Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı h_cbr_125_r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle selamlar. geçen hafta honda cbr 125 r aldım. 2006 model ve 25000 km civarı bir makine. daha önce cbr 125 r lar hakkında bilgi sahibi değildim. almadan önce forumlarda yaptığım araştırmalarda bu motorların 120 ila 140 arası süratlere kadar çıkabildiğini öğrenmiştim. fakat aldığım motorla bugün uzun yola çıktığımda motorun 105 i geçmediğini gördüm. motordan herhangi bir ses gelmiyor, problemsiz gibi görünüyor, buna rağmen forumlarda okuduğum 120-140 arası süratlere çıkamaması tedirgin etti beni. acaba bir anormallik mi var diye düşünmeye başladım. sizce sebebi ne olabilir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Hayırlı olsun motorun. Burda daha önce bi kac kere sert bi dille eleştirdim bi kac arkadaşı bu son hız konusundaki yanlış bilgilendirmeleri yüzünden ama suclu ben oldum bu seferde. Keşke youtube taki videoların hepsine baksaydın motor kacıncı viteste kac bin devirde kac yapıyo diye, o zaman beklentin bu kadar yüksek olmazdı. Ama icin rahat olsun son hız konusunda sende bi anormallik yok, hafif meyilli yolda rüzgarı arkana alıp motora kapaklanırsan, yüksek devirde de bi müdded bekletirsen 5-10 km daha kazanırsın belki az daha fazla.
    Ama benim tavsiyem ne motorun ne de kendi sınırlaraını zorlama. Motorla 120 gördüğündede, 120 yi cok rahat yapan bi motordaki gibi olmıcak o, sana cok daha hızlı gidiyomuşsun gibi gelcek motor güven vermicek. Zaten 10-20 km hız sana hic bişey kazandırmazki 90 la git 100 le git daha ne uzun yola da cıksan E 5 e de cıksan 100 km hızda orta şeritten akışa uyarsın.

Arkadaşlar yanlış anlamayın motoru eleştirmiyorum, benim eleştirim yanlış kullanıcı yorumuna, aynı durum benim kendi motorum icinde gecerli (gt 250 r) Kac kere gördüm "motor 180 i 190 ı cok rahat ceviriyo" diyeni, 180i bi şekilde görürsün ama 180e kitleyip yarım saat-bi saat uzun yol gidebilen biri olduğuna inanmıyorum.

Eğer hız istiyosanda sen bu motorda tecrübe yap bence, sonra hem hondadan hem düşük cc racing sınıfından memnun kalırsan cbr 250 r a gecersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2 saat içinde denizliden izmire yola çıkacam kızımla gece yolculuğu da başka olur şimdi , bu da kızım ;

http://imageshack.us/photo/my-images...082011992.jpg/

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2 saat içinde denizliden izmire yola çıkacam kızımla gece yolculuğu da başka olur şimdi , bu da kızım ;

http://imageshack.us/photo/my-images...082011992.jpg/
    gece çok sakat oluyor dikkat edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

motor sahibinin affına sığınarak yayınlıyorum
    (siteden msj atçaktı hala atmadı)

osman_22 cevabın için teşekkür ederim. daha önce 200 cc, 350 cc motorlar kullanmışlığım var. Çocukluğumdan beri motor kullanırım bu sevda peugeot 103 ile başlayıp buralara kadar geldi. honda cbr 125 r almamın sebebi sırf tip ve kalite için aslında. bu motorda arayışım hız değildi fakat internetteki araştırmalarımda daha önce de dediğim gibi 120-140 arası hızlara kadar çıkan cbr 125 ler görünce aldığım motorda anormallik mi var acaba diye de endişelenmedim değil hani...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    kuyruk altı egzosu gördüm ve yapmalıyım dedim
    normalde orjinalliği bozmaya karşıyım ama 1 yıl içerisinde yapacağım inş
    bu arada egzosların markası ne kuyruk altında ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kuyruk altı yapınca egzos yeri çok boş kalıcak bence

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuyruk altı egzosu gördüm ve yapmalıyım dedim
    normalde orjinalliği bozmaya karşıyım ama 1 yıl içerisinde yapacağım inş
    bu arada egzosların markası ne kuyruk altında ?
    Yoshi.Ama yoshimura'nın bizim motorlara göre egzostu yok ? CBR 250 Egzostu olması lazım bu.Ben egzost konusunda çok araştırma yaptım.Arrow'da karar kıldım.Sesi tatmin edici ve performansada az olsada etkisi var.Görünüşüde güzel.Ama kuyruk altı yapmayacağım çünkü gerçekten bencede egzsot yeri çok boş kalır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ixilde güzele benziyor ama Türkiyeye gelmez heralde

Motosikleti
    2011 600F ABS
    İxil rolantide guzel cikiyo sesi.Arrow un ceyrek fiyati bile degil.Ama giderken ne performans ne ses veriyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    boş kalsın problem değil göz nelere alışıyor )
    o şekilde kullanmalıyım motoru aklım hep onda
    para biriktireceğim zamanla inş

bu arada bugun kocaeli izmit'te fem dershanesinin oradaki siyah cbr 125 sahibi buralarda mı ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Rize'De bir tane CBR 125 var; Smokehead Egzoz takılı... Cok tok bir sesi var
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

emrebbdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBR125 / Siyah
    Selamlar, ismim Emre 17 yaşındayım. Kırıkkale'de yaşıyorum. 2011 CBR125'imle aranıza katılmış bulunmaktayım

Bir adetde fotoğraf..

http://imageshack.us/photo/my-images...867491582.jpg/

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı emrebbdg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ismim Emre 17 yaşındayım. Kırıkkale'de yaşıyorum. 2011 CBR125'imle aranıza katılmış bulunmaktayım

Bir adetde fotoğraf..

http://imageshack.us/photo/my-images...867491582.jpg/
    Hayırlı olsun dostum kazasız belasız.Arkadaşlar bizim burda bir arkadaş var 16 yaşında oda almış benim renkten aynısı.Bugün gördüm konuştuk gitmiş bi motorcuda xenon taktırmış ama grenajları filan açarak yapmışlar düğme filan takmışlar 110 liraya rengi beyazda değil mavimsi bişey.Benimde aklımde xenon var ama kaliteli olsun istiyorum.Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı acaba ?

tumin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    merhabalar cbr 125 ciler olarak aranıza katılalı iki gün oldu
    sormak istediğim iki soru var
    bırıncısı motora hangı yağ kullanıyoruz ıkıncısı yağ fıltresı ve hava fıltresı nasıl değiştiriliyo yardımcı olurmusunuz yada lınk var mı

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı tumin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar cbr 125 ciler olarak aranıza katılalı iki gün oldu
    sormak istediğim iki soru var
    bırıncısı motora hangı yağ kullanıyoruz ıkıncısı yağ fıltresı ve hava fıltresı nasıl değiştiriliyo yardımcı olurmusunuz yada lınk var mı
    Castrol 10W 40

holigan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok :/
    S.a herkese hayırlı forumlar..

Aklıma takılan ve beni aşırı derece kıl eden bir konuyu size sormak istiyorum.
    cbr125 lerin yeni kasaları sıfırı 5400 civarı bir fiyat belirtilirken 2. el satanlar neden 6.5 6 7.5 fiyat çekebiliyorlar nasıl bu derece saçmalayabiliyorlar merak ediyorum sıfırından pahalı satmanın amacı nedir ?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı holigan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cbr125 lerin yeni kasaları sıfırı 5400 civarı bir fiyat belirtilirken 2. el satanlar neden 6.5 6 7.5 fiyat çekebiliyorlar nasıl bu derece saçmalayabiliyorlar merak ediyorum sıfırından pahalı satmanın amacı nedir ?
    hondanın resmi sitesinde fiyatı 5.790tl olarak gösteriyor plaka masraflarıyla 6000tl buluyor motor ama sahibinden.com dakilerin bir çoğu motorun az bulunmasından istifade edip milleti soyucaktı ama artık motorlar bayilerde bulunmasına rahmen ilanlar devam ediyor :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBR 250R

talep çok motora
    bu yüzden çoğu insan 2 ay bekliyeceğine bin tl lik bir fark ödömeyi göze alıyorlar..bunun dışında ruhsatlı plakalı vergileri ödenmiş motor alıyor..

Motosikleti
    2011 600F ABS

Artık bayilerde motor sıkıntısı yok.Uygun fiyatta satan arkadaşlarda var yeni kasayı sahibindende.

Motosikleti
    yzf r-125
    yaw arkadaşlar hali hazırda cbf150 kullanıyorum da sıkıldım bu kuryeci muhabbetlerinden falan gerçi fazla da para biriktiremedim ama bi cbr125 almaya karar verdim hondadan şaşmak istemiyorum daha önce cbf kullananlar var mı aramızda bi şey fark edecek mi performans olsun gidiş hızlanış yakıt biraz bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler