Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    mrb benim motorun silkeleme proplemini cozdum piston ust olu noktaya cikmadan buji atesleme yapiyormus piston sesini duyabiliyordum lakir lakir ses geliyordu bunun ayarida bu platine bagli iki vidayla tutulan parca var ismini bilemedim o parcayi hafif gevsetip on tarafa donderdim bijiyide cikartip tekrar bobinden gelen kabloya bagladim kontagi acip silindire temas yapip mars koluna yavasca basip piston ust seviyeye geldiginde bjiden kivilcim ciktigini gordum yaptigim ayar dogrumu sizce bunun baska ayari varmi bu bahsettigim avans ayarimi oluyor bende bakim kitabida var tabi ingilizce platine bagli parca yarim halka seklindeki resimlerde tam ortali duruyor bende aynisini yaptim ama atesleme zamansiz oluyor tsk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    benim 2000 model seyhandada buna benzer bi sıkıntı var deviri yükseltip gazı çok açmayınca motor kesilmeye başlıyor 4000 devire kadar yani gaz açmadan süremiyorum

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    benim küheylanı satıyorum

İlan No 99133823 sahibinden.com

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Alıntı user39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim küheylanı satıyorum

İlan No 99133823 sahibinden.com
    Keşke satmasan bee abii.. Zor bulunur böylesi..
    Listen to Your Heart

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    hasan öyle de avcılık var ben de bir de başka bir ilçede çalışıyorum yazın motorla gidiyordum da kışın olmuyor bakalım hayırlısı pek istekli satmıyorum ne yalan söyleyim

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 2000 model seyhandada buna benzer bi sıkıntı var deviri yükseltip gazı çok açmayınca motor kesilmeye başlıyor 4000 devire kadar yani gaz açmadan süremiyorum

Motorun platinli (mekanik)ise bi meksefeyi değiştirip platin ayarını yaptır. bu arada sayfayı uzun zamandır takip ediyorum bendede 91 model bi mz var siyah resim koymayı bulabilirsem koycam resimlerini.Güzel bilgiler var forumda ancak bi türlü kayıt olamadım heleşükür aranıza katılabildim herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı Mz etz 251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun platinli (mekanik)ise bi meksefeyi değiştirip platin ayarını yaptır. bu arada sayfayı uzun zamandır takip ediyorum bendede 91 model bi mz var siyah resim koymayı bulabilirsem koycam resimlerini.Güzel bilgiler var forumda ancak bi türlü kayıt olamadım heleşükür aranıza katılabildim herkese keyifli sürüşler...
    Benimki elektronik ateşleme karbüratörü açtım temizledim gerçi hiç pislik yoktu hava ayarıyla oynadım derken bidaha düzen tutmadı ne yapsam yeni karbüratörmü alsam gaz pistonuda biraz aşınmış gibi

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki elektronik ateşleme karbüratörü açtım temizledim gerçi hiç pislik yoktu hava ayarıyla oynadım derken bidaha düzen tutmadı ne yapsam yeni karbüratörmü alsam gaz pistonuda biraz aşınmış gibi
    Sente ayarından olabilir veya karbratörden yeni almana gerek yok ama bi göster tamircilere bulunduğun bölgedeki bikaç tamirciye göster muhtemelen hava ayarı yada sente olabilir....

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb benim motorun silkeleme proplemini cozdum piston ust olu noktaya cikmadan buji atesleme yapiyormus piston sesini duyabiliyordum lakir lakir ses geliyordu bunun ayarida bu platine bagli iki vidayla tutulan parca var ismini bilemedim o parcayi hafif gevsetip on tarafa donderdim bijiyide cikartip tekrar bobinden gelen kabloya bagladim kontagi acip silindire temas yapip mars koluna yavasca basip piston ust seviyeye geldiginde bjiden kivilcim ciktigini gordum yaptigim ayar dogrumu sizce bunun baska ayari varmi bu bahsettigim avans ayarimi oluyor bende bakim kitabida var tabi ingilizce platine bagli parca yarim halka seklindeki resimlerde tam ortali duruyor bende aynisini yaptim ama atesleme zamansiz oluyor tsk
    Pistonu tam üsteyken değilde 2 yada 3 milim daha çevirdikten sonra açtırmasını sağla dene olmazsa motor çalışırken yapmayı dene daha kolay olur devrin en çok yükseldiği yerde bırak platini...

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

Alıntı kombassanmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresinin burada borusunu alıyorlar neden yapıyorlar bende pek anlam veremedim, temizlemeye kalksam hava giltresi çok içerde kolay ulaşılamıyor sanırım birçok parca sökmem lazm değilmi ? yoksa sadece koltuğu sökerek ulaşabilrmiyim temizlemek açısından
    Aküyü sök yada kenara alıp arkasındaki kapağın 10 luk somununu sök hava filtresine ulaşabilirsin

Motosikleti
    motor hiç açılmamış durduk yere sente bozulurmu önceden yoktu büyük ihtimal hava ayarı

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya yazmak bugüne kısmetmiş bilgili arkadaşların dikkatine
    haftasonu memlekete gideceğim ve benim kalaşnikofu diriltmeye niyetliyim

Benim 92 jawam yaklaşık 18 senedir yatmakta 92 model olupda 2 sene kullanıldıktan sonra çalışır vaziyettte 94 senesinde kömürlüğe koyulup üstü örtülüp bırakılmış bende 2011'in sonuna doğru o kömürlükten aldım kendi kömürlüğüme koydum..

Uzun lafın kısası ben aklıma gelenleri yazayım sizde eksikleri tamamlarsanız yapılması gerekenleri çok sevinirim...

1-)Bujiler değişecek
    2-)hava filtresi temizlecenek
    3-)Karbüratör sökülüp temizlenip yayları wd-40 lanacak
    4-)elektrik tesisatı elden geçecek(sorun olduğunu sanmıyorum ama kontrol mahiyetinde)
    5-)Şanzuman yağı değişecek.(bazı arkadaşlar mz için 90 numara şanzuman yağı demişler ama demin telefonda usta ile görüştüm o yağ kalın gelir direk 20-50 yağ koy geç dedi yaklaşık 750ml falan alır demişti.
    6-)zincir muhafazası sökülüp zincir kontrol edilecek temizlenip yağlanılacak.
    7-)lastiklerin biri inikti muhtemelen ötekide inik şişirilip kontol edilecek.
    8-) depo paslanmış onun bir hal çaresine bakmam lazım tavsiyeleri bekliyorum
    9-) varsa benzin filtresi yağ filtresi temizlenecek yahut değişecek.
    10-) ???

yardımlarınızı beklemekteyim şuan
    Depo için bi tavsiyede bulunabilirim depoyu söküp içine biraz benzin ve bir avuç kadar somun civata atup çalkala güzelce daha sonra da su ile yıkayıp tekarar benzin ile durularsın temizlenir kolay gelsin

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    durduk yere sente bozulur bi kontrol ettir herhangi bi yanlış harekette sente bozulabiliyor. bi baktır derim... hava ayarını da kontrol ettir.

Motosikleti
    Dostlar sorun halloldu gaz iğnesi en alttaydı bi üste aldım biraz hava ayarıyla müthiş oldu

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Mz etz 251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo için bi tavsiyede bulunabilirim depoyu söküp içine biraz benzin ve bir avuç kadar somun civata atup çalkala güzelce daha sonra da su ile yıkayıp tekarar benzin ile durularsın temizlenir kolay gelsin
    cevabınız için teşekkürler,
    Ben motoru nisan ayında ayaklandırdım şuan faal bi şekilde durmakta sadece kaporta biraz makyaj istiyor..
    ANGARAJ

Motosikleti
    91 MODEL ETZ 251 MZ
    arkadaşlar aranızda motora yani mz e turbo denemesinde bulunan var mı?

Motosikleti
    youtube da vardı bi turbolu mz bulursam link atarım

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    93 model mz yi toplayabilecek sağlam kocaeliden motor ustası tanıyan var mı ?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı luciphere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    93 model mz yi toplayabilecek sağlam kocaeliden motor ustası tanıyan var mı ?
    İrfan abiye sormak lazım oralara yakın kendisi..
    ANGARAJ

Motosikleti
    mz etz 1992
    alp kardes bing carburatorun gaz pistonu takliyken silindire takilan tarafinda aciklik olacakmi bir iki milim falan filtre tarafinda nerdeyse bir cm aciklik var

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Gaz pistonu zaten bir tek şekilde oturur... Yuvarlak pistonun silindire gelen tarafında kesiklik olur... Normaldir...
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp kardes bing carburatorun gaz pistonu takliyken silindire takilan tarafinda aciklik olacakmi bir iki milim falan filtre tarafinda nerdeyse bir cm aciklik var
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mz etz 1992
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz pistonu zaten bir tek şekilde oturur... Yuvarlak pistonun silindire gelen tarafında kesiklik olur... Normaldir...
    tamam gaz pistonunun icinde 3 luk civi ucu kalinliginda parca kirilmis pistonun saga sola oynamasini onluyormus o yuzden takarken ayarsiz takmisim tabi bu eski karburator yeni bing karburator almistim taktim bir turlu randiman vermiyor 3 le giderken hafif gaz veriyorum motor silkeliyor eski karburatoru taktim yine ayni platin meksefede yeni deminler gaz piston iynesini en yuksegine taktim yarin test edecem bir karburator degisimi baya basima is acti tsk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler