Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Tüm mz hastalarına selamlar...Şu an itibariyle tüm mz topiğini okudum.Hastası olduğum bu motor hakkında bu kadar bilgi bulmak gerçekten hosuma gitti.
    Emeği geçen herkese teşekkürler.
    Şu an için bir mz sahibi değilim ama arayıştayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda adam bu reed valf i mz racing e takmış karbiratörle silindir arası parçahttp://e1210.hizliresim.com/12/x/ffhtm.jpg
    arkadaşlar bu motordaki diyafram ve boğaz hangi motora ait veya mz e uyacak bi diyaframla boğazı olan bi motor var mı yoksa özel boğaz mı yaptırmak lazım bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevvinirim cevaplarınızı bekliyorum.....

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    yamaha rd 350 ninki mz lere biraz değişiklerle uyuyormuş yazın bunla uğraşıcam

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    yamaha rd 350 ninki mz lere biraz değişiklerle uyuyormuş yazın bunla uğraşıcam
    Çok teşekür ederim ilginden dolayı... ben yapmayı düşünüyorumda bu yüzden sordum yaza çok var ama yaza hazırlık olsun diye yapçam şimdiden eğer yamaha rd 350 nin parçalarını bulabilirsem takarken taktıktan sonra yaptıklarımı düşüncelerimi ve motordaki iyi ve kötü değişiklikleri yazarım buraya

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    mrb ark depoyu aku kapagi filtre kapagi on camurluk on amasorleri yani catallari boyamak istiyorum matkabin ucuna daire seklinde tel firca oluyor onla zimpara yapsam olurmu boyarkende once koruyucu sonra ikinci boyayimi atacam yoksa tek renk mi atayim slm

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb ark depoyu aku kapagi filtre kapagi on camurluk on amasorleri yani catallari boyamak istiyorum matkabin ucuna daire seklinde tel firca oluyor onla zimpara yapsam olurmu boyarkende once koruyucu sonra ikinci boyayimi atacam yoksa tek renk mi atayim slm
    Slm... Boya yapmak istiyorsan öncelikle nasıl bir boya uygulayacaksın ona karar vermelisin.(Yani depo,akü odası ve filitre odası için.) Metalik Basecoat Boya uygulamayı düşünüyorsan üzerine vernik de uygulamalısın. Diğer düz boyaya gerekmez. Gelelim boyaya hazırlığa, dediğin gibi matkabın ucuna uygun aşındırıcı takılarak zımpara işlemi yapılabilinir. Ayrıca 100-150-220 ve 400'lük kuru tip zımparada ilerleyen işlemlerde gerekli olacak. Boyayı güzelce zımparalıktan sonra 2K akrilik astarı tek kat uygula. Sonra vuruk göçük yer varsa macunla. Macunladığın yerleri 150-220'lik zımpara ile tesviyeye getir. Sonra tekrar astar uygula. Astarı 400'lük zımpara ile güzelce zımparala. Yüzeyi çok iyi temizle. Son kattan önce yüzey hazır. Son katı metalik atıyorsan dikkat etmen gereken nokta, boyayı yüzeye eşit yaydırman. Birde vernik uygulamadan önce mumlu bezle parçaları silmen gerekiyor. Yanlız söylemek gerekirse metalik boya zordur. Spray boya işimi görür dersen oda olur ama 2K akrilik boyaya göre daha az mukavim olur. Spray boyayı metalik+vernik uygulayabilirsin. Çatallara da yine siyah mat veya parlak spray boya uygulayabilirsin. Boyanacak yüzeyler çok çizik, darbeli ise kesinlikle astar uygula. yoksa olduğu gibi beli olur. Umarım yardımı dokunur. Kolay gelsin...

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    arkadaşlar mz 301'in hangi modelini almak iyidir. bir arkadaşı motor kullanmaya geri dönecek önceden jawa 350 ts kullanmış, 4 zamanlı düşük cc yeni model motorları beğendiremedik. 301 alacağız. uzun yola giedebilecek elektronik ateşlemeye çevirelebilecek sorunsuz kullanılabilecek model hangisidir. yardımcı olursanız sevinirim.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    mz etz 1992
    Alıntı mz_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm... Boya yapmak istiyorsan öncelikle nasıl bir boya uygulayacaksın ona karar vermelisin.(Yani depo,akü odası ve filitre odası için.) Metalik Basecoat Boya uygulamayı düşünüyorsan üzerine vernik de uygulamalısın. Diğer düz boyaya gerekmez. Gelelim boyaya hazırlığa, dediğin gibi matkabın ucuna uygun aşındırıcı takılarak zımpara işlemi yapılabilinir. Ayrıca 100-150-220 ve 400'lük kuru tip zımparada ilerleyen işlemlerde gerekli olacak. Boyayı güzelce zımparalıktan sonra 2K akrilik astarı tek kat uygula. Sonra vuruk göçük yer varsa macunla. Macunladığın yerleri 150-220'lik zımpara ile tesviyeye getir. Sonra tekrar astar uygula. Astarı 400'lük zımpara ile güzelce zımparala. Yüzeyi çok iyi temizle. Son kattan önce yüzey hazır. Son katı metalik atıyorsan dikkat etmen gereken nokta, boyayı yüzeye eşit yaydırman. Birde vernik uygulamadan önce mumlu bezle parçaları silmen gerekiyor. Yanlız söylemek gerekirse metalik boya zordur. Spray boya işimi görür dersen oda olur ama 2K akrilik boyaya göre daha az mukavim olur. Spray boyayı metalik+vernik uygulayabilirsin. Çatallara da yine siyah mat veya parlak spray boya uygulayabilirsin. Boyanacak yüzeyler çok çizik, darbeli ise kesinlikle astar uygula. yoksa olduğu gibi beli olur. Umarım yardımı dokunur. Kolay gelsin...
    mrb mz 17 bilgin icin sagolasin anlattigina gore cok ince is boyaci ustaya sorayim eger fiyati uygun gelirse boyattiririm eger asarsa mecbur verdigin sistemi uygulayacaz yinede ilgin icin sagolasin

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb mz 17 bilgin icin sagolasin anlattigina gore cok ince is boyaci ustaya sorayim eger fiyati uygun gelirse boyattiririm eger asarsa mecbur verdigin sistemi uygulayacaz yinede ilgin icin sagolasin
    Slm. Daha detaylı yazacaktım ama klavye arızalı. Sanal klavyeden yazıyorum... Neyse eğer elin yatkınsa metalik spray uygula. Ama altına astar atmak gerekir. Astarsızda olur ama baştan sağma olur. Sen yine ustadan fiyat al. Fazla gelirse spray uygula...

Motosikleti
    mz etz 1992
    Alıntı mz_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm. Daha detaylı yazacaktım ama klavye arızalı. Sanal klavyeden yazıyorum... Neyse eğer elin yatkınsa metalik spray uygula. Ama altına astar atmak gerekir. Astarsızda olur ama baştan sağma olur. Sen yine ustadan fiyat al. Fazla gelirse spray uygula...
    biraz elim bu islere yatkindir dun metalik spray ile bazi parcalarini astarsiz boyadim guzel kuruduktan sonra yine ayni renk ikinciyi atacam baktim begenmedim boyacinin kapisi gorunecek gibi neyse hrk kolay gelsin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mz 301'in hangi modelini almak iyidir. bir arkadaşı motor kullanmaya geri dönecek önceden jawa 350 ts kullanmış, 4 zamanlı düşük cc yeni model motorları beğendiremedik. 301 alacağız. uzun yola giedebilecek elektronik ateşlemeye çevirelebilecek sorunsuz kullanılabilecek model hangisidir. yardımcı olursanız sevinirim.
    200-2001 seyhan 301 alacaksın..Tabi elektronik ateşlemeli sitiyorsan...
    Ya da platinli olanı fun, ya da sportstar (94-99) model arası...

Ama alman 251 ler 301 leri hiç aratmaz... Hem sağlam hemde hızlıdır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    merhabalar mz e ön dişli alıcam ama üç tane şecenek var kuralkanda 19,21,22 diş sizce hangisi

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cevap için teşekkür ederim
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim 1998 model 301 im de elektronik ateşlemeliydi

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mz 301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 1998 model 301 im de elektronik ateşlemeliydi
    Benim 90 model alman 251 de elektronik ateşlemeydi
    Tekrar platine döndürmüştüm

Motosikleti
    alp abi mz in ön dişlinin hangisini alayım 19-21-22

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    alp abi mz in ön dişlinin hangisini alayım 19-21-22
    Benimkinde 19 vardı...
    Diğerleri çok gelir... Kalkışların yavaş olur...
    Seriliği kalmaz...

Motosikleti
    benimkinin üzerinde heralde 22 lik var kalkışlar fena değil gibi
    viteslerin uzamasını hangisi sağlar ? şu anda zaten acayip tork var

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    benimkinin üzerinde heralde 22 lik var kalkışlar fena değil gibi
    viteslerin uzamasını hangisi sağlar ? şu anda zaten acayip tork var
    Ön dişlinin büyümesi uzamasını sağlar...
    Arka çarkın da büyümüş olabilir ...
    Dediğim gibi 19 bana fazlasıyla yetiyordu....

Motosikleti
    MZ/96 - 301
    Arkadaşlar merhaba, 2000 model, 3800 Km.de, Kanuni siyah, elden marşlı (ayrıca sağda klasik çalıştırma koluda var), yaklaşık 2003 yılından bu yana vizesi yapılmamış, tek elden itinalı kullanılmış, aküsü kullanılmaz halde olan, 2000 yılında sıfır alınmış ilk sahibinden 125 cc.lik bir MZ. var ve almayı düşünüyorum, vize bedeli 480 TL. tutuyor. Bu bedeli düştükten sonra kaç TL.ye almam uygun olur.
    ***Birde bahsettiğim bu motorların marş ile çalışmasının sıkıntılı olduğunu duydum, doğrumudur.
    ***Almazdan önce şurasınada dikkatli bakın diyeceğiniz bir yer varmı.
    ***Yakıtı cidden düşükmü (96'301 MZ'im var, tasarruf karbüratörü taktım epey düştü yakıt ama yukarıda bahsettiğim MZ.le biraz daha düşürmek istiyorum)
    ***Yazmadığım ama sizlerin başkaca önerileriniz neler olabilir. Görüşlerinizi bekliyor, selamlarımı gönderiyorum bütün arkadaşlarıma.
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler