feyızoglunda gorevlıler gayet ıyı dedıler bu fıyata alabılecegın en ıyı kask dedıler ve arastırdım avrupa standartlarına uygun oldugunu oğrendım bence fıyatı na gore gayet ıyı..
    keser aksam iş cıkısında yetişebilirsem gidip bakıcam ona..

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caberg olabilirmi
    caberg iyi kasktır..
    lazer ise benim eski kaskım..race replica modeli
    2005 yılında yapılan bir testte arai shoei gibi markaların bazi modellerini geçerek listenin üstünde yeralmıştı..
    o galiba isim bana cok yabancı gelmişti 2ad vardı ellerinde cok incelememiştim ama güzel duruyodu 2 ürününde boyası mattı taratıcam simdi googlede tesekkürederim

bahsettigim kask bu bide kırmızısı var resim dicektim diyemiyorum nerden ekleniyo bu resim ya

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bende nolan n62 var bayiden almıştım

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    selam arkadaslar ben aranıza yeni katıldım. bugun 8000 km bakımı yaptırdım yag degisti 15-40 castrol (20ytl), hava filitresi falan temizlendi, vidalar falan kontrol edildi(38 lira iscilik)+ zincir temizlendi gazyagı ile ve yaglandı tekrar (15 lira iscilik) toplam 1 saati biraz askın bir servis ve 80 lira!!! bana biraz cok geldi. bir de zincir temizlenmesi ve yaglanmasının ayrı bir iscilik olarak yazılması garibime gitti. normal periyodik bakıma dahil degil mi zincir temizligi ve yaglanması?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereye yaptırdın bakımı?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    görkem gdr marka kask nasıl ya feyizoğlunda 150 lira

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44501

linkte bu acep bi bakarmısın
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gdr acaip kalitesiz italyan taklidi bir kasktır... Malzemesi dandik , hiç koruması olmayan , testlerde başarısız olmuş , kaskların yüz karasıdır...
    Senin kask GDR değil miydi?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı saykokan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ben aranıza yeni katıldım. bugun 8000 km bakımı yaptırdım yag degisti 15-40 castrol (20ytl), hava filitresi falan temizlendi, vidalar falan kontrol edildi(38 lira iscilik)+ zincir temizlendi gazyagı ile ve yaglandı tekrar (15 lira iscilik) toplam 1 saati biraz askın bir servis ve 80 lira!!! bana biraz cok geldi. bir de zincir temizlenmesi ve yaglanmasının ayrı bir iscilik olarak yazılması garibime gitti. normal periyodik bakıma dahil degil mi zincir temizligi ve yaglanması?
    Ben 4000 km bakımına 68 ytl verdim Çorlu onur plaza ehliyetimi alınca gitmicem oraya ama ehliyetimi almama 2 yıl daha var

Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkem gdr marka kask nasıl ya feyizoğlunda 150 lira

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44501

linkte bu acep bi bakarmısın
    Sanırım ben bu kaska bakmıştım ama deseni böyle değildi bizim cıbırın repsoldeki renkleri vardı güzel bişeye benziyodu benim nolan n62 ye göre ağırdı ben repsol alsaydım onu alcaktım kırmızıyı alınca biraz fiyat farkı var ama nolanı aldım

cbr125r güzel motor

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i

CBR'a Yakıt

Arkadaslar bu canavar ne yer ne içer ne ister bi soralım dedik hangi mama iyi gelir bu bebeğe ?

1.CBR-125 e en iyi uyan Yakıt türü ve Akaryakıt şirketi hangisidir ?

2. GOR marka kask iyi midir ?

3.Bu motorda Çene açılır kask kullanmanın sakıncası varmıdır ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    1 - 97 Oktan derler ama En iyisi 95 oktan Benzin dir...

2 - O markayı duymadım hiç Demek pek iyi değiL

3 - Hiçbir sakıncası yok senin tercihin ama bu tipteki motorlarda genelliikle Full Face kask kullanılıyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - 97 Oktan derler ama En iyisi 95 oktan Benzin dir...

2 - O markayı duymadım hiç Demek pek iyi değiL

3 - Hiçbir sakıncası yok senin tercihin ama bu tipteki motorlarda genelliikle Full Face kask kullanılıyor
    Ya herkes 97 97 diye bağırıyor sen 95 diyince şok oldum hatta bi bayan arkadaş da ben sürekli shell den 97 oktan koyuyorum felan dedi vay be dedim kadın bizden daha çok biliyo felan oldum

Ben çene açılır istiyorum çünkü yüzümü göstermek için sürekli kaskı çıkartıp takmak istemiyorum çeneyi kaldırıcam yüzümü görücekler polisler gibi aynı hani seni durdurup yanına gelince çeneyi kaldırıyorlar ya sen önce robocop gibi bişey sana yaklaşıyor gibi hissediyorsun sorna bi bakıyorsun bayağı bildiğin memur

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    97 oktan gereksizdir çoğu motora..
    kesinlikle 95 oktan kullanın..
    gor yerine daha kaliteli kask seçmeni tavsiye ederim..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    yaya
    bende formdaki benzin konularını okuduktan sonra 97 oktan almaya baslamıstım fakat motor sanki daha gürültülü calısmaya baslamıstı.. tabi bunu psikolojik olarak ben öyle sanmısda olabilirim.. birde bu konuyu bi iki kişiyle konusmustum 95 ve 97 arasında bi fark yok hikaye demişlerdi... tartısılır bi durum gercekten fark varsa 97 kullanmaya basladıgımdan buyana ben bişey anlamadım belki yüksek cc makinada belli olur diye düsünüyorum..

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    ankara efe honda da yaptırdım.
    buarada yarım kaskların kaza anında vidalarından kırıldıgını duymustum tam kasklar daha guvenli diye biliyorum.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gdr acaip kalitesiz italyan taklidi bir kasktır... Malzemesi dandik , hiç koruması olmayan , testlerde başarısız olmuş , kaskların yüz karasıdır...
    Senin kask GDR değil miydi?
    ewet gdr link verdim ya orada vardı

sen ciddimisn ya ben almadım
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet gdr link verdim ya orada vardı

sen ciddimisn ya ben almadım
    http://www.sahibinden.com/gdr_cok_ka...XQQdisplayitem
    bakın böyle bir kask

Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce GDR mi iyi yoksa bu gittigidiyor daki DELTA LS2 mi iyi ?
    http://urun.gittigidiyor.com/KASK-LS...QQidZZ11220282

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Oktan kabaca yakıtın yanmaya karşı gösterdiği direnç olarak tanımlanabilir.Eğer motorun sıkıştırma oranı fazlaysa, daha yüksek oktan benzin kullanılır.Bunun amacı daha hızlı yanma ve daha fazla performans elde etmektir.Daha fazla performans, aynı sıkıştırma oranını kullanan bir motora daha yüksek oktanlı benzin koyarak elde edilmez.Daha fazla performans elde etmek istiyorsanız benzinin oktanını arttırmakla birlikte motorun sıkıştırma oranını da arttırmanız gerekir.Ancak bizim cıbır için kullanım kitapçığında belirtilen benzin kurşunsuz 91 oktan ve yukarısı.Bunun anlamı şu: Eğer 91 oktan altını kullanırsanız motorunuzun verimi düşer çünkü benzin piston en üst konuma gelmeden önce yanacağından -çok kısa süreliğine de olsa- motorun hareketine ters bir itme kuvveti oluşacaktır.95 ve 97 oktan kullanmak arasında teknik olarak gerçekten fark var mı ? Bu soru açıkçası beni aşıyor.Kişisel fikrim 4 zamanlı 125 cc tek silindir motorda kayda değecek bir fark olmaz.

Mesela şöyle bir örnek verelim: Dünya superbike şampiyonasında yarışan motorlarda büyük ihtimalle yol versyonlarına kıyasla daha yüksek oktanlı benzin kullanılıyor.Ama optimum yanma sağlanması için motorlara modifiye yapılarak sıkıştırma oranları arttırılıyor.Yani, "aga benimki de 1000 RR o da 1000 RR" deyip superbike motorları gibi yüksek oktanlı benzin koyarsanız performans düşüşü ve motora zarar vermekten başka birşey elde etmessiniz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler