Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar Motoru 20 000 km nin üzerinde olanlar war mı aranızda ???

Warsa ki iLLaki wardır ; 20 000 de sorun oLuyo mu bu cici motorlarda ???

Çinli den Japon CBR ye geçmeyi düşünüyorum artık
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tugper vardi..bildigim kadariyla bi sorun olmamisti..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    efet tuğper'in ki 30bindi devirdi hiç masrafsız çatır çatır kullanıyor honda bu arkadaslar kmler siizleri yanıltmasın titanlar 130bin km'de çatır çatır çalışıyor...kurye olan arkadaslarım bahsetti ayrıca.Bursa'da 110bin km'de anca motor deviren bir cbr kullanıcısı vardı.O da motorun anasını ağlatıyordu..Hala cbr kullanıyor 2.repsol'ü ama aynen kullanmaya devam ediyor.Ona bile dayanıyor yane...km'ler sizleri yanıltmasın...
    AKIN FİDAN

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşlar bir sorum olacak...cbr 125 in kasası en son ne zaman değişti...gördüğüm kimi modeller çelimsiz geliyor kimileri kalın duruyor...bana mı öyle geliyor...öyle ise hangi yılda kalınlaştı bu alet...?

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    jantları turuncu yapıcaz inşallah bakalım.ama zaman problemi var inegölde boyatıcaz umutun boyatdığı yerde o yüzden biraz problem

ultraukala viper arada bahsediyo senden artık bilmiorum))))

erro kasa fln değişmedi hocam aynı cıbır çelimsiz ince kötü bisiklet gibi hala
    off offfff
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    gt250r
    arka tekerlek 120 ' lik olursa ii mi olur kötü mü olur ?

buqra bi selam ver bi meraba arkadaşlar bi sorum olacaktı de....dingonun forumuna girer gibi oldu senin ki biraz..yanlış anlama ama önce bi selam vermeni öneririm...yangından mal kaçırır gibi...birinin elinde acil 50 liraya satılık 120 lik metzeller lastik mi buldun ?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantları turuncu yapıcaz inşallah bakalım.ama zaman problemi var inegölde boyatıcaz umutun boyatdığı yerde o yüzden biraz problem

ultraukala viper arada bahsediyo senden artık bilmiorum))))

erro kasa fln değişmedi hocam aynı cıbır çelimsiz ince kötü bisiklet gibi hala
    off offfff

hımmm tamam o zaman bi bursa kaçamağı yapın hem jantları boyatırsın hem gezmiş eğlenmiş oluruz...Ayrıca CBR için MRA koyu füme renkli camlar var...Satıldığı yeri bilen fiyatını bilen var mı?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...7-agustos.html

Ağustos Ayı için planı programı olmayanlara muhteşem bir organizasyon....Zeytinli Rock Fest 08
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    ben inegöldeyim erken gelirseniz bakarız ama her an tatile çıkabilirim

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim cıbır 2300 kmde size birkaç sorum olacak:
    1.Arka diskten frene basınca ses geliyo sebebi ne bilen var mı?
    2.Egzozu değiştirmek istiyorum sizce hangi markayı almalıyım(fiyatınıda yazarsanız iyi olur)
    3.Beyaz Xenon farların fiyatını bilen var mı?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    arka frene basınca ses gelmesinin sebebi ya balataların bitmiştir...Ya da pislenmiştir o km de bitmemesi gerekiyor ama kullanıma bağlı yine de bilemem...

Egsoz da ucuz yolllu tiger-bos-smoke... alabilirsin fiyatları bildiğim kadarıyla 300ytl civarı paran varsa arrow al ara boru tüp dahil 425€
    AKIN FİDAN

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efet tuğper'in ki 30bindi devirdi hiç masrafsız çatır çatır kullanıyor honda bu arkadaslar kmler siizleri yanıltmasın titanlar 130bin km'de çatır çatır çalışıyor...kurye olan arkadaslarım bahsetti ayrıca.Bursa'da 110bin km'de anca motor deviren bir cbr kullanıcısı vardı.O da motorun anasını ağlatıyordu..Hala cbr kullanıyor 2.repsol'ü ama aynen kullanmaya devam ediyor.Ona bile dayanıyor yane...km'ler sizleri yanıltmasın...
    Akın o motor ona nasıl dayanıyor ben hala anlamış değilim zaten
    Okan ACAR

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Sen anladın deil mi kimden bahsettiğimi :D
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim cıbır 2300 kmde size birkaç sorum olacak:
    1.Arka diskten frene basınca ses geliyo sebebi ne bilen var mı?
    2.Egzozu değiştirmek istiyorum sizce hangi markayı almalıyım(fiyatınıda yazarsanız iyi olur)
    3.Beyaz Xenon farların fiyatını bilen var mı?
    Çok büyük ihtimalle balatan + diskin çok tozlanmıştır. Disk temizleme spreyiyle temizlemeni tavsiye ediyorum. 2300 km de çok fazla gereksiz yere kullanmadıysan balatanın biteceğini sanmıyorum. Arrow tavsiye ederim. Beyaz farlarda 15 ytl civarıydı
    Okan ACAR

Motosikleti
    cıbır125r
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akın o motor ona nasıl dayanıyor ben hala anlamış değilim zaten
    arkadaşım valla bende öyle beklemiodum motoru ama inan bana kullanım hatası olmasın bu motor ölmezzz!

benim nasıl kullandığımı faruk bilir.40.000 km ye gircem inş 2 günü fln var belli olmaz belki 1 gün masraf olarak sadece sibop ayarı oldu.bide fren balataları bitik.onlarıda değiştiricem yakında.....40000 de iken tek sorun yapmadı anlıyacağın.ha ama tek kronik sorunu far lambalarını eritiyor(öldürüyor lambaları).3 çift lamba eskittikten sonra h4 e cevirdim.onlarda 2 sene dayanabildi.anahtar yanmasın diye röle koymuştuk.cektiğimiz devreyi yaktı.ama 2 senede 1 yapacaksa onuda problem olarak görmüyorum...

akın epeydir bursaya gelemedim.ben geliyorken sen yoktun.sertaç bilir beni.selam söle kerataya.geldiğimde tanışmak isterim haberin olsun!!

okuyan varsa bu saatte ii geceler...
    benim imzamı değiştireni bir yakaalrsammmmm

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı umut_utu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım valla bende öyle beklemiodum motoru ama inan bana kullanım hatası olmasın bu motor ölmezzz!

benim nasıl kullandığımı faruk bilir.40.000 km ye gircem inş 2 günü fln var belli olmaz belki 1 gün masraf olarak sadece sibop ayarı oldu.bide fren balataları bitik.onlarıda değiştiricem yakında.....40000 de iken tek sorun yapmadı anlıyacağın.ha ama tek kronik sorunu far lambalarını eritiyor(öldürüyor lambaları).3 çift lamba eskittikten sonra h4 e cevirdim.onlarda 2 sene dayanabildi.anahtar yanmasın diye röle koymuştuk.cektiğimiz devreyi yaktı.ama 2 senede 1 yapacaksa onuda problem olarak görmüyorum...

akın epeydir bursaya gelemedim.ben geliyorken sen yoktun.sertaç bilir beni.selam söle kerataya.geldiğimde tanışmak isterim haberin olsun!!

okuyan varsa bu saatte ii geceler...
    Tamamdır bu akşam görüşeceğiz kısmetse sertaçla...Selamını iletirim.Valla ben de tanışmak isterim...Aynı şehirdeyiz arada 50 km var yok gürsu'da oturuyorum ben de...Bu arada eskiden geliyormuşsun ya ben derim ki sezon açıldı ufaktan canlandıralım bursayı ne dersiniz?İleriki günlerde güzel bir akşam buluşması ayarlayalım.Ardından güzel bir haftasonu gezisi ii gider..
    AKIN FİDAN

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Arkadaşlar bi sorum daha olucak.Gaza biraz fazla bastığımda yüksek devirde öndeki sağ far yanıp sönüyo(sellektör yapar gibi)..50 km den beri var bu ne yapayım???

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek devirde yanıp sönmesinin nedeni far ampulunde temassızlık olmasıdır. Titreşim yüzünden temassızlık yapıyor ve yanıp sönüyordur. Kısa zamanda sağ far ampulunu değiştirmeni öneririm.

Bu arada ben de eski motosikletimi bikepics'e koydum... Orada saklansın artık fotolar.

http://www.bikepics.com/members/seigneur/06cbr125/
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    arkadaşlar bir sorum olacak size..

bugün makinayı biraz kastırdım 2.vites de redline girip gazı bırakmadam 3 e attım.debriajı bıraktıktan hemen sonra gazı kapatıp tekrar açarmışcasına motor öne silkeledi beni sonra düzeldi.

bu bahsettiklerim 2-3 sn içinde oldu,sizce sorun ne olabilir?

buarada gecenlerde zicirden ses geliyor diye servise gittim adam zincir ve dişli nin değişmesi gerektiğini söyledi,bununla ilgisi olabilirmi?motor 10.000 km de 4000 km dir kullanıyorum 2.de fa oldu aynışey...

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek devirde yanıp sönmesinin nedeni far ampulunde temassızlık olmasıdır. Titreşim yüzünden temassızlık yapıyor ve yanıp sönüyordur. Kısa zamanda sağ far ampulunu değiştirmeni öneririm.

Bu arada ben de eski motosikletimi bikepics'e koydum... Orada saklansın artık fotolar.
    http://www.bikepics.com/members/seigneur/06cbr125/
    Uzun zamandır girmiyordum foruma demek sende sattın görkem Ne yaptım yeni motor aldın mı ?

Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak size..

bugün makinayı biraz kastırdım 2.vites de redline girip gazı bırakmadam 3 e attım.debriajı bıraktıktan hemen sonra gazı kapatıp tekrar açarmışcasına motor öne silkeledi beni sonra düzeldi.

bu bahsettiklerim 2-3 sn içinde oldu,sizce sorun ne olabilir?

buarada gecenlerde zicirden ses geliyor diye servise gittim adam zincir ve dişli nin değişmesi gerektiğini söyledi,bununla ilgisi olabilirmi?motor 10.000 km de 4000 km dir kullanıyorum 2.de fa oldu aynışey...
    Dostum bu bahsettiğin arada benim motorumdada oluyordu. İlk başlarda bende çok telaşlanmıştım motor birden boşa geçiyor devir aniden yükseliyordu ama 2-3 saniyelik bir olay. Bazen çukurları farketmeyip hızlı girdiğimde benim başımada geliyordu. Yüreğine su serpeyim endişe edilecek birşey yok. Sebebi baskı balatanın bir anlığına sıyırması (kaçırması). Endişe etmeni gerektirecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Ama sık tekrarlamaya başlarsa ustaya gitmeni tavsiye ederim. Ama arada benim motorumda yapıyordu. 13000 km kullanmıştım nazar boncuğumu. Bursanın nazar boncuğuydu Ben sattım Bursa nazar boncuksuz kalmasın diye akın aldı mavi rengi
    Okan ACAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler