Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    spawnem
    Atatürk sanayi 2. bölümde yusuf usta vardır... Ona bir sor.

DnZz
    Güle güle kullan. Onur neler yapıyor?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    saol görkem..

ön camı sökmek için kafayı komple sökmekmi görekio
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    CBR 125R
    5 vida tutuyor. 4 tanesi zaten siperliğin 2 tarafında gördükleriniz. gösterge tablasının altında en ucta bir tane daha var. kıvrımlı bir tornavida ile "bir ihtimal" sökülebilir. ama kafayı sökünce rahat çıkardık. kafayı sökmek de sanıldıgı kadar karışık değil...
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Göstergenin yanındaki plastikler , sonra gösterge... Gösterge yana alınır , kafa grenajının üstte 2 , en dipte , kafa demirinin arkasında 1 vidası görünür... Onlar sökülür , ve cam dikkatlice kırmadan yukarı çekip alınır.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CıbıRepSol
    saol dookie;) ön cama film çekmeyi düşünüyorum..

teşşekkür görkem senın msj görmemişim ;) ben biraz tereddütlüyüm güzel olup olmıyıcağı konusunda resmı eklerım bıde size sorarım artık;)

Motosikleti
    CBR 125R
    görkem ben göstergeyi yana alamadım ya. hız ibresinin telini sökmek gerekiyordu sanırım ben tırstım
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Bir şey olmaz , gösterge telinin başını çevire çevire çıkartın...
    Takarken de , içine ince yağ damlatmakta yarar var... telin ömrü uzar ve km ibresi oynama yapmaz.

merhaba arkadaşlar...kıyafet almak için feyizoğlu nun sitesine başvurdum...daha önce ordan alışveriş yapan varmı...bi problem olmaz sanırım...herkese selam...

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...kıyafet almak için feyizoğlu nun sitesine başvurdum...daha önce ordan alışveriş yapan varmı...bi problem olmaz sanırım...herkese selam...
    feyizoğlundan motor maketlerı almıstım internetten.hıc bı sorun yasamadım.sanırım ertesı gunde geldı.hatta burda kask vs alanları okumustum gayet emnıyetlı gonderdıklerını yazmıslardı.
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol dookie;) ön cama film çekmeyi düşünüyorum..

teşşekkür görkem senın msj görmemişim ;) ben biraz tereddütlüyüm güzel olup olmıyıcağı konusunda resmı eklerım bıde size sorarım artık;)
    siyah cam güzel olmaz olurmu hemde cok süper olur.ama bizimkiler plastik olduğu için film tutmaz.oto aksesuarcılarında stop lambalarını boyamak için siyah sprey boyalar var ben onlarla yaptım.güzel oldu.boyarken spreyi uzaktan sıkmaya özen gosterirsin.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Motosikleti
    CıbıRepSol
    şimdimi söylenir bu ya olmadı zaten 100 tane vida söktüm üstüne üstelik olmadıda buneya bi cam sökücen kaç vida söküyosun

Motosikleti
    CBR125
    Arkadaşlar çok teşekkürler, hepimize güvenli sürüşler. Onur işlerden dolayı çok yoğun...

Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin.. devil egzosun var
    sesi nasıl merak ettim şimdi.
    Geçtiğimiz hafta sonu bşka bir CBR125 ile yanya dolaştık arkadşım kndiside egsozun farkını gördü, aldğımda üzerinde vardı sağolsun beni bu zahmetten kurtarmış oldu gayet iyi bana göre tabi...

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    arkdaslar arka stop lambasını kestirme yoldan nasıl cıkartılır biliyormusnuz.arkadaki saydam cam stop lambasıyla bütünmü yoksa ayrı bi parcamı.??

spawnem
    Artçı koltuğunu çıkart... Stop lambasının vidasını göreceksin. Onu sök.
    Söktükten sonra stop lambasını kendine doğru çekerek çıkart. Alltan 2 tane geçmesi vardır. Çıkarttıktan sonra ampul yuvasının kökünden tut , ve çevir. Tırnaklıdır , çevirip kendine çekince çıkar.

Stop ile cam ayrıdır , fakat birbirine silikon gibi çok güçlü bir madde ve tırnaklar yardımıyla tutturulmuştur. Çok dikkatlice bıçak gibi bir şeyle tırnaklarından ayırıp silikonlarından da ayırarak çıkartabilirsin.

Fakat bu işlem sırasında camı çatlatabilir veya tırnakları kırabilirsin. Çok zahmetli ve sabır isteyen bir işlemdir. Ben zamanında çıkartmıştım. Fakat 1 gecemi almıştı.

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    yaw bişide bilme bee naaptın sen bu motoru en ufak parcalarına kadar ayırdınmı.nasıl aklında kalıyor bukadar sey.resimdeki stop karartılmıs'mı biraz? bende saydam camı karartmak için cıkartıcaktım.
    arada silikon varsa cıkarmak zor olur gercekten.onun için farları mikrodalga fırına sokup biraz ısıtıp (silikonun etkisini gecirmek için) sonra rahatlıkla ayrılabiliyormus.ama tekrardan yerine oturturken silikonu sıkmak lazım.yoksa buhar etkisi olabilir.
    işte bu yüzden sordum farla o saydam cam bütünmü diye.
    ozman bende dıstan karartıcam napalım.tesekkur ederim gorkem

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar ön camından titreşim sesı gelen varsa ben çözdüm cok ınce bır ayarla komle kayboluyor ısteyen olursa cozumunu yazarım

O ortada elektrik bandı var... Karartma yok...
    Ben bu tür karartma işlerine karşıyım , en nihayetinde stop görülmesi için yapılmış birşey , ve stop kadar önemli birşey de yok...
    En korkunç kaza tiplerinden bir tanesi arkadan çarpılmaktır. Fren yaptığınızı anlamayan bir kamyon şöförü tarafından çiğnenmek istemezsiniz sanırım.

keser
    Ister herhalde arkadaşlar.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Keser kendi çözümünü yazarsan sevinirim.Çoğu zaman farkında olmuyorum ama ara sıra rahatsız etmiyor değil.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    karartma işlemi cok koyu bi siyah olmicak tabi.hafif bi karartma olucak adı ustunde.hertürlü ısık renkleri belli olucak (dark) siyah olmicak.siyah sinyalleri bilirsin.o kıvamda.
    keser
    ön camdan değilde daha cok gosterge yanındaki plastiklerden cızırtı geliyor sanki

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    arkadaşlar bana bi yardım edin ya bu ayna ve sinyalleri bulamıyorum sirkecideki bütün dükkanlar sorduk yok servis dışında nerden uydurabilirz ucuz yollu bişeyler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler