Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    kardeş makinen yakışıklıymış.
    kn ben taktım.tavsiye ediyorlar.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aranızda hiç XT'ye subap ayarı yaptıran oldumu,ben xt'nin subap ayarı olmadığını sadece rektefiyeden sonra yapıldığı hakkında bilgilendim sizce ne kadar doğru bu!
    Hafiften şıkırtı geliyor,Densizin biride aklımı karıştırdı bugün onun için sordum.
    Ayrıca xt sayfası bu kadar sessiz olmamalı bilgi ve paylaşım şart birbirimizi bilgilendirirsek ve yardımcı olursak sevinirim
    altı''AT''mış

Selamlar,
    Daha önce15 gün kadar Honda Titan kullandım ve hiç zorlanmadım. Bir süper moto almayı düşünüyorum fakat başlangıç için 250 cc de iyi bir süper moto modeli bulamadım. Kawasaki yeni bir model çıkarttı fakat fiyatı 5500 euro biraz pahalı gibi. Benim sorum şu ki;XT 660 X ile başlayabilir miyim? Bu soruyu size soruyorum çünkü motoru en iyi tanıyan sizlersiniz.
    (Yaşım 25 boyum 1,83, 80 kiloyum)

Cevap yok mu arkadaşlar :(

Alıntı yigitkeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Daha önce15 gün kadar Honda Titan kullandım ve hiç zorlanmadım. Bir süper moto almayı düşünüyorum fakat başlangıç için 250 cc de iyi bir süper moto modeli bulamadım. Kawasaki yeni bir model çıkarttı fakat fiyatı 5500 euro biraz pahalı gibi. Benim sorum şu ki;XT 660 X ile başlayabilir miyim? Bu soruyu size soruyorum çünkü motoru en iyi tanıyan sizlersiniz.
    (Yaşım 25 boyum 1,83, 80 kiloyum)
    Başlayabilirsin o kadar gözünde büyütme ilk 15 gün dikkatli kullan buna alışma süresi diyelim,Çünkü çok torklu makine acemiliğini asvalt yolda çıkarmaya bak.. Ve gaza gelme
    altı''AT''mış

Alıntı EnDuRoCu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlayabilirsin o kadar gözünde büyütme ilk 15 gün dikkatli kullan buna alışma süresi diyelim,Çünkü çok torklu makine acemiliğini asvalt yolda çıkarmaya bak.. Ve gaza gelme
    Cevap için teşekkürler
    600 lük motorla başlanmaz kaidesi racing motorlar için mi geçerlidir? XT 660 X için de geçerli bir kaide midir?
    Süper moto kullanım tarzı ve görünüş olarak hayalimdeki motosiklet. Ama ne yazık ki çok fazla çeşit yok. XT 125 X çok küçük ve kısa sürede değiştirmek isteyeceğimden eminim. Paramı sokağa atmak istemediğimden XT 660 X i gözüme kestirdim. Fakat yüksek torku ve 170 kg civarındaki ağırlığı başlangıç için beni düşündürüyor. Motora da aşık oldum. Ne yapacağımı bilmiyorum Bu noktada sizlerin sözleri benim için hayati derecede önemli..

bence herkes gibi bir cbf150 yada ybr125 ile başlamakta fayda var..xt görünüşünden tahmin ettiğim kadarı ile alçak bir motorda değil hata affeder mi bilinmez..

aralarında sürüş kalitesi , rahatlık olarak ne gibi farklar var acaba ?
    [COLOR="Black"][B]Clémaoak[/B][/COLOR]

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı yigitkeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yok mu arkadaşlar :(
    güzel kardeşim,ben çocukluğumdan beri mobilet,jawa,mz kullanan biri olarak
    geçen yıl xt660r aldım motor evde 1 yattı gibi
    çekindim,çekinince keyf almadım,hatta ben bu motoru niye aldım dedim durdum.
    daha sonra boş arazilerde kendimi ve motoru tanıma antremanları yaptım.
    uzun gezilere başlayınca,keyf almaya başladım.8 ayda 8 bin km yaptım.
    çünkü motor küçüldü,motor beni değil ben motoru kullanmaya başladım.
    ama hala tarfikte korktuğum durumlar var ve eğitim almayı düşünüyorum.
    600 lükle başlanmaz diyenler,her motor için bunu söylerler ve doğrudurda.
    boyun en büyük avantajın,eğer eğitim alırsan veye küçük bir motorla başlarsan
    bu boyla ileride iyi bir kullanıcı olabilirsin.
    ve hatta xt bile kesmeyebilir ilerde.
    bu konu da kafanı fazla yorma,her söyleneni dinleme
    çünkü kafan karışır motorla yatar motorla kalkar sitrese girersin.
    allah gönlüne göre versin.
    yazalım arkadaşlar yazalımki,arkadaşın dediği bu topik canlı kalsın.
    ölü topik xt ye yakışmıyor.
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim,ben çocukluğumdan beri mobilet,jawa,mz kullanan biri olarak
    geçen yıl xt660r aldım motor evde 1 yattı gibi
    çekindim,çekinince keyf almadım,hatta ben bu motoru niye aldım dedim durdum.
    daha sonra boş arazilerde kendimi ve motoru tanıma antremanları yaptım.
    uzun gezilere başlayınca,keyf almaya başladım.8 ayda 8 bin km yaptım.
    çünkü motor küçüldü,motor beni değil ben motoru kullanmaya başladım.
    ama hala tarfikte korktuğum durumlar var ve eğitim almayı düşünüyorum.
    600 lükle başlanmaz diyenler,her motor için bunu söylerler ve doğrudurda.
    boyun en büyük avantajın,eğer eğitim alırsan veye küçük bir motorla başlarsan
    bu boyla ileride iyi bir kullanıcı olabilirsin.
    ve hatta xt bile kesmeyebilir ilerde.
    bu konu da kafanı fazla yorma,her söyleneni dinleme
    çünkü kafan karışır motorla yatar motorla kalkar sitrese girersin.
    yazalım arkadaşlar yazalımki,arkadaşın dediği bu topik canlı kalsın.
    ölü topik xt ye yakışmıyor.
    iki kere okudum ama emin olamadım. xt660 ile başlama diyosun dimi
    Bu arada motoru almadan önce Hondanın verdiği eğitimin ilk üç kuruna kesin katılacağım.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    eğitime katılacaksan sana hertürlü
    açıklamayı yaparlar zaten kardeş.

Freezzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 620ie, honda cb125 ace
    Herkese merhaba benim bi sorum olucaktı.Geçen gün 20000km bakımı için maslaktaki bmw servisine gittim.Kendi servisine gidememe sebebim kapanmış olması neyse ordaki servise gidip buralarda yamaha servisi varmı diye sordum onlarda ne olucaktı biz yapalım dediler bende yağ ve yağ filtresi değişicek dedim.Tamam biz yapabilirz dediler bende bunun yağ değişimi biraz farklı normal motorlar gibi değil dedim tamam biliyoruz yağ şasede dolaşıyor falan dediler işte neyse tamam dedim beklemeye başladım.Motorun 3.6lt yağ aldığını söylediler (aptallık bende interneten bakmadım kaç litre aldığına) tamam dedim ellerinde sadece castrol 10w 50 yağ vardı biz bmwyerde bunları kullanıyoruz dediler çok iyi bi yağmış yüksek devirli motorlar için üretilmiş falan filan diye anlattılar ürünü fiyatı pahalı geldiği için biraz istemedim baştan ama ellerinde başka yağ olmadığı için almak zorunda kaldım tanesi 22tl ye geldi 4lt yağ aldım.Neyse yağı koydular filtreyi değiştiler aldım motoru yola çıktım ogünün akşamı motor kalkarken stop etmeye başladı çalıştırıyordum ama kalkmaya çalışınca stop ediyordu maltepeden eve gidene kadar bütün paçalarım ve motor yağ içinde kaldı üstü başım battı öyle bi kaç gün kullandım ogünki gibi olmasada hala yağ geliyodu pervanenin ordan netten bi araştırıyim dedim motora 2.5lt yağ konuyormuş filtre değişirse 2.6lt adamlar bana 3.6lt yağ koymuşlar 1lt fazla yani bu halde 100km yol yaptım vede ben daha sonrada motora konan yağlara baktığımda 10w 50 yağ yoktu listede oda yanlış yani.Hem beni kazıkladılar hemde motorumun içine ettiler madem bilmiyosunuz neden atlıyosunuz biz yaparız diye.Neyse netice olarak 100km civarı o halde gittim daha sonra motorun yağını komple boşalttım boşalan yağın 2.5lt sini geri koydum 900gr yağ arttı yani iyiki motora bişel olmamış o kadar fazla yağla benim sormak isteğim şuan sorun yok o akan yağda şasenin üstündeki yağ koyma yerinden aşşağı süsülüyormuş heralde yağ basıncına ordaki conta dayanamadı ordaki contayıda değiştirdim neticede şuanda sorun yok fakat aklıma takılıyo işte acaba motor zarar görmüşmüdür bu hadiseden diye
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı Freezzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba benim bi sorum olucaktı.Geçen gün 20000km bakımı için maslaktaki bmw servisine gittim.Kendi servisine gidememe sebebim kapanmış olması neyse ordaki servise gidip buralarda yamaha servisi varmı diye sordum onlarda ne olucaktı biz yapalım dediler bende yağ ve yağ filtresi değişicek dedim.Tamam biz yapabilirz dediler bende bunun yağ değişimi biraz farklı normal motorlar gibi değil dedim tamam biliyoruz yağ şasede dolaşıyor falan dediler işte neyse tamam dedim beklemeye başladım.Motorun 3.6lt yağ aldığını söylediler (aptallık bende interneten bakmadım kaç litre aldığına) tamam dedim ellerinde sadece castrol 10w 50 yağ vardı biz bmwyerde bunları kullanıyoruz dediler çok iyi bi yağmış yüksek devirli motorlar için üretilmiş falan filan diye anlattılar ürünü fiyatı pahalı geldiği için biraz istemedim baştan ama ellerinde başka yağ olmadığı için almak zorunda kaldım tanesi 22tl ye geldi 4lt yağ aldım.Neyse yağı koydular filtreyi değiştiler aldım motoru yola çıktım ogünün akşamı motor kalkarken stop etmeye başladı çalıştırıyordum ama kalkmaya çalışınca stop ediyordu maltepeden eve gidene kadar bütün paçalarım ve motor yağ içinde kaldı üstü başım battı öyle bi kaç gün kullandım ogünki gibi olmasada hala yağ geliyodu pervanenin ordan netten bi araştırıyim dedim motora 2.5lt yağ konuyormuş filtre değişirse 2.6lt adamlar bana 3.6lt yağ koymuşlar 1lt fazla yani bu halde 100km yol yaptım vede ben daha sonrada motora konan yağlara baktığımda 10w 50 yağ yoktu listede oda yanlış yani.Hem beni kazıkladılar hemde motorumun içine ettiler madem bilmiyosunuz neden atlıyosunuz biz yaparız diye.Neyse netice olarak 100km civarı o halde gittim daha sonra motorun yağını komple boşalttım boşalan yağın 2.5lt sini geri koydum 900gr yağ arttı yani iyiki motora bişel olmamış o kadar fazla yağla benim sormak isteğim şuan sorun yok o akan yağda şasenin üstündeki yağ koyma yerinden aşşağı süsülüyormuş heralde yağ basıncına ordaki conta dayanamadı ordaki contayıda değiştirdim neticede şuanda sorun yok fakat aklıma takılıyo işte acaba motor zarar görmüşmüdür bu hadiseden diye
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler..
    benim bildiğim 3.6lt yağ alıyor, iki tane yap tapası var, biri şasede diğeri blokta, her ikisini de boşaltmak lazım, daha sonra yağ kontrol çubuğundan doğru seviyede olup olmadığını kontrol edebilirsin..

Motosikleti
    Hayır filtre değişmesse 2.5lt filtre değişirsede 2.6lt yağ konuyor.Yağ değişiminide o şekilde yaptım zaten hem şaseden hemde alt taraftan yağı boşalttım.Ama yağ çubuğuna hiç bi şekilde güven olmuyor kesinlikle ölçüm aralığı çok fazla yağ şasede dolaştığı için tam olarak içindeki yağın kaç lt olduğunu anlamak boşaltmadan mümkün değil sanırım
    Total amount 2.90 L
    Periodic oil change 2.50 L
    With oil filter replacement 2.60 L

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    son verdiğin rakamları kontrol ettim kullanma kılavuzundan, doğrudur, ben yanlış hatırlıyorum demekki..

Motosikleti

Turuncu siyah xt 660 olanlar için şu kaskı önermek istiyorum arkadaşlar anormal güzel duruyor rengi tam uyumlu.

Alıntı Freezzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Turuncu siyah xt 660 olanlar için şu kaskı önermek istiyorum arkadaşlar anormal güzel duruyor rengi tam uyumlu.
    Xt 660 X modeline göre uygun olur xt birde turuncu ise süper olur
    altı''AT''mış

Arkadaşlar selam bende motor alıcam fakat arada kaldım önerilerinizi dumak isterim

selam arkadaşlar bende onumuzdeki bahara yeni motorumu almış olucam inş.Bu benim 3. motorum olacak fakat biraz arada kaldım 2005-06 xt x660 alabilecek kadar biraz param var ve eşimle beraber antalyadan karadenize çıkmayı planlıyoruz şöyle 2 haftalık bir gezi gibi olucak ve bu muhtemelende yılda sadece 1 kere olabilecek bir tur olacak devamında'da şehirde beni üzmeyecek bir makina almak istiyorum fakat 2005 ve üstü xt 660 x,2002-03 bmw f 650 gs bmw,2003 fazer ve 2001 magna 750 arasında kaldım ne dersiniz,özellikle xt 660x ağır basıyor gibi? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    antalyalı hemşerim önce hoşgeldin aramıza.
    ben 1 yıldır xt660r kullanıyorum,dere tepe gezip uzun yol da yapıyurum,tabi artçısız.
    motorum daha beni hiç üzmedi.keyf veren bir makina diyebilirim.
    artıçılı tekrahatsızlık verbilecek tarafı selesidir.o da döşemeciler seleyi traşlayarak
    hallediyorlar.hatta antalya da yaptıran arkadaşlar var.
    bahsettiğin motorlar arasında uzun yol da rahat olabilecek tek motor f650 dir.
    onun da fiyatı biraz pahalıdır,parçaları pahalıdır,onun dışında kronik sorunları vardır ki
    yaptığımız toplu gezilerde mutlaka bir bmw yolda kalmıştır.diğerlerini dikkate bile almıyorum.
    bence xt al tepe tepe,şehir içi, dışı istediğin yerde sorunsuz kullan derim.

Saol arkadaşım hoşbulduk...

bmw ile ilgili söylediklerin beni bu makinadan biraz daha uzaklaştırdı çünki bakım masraflarının pahalı olduğunu ve bazı kronik sorunları olduğunu bende duymuştum uyarın için saol galiba xt 660 x te karar kılmak üzereyim onumuzdeki yıl tekrar motor sever arkadaşlar arasına katılmak güzel olacak...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler