Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı çğlyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadşlar bnde bi mz var motor bellibir süre sonra ısındıktan sonra gaz verdikce istop edecekmiş gibioluyo ve bopğuk çalışıyo sizce nden şimdiden teşekkürler haa bide bazen üstünde çalıştırdığım zamn 1. vitese takınca geri gidiyo bide bu var
    Avans ayarın (platin ayarın) bozuk....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    1. viteste geri gitmesinin sabebi aks da bir sorun olabilir. aks ters dönmüşse dişliyi ters çevirir. bence ciddi bir sorun bir baktırmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    mz 251
    ama bnm depriyajda bitik sizce bu geri gitme olayı ondan olabilirmi bide karbüratörün hava hortumunun ordan gaz verince bnzin püskürtüyo vee bnzin çok kayıp ediyo ve ordan beyez duman atıyo buda mı avansla ilgilidir

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    düşünmeye değmez çıkar onu elden yoksa o sana birşeyler yapacak mazallah.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı çğlyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama bnm depriyajda bitik sizce bu geri gitme olayı ondan olabilirmi bide karbüratörün hava hortumunun ordan gaz verince bnzin püskürtüyo vee bnzin çok kayıp ediyo ve ordan beyez duman atıyo buda mı avansla ilgilidir
    Arkadaşım .....

Motorunun avans ayarı bozuk.. Avans ayarı bozuk olan 2 zamanlı motorların ters çalışması olağan bişeydir... Haliyle avansın kaçık olduğu için karbüratörden tepme yapıyor... Benzin püskürtmesi bu yüzden...

Şöyle düşün.... Ağzına suyu doldur... Hapşur... Bak su nerelerinden püskürüyor ?...

Motorda sorun olduğunu sanmıyorum... Avansı ayarlatınca herşey normale dönecektir....

Motosikleti
    mz 251
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım .....

Motorunun avans ayarı bozuk.. Avans ayarı bozuk olan 2 zamanlı motorların ters çalışması olağan bişeydir... Haliyle avansın kaçık olduğu için karbüratörden tepme yapıyor... Benzin püskürtmesi bu yüzden...

Şöyle düşün.... Ağzına suyu doldur... Hapşur... Bak su nerelerinden püskürüyor ?...

Motorda sorun olduğunu sanmıyorum... Avansı ayarlatınca herşey normale dönecektir....
    tmm çok teşekkrler

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    mz imi geçen salı ıstanbula sattım arkadaslar. babam az yakan bır motosıklet ıstıyodu gıttı mzim. bide gittide çin malı mondial mg 125 deluxe aldı. gercı buda fena degıl hızlanması ıvmelenmesı guzel yakıtıda harbıden azmış ama ne bılıyım ozluyorum 301 imi.

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    arkadaşlar çok sevdiğim ve temiz bakdığım motorumu cc yükseltmek için satıyorum. ilgilenen olursa linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0631980/detay/

mz etz 251 Motorum var enson 1 hafta önce yeni akü aldım şimdi motor arıza cıkarıyor marşa bastığımda motor tekte çalışmıo cikle atıp 3 4 seferde çalışıyor bide motor ısındımı hiç çalışmıo cikle yapıp deniyorum motor sıcak genede çalışmıo bu Motorun sorunu nedir Beyler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8

arkadaşlar selam, aranıza yeni katıldım... ben mz arıyorum. 175 SS. bende vardı 1972 model, doğu alman, beşşik amortisör... 300 TL ye sattım, şimdi pişmanım... elinde olup da satmak isteyen varsa arasın... 05346925281

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Alıntı Mzc1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz etz 251 Motorum var enson 1 hafta önce yeni akü aldım şimdi motor arıza cıkarıyor marşa bastığımda motor tekte çalışmıo cikle atıp 3 4 seferde çalışıyor bide motor ısındımı hiç çalışmıo cikle yapıp deniyorum motor sıcak genede çalışmıo bu Motorun sorunu nedir Beyler
    Alper abi görürse net bir cevap verecektir.Platin ayarı ve hava ayarın düzgün mü? Hava ayarıyla iligili bir problemin var gibi duruyor.
    Al bir Mz dünyayı gez...

Motosikleti
    MZ/96 - 301
    Merehaba arkadaşlar,
    96 301/MZ'imin vitesinde sertleşme ve gaz koluna yüklendiğimde geç hızlanma yani ataklık kaybı yaşıyordum, ustam önce vites kolunun yanındaki yağ boşaltma yerinden, daha sonra alttaki yağ boşaltma ve vites ayar tapasını (ucu yaylı bilyeli olanı) çıkartarak yağı tamamen boşalttı, burda önemli olanın vitesin yanındaki yerden yağı boşaltmaz isek bir kısım eski yağın kalacağını özellikle belirtti usta. Daha sonra yağ boşaltmak için açtığımız bütün somunları takarak yarım litre gazyağını motora döktü, yaklaşık 1,5 dk. motoru yerinde çalıştırdı, bu arada vites boşta iken debriyaj kolunu tekrar tekrar sıkıp bıraktı ki aralara gaz yağı ulaşabilsin diye, tekrar alttaki yağ boşaltma tapasını açıp siyahlaşmış gaz yağını boşalttı, 90 numara yağı koydu motora ne olduysa ondan sonra oldu. Vites ciddi şekilde yumuşadığı gibi motorda öyle bir kavrama, çekiş, sürat meydana geldiki müthiş.

Usta nedenini zamanla içerde oluşan çapakların bir yerlerde sıkışacağını hem vites sertleşmesi, hem güç kaybına sebep olacağını söyledi, Türkiş bir çözüm gibi görünsede zararsız ve iyi sonuç alınmış bir işlem. Tabi Alp bey buna ne der bilemiyorum, saygılar ustaların ustası

Selamlar herkese...
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

Motosikleti
    Vites geçişleri benimde sert.Acaba bendemi yapsam aynısını.Özellikle 1. ve 2. viteslerde zaman zaman çok sertleşme oluyor.Kemiksi bir geçiş oluyor viteslerde.
    Al bir Mz dünyayı gez...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı motomz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merehaba arkadaşlar,
    96 301/MZ'imin vitesinde sertleşme ve gaz koluna yüklendiğimde geç hızlanma yani ataklık kaybı yaşıyordum, ustam önce vites kolunun yanındaki yağ boşaltma yerinden, daha sonra alttaki yağ boşaltma ve vites ayar tapasını (ucu yaylı bilyeli olanı) çıkartarak yağı tamamen boşalttı, burda önemli olanın vitesin yanındaki yerden yağı boşaltmaz isek bir kısım eski yağın kalacağını özellikle belirtti usta. Daha sonra yağ boşaltmak için açtığımız bütün somunları takarak yarım litre gazyağını motora döktü, yaklaşık 1,5 dk. motoru yerinde çalıştırdı, bu arada vites boşta iken debriyaj kolunu tekrar tekrar sıkıp bıraktı ki aralara gaz yağı ulaşabilsin diye, tekrar alttaki yağ boşaltma tapasını açıp siyahlaşmış gaz yağını boşalttı, 90 numara yağı koydu motora ne olduysa ondan sonra oldu. Vites ciddi şekilde yumuşadığı gibi motorda öyle bir kavrama, çekiş, sürat meydana geldiki müthiş.

Usta nedenini zamanla içerde oluşan çapakların bir yerlerde sıkışacağını hem vites sertleşmesi, hem güç kaybına sebep olacağını söyledi, Türkiş bir çözüm gibi görünsede zararsız ve iyi sonuç alınmış bir işlem. Tabi Alp bey buna ne der bilemiyorum, saygılar ustaların ustası

Selamlar herkese...
    Ben Mz imde her yağ değişiminde bu işlemi yapardım... Faydalı olduğuna inananlardanım....
    Şimdiki motorlarıma da uyguluyorum fırsat buldukça... Eskilerden gelme ama çok faydalı bir gelenek....

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    arkadaşlar benimde ufak bir sorum olacak mz in ön amörtisörleri değişiyormu? değişiyorsa ne kadar ? benim motor bir çukurdan geçerken önden sanki kopacak kadar oluyor....değişiyormu ???
    DÖRT TEKERDEN VAZGEÇTİK İKİ TEKERİ Bİ DENEYELİM DEDİK

Motosikleti
    Ön amortisörler tabiki değişiyor.Ama amortisörler ne kadardır yada bulabilirmisin onuda bilmiyorum.Ama senin tam olarak problemin ne?Amortisörlerin mi patlak?Çukurlardan geçerken kopacak gibi olan şey nedir tam anlayamadım Amortisörlerin patlaksa ve elinden tamir işleri geliyorsa maliyeti 7 lira Hemde 2 amortisör keçesi bu fiyat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 ----------

Alıntı motomz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merehaba arkadaşlar,

Selamlar herkese...
    Ben Mz imde her yağ değişiminde bu işlemi yapardım... Faydalı olduğuna inananlardanım....
    Şimdiki motorlarıma da uyguluyorum fırsat buldukça... Eskilerden gelme ama çok faydalı bir gelenek....
    Şanzuman yağını birkaç hafta önce değiştirmiştim fakat bu dediğiniz işlemi uygulamamıştım.Yeniden yağı değiştirmeyi düşünüyorum.Gaz yağı yerine benzin kullansam daha iyi olmazmı Bildiğim kadarıyla benzinin çözücülüğü daha yüksek ve şanzumanın içini daha iyi temizler diye düşünüyorum.
    Al bir Mz dünyayı gez...

Motosikleti
    MZ/96 - 301
    Alıntı mehmetcalli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörler tabiki değişiyor.Ama amortisörler ne kadardır yada bulabilirmisin onuda bilmiyorum.Ama senin tam olarak problemin ne?Amortisörlerin mi patlak?Çukurlardan geçerken kopacak gibi olan şey nedir tam anlayamadım Amortisörlerin patlaksa ve elinden tamir işleri geliyorsa maliyeti 7 lira Hemde 2 amortisör keçesi bu fiyat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 ----------

Şanzuman yağını birkaç hafta önce değiştirmiştim fakat bu dediğiniz işlemi uygulamamıştım.Yeniden yağı değiştirmeyi düşünüyorum.Gaz yağı yerine benzin kullansam daha iyi olmazmı Bildiğim kadarıyla benzinin çözücülüğü daha yüksek ve şanzumanın içini daha iyi temizler diye düşünüyorum.
    Sevgili Mehmetcalli arkadaşım, benim benzinin aynı işlemi yapacağı hakkında kesin bir bilgim yok, bu hususu sanayilerdeki ustalardan öğrenebilirsin. Yada bir başka yöntem; yarım litre benzini yarım litre gaz yağıyla karıştırarak uygulayabilirsin, bu işlemi yaparken debriyajı sıkıp bırakmayı unutma, sık aralıklarla bu işlemi yap, içeride ulaşılmayan yer kalmasın diye düşünebiliriz. Umarım işinize yarar.
    Alp beyde onaylamışsa uygulama doğrudur
    Selamlar bütün arkadaşlara...
    [COLOR="Magenta"][I][B]LÜTFEN DAHA YAVAŞ, ÇÜNKÜ YAŞAMAK ÇOK GÜZEL.[/B][/I][/COLOR]:rendeer:

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mehmetcalli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çözücülüğü daha yüksek ama içinde mutlaka bğiraz kalıyor...O benzinde koyacağın yağı inceltiyor..... Kalmaz deme mutlaka bir miktar kalıyor...
    Aynı işi mazotla da görebilirsin...

Motosikleti
    Çözücülüğü daha yüksek ama içinde mutlaka bğiraz kalıyor...O benzinde koyacağın yağı inceltiyor..... Kalmaz deme mutlaka bir miktar kalıyor...
    Aynı işi mazotla da görebilirsin...
    Tamam abi mazot alırım biraz motora benzin alırken
    Al bir Mz dünyayı gez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler