Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 251
    kudret 696 yagı cok fazla koyarsan atar cok sıkıştırırsan atar 140 150 gibi hızlarda normal bir durum ama yok sen normal hızlarda kullanıyorum yag seviyesi de tamam diyorsun sol tarafta vites kolunun dibinde vidası var yag seviyesine bak önce sonra da tapa yı kontrol et çürümüştür sertleşmiştir belkide degiştir
    müzisyen agırsiklet şampiyon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    tapa bayağı bir eski. üzerindeki deliğe tahliye hortumu taktım. seviye kontrol vidasından test ettiğimde halen fazlaca yağ akıyor. fazla sıkıştırmıyorum ama her binişimde 7000 deviri görecek kadar bir kere uzatıyorum..
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

Motosikleti
    mz 251
    kudret 696 arkadaşım yag da senin tespit ettigin gibi fazla ve mz de race bir makina degil ivmelenmesi iyide olsa ayrıca 7000 devir de az degil oradan yag atması için yeterli bir devir 4000 i geçmem ben hiç bir zaman

Motosikleti
    125 mg - 301 Mz
    Alıntı jazeraa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanırım 2 ay önce hurdadan Mz 301 Sportstar aldığımı belirtmiştim. Motorun ilk hali ve son halini ile sizlerle paylaşacagımı söylemiştim kısmet oldu

Motorda yapılan işlemler:
    -Silindir rektefesi yeni piston takıldı.
    -Krank mili değişti.
    -conta takımı krank bilyesi krank keçesi değişti.
    -koltuk kılfı değişti.
    -Kontak anahtarı yapıldı.
    -Sinyal lambaları değişti.

İlk Halinden görüntülerle Mz 301 Sportstar

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Buda yeni halinden eserler

Yapılacak işlemler
    -Boyanacak
    -Nikelajlanacak v.b ufak tefek şeyler.

Motor gerçekten köpek gibi çekişi olsun kalkışı olsun banamısın demiyor daha öncedende kullanmştm bu zevki bi daha yaşadım.

Tekrar selam olsn size. Alıntı yaptgn msjda belırttiğim gibi hurdadan aldıgım motoru revizyon yaptım tamamiyle. Boyadım vs. Görüşlerinize sunarım.

· [B]Pirlik, saçın sakalın ağarması ile elde edilmez. İblisten daha ihtiyar kim var?[/B]

celaleddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mcx roadracer
    Selam arkadaşlar
    [ÇILGIN_TÜRK'ler

Motosikleti
    97 mz251,2005 jinlun 150,2003 seyhan 251
    Alıntı jazeraa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar selam olsn size. Alıntı yaptgn msjda belırttiğim gibi hurdadan aldıgım motoru revizyon yaptım tamamiyle. Boyadım vs. Görüşlerinize sunarım.

kardeş eline sağlık.sıfır gibi yapmışsın helal olsun.motor ve yan kapaklar sprey boyamı?çok hoş olmuş
    unutma herşey 1 saniye içinde olur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Süper olmuş..Eline sağlık..... Sportstarların ayrı bir havası var....

Güle güle bin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    125 mg - 301 Mz
    Alıntı sabrigul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş eline sağlık.sıfır gibi yapmışsın helal olsun.motor ve yan kapaklar sprey boyamı?çok hoş olmuş

yok hocam yaldız boya artı vernik karısımı tabanca ile boyadım. Isıya dayanaklı oldugu ıcın silindir peteklerinide boyadım. Tesekkur ederm hersey ıcın.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper olmuş..Eline sağlık..... Sportstarların ayrı bir havası var....

Güle güle bin....
    Tesekkurler alptunay hocam. Mz ayrı bir zevk tabiki ugrasmak daha ayrı bir zevk. Sevgilerimle
    · [B]Pirlik, saçın sakalın ağarması ile elde edilmez. İblisten daha ihtiyar kim var?[/B]

Motosikleti
    2001_MZ SEYHAN_301
    güzel olmuş arkadaşım. emeğine sağlık... sorması ayıptır masraf ne kadar?

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    güzel restore etmişsin tebrik ederim..

arkadaşlar ben de mz 301 fun var motorun vize sigortası yoktur herşeyi çalışır faaliyete bir tek gösterge çalışmıyo plaka ruhsat vardır satılıktır 300tl istiyom yedek parça olarak kulanmak istiyen varsa satıcam ben motoruma güveniyom herşeyi çalışır faaliyete yarı yolda bırakmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:41 ----------

mz 301 fun var motorun herşeyi çalışır faaliyete sadece vize sigorta yoktur yedek parça olarak kulanmak isteyen varsa 300tl istiyom gösterge çalışmıyo ben motoruma güveniyorum seni yarı yolda bırakmaz motoru görmek istiyosanız izmir gaziemirde hangi tamirciye gösterirseniz gösterin plaka ruhsat vardır bana bu numaradan ulaşabilirsiniz 05079773827

Motosikleti
    301 MZ/96
    Alıntı SUVARİ OĞLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Karaman'da kendisi uzun yıllardır MZ ustası ve benim MZ'imizinde ustası olan Mahmut TOLU isimli arkadaşımızın tüm bakımını yeni bitirdiği orijinal ETZ 91 model 251 MZ'i satılıktır. Fiyatı 2.500 TL. düşünülmekle birlikte pazarlık payı vardır.

*Motorun iç ve dış aksamında değişmesi gereken bütün parçalar değiştirilmiştir.(Ayrı ayrı yazmıyorum, aklımıza gelebilecek değişmesi gereken tüm parçalar)
    *Tekerler çelik janttır, suzukı pembesi ile boyanmıştır.
    *Kaporta Suzukı pembesi ve gri metalik boya ile yeni boyanmıştır.(Suzukı pembesinin özelliği havanın güneşli, açık, kapalı, gündüz ve gece hallerinde renk değiştirip hoş görüntü oluşturmasıdır)
    *Ön lastik sıfır, arka lastik çok az kullanılmıştır.
    *Karbüratör sıfır takılmış, 60 TL.lik benzinle 450 Km. yol katedildiği motor sahibi Mahmut TOLU tarafından belirtilmiştir.
    *Nikelaj uygulanabilecek tüm aksamlara nikelaj uygulanmış motor rengi ile güzel bir görüntü oluşturulmuştur.
    *Hem ön hem arkalara yeni nesil sinyal lambaları takılarak daha estetik bir görüntü elde edilmiştir.
    *Direksiyon spor tarz olarak dizayn edilmiştir.
    *Zincir koruyucu lastikleri, arka tekerdeki dişliyi koruyan ve içerisinden zincirin geçtiği siyah koruyucu, fren balataları, arka amortisörler, km. sayaç ekipmanı komple sıfır takılmıştır. Görmeye değer bir motor.

*Görüşmek umuduyla kazasız geziler diliyorum.

***Mahmut TOLU'ya ait cep numarası: 0545 218 43 33 / KARAMAN
    [B][COLOR="Magenta"]Demokrasi, özgürlük dediler saygıdan ayağa kalktık,
    Birde baktık onlar oturmuş biz ayakta kaldık.[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mz-1993 Honda-2006

301 fun

merhaba ,Sizin 301 Fun a talibim nereden ve nasıl alabiliriz.

Motosikleti
    301 MZ/96
    Alıntı SUVARİ OĞLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NOT: YUKARIDAKİ YAZIYA İLAVEDİR...

*Krank ve piston, çekiş balataları, bilyeler değiştirilmiştir.
    *Vizesi, sigortası yapılmış, hiç bir vergi borcu yoktur.

**MZ'e ait resimlerin nasıl yükleneceği konusunda bilgimiz olmaması nedeniyle resimleri yayınlıyamıyorum.

Tekrar sağlıklı geziler diliyorum.
    [B][COLOR="Magenta"]Demokrasi, özgürlük dediler saygıdan ayağa kalktık,
    Birde baktık onlar oturmuş biz ayakta kaldık.[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mz-1993 Honda-2006
    Pardon son satırı daha sonra gördüm ,İzmirden Antalya ya getirmek çok külfetli bana,size hayırlı satışlar.

ARkadaşlar Öncelikle Selamlar Ben Mz almayı düşünüyorum ne kadar yakar 251-301 yazarsanız sevinirim

Motosikleti
    mz 251
    çok yakar çok kaçar 1 litreyle 20 ile 30 km arası gider motorun durumuna göre temizligine göre

Çok yakıyormuş yav saol arkadaşım bilgi verdiğin için ben vazgeçtim bu motordan yakıt dolayısı ile

kullanımı nasıl artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim peki bu motoda titreşim varmı km başı ne kadar yaktıgını bilsem düşünürüm

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Arkadaşlar söz konusu olan motor 'MZ' yakıt falan bu motorun önüne asla geçemez,üstünede binen kolay kolay inemez. ;D Tın Tın Tın bu sese herşey değer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler