Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi dişlilerin aşınmış.?
    vites hilalleri aşınmışmı?
    tambur ne durumda?
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi dişlilerin aşınmış.?
    vites hilalleri aşınmışmı?
    tambur ne durumda?
    Vites geçiş noktası bozuk galiba birazda aşınma olms fazla değil actım yağsız kalmıs galiba tambur iyi

Motosikleti
    KANUNİ MZ 251/2001
    slmm arkadşlar bnm mz 251 in şanzımn yağı tüknmiş ne tavsiye edrsiniz..birde bu motorun titremesine bi çözm yok mu acaba rolantada çok titriyo..

Alıntı RONİN57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmm arkadşlar bnm mz 251 in şanzımn yağı tüknmiş ne tavsiye edrsiniz..birde bu motorun titremesine bi çözm yok mu acaba rolantada çok titriyo..
    castrol 80 numara yağ koyabilirsin.titremesini güzelbi avans ayarıyla giderebilirsin

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Merhaba arkadaşlar benim bir soum olacak elimde 301 Mz motoru var motoru yedek parça olarak kullanmışlar geçentoplamaya çalıştım ama Platinlerle Debriyaj balatası karbüratör hava filitresi eksik bunları sirkecide bulabilirmiyim ve tahmini bir fiyat verebilirmisiniz herkeze iyi sürüşler ( her ihtimale karşı rektefiye fiyatından haberi olan varsa yazarmı lütfen)
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim bir soum olacak elimde 301 Mz motoru var motoru yedek parça olarak kullanmışlar geçentoplamaya çalıştım ama Platinlerle Debriyaj balatası karbüratör hava filitresi eksik bunları sirkecide bulabilirmiyim ve tahmini bir fiyat verebilirmisiniz herkeze iyi sürüşler ( her ihtimale karşı rektefiye fiyatından haberi olan varsa yazarmı lütfen)
    bunları sirkecidede bulursun kuralkandanda alırsın ugrasmana gerek yok
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    KANUNİ MZ 251/2001
    castrol 80 numara yağ koyabilirsin.titremesini güzelbi avans ayarıyla giderebilirsin
    sagolsn tmm avans ayarları derkn neresi tam olark..

sagolsn tmm avans ayarları derkn neresi tam olark..
    platinliyse motorun.iyi bir ateşleme zaman ayarı.ve
    karbüratöre hava benzin karışımını tam ayarla

Motosikleti
    KANUNİ MZ 251/2001
    hmm tamm sagoln bi bakym olcak mı canavara (:

Beyler bennim mz'in şanzımanı bozuktu motor 10 senedir yatıyo yaptırmaya karar verdim vitesleri bozuk contalar fln hepsi eskimiş motoru soktum goturdum tamirciye motorun şanzıman yapımına 200 tl istedi her şey adamdan hepsini yapcak beyler sizce adamın verdiği fiyat Pahalımı sormak istedim

hangi parçaları değiştirecek? bunu bilmeden bişe söylemek olmaz.
    değiştiği parçaların eskisini iste ondan.ortalama o fiyata yaparlar zaten.
    artı sen zaten sökmüşsün motoru neden kendin değişmedinki?

hangi parçaları değiştirecek? bunu bilmeden bişe söylemek olmaz.
    değiştiği parçaların eskisini iste ondan.ortalama o fiyata yaparlar zaten.
    artı sen zaten sökmüşsün motoru neden kendin değişmedinki?
    Motoru sokmek kolay ben anlamıom fazla tamir işlerinden motorun iyi bir bakımdan geçmesi lazım uğraşamam :S verdik tamirciye contasını yağını bütün parçaları alıp yapcak 200 tl de ucuz geldi bana motoru gorseniz en az 300 400 tl yapılır dersiniz motoru kötü durumda inş hemen yaparda gezeriz

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    sayın mz ciler. geçen pazar ilk defa benim için uzun yol sayılabilecek bir tur yaptım (yaklaşık 300 km ) ama galiba havaya biraz aldandım . yani benim içinde tecrübe oldu. o kadar sıkı giyinmeme rağmen bayaa üşüdüm. ve kesinlikle ve kesinlikle uzun yolda mutlaka eldiven kullanmak gerekiyormuş. bunu tecrübe ile öğrendim . bu yaptığım gezide motorumdan çok memnun kaldım performansı beni gayet tatmin etti yaklaşık olarak 16 lt yakıt tüketmişim kullanımım bazen yavaş düzlüklerde 100 120 arası . yol haritam : karabük ,yenice,gökçebey,devrek,mengen,yeniçağa,gerede,esk ipazar,karabük hattı idi. yavaş yavaş yaza hazırlık yapmaya çalışıyorum. ama bu sürekli oturunca kalçalar hakkatten yoruluyor. yaw ben arabaya ne alışmışım be.... ama motorsikletten hakkatten şu duygu gerçek ÖZGÜRLÜK..

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Merhaba Arkadaşlar
    Siz MZ kullanıcısı arkadaşlara bır sorum olacak
    2000-2004 arası bakımlı bir seyhan 301 kilometrede ne kadar yakar bunu öğrenmek ıstıyorum
    yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler:-)
    ____it's my life_1982____

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batuhan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Siz MZ kullanıcısı arkadaşlara bır sorum olacak
    2000-2004 arası bakımlı bir seyhan 301 kilometrede ne kadar yakar bunu öğrenmek ıstıyorum
    yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler:-)
    er 5 ile aynı yakar 1 yada 2 kuruş aşşa yukarı oynar en fazla

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Tüm İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramalarını can-ı gönülden kutlar , hayırlara vesile olmasını Allah (c.c) tan niyaz ederim.Kazasız ,belasız,sağlık,sıhhat,afiyet,selametle geçen bir ömür dileğiyle...

Motosikleti
    KANUNİ MZ 251/2001
    slm arkaşlr bnm mz 251 e şanzıman yağı koymuştm dibnde az bi yağı kalmıştı boşltmadım çünkü yağ daha koyu ve açık renkdi ve azdı sanırm sızdrmış zamnla ama yağ ilavesinden sonra birz dolştım bi ara debriyaj çekili kaldı sonra bırkdı debriyaj telnn giriş yerindn ve yagın koyuldgu kapaktn yağ attı acaba fazl mı geldi yoksa bi srun mu var acaba..birde kç litre şanzıman yağı alır boşlttıgımzda..

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkaşlr bnm mz 251 e şanzıman yağı koymuştm dibnde az bi yağı kalmıştı boşltmadım çünkü yağ daha koyu ve açık renkdi ve azdı sanırm sızdrmış zamnla ama yağ ilavesinden sonra birz dolştım bi ara debriyaj çekili kaldı sonra bırkdı debriyaj telnn giriş yerindn ve yagın koyuldgu kapaktn yağ attı acaba fazl mı geldi yoksa bi srun mu var acaba..birde kç litre şanzıman yağı alır boşlttıgımzda..
    yağı fazla koymuşsun
    altta iki adet boşaltma tapası var sanırım sen birini actın diğeri kaldı

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Arada debriyaj çekili kalır.... Ufak bie plastik çekiç veya sert bir nesneyle debriyaj telinin motora giriş yerine tıklarsan sorun kalmaz....
    İkinci soruna gelince şanzuman 1 litre 90 numara yağ alır... Fazlası zaten durmaz..Üstteki tahliyeden atılır..Debriyaj kitlemesinin yağın fazlalığı ile alakası yoktur...
    Siz yağı ne kadar tam koyarsanız koyun mutlaka bir miktar su girecek ve rengi açılacaktır... Hatta biraz köpürecektir..Yağışlı havalarda kullanmıyorsanız motoru yıkarken tahliye kapağından su kaçırmamaya bakın yağa...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    KANUNİ MZ 251/2001
    hımm tamm sağoln verdğiniz bilgilr için.. ama bn az geliyo diye 2 litreden fazla koymstm (: ölçmeye kalktgımda az görünüyordu çünkü fazla yagın bi zararı olmz umarm..babamn 92 model mz var ondn kaynklanan merkla kendime 2001 model mz aldm işte ufak tefk konularda yardm gerekiyodu onuda burda sizlrn yardmyla halletcz sanırm sagolasnz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler