Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    92 model mz var cantlarida aluminyum kanuni cantlarla degistirdim 70 gittigim halde 90 gosteriyor km mil dislisini degistirdim tekerdeki temas edecegi disliye oturmuyor ozaman tekerdeki disliyidemi degistirmem lazim cikarmak istedim sekmani soktum ama disliyi sokemedim yardim lutfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    92 model mz var cantlarida aluminyum kanuni cantlarla degistirdim 70 gittigim halde 90 gosteriyor km mil dislisini degistirdim tekerdeki temas edecegi disliye oturmuyor ozaman tekerdeki disliyidemi degistirmem lazim cikarmak istedim sekmani soktum ama disliyi sokemedim yardim lutfen
    Bendede benzer bir sorun var bendede km dişlisi çalışmıyor dönmüyor nasıl söküyüm takıyım zinciri nasıl sökeyim?

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar benim de km sayacı işliyor yalnız devir ibresiyle km ibresi kalkmıyor ne yapmam gerek?acaba güneşten dolayı ibre kalktıda cama mı sürtüyor?

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim de km sayacı işliyor yalnız devir ibresiyle km ibresi kalkmıyor ne yapmam gerek?acaba güneşten dolayı ibre kalktıda cama mı sürtüyor?
    Aynı durum bende ki Mz de olmuştu... Dediğiniz gibi cama sürtüyor kademe kademe ilerliyordu... Söküldü, yerine yeni ibre taktık oldu... Belki de içindeki mekanizmada problemli olabilir .

Motosikleti
    Sen ibre çubuğunu mu değiştin yoksa komplemi değiştin?

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    İbre çubuğunu değiştik sorun ondaydı, fakat bakımda yapıldı parçaları filan yağlandı ... Zaten söküp ibreye dokunmamızla kırılması bir oldu... Güneşten falan baya bir solmuş .

Motosikleti
    Peki o göstergeler nasıl sökülüyor.

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Oturtulmuş olduğu pano nun içinde plastik yuvalarından çıkartılıyor... Sinyalin, farın, açma ve kapamanın, akü şarj ikaz lambası ve boş ikaz lambasıın tek tek kabloları var onlara dikkat edin... Neyi nerden çıkardığınızı bir kağıda yazın iyi oluyor, takarken sıkıntı olmaması için.. Birde uçlarını bantlayın kısa devre olmasın.

ömrüm06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede benzer bir sorun var bendede km dişlisi çalışmıyor dönmüyor nasıl söküyüm takıyım zinciri nasıl sökeyim?
    slm eko bende gölbaşında oturuyorum sen neresindesin tanışalım

Motosikleti
    Alıntı ömrüm06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm eko bende gölbaþýnda oturuyorum sen neresindesin tanýþalým
    a.s ben tokideyim insallah tanısalım

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Ya arkadaşlar, benim bir sorum olacak. 14 yaşındaki 125lik motordan çok şey beklemiyorum ama düz yolda 80 kmyi zor görüyorum. Ateşleme? Karbüratör? Acaba eski motorlar neden süratlenmiyor? Piston segman mı lazım yada? Yorumlarınızı bekliyorum lütfen...

Kendi çalar kendi oynar yapayım bari... Bugün sabah aynı yolda 93-94 km/h gördüm. Sanırım sorun karbüratör ve hava filtresi kaynaklı. LYS sınavı olduğu için yollar bomboştu. Gaz kesip tekrar gaz vermek motoru boğuyor galiba. Gazı çok milimetrik kullandım ve kendi halinde bu sürate çıktı. Yol bitmese 100'ü rahat görecek zannedersem. Ama önünde bi araba yavaşlayınca mecbur gaz kesiyorsun sonrasında aynı sürate ulaşması çok zor. 125 cc'lik küçük motor olması da etkili galiba...

Motosikleti
    Ankara'daki mz ciler bı program yapalım da tanışalım teo23 le ömrüm06 sözüm size bende bugün girdim sınava araçla gittim keşke mz e binip gitseymişim trafik çok fenaydı

Motosikleti
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'daki mz ciler bı program yapalım da tanışalım teo23 le ömrüm06 sözüm size bende bugün girdim sınava araçla gittim keşke mz e binip gitseymişim trafik çok fenaydı
    Ne zaman nerede derseniz ben hazırım. Yalnız motoru az daha tanıyayım, sağı solu dökülüp yolda kalmayalım... Eko29, ehlyet kaça maloldu? B var bende. En kısa zamanda almam lazım A2'yi de...

Motosikleti
    Ben alalı 2 sene oldu kurs ücretleri hariç 80 lira civarı vergisi var 62 lira ehliyet kağıt parası ama sende b olduğundan 8 lira civarı kağıt parası kursada 250 tl vermiştim
    Korunun sorunlarına elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım Renault MAİS de stajyer olarak çalışıyorum anlıcan yarı ustayım )

Motosikleti
    MZ/96 - 301

Merhaba

Bu Siyah deli tay'la (301 MZ/96) verdiğimiz uzun aradan sonra biraz gezelim, rüzgarımızı alalım dedim. Benzinine, yağ haznesine baktım...Birkaç kez çalıştırma kolunu kontağı açmadan hazırlık amacıyla bastırdım, tereddütle kontağı açtım elektrik canavar gibi, ya Allah deyip tek basmada çalıştı mübarek. Bıraktım öylece bir süre dinledim sesini, sanki az önce bırakmışım gibi aylar sonra tek basmada çalışmasına hayran kaldım, Abdulhamit'in saz heyeti gibi tın tın tın 5 dakikaya yakın saydı, bin bana gezdir yeter artık paslandım sıkıldım yatmaktan der gibiydi. Garajdan çıkardım, montumu, deri eldivenimi, kaskımı giydim, ön ve arka farı her zaman olduğu gibi yaktım, mahalle aralarından sonra çevre yoluna çıktım, yol kaymak gibi, benim deli tay adeta altımdan kaçacak, bas ne olursun şu gaza diyor. Dayanamadım daha fazla 1-2-3-4-5 ve sürat ibresi 130... 1 dakikada ışıklara varmışız haberimiz yok, sonra ana yoldan kaptırdık kaldığımız yerden şehirler arası yola. İkimizde özlemişiz birbirimizi, yolları, rüzgarı, tepeleri, inişleri. 70 Km.lik bir turdan sonra geldik evimize. Hele virajlı rampalar ömrümüze ömür kattı, nemli bezle bir güzel sildim parlattım ödüllendirdim nazlı can'ı. Yani sezonu açtık deli tay'ımla, gezdirdik birbirimizi, sonbahara kadar kısmetse çok yollar katederiz artık...
    Hepinize kazasız gezmeler diliyorum, lütfen dikkati elden bırakmayalım arkadaşlar şaka götürmüyor bu 2 tekerliler...Saygıyla kalın...
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

Motosikleti
    Tekerine taş değmesin güzel yazmışşın gaza geldim bekle beni mz im

Motosikleti
    Cumartesi ben de bi silip parlatayım bari... Orjinal MZ aynası bulabilseydim bi de...

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Alıntı motomz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Siyah deli tay'la (301 MZ/96) verdiğimiz uzun aradan sonra biraz gezelim, rüzgarımızı alalım dedim. Benzinine, yağ haznesine baktım...Birkaç kez çalıştırma kolunu kontağı açmadan hazırlık amacıyla bastırdım, tereddütle kontağı açtım elektrik canavar gibi, ya Allah deyip tek basmada çalıştı mübarek. Bıraktım öylece bir süre dinledim sesini, sanki az önce bırakmışım gibi aylar sonra tek basmada çalışmasına hayran kaldım, Abdulhamit'in saz heyeti gibi tın tın tın 5 dakikaya yakın saydı, bin bana gezdir yeter artık paslandım sıkıldım yatmaktan der gibiydi. Garajdan çıkardım, montumu, deri eldivenimi, kaskımı giydim, ön ve arka farı her zaman olduğu gibi yaktım, mahalle aralarından sonra çevre yoluna çıktım, yol kaymak gibi, benim deli tay adeta altımdan kaçacak, bas ne olursun şu gaza diyor. Dayanamadım daha fazla 1-2-3-4-5 ve sürat ibresi 130... 1 dakikada ışıklara varmışız haberimiz yok, sonra ana yoldan kaptırdık kaldığımız yerden şehirler arası yola. İkimizde özlemişiz birbirimizi, yolları, rüzgarı, tepeleri, inişleri. 70 Km.lik bir turdan sonra geldik evimize. Hele virajlı rampalar ömrümüze ömür kattı, nemli bezle bir güzel sildim parlattım ödüllendirdim nazlı can'ı. Yani sezonu açtık deli tay'ımla, gezdirdik birbirimizi, sonbahara kadar kısmetse çok yollar katederiz artık...
    Hepinize kazasız gezmeler diliyorum, lütfen dikkati elden bırakmayalım arkadaşlar şaka götürmüyor bu 2 tekerliler...Saygıyla kalın...
    İşte MZ ciiiii....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi ben de bi silip parlatayım bari... Orjinal MZ aynası bulabilseydim bi de...
    Demet in neresindesin?...
    Zamanında oralarda takılırdık...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler