Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Bienvenuez ,Samu et Denes-HUN.Je m'appele Hasan.

je habite sur le point rouge qui être proche de votre la route près 70 km.
    Il existe de nombreux lieux historiques à visiter dans ce domaine est le triangle
    Je ne peut pas écrire tous.
    Jusqu à izmir Il ya beaucoup de belles plages le long du chemin
    s'il le faut je vous aide.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:28 ----------

Entre temps,Qu'entendez-vous dire la population locale
    Qu'est-ce que vous voudriez voir exactement?
    pouvez-vous écrire plus ouvert?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yeni motosiklet aldım , sizce nasıl beğendiniz mi?

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    abı harıka bı motor gule gule kullan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

evet arkadaslar naptım nettım sonunda 3. vıtes dıslısını sıyıttırabıldım gecenlerde bursa ıznık e gıttım bı gece gezerken tapa gaz bır ıkı uc ve motor tırt valla gelene kadar akla karayı sectım 1 2 4 5 geldım. ınsan 3. vıtesın degerını olmadıgı zaman anlıyo sımdı geldık tamır ısıne. conta takımı krank kecelerı 3 vıtes dıslısı ve nolur nolmaz dıye 3. vıtes hılalı lagzım yardımcı olan arkadaslarıma smdıden tesekkur ederım

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    aranıza nasipse yeni mz ci olarak katılıcam bu arada yurt dışından gelecek arkadaşlar incilde yer alan sn john klisesi var alaşehirde görmeden gitmesinler derim

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    Merhaba arkadaşlar.Ben istanbulda nadir JAWA ceylan kullanıcılarından biriyım. 1985 Model jawa topladım. İhtiyacım olan parçaların tamamını İst/ Pendikte DERMANER MOTOR- Yaşar Ergeçer'den temin ettim. Yaşar Bey Jawa fabrikasından emekli yedek parça ve servis ve bayii teşkilatında sorumlu yetkili kişi imiş. Kendisinde MZ , Honda Kinetic, Puch, Jawa, Planet, motosikletlerinin yedek parçaları mevcut. Ben parça konusunda yaşar beyi tanıdıktan sonra hiç sıkıntı çekmedim.. Size yardımcı olak için bunları yazıyorum.. 0216 390 04 60 no.lu telefonla irtibat kurabilirsiniz..Bol miktarda MZ parçası var.. Hatta hepsini toptan devretmek istiyor.. Hepsini devretmeden uygun fiyata lazım olan parçaları alabilirsiniz.. hepinize kolay gelsin..

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    mz 301 mizi aldım sonunda parça ihtiyacım olucak sanırım teşekkürler

ARKADAŞLAR FACEBOOKTA AÇMIŞ OLDUĞUMUZ MZ GRUBUNA SİZLERİNDE KATILMASINI İSTERİZ MZ GRUBUNA DESTEK OLALIM BÜTÜN MZ KULLANICILARINIDA DAVET EDELİMhttp://www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#!/group.php?gid=166143070956 Bu Linkten Girerek grubumuza üye Olabilirsiniz

Selamın Aleyküm,

Arkadaşlar ben 95 model elektronik ateşlemeli bir mz 251 almak üzereyim,
    Motorun konjektörü yanık şu anda,alternatif olarak takabileceğim bir model varmıdır?

Vazgeçtim.

Motosikleti
    2001_MZ SEYHAN_301
    arkadaşlar yeni bir akü almayı düşünüyorum da bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı? size ortalama bir akü tam anlamıyla kaç yıl gidiyor(tam anlamıyla deerken stop konumda kornaya basınca ses net çalacak sekilde)bu ana kadar kullandığım mzlerde bir akü sağlıklı olarak bana 1 yıl gidiyor nerdeyse yılda 10.000km yol yapıyorum.12v 9ah kullandım ama 12v 12ah almayı düşünüyorum ölçüleri biraz büyük galiba. ancak sizin tavsiye edebileceğiniz 12v 9ah varsa ve en az 2 3yıl dayanıyorsa neden almayayım. yani burda en iyi bilgiyi mz kullanıcılarından alacagımı düşünüyorum.tüm arkadaşların tecrübelerini bekliyorum

Motosikleti
    Mz-1993 Honda-2006
    Merhaba Mz ci ;Ben yeniden motorum 93 Mz i canlandırıyorum ön cant lazım nasıl iletişim kuracağız benim tef Mesaj atarsan anlaşırız.Ben güneyde Finike de yaşıyorum,senden daha çok faydalanacağız gibi geliyor bana ,hayırlı günler diliyorum.

Motosikleti
    mz 251
    Merhaba Mz ci ;Ben yeniden motorum 93 Mz i canlandırıyorum ön cant lazım nasıl iletişim kuracağız benim tef Mesaj atarsan anlaşırız.Ben güneyde Finike de yaşıyorum,senden daha çok faydalanacağız gibi geliyor bana ,hayırlı günler diliyorum

merhaba arkadaşım senin motor tel jant mı çelik jant mı burada tamircilerde hurdaya ayırdıkları mz lerin jantları var istersen konuşurum fiyat alırım
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    evet beyler motoru söktüm meğer benim 3. vites hilali gitmiş ama dişlide biraz aşınmıştı neyse hilali dişliyi krank bilyalarını ve tabıkı conta takımını komple degıstırdım. parcaların hepsı ızmıtte vardı hıc zorluk cekmedım fıyatlarda fena degıldı. conta takımı 8 lira krank bılyaları orjinal 15 erden 30 lıra dıslı orjınal 20 lıra hılal orjınal 20 lıra toplam 78 lıra tabı duz hesap 75 odedım işçiligını kendım yaptım bedavaya getırdım ıkıncı defa mz soktum cok basıt alet bunlar ya neyse toplmda yol parasıyla bırlıkte 81 lıra para harcadım. tamırcının bana cektıgı fıyat parcalar dahıl 300 lıraydı. ve ben artık servıse gıdılmeyecegnı anladım arkadaslar yapabılcegnz bıseyse elınızde bıraz yetenek varsa hıc usenmeyın kendınız yapın ve sonuc motorda ötme falan kalmadı bılyaları degıstırınce fark ettı 3. vıtes yumusacık jılet gıbı oldu ve mz eskı ucak gıbı mz herseyını usulunce topladım vıda sıkımlarını falan tork anahtarıyla kılosu kılosuna sıktım orji oldu hepınıze kazasız ve bol eglencelı surusler dılerım mz cı kardeslerım Allaha emanet olun

Motosikleti
    Mz-1993 Honda-2006
    Merhaba mzcı Benim 93 tel jant ,ilginiz için teşekkür ederim ,düzgün olursa sevinirim sizden haber bekliyeceğim.Tekrar teşekkürler.

Mrb arkadaslar..Platforma tesadüfenrrastladım topiclerden oldukca faydalandım.Paylasım vs. ıcın tesekkurler.Bende emektarı toplayacagım aslında aktıf olarak kullanıorum yaz kış yagmur çamur.Elektri tesısatında bır sorun var baslarda cukurlara gırdıkce sıkıntı yasıyordum far gidip gelityordu.sonra sinyaller de bır karmasa oldu daha sonra akuyu gormemeye basladı.ustaya goturdum 1.5 saatugrastıı sonra basından kıbar bıldılle savdı.Daha sonra ıhmalkalrlık yaptık bırazda hasera kullandık motordan cıt cıt ses gelmeye basladı yag yakmaya basladı..Krankdan dedı bı usta bınme piston depoya kadar gecer dedı 2 sene once ama hala bınıorum..Çekişte bıraz azalama var suan..ıvır zıvırda cok yapılacak olan var..bu arada Mz-kanuni ortak uretım sporstar 125s var.Sımdı bana orjinal olursa daha ıyı olur arka fren balatası frenle kampana arasında kı çubuk lazım cubugu bır sekılde ayarlarımda balatayı sordum bır kac yere yok dıyorlar.Kasa olarak Seyhan 251 ıle aynı bugun on frende ıptal oldu malet contası degısmesı gerekıyormus..Bu halıyle ybr lere Kafa tutan bır motor 4 zamanlı yakıt neydeyse yok :D topiclerde bır kac telefon vermıs arkadaslar saolsunlar aradım ama bana lazım olan parcalar yok..Yardımcı olabılırsenız sevınırım..Hee birde nikelaj yapılması gereken yerler var çelik jantlı bır motor jantlarıda nıkelaj kaplatmak ıstıyorum fakat Safranboluda oturuyorum buraya en yakın zonguldak ankara kastamonu bartında bu ısın yapan bıldıgınız bır yer var mı

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Merhaba arkadaşlar bugün benzinlikten gelirken Depo kapagının kulakları yanı karşılıklı olan 2 tane cıkıntı var depoya gecen onlardan biri kırıldı ben yeni depo kapağını nerden temin edebilirim İstanbulda oturuyorum ama sirkeci cok uzak
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger

yıllar geçti üstünden bu kalp seni unutur mu.. ETZ 301'imi severek 2 yıl kullandım resmen canavardı yüksek torkuyla.

http://img52.imageshack.us/i/img0076aix.jpg/
    http://img52.imageshack.us/i/img0076aix.jpg/

Motosikleti
    301 MZ/96
    Arkadaşlar merhaba, Karaman'da kendisi uzun yıllardır MZ ustası ve benim MZ'imizinde ustası olan Mahmut TOLU isimli arkadaşımızın tüm bakımını yeni bitirdiği orijinal ETZ 91 model 251 MZ'i satılıktır. Fiyatı 2.500 TL. düşünülmekle birlikte pazarlık payı vardır.

*Motorun iç ve dış aksamında değişmesi gereken bütün parçalar değiştirilmiştir.(Ayrı ayrı yazmıyorum, aklımıza gelebilecek değişmesi gereken tüm parçalar)
    *Tekerler çelik janttır, suzukı pembesi ile boyanmıştır.
    *Kaporta Suzukı pembesi ve gri metalik boya ile yeni boyanmıştır.(Suzukı pembesinin özelliği havanın güneşli, açık, kapalı, gündüz ve gece hallerinde renk değiştirip hoş görüntü oluşturmasıdır)
    *Ön lastik sıfır, arka lastik çok az kullanılmıştır.
    *Karbüratör sıfır takılmış, 60 TL.lik benzinle 450 Km. yol katedildiği motor sahibi Mahmut TOLU tarafından belirtilmiştir.
    *Nikelaj uygulanabilecek tüm aksamlara nikelaj uygulanmış motor rengi ile güzel bir görüntü oluşturulmuştur.
    *Hem ön hem arkalara yeni nesil sinyal lambaları takılarak daha estetik bir görüntü elde edilmiştir.
    *Direksiyon spor tarz olarak dizayn edilmiştir.
    *Zincir koruyucu lastikleri, arka tekerdeki dişliyi koruyan ve içerisinden zincirin geçtiği siyah koruyucu, fren balataları, arka amortisörler, km. sayaç ekipmanı komple sıfır takılmıştır. Görmeye değer bir motor.

*Görüşmek umuduyla kazasız geziler diliyorum.

***Mahmut TOLU'ya ait cep numarası: 0545 218 43 33 / KARAMAN MOTOR
    [B][COLOR="Magenta"]Demokrasi, özgürlük dediler saygıdan ayağa kalktık,
    Birde baktık onlar oturmuş biz ayakta kaldık.[/COLOR][/B]

Motosikleti
    301 MZ/96
    NOT: YUKARIDAKİ YAZIYA İLAVEDİR...

*Krank ve piston, çekiş balataları, bilyeler değiştirilmiştir.
    *Vizesi, sigortası yapılmış, hiç bir vergi borcu yoktur.

**MZ'e ait resimlerin nasıl yükleneceği konusunda bilgimiz olmaması nedeniyle resimleri yayınlıyamıyorum.

Tekrar sağlıklı geziler diliyorum.
    [B][COLOR="Magenta"]Demokrasi, özgürlük dediler saygıdan ayağa kalktık,
    Birde baktık onlar oturmuş biz ayakta kaldık.[/COLOR][/B]

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    Selam MZ'ci abilerim arkadaşlarım.. bu kış 89 model 251'lik aldım. benim sorunum var motorum yağ dolum tapasındaki delikten yağ atıyor. kontrol tapasını açtığımda şanzımanda yağ olduğunu görüyorum.sezon hazırlığı için şanzıman (mobil gear 629) yağını değiştirirken biraz fazla koymuştum. bu fazlayı atıyor olabilir mi? bu durum ne kadar normal. bilenler bilgilendirirse sevinirim..
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler