Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin dilin iyice alışmış Ukrayna'ya...benimde hiç yatasım yok ama aile baskısı işte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet93
    Çok derin olmadıkça çoğu çiziği giderebilirsin. Yapman gereken kromaj için pasta cila alıp uygulamak. Bauhaus'tan temin edebilirsin. Önce egzos üzerine dairesel hareketlerle bastırarak uygula. Kurumasını bekle. Sonra bir bezle sil.
    İkinizede teşekkürler.. Bu arada egzozu ben çizdirmedin babam becerdi...

görkem abi(abi diyorum çünkü benim yaş 16 ve bu saatte bi tek sen varsın) neyse eski sayfaları okurken bir şeye rastladım
    Grenaj sökülmeden ampuller değiştirilmiyomuş galiba doğrumu ben beyaz halojen ampullerle değiştirmek istiyorum ama bunların fiyatı ne kadar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grenaj sökülmeden ampuller değiştirilir. Şahsen değiştirmiştim de. Fakat biraz ince ve yetenekli bir ele ihtiyaç var. Eğer hiç çıkartmamışsan biraz uğraştırıyor. Fakat bir kere değiştirince öğreniyorsun. Eğer elin girmezse grenajı da sökebilirsin.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Arkadaşlar hepinize selamlar sevgiler,saygılar...
    Topic'in ilk 200 sayfasını okudum ama sonra aynı konular tekerrür etmeye başladıkça sıkıldım.Birçok şey öğrendim.Öncelikle GorkeM arkadaşım sana teşekkür ederim.Gerçekten bu motoru ne kadar sevdiğin belli herkesin sorularını sıkılmadan cevaplamışsın.Gördüğüm kadarıyla hala cevaplamaya devam ediyorsun
    Fazla uzatmadan... ben de artık aranızda olmak isterim tabi kabul ederseniz.Temmuz 5 de sınava gireceğim,ehliyetimi aldıktan sonra sizin de yardımınızla güzel bir cbr buluruz inşallah.
    FoRMuLa 1-MoToSiKLeT ve AkVaRYuM :cat:

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sahibinden.com cbr buldum honda otosevere gösterebir miyim o işe bakayorlar mı yoksa sadece satış mı yapıyorlar
    ayrıca randevu almak gerekir mi teşekkürler
    otosever aynı zamanda yetkili teknik servis olduğu için önce rezervasyon yaptırman gerekiyor.... (0212) 654 30 00 tel. arayıp bi sor istersen yardımcı olurlar sanırım

Alıntı yekser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar sevgiler,saygılar...
    Topic'in ilk 200 sayfasını okudum ama sonra aynı konular tekerrür etmeye başladıkça sıkıldım.Birçok şey öğrendim.Öncelikle GorkeM arkadaşım sana teşekkür ederim.Gerçekten bu motoru ne kadar sevdiğin belli herkesin sorularını sıkılmadan cevaplamışsın.Gördüğüm kadarıyla hala cevaplamaya devam ediyorsun
    Fazla uzatmadan... ben de artık aranızda olmak isterim tabi kabul ederseniz.Temmuz 5 de sınava gireceğim,ehliyetimi aldıktan sonra sizin de yardımınızla güzel bir cbr buluruz inşallah.

cbr 125 r istemenin özel bir sebebi varmı?? yoksa sadece tipi hoşuna gittiği için mi almak istiyorsun? yada fiyatı yüzünden mi?

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    teşekkürler Darkkiller

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Bende CıBıR'ımla aranıza yeni katılanlardanım.Adım Musa.Evli ve 16 aylık bir kızım var.Bu ilk motoorum.Ehliyet kursunada yazıldım.İnşallah 5 temmuzda ki sınavı geçer ve ehliyetimi alırım.
    Evet görkem ve diğer arkadaşlarada ayrıca bizleri CıBıR 125 hakkında fikir ve bilgi sahibi yaptıkları için teşekkürler.Motoruma baya alıştım.Korumalarımı şimdilik Kask,Bellik,Mont ve eldiven olarak kullanıyorum.Ayrıca Motorumun eksozunu da değiştirdim.En azından şimdi trafikte farkedilebiliyorum.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende CıBıR'ımla aranıza yeni katılanlardanım.Adım Musa.Evli ve 16 aylık bir kızım var.Bu ilk motoorum.Ehliyet kursunada yazıldım.İnşallah 5 temmuzda ki sınavı geçer ve ehliyetimi alırım.
    Evet görkem ve diğer arkadaşlarada ayrıca bizleri CıBıR 125 hakkında fikir ve bilgi sahibi yaptıkları için teşekkürler.Motoruma baya alıştım.Korumalarımı şimdilik Kask,Bellik,Mont ve eldiven olarak kullanıyorum.Ayrıca Motorumun eksozunu da değiştirdim.En azından şimdi trafikte farkedilebiliyorum.

kask, eldiven, mont ve bellik yeterli zaten bu motora eksozu değiştirmenin ses haricinde bi yararı yada zararı oldumu acaba merak ettim? 120 km geçebiliyomusun onun sayesin de

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Darkkiller...
    Ben bir başlangıç motoru arıyorum.125 cc'li motorlara şöyle bir göz attığımda aslında fazla seçeneğim olmadığını gördüm.Çin malı istemem.Sürekli problem çıkarsa motosikletten soğurum diye korkuyorum aprilla,derby gibi markaların ise fiyatları mağlum.Bazı arkadaşlar yüzlerce sayfa boyunca yok biraz daha grenajları dolgun olsaymış,fazla beygir gücüyle daha fazla sürat yapsaymış deyip durmuşlar.Eee adam yapmış gidin 6000 euro'ya onu alın.Tabi ki maliyet artıyor.Aksini bekliyorlar sanırım.Motorun herşeyi olsun da yine sıfırı 5.000 lira olsun.Yok böyle birşey.Honda kendi ismini ortaya koyarak cbr125'i üretmiş,kalitesinden şüphem yok.Yani asıl faktör bu fiyata alabileceğim en güzel 125cc motor olmasıdır diye düşündüm.Başka bir alternatif sunabilen var mı bilmiyorum.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı yekser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darkkiller...
    Ben bir başlangıç motoru arıyorum.125 cc'li motorlara şöyle bir göz attığımda aslında fazla seçeneğim olmadığını gördüm.Çin malı istemem.Sürekli problem çıkarsa motosikletten soğurum diye korkuyorum aprilla,derby gibi markaların ise fiyatları mağlum.Bazı arkadaşlar yüzlerce sayfa boyunca yok biraz daha grenajları dolgun olsaymış,fazla beygir gücüyle daha fazla sürat yapsaymış deyip durmuşlar.Eee adam yapmış gidin 6000 euro'ya onu alın.Tabi ki maliyet artıyor.Aksini bekliyorlar sanırım.Motorun herşeyi olsun da yine sıfırı 5.000 lira olsun.Yok böyle birşey.Honda kendi ismini ortaya koyarak cbr125'i üretmiş,kalitesinden şüphem yok.Yani asıl faktör bu fiyata alabileceğim en güzel 125cc motor olmasıdır diye düşündüm.Başka bir alternatif sunabilen var mı bilmiyorum.

fiyat performance bakımında sunulabilecek motor yok. ama 2. el biraz daha fazla para ödeyerek motor zevki alabileceğin ilk aklıma gelen 250 cc kawasaki ninja var 8000 ytl civarına alınabilir... ayrıca amacın sadece motor kullanmayı öğrenmekse git cbf 150 al derim cbr 120 km hızı geçmiyo e cbf 150 de geçmiyo ben cbr 125 kullanıcısıyım aldığıma bin pişman oldum gibi bişey... sadece görüntü var başka bişey yok motorda ayrıca yedek parçalarının fiyatıda bi hayli yüksek... kaliteden bahsedersek motor 9000 devire çıktığında zangır zangır titriyo herbiyerinden farklı sesler geliyor en belirgin ses ön grenajdaki rüzgarı kesmek için mi koymuşlar artık sesi ile milleti delirtmek için mi orasını bilemediğim zımbırtı... sen yinede bildiğini yap

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Öncelikle ilgilendiğin ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.Peki ikinci el aliyim sıkıldığım veya ihtiyaçlarımı karşılayamayacak olduğu zaman satarken de çok bir zarar etmemiş olurum,hevesimi alırım desem ne dersin bana Özellikle sezon sonu fiyatlar düşer sanırım.Ne dersin?

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    botu ihmal etmeyin arkadaşlar..
    geçen sezon kaliper kitlenmesi nedeniyle kalkış sırasında yaşadığım kaza yüzünden bileğim hala ağrır..
    tabi 2 hafta yürüyememe onca ağrı ve acıyı söylemiyorum bile..
    oyüzden en pahalı korumam botumdur
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Praetorian merhaba..200. sayfaya kadar olan bütün yazılarını okudum O zamanlar sende de cbr varmış.Hatta bir mesajında nx4 falcon almaktan bahsetmişsin.Gördüğüm kadarıyla motoruna kavuşmuşsun.Hayırlı olsun.Yukarıda söylediklerim hakkında ne düşünüyorsun?

Motosikleti
    yok
    selamlar..
    taaa 200.üncü sayfalarda söyleyip 500.sayfalarda almam acı oldu biraz)olsun geç oldu ama güzel oldu..
    sıfır almadığın sürece cbrdan zarar etmezsin,eğer bu motordan beklentilerin doğru düzeyde ise sıkılmayacağın bir motordur..
    sen niye değiştirdin dersen..
    azıcık kalıplı ve artçıyla gezen bi insanımdır..
    13000 km kadar her türlü hava şartında kullandım cbr'ı çok memnundum ama artık sığmıyorduk adeta..(ha bir de hep topcase hayalim vardır:D bilen bilir)

imkanım olsa,şehir içi için cbr ı hep elimde tutarım..
    (not:falcon şehir içi mükemmel hakkını yemiyim)

Motosikleti
    CBR 125 R
    yekser

boyunu bilmiyorum ama benim boyum 1,65 cbr ile ist-şarköy yaptım yaklaşık 250 km bide dönüş toplam 500 km civarı ve yolda giderken yatsan yatılmıyo yatmazsan rüzgarı yiyorsun bu sefer motor gitmiyo motorda rahatsız bir motor yani... 6. vites tamamen gereksiz sadece yokuş aşşa 140'a çıkabilmek için kullanıyorsun oda rüzgar karşından esiyorsa 5. vitese geri atmak zorunda kalıyorsun, 140 km hıza motor çıktığında revir saatinde gördüğün değer 11000 ve bu motor max beygir gücünü 11000 devirde veriyo yani max topspeed 140 diyebiliriz standart olarak tabi. yani ben cbf ye tipi yüzünden binmem, cbr da şehir içinde ayağını yerden kesmek için yeterli bir motor ama dediğim gibi 120 kmyi geçmez sesi çok az çıkar devirli kullandığında 1 depo benzin anca 230-250 km falan götürür seni şimdilik aklıma gelen bunlar.... bunlara rahmen param yok ayağımı yerden kessin diyosan 2. el alınıbilir....

Motosikleti
    yok
    6.vitesin amacı zaten düşük devirde sabit 100 110 arası gidebilmek içindir..
    ki bu da yakıt ekonomisi denilen bir şeyi sağlar..
    yoksa uzun yolda sürekli 10k 11k hem sizi hem motoru yorar..

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Darkkiller.Motorum henüz rodajını tamamlamadı.2008 model sıfır aldım ben ve şu anda 785 km.de.Fakat şunu sölemem gerekirki egzosu takmadan önce 130,135 felan yaptım.fakat ben bu hıza çıktığımda motorumun acemisiydim.Üzerine yatmayı unutmuşum.Bu yüzden biraz fazla rüzgar aldığı için hafif yalpalamaya başladı.birazda acemilik olunca hemen gaz kestim.Egzos'u taktırdıktan sonra ise hiç bu kadar basmadım.Zaten bassamda bu sefer yatıcam biraz üzerine.bakalım ne olacak.
    Benim şu anki sorum ise şu?
    Bu motorda yüksek hızlara çıktığımızda motorun üzerine yattıktan sonra aynalarda ki bakış açısı değişiyor.Aynaları ön siperlik camının kenarına alabilirmiyiz.varsa bildiğiniz model yada markalar yardımcı olurmusunuz.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Boyum 175.Ben Gebzede oturuyorum.Şehir içinde kullanacağım.Ender olarak da İzmit veya İstanbul yaparım.Bu durumda bana uygun motosiklet nedir ki Ben hep ikinci elini aldıktan sonra kaybedecek birşey yok diye düşündüm kendimce.Sanırım kışın fiyatları biraz daha ucuzlayacaktır.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6.vitesin amacı zaten düşük devirde sabit 100 110 arası gidebilmek içindir..
    ki bu da yakıt ekonomisi denilen bir şeyi sağlar..
    yoksa uzun yolda sürekli 10k 11k hem sizi hem motoru yorar..
    walla ben yola çıktığım gibi 5. vites 11000 - 12000 devir gittim yokuş aşşa 6. vitese attım onun haricinde sol elimi deponun üstüne koydum ve kolumun üstüne yattım belimi ağırtmamak için devamlı 5. viteste 120 -130 gittim yani motoru biran biyere çakıyım ve orda kalsın oldum çok sıkıldım... ama benim bu motor ilk 125cc deneyimim, ben hep en az 600 cc lik makinalar kullandığım için bunları hissediyor olabilirim bi çok kişiye fazla fazla yetebilir bu motor ama bana yetmiyo

Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darkkiller.Motorum henüz rodajını tamamlamadı.2008 model sıfır aldım ben ve şu anda 785 km.de.Fakat şunu sölemem gerekirki egzosu takmadan önce 130,135 felan yaptım.fakat ben bu hıza çıktığımda motorumun acemisiydim.Üzerine yatmayı unutmuşum.Bu yüzden biraz fazla rüzgar aldığı için hafif yalpalamaya başladı.birazda acemilik olunca hemen gaz kestim.Egzos'u taktırdıktan sonra ise hiç bu kadar basmadım.Zaten bassamda bu sefer yatıcam biraz üzerine.bakalım ne olacak.
    Benim şu anki sorum ise şu?
    Bu motorda yüksek hızlara çıktığımızda motorun üzerine yattıktan sonra aynalarda ki bakış açısı değişiyor.Aynaları ön siperlik camının kenarına alabilirmiyiz.varsa bildiğiniz model yada markalar yardımcı olurmusunuz.
    bende senin gibi 2008 0 aldım ve şuan 1800 km de motor ve ayrıca 130-135 km hıza rodajın bitmeden çıkman biraz tehlikeli olmuş motorun alışma süresinde bi sorun yaşayabilirdin ama devirli kullan bişey olmaz... sen 130-135 km hıza düz yolda çıktım dersen ben otosevere gider motoru bırakırım şahsen...

aynaların ayarlarına gelirsek ben yatma pozisyonuna ayarladığım için dikildiğimde arabaların tam kaput hizasına kadar görüyorum oda bana yetiyor zaten... ön grenaja sabit ayna istiyorsan o konuyu hiç araştırmadım bu soruna cevap verebilecek arkadaşlar arasında ultraukala ve görkem var onlar da görünce cevap verirler...

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Siz 1 depo ile şehir içinde ortalama kaç km gidiyosunuz??Benim cıbır 2400km de ve 250 km en fazla gittim o da motoru zorlamadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler