Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    merhaba arkadaslar
    muzip kardes o delikten yag gelme sebebi bende bilemiyorum ama cogu mz lerde geliyor dedigin conta tutkallarindan denemek istiyorum bakalim yag damlatma sorununu halledebilecekmiyiz
    mz lerin orjinal karburatoru BVF* 30N/3-1, ama 93 modelden sonra turkiyede BING 84/30/110-A uretildi sonra avrupada uretilmeye baslandi benim bloktanda tuhaf ses gelmeye basladi 5 10 saniye kesilip geliyor sanki disli bir yere surtuyormus gibi
    kazasiz surusler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

merhaba 585858 bu siteye gir arama olarak kolay ve fiyatlarida uygundur
    http://www.shop.zweirad-schubert.de/de/mz-ersatzteile
    kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    teşekkür ederim peki ben bu parçaları nasıl alabilirim gümrükte sorun olurmu? ne gibi işlem gerçekleşiyor? almanyada ki akrabalara mı söylesem. onlar gelince getirebilirler mi gümrükte ne derler?
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    muzip kardes o delikten yag gelme sebebi bende bilemiyorum ama cogu mz lerde geliyor dedigin conta tutkallarindan denemek istiyorum bakalim yag damlatma sorununu halledebilecekmiyiz
    mz lerin orjinal karburatoru BVF* 30N/3-1, ama 93 modelden sonra turkiyede BING 84/30/110-A uretildi sonra avrupada uretilmeye baslandi benim bloktanda tuhaf ses gelmeye basladi 5 10 saniye kesilip geliyor sanki disli bir yere surtuyormus gibi
    kazasiz surusler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

merhaba 585858 bu siteye gir arama olarak kolay ve fiyatlarida uygundur
    http://www.shop.zweirad-schubert.de/de/mz-ersatzteile
    kolay gelsin
    Peki bu BVF ve Bing karbüratörler arasında yakıt ve performans olarak fark var mı. Ayrıca çift kademeli gaz yeme olayını ben bilmiyorum. Birde karbüratör olarak yurtdışında mikuni ve amal karbüratörleride etz 250 modelinde denemişler ve en iyi yakıt performans oranını mikuni vm30 modelinden almışlar.

Yağ damlatma konusunda dediğim gibi motoru yıkama esnasında şanzuman havalandırma tapasından su girme ihtimali üzerinde duruyorum. Bu zamana kadar şanzuman yağı olarak hiç castrol kullanmadım. Yakında debriyaj balatalarını ve şanzuman yağını beraber değiştireceğim. Castrol 90 numara hypoid yağ koyacağım. Bakalım ne olacak. Sonuçları paylaşacağım.

Çeşitli karbüratör modellerinin etz 250 e takılarak yapılan karşılaştırmaları bu linkte.

http://www.realclassic.co.uk/techfiles/mz_carb_swap_etz250.html

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    merhabalar ne kadar mz sitesi varsa bahsettigin karburator markalarina rastlamadim ama en iyisi bing parasida tuzlu kolay gelsin
    585858 kardes almanyada siparis edecegin parcalari almanyadaki akrabalarin adresini verebilirsin ucretini odemek icinse ister turkiyeden ister akrabalarin da yapabilir izin zamaninda valizlerin altinda sakli olarak getirebilirler getittirecegin parcaya bagli oksoz oturak oyle buyuk parcalar biraz zor ama kucuk parcalar sorun cikarmayacak sekilde saklanabilir selamlar

Motosikleti
    Sağ olun teşekkür ederim yardımlarınız için.

Mz e platin ayarı yaptıktan sonra gaz yememe sorununu çözemedim alp beyin dediğini yapıp hava ayarı yapmaya çalıştım fakat etkisiz olduğunu görünce karbüratördeki şamandıra ayarından şüphelendim, ve aklıma gelen başıma geldi şamandıra yeniden içine benzin almış ve görev görmez hale gelmiş. Yeni bir şamandıra ısmarladım birde conta pazartesi takım ayrıntıları yazacağım nasipse.
    Bu mz sevgisi bir başka yahu dostlar.
    ZEMHERİ!

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Evet,arkadaşlar, silindir piston takmıştım sıfır, sonunda rodaj bitti motor rodaj sonrası için ayarlandı, arka amortisörler ve gidonu değiştirdim, kumanda panellerini değiştirdim birde yıkadım

yıkanmadan önce

yıkandıktan sonra

baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar, motoru 4.vitesle dolduruyorum 5.vitese atıyorum motkr boğuluyor gaz yemiyor. Ve hızı düşüyor. 5.viteste çeyrek gaz gidersem sorun yok.

Yardım lütfen

Motosikleti
    Evet arkadaşlar bugün mz in karbüratör şamandırasını taktım ve hava ayarı yaptım; motor rolanti de düzgün çalışıyor fakat 5000 6000 devirden yukarı çıkmıyor sonuna kadar gaz kolunu çeviriyorum fakat nafile kesik kesik gaz yiyor ne yaptıysam 6000 devri geçiremedim.
    Şimdi bu sorun neyden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün mz in karbüratör şamandırasını taktım ve hava ayarı yaptım; motor rolanti de düzgün çalışıyor fakat 5000 6000 devirden yukarı çıkmıyor sonuna kadar gaz kolunu çeviriyorum fakat nafile kesik kesik gaz yiyor ne yaptıysam 6000 devri geçiremedim.
    dostum karbüratörün bing mi ?
    585858 bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şamandra ayarını , karbüratör benzin havuzunun en fazla dolacak şekilde ayarlamalısın...
    Büyük ihtimalle benzin yetiştirmiyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ama şamandıram yeni geldi ve olduğu gibi taktım üstelik bu servis videosunu izledim ölçü veriyor metreyle ölçüyorsun belki görmüşsünüzdür baktım yeni şamandıra aynı ölçü hiç ellemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

buji kablosundan olabilir mi? yada herhangi bir elektronik aksamdan. şamandırayla hiç oynamak istemiyorum bir kere eyildimi daha düzen tutmuyor. çatlayıp içine benzin alıyor.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum karbüratörün bing mi ?
    mesajınızı yeni gördüm, karbüratörüm orjinal 1989 karbüratör bing mi değil mi bilmiyorum şundan
    http://www.shop.zweirad-schubert.de/de/bvf-vergaser-30n3-1-etz250251301
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ama şamandıram yeni geldi ve olduğu gibi taktım üstelik bu servis videosunu izledim ölçü veriyor metreyle ölçüyorsun belki görmüşsünüzdür baktım yeni şamandıra aynı ölçü hiç ellemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

buji kablosundan olabilir mi? yada herhangi bir elektronik aksamdan. şamandırayla hiç oynamak istemiyorum bir kere eyildimi daha düzen tutmuyor. çatlayıp içine benzin alıyor.
    Şamandırayı elleme...
    Musluğu açıp çalıştırın..İyice dolsun...
    Sonra stop edin...
    Musluğu kapatıp havuzu sökün...
    Benzini dökmemeye çalışın...
    Havuzdaki benzin yeterlimi göz ile kontrol edin...
    Eğer yarının altındaysa dediğim gibi şamandıra ayarı gerekir...
    585858 bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Merhaba dostlar.

Uzun zamandır motorumun debriyaj balatasından bitti bitecek diye endişeleniyordum. Bugün biraz turlayım dedim. 2 - 3 km yaptıktan sonra debriyaja bastığımda şanzumandan tıkır tıkır sesler gelmeye başladı. Acaba balata tamamen bitmiş olabilir mi. Şunu da belirteyim motorun çekişinde falan herhangi bir düşme olmadı. Tamirciye gittim kendisi yokmuş oğlu baktı ama pek anlamıyor galiba ama bu ses baskı sesine benziyor dedi. Gidiyor ama bu ses geldikten sonra hiç binmedim. Görüşlerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şamandırayı elleme...
    Musluğu açıp çalıştırın..İyice dolsun...
    Sonra stop edin...
    Musluğu kapatıp havuzu sökün...
    Benzini dökmemeye çalışın...
    Havuzdaki benzin yeterlimi göz ile kontrol edin...
    Eğer yarının altındaysa dediğim gibi şamandıra ayarı gerekir...
    Alp bey motoru dün gittim çalıştırayım dedim her zaman ki gibi çalışmadı 22 defa vurdum, bir iki öksürdü ama çalışmadı. Bugün gittim 8 vuruşta çalıştı ilkin tekledi sonra biraz daha biraz daha derken çalıştı 6000 devirden sonra kesik kesik gaz yiyor 7 bine ulaşmıyor.
    dün çalışmayıpda bugün çalışması garip. na zamandır bu durum var.
    sizin dediğinizi deneyeceğim karbüratörde ama gaz yeme sorununu halletsek bile (buruya dikkat) bu motor zil gibi gaz yediği zamanlarda bile çalışmama sorunu vardı öyleki bazen 5 vuruşta bazende katiyen çalışmazdı keyfi bilirdi vurdurup çalıştırırdım.
    Şimdi elektrik aksamından şüpheleniyorum sorun nerelerde olabilir. Herhangi bir kablo kaçağı olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Ayrıca bugün çalıştırdığım da acaba jikleden mi diyerek çalışırken jikleyi çektim stop etti sonra yeniden çalıştırdım çalıştı sıcakken çalışması daha kolay ama aradan bir iki gün geçerse bu olay oluyor yakın akrabamda da mz vardı alman onda böyle sıkıntılar yoktu bir kaç vurmada çalışırdı ama bunda çalıştırma sorununu bir türlü çözemedim gitti. Bende siz değerli mz severlere danışıp akıl akıldan üstündür prensibini uygulamaya çalışıyorum.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı MuZip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar.

Uzun zamandır motorumun debriyaj balatasından bitti bitecek diye endişeleniyordum. Bugün biraz turlayım dedim. 2 - 3 km yaptıktan sonra debriyaja bastığımda şanzumandan tıkır tıkır sesler gelmeye başladı. Acaba balata tamamen bitmiş olabilir mi. Şunu da belirteyim motorun çekişinde falan herhangi bir düşme olmadı. Tamirciye gittim kendisi yokmuş oğlu baktı ama pek anlamıyor galiba ama bu ses baskı sesine benziyor dedi. Gidiyor ama bu ses geldikten sonra hiç binmedim. Görüşlerinizi bekliyorum.
    Senin sorun büyük ihtimal debriyaj bilyasında...
    Ses daha da çoğalıp iyice dağılmadan değiştirin....

Alp bey motoru dün gittim çalıştırayım dedim her zaman ki gibi çalışmadı 22 defa vurdum, bir iki öksürdü ama çalışmadı. Bugün gittim 8 vuruşta çalıştı ilkin tekledi sonra biraz daha biraz daha derken çalıştı 6000 devirden sonra kesik kesik gaz yiyor 7 bine ulaşmıyor.
    dün çalışmayıpda bugün çalışması garip. na zamandır bu durum var.
    sizin dediğinizi deneyeceğim karbüratörde ama gaz yeme sorununu halletsek bile (buruya dikkat) bu motor zil gibi gaz yediği zamanlarda bile çalışmama sorunu vardı öyleki bazen 5 vuruşta bazende katiyen çalışmazdı keyfi bilirdi vurdurup çalıştırırdım.
    Şimdi elektrik aksamından şüpheleniyorum sorun nerelerde olabilir. Herhangi bir kablo kaçağı olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Ayrıca bugün çalıştırdığım da acaba jikleden mi diyerek çalışırken jikleyi çektim stop etti sonra yeniden çalıştırdım çalıştı sıcakken çalışması daha kolay ama aradan bir iki gün geçerse bu olay oluyor yakın akrabamda da mz vardı alman onda böyle sıkıntılar yoktu bir kaç vurmada çalışırdı ama bunda çalıştırma sorununu bir türlü çözemedim gitti. Bende siz değerli mz severlere danışıp akıl akıldan üstündür prensibini uygulamaya çalışıyorum.
    Sorun avans (platin) ayarında da olabilir...
    Ama düşük devirde normal olup yüksek devirde teklemesi bence benzin yetiştirmemesi...
    Siz karbüratör havuzunu kontrol edin önce daha sonra tekrar düşünelim...

Motosikleti
    Platin ayarı da yaptım banamısın demiyor. yarın vaktim olursa dediğiniz gibi çalıştırıp sonra stop edip alt kazanı üzerinde bir sökeyim bakalım içinden ne kadar benzin olacak. peki diyelim ki benzin az geliyor. yüksek devirlerde yetiştiremediğinden motor tam devir çalışamıyor. ama rolantide sıkıntı yok yada elimle gaz kolunu tuttuğumda 2000 devirde sabit çalışıyor, peki neden ilk çalıştırmalarda bu kadar zorlanıyorum 22 defa marş koluna vurup çalıştıramamak benzin eksikliğinden nasıl kaynaklanır bundan kaynaklansa o zaman çalıştığında benzini bitirip stop etmesi gerekmez mi? şuradan biliyorum bendeki diğer mz de onunda şamandıra ayarıyla uğraşmıştım bir müddet gazlıyordum ayaklıkta sonra benzin bitip stop ediyordu. bende şamandırayı tekrar ayarladım sonra düzelmişti.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Platin ayarı da yaptım banamısın demiyor. yarın vaktim olursa dediğiniz gibi çalıştırıp sonra stop edip alt kazanı üzerinde bir sökeyim bakalım içinden ne kadar benzin olacak. peki diyelim ki benzin az geliyor. yüksek devirlerde yetiştiremediğinden motor tam devir çalışamıyor. ama rolantide sıkıntı yok yada elimle gaz kolunu tuttuğumda 2000 devirde sabit çalışıyor, peki neden ilk çalıştırmalarda bu kadar zorlanıyorum 22 defa marş koluna vurup çalıştıramamak benzin eksikliğinden nasıl kaynaklanır bundan kaynaklansa o zaman çalıştığında benzini bitirip stop etmesi gerekmez mi? şuradan biliyorum bendeki diğer mz de onunda şamandıra ayarıyla uğraşmıştım bir müddet gazlıyordum ayaklıkta sonra benzin bitip stop ediyordu. bende şamandırayı tekrar ayarladım sonra düzelmişti.
    Sabah ilk çalıştırırken kontağı açmadan 2 kere marşa basın...
    Dolsun ...
    Sonra jikleyi az çekip kontağı açıp öyle çalıştırmayı deneyin...

Motosikleti
    resim paylaşalım konuya renk gelsin arka salıncak ve egzost gergi demiri de değiştikten sonra artık motorun makyajına başlayacağım yürüyen tamamlanmış olacak, son halinden birkaç foto

alp_tunay ve 585858 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah ilk çalıştırırken kontağı açmadan 2 kere marşa basın...
    Dolsun ...
    Sonra jikleyi az çekip kontağı açıp öyle çalıştırmayı deneyin...
    Zaten bunları yapıyorum. benim o diğer mz de de oluyordu hemen 4 zamanlı yeni motorlar gibi değildi çalışması nispeten nazlıydı ama benim motorda durumu farklı ne boğulma gibi ne jiklelik öyle olsa analarım bazen motor hiç parlamıyor yani vurunca anlarsınız ya çalışıp çalışmadığını.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim paylaşalım konuya renk gelsin arka salıncak ve egzost gergi demiri de değiştikten sonra artık motorun makyajına başlayacağım yürüyen tamamlanmış olacak, son halinden birkaç foto

http://i.hizliresim.com/224P1L.jpg
    http://i.hizliresim.com/BZgGPV.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZLRndg.jpg
    http://i.hizliresim.com/oAly7Q.jpg
    Tuna bey lastikden ne kullanıyorsunuz ebat marka fiyat verirmisiniz.
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler