Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar,
    anadolu yakasında Mz den anlayan iyi bir ustanın adresini verebilir misin? Ben Alemdağ caddesinde, mezarlığın yanındaki ustaya gidiyordum, ama malesef kapanmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motorunun Ne sorunu war ?

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    mz cıler nerde kaldınız ??

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    mz ciler güz vurgunu oldu galiba.Haydi beyler tam mz havası ne soğuk ne sıcak,atladımmı 1000 km gider bu alet...

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    arkadaşlar mz 301 sporstar buldum 1250tlye çok güvendiğim bir arkadaş acilen satıyor sizce almalımıyım bu motoru uzun yol performansı nasıldır 100kmde kaç lt benzin yakar veya kmde kaç kuruş yakar
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mz 301 sporstar buldum 1250tlye çok güvendiğim bir arkadaş acilen satıyor sizce almalımıyım bu motoru uzun yol performansı nasıldır 100kmde kaç lt benzin yakar veya kmde kaç kuruş yakar
    performansına diyecek yok ama km de ortalama 20 kuruş yakar
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Selamlar Mz'ci arkadaşlar,Bende bir Mz almayı düşünüyorum bir arkadaşımla anlaştık gibi motoru 94 model Etz(alman)251 Mz şu ana kadar hiç vitesli motorsiklet kullanmadım scooterdan geçeceğim Mz'in sorunları nelerdir,ne kadar sorunsuz desede benim alır almaz yaptırmam gereken şeyler nelerdir?Bilgilendirirseniz sevinirim hala alıp almama konusunda kararsızım çünkü...

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı Burakxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Mz'ci arkadaşlar,Bende bir Mz almayı düşünüyorum bir arkadaşımla anlaştık gibi motoru 94 model Etz(alman)251 Mz şu ana kadar hiç vitesli motorsiklet kullanmadım scooterdan geçeceğim Mz'in sorunları nelerdir,ne kadar sorunsuz desede benim alır almaz yaptırmam gereken şeyler nelerdir?Bilgilendirirseniz sevinirim hala alıp almama konusunda kararsızım çünkü...
    MZ al derım saglam alettır ancak enson etz yanı alman mz 91 model dıye bılıyorum sonrasında daha etz olarak yok

Vıteslı konusuna gelınce motosıklet tecruben var sanırım ancak sakın mz ı hafıfe alma ona alıs ve tepkılerını ogren sonra trafıge vs cıkarsın tamam ben vıtes degıstırıyorum deyıp bıseyler yapmaya kalkma senı cok uzer!!!

MZ lerın en buyuk problemı 3 cu vıteslerı cabuk arıza verır (dışlı sıyırması) sebep cogunlukla kullanısı hatası vıtesı tam oturtmadan gazlamak.

Banamı denk geldı bılmem ancak bırde sarz dınamosu cok ugrastırdı 2. mz ımın naptıysam olmadı tek care vardı komple (tıtan) sarz unıtesı koymak tı oda bıraz fazla tuttugundan motosıkletı mı 3 cu vıtes ve sarz sorunu na kızdıgım ıcın bır arkadasımın kayınco suna hedıye ettım

Yapacakların sen yıne bı sanzuman yagını degıstır zıncırını kontrol et mz cefakardır gazla gıt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Hee bıde mz lerde motor kıtlenmesı dıye bısey var bende oldu 3 cu vıtesım dedıgım gıbı sıyırmıstı arka lastık 60,70 km/s le gıderken kıtlendı ve motosıklet resmen altımdan fırladı.. buna 3 cu vıtesmı neden oldu bılmıyorum ancak su bır gercek kıtlenme sebebı sanzuman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:15 ----------

korsanxxx 100 km de en az 4.5 ıle 6 lt arası yakar. sport a hıc bınmedım makınayı gormek lazım edermı etmezmı uzun yol performansı ıyı dır sısme olayı falan mz lerde hıkaye ben cok uzun zamanlar bındım MZ e sadece 100.110 km/h la gıt yeter ne motosıkletı kas ne kendını.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZ al derım saglam alettır ancak enson etz yanı alman mz 91 model dıye bılıyorum sonrasında daha etz olarak yok

Vıteslı konusuna gelınce motosıklet tecruben var sanırım ancak sakın mz ı hafıfe alma ona alıs ve tepkılerını ogren sonra trafıge vs cıkarsın tamam ben vıtes degıstırıyorum deyıp bıseyler yapmaya kalkma senı cok uzer!!!

MZ lerın en buyuk problemı 3 cu vıteslerı cabuk arıza verır (dışlı sıyırması) sebep cogunlukla kullanısı hatası vıtesı tam oturtmadan gazlamak.

Banamı denk geldı bılmem ancak bırde sarz dınamosu cok ugrastırdı 2. mz ımın naptıysam olmadı tek care vardı komple (tıtan) sarz unıtesı koymak tı oda bıraz fazla tuttugundan motosıkletı mı 3 cu vıtes ve sarz sorunu na kızdıgım ıcın bır arkadasımın kayınco suna hedıye ettım

Yapacakların sen yıne bı sanzuman yagını degıstır zıncırını kontrol et mz cefakardır gazla gıt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Hee bıde mz lerde motor kıtlenmesı dıye bısey var bende oldu 3 cu vıtesım dedıgım gıbı sıyırmıstı arka lastık 60,70 km/s le gıderken kıtlendı ve motosıklet resmen altımdan fırladı.. buna 3 cu vıtesmı neden oldu bılmıyorum ancak su bır gercek kıtlenme sebebı sanzuman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:15 ----------

korsanxxx 100 km de en az 4.5 ıle 6 lt arası yakar. sport a hıc bınmedım makınayı gormek lazım edermı etmezmı uzun yol performansı ıyı dır sısme olayı falan mz lerde hıkaye ben cok uzun zamanlar bındım MZ e sadece 100.110 km/h la gıt yeter ne motosıkletı kas ne kendını.

motor bu kardeşim bn canlı olarakta gördüm pistona dair herşey yeni ve hepsi japon olarak takıldı arkadaşta rodajını kendi yaptı zaten çok temiz bir kullanıcıdır kendsi.
    ağırlıkta işe gidiş gelişte kullanacağım onda ise en fazla mctdede yaptığım gibi 80-90km arasını geçmem tahminime göre bu şekilde motor hem uzun ömürlü olur hemde az yakabilir şehirler arası yolda zaten her 40kmde bir radar var 90+10 uygulaması olduğundan oradada 90-100 arası giderim çok sevmem hızı zaten en azından sonunda öleceğimi bildiğim için temkinliyim bisikletle 100km hız yapan birisi için motorla 100km yada 90la gitmek zaten işkencedir

zaten unutmayalım motor keyif aracıdır hız sadece pistte olmalı bana göre onun dışında yolda giderken millet motorunu görecek sende milletin hayranlığını

iyi bence ideal gibi o performansa 20kuruş normal yani ben onu bide enduro şekline sokarım olay noktalanır 650cc motorlarda aynı yakıyor ibreleride aynı farkları yılları yeni ufak tefek teknolojileri farklı su soğutmalı o kadar birde çinde üretiliyorlar bu en azından almanyada üretilmiş taş gibi
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Sym XS125K
    hondam teşekkür ederim bilgilendirme için, bu vites kilitlenmesi beni korkuttu açıkcası...Avrupa yakasında işinin eri Mz ustası varmıdır bildiğiniz? İstediğim başımı ağrıtmayan uzun yolda kullanabileceğim bir motorsiklet Çin malı çok scooter kullandım artık arızadan bıktım,Mz'i alayım parasını da bastırıp bir bakıma sokayım öyle bineyim diyorum ...(Yine de soruyorum Mz alma diyen varmı?)

Kaç yıllık makinalar valla, taş gibi gidiyorlar. MZ olduğu için sorun çıkartacaklarını zannetmiyorum. Bakımsız, hor kullanılan her motor arıza verir, ki birçokları da diyor, Alam malı, kalitelidir diye. Bence kafana takma öyle şeyleri ;)

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bu kardeşim bn canlı olarakta gördüm pistona dair herşey yeni ve hepsi japon olarak takıldı arkadaşta rodajını kendi yaptı zaten çok temiz bir kullanıcıdır kendsi.
    ağırlıkta işe gidiş gelişte kullanacağım onda ise en fazla mctdede yaptığım gibi 80-90km arasını geçmem tahminime göre bu şekilde motor hem uzun ömürlü olur hemde az yakabilir şehirler arası yolda zaten her 40kmde bir radar var 90+10 uygulaması olduğundan oradada 90-100 arası giderim çok sevmem hızı zaten en azından sonunda öleceğimi bildiğim için temkinliyim bisikletle 100km hız yapan birisi için motorla 100km yada 90la gitmek zaten işkencedir

zaten unutmayalım motor keyif aracıdır hız sadece pistte olmalı bana göre onun dışında yolda giderken millet motorunu görecek sende milletin hayranlığını

iyi bence ideal gibi o performansa 20kuruş normal yani ben onu bide enduro şekline sokarım olay noktalanır 650cc motorlarda aynı yakıyor ibreleride aynı farkları yılları yeni ufak tefek teknolojileri farklı su soğutmalı o kadar birde çinde üretiliyorlar bu en azından almanyada üretilmiş taş gibi
    Ben orda herhangı bı motosıklet goremıyorum avatarındakı harıc

MZ 91 sonrasında almanya da uretılmedı arkadasım ıyı arastır senın alacagın motosıklet kac model.??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:04 ----------

hondam teşekkür ederim bilgilendirme için, bu vites kilitlenmesi beni korkuttu açıkcası...Avrupa yakasında işinin eri Mz ustası varmıdır bildiğiniz? İstediğim başımı ağrıtmayan uzun yolda kullanabileceğim bir motorsiklet Çin malı çok scooter kullandım artık arızadan bıktım,Mz'i alayım parasını da bastırıp bir bakıma sokayım öyle bineyim diyorum ...(Yine de soruyorum Mz alma diyen varmı?)
    Butcen nedır bılmıyorum 5.6 bın lıra ver daha ıyı makınalara bak derım arkadasım ben mz alma demem dedıgım gıbı mz cefakar makınadır arıza cıkarma konusunda hor kullanmayıp bakımlı bındıgın surece senı hıc uzmez dıyebılırım.

Vıtes kılıtlenmesı degıl sanzuman kıtlenmesı bu senı korkutmasın sendede boyle bısey olcak dıye bısey yok.

Ancak sole bır hadıse var ben ılk duydugumda olmaz böle bısey dedım basıma gelınceye kadar acaba bendede olurmu dıye hep aklıma gelırdı.. bakımlı bın dedıgım gıbı..

Avrupa yakasını bılmem varmı anadolu da var ama...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

(Yine de soruyorum Mz alma diyen varmı?)
    evet ben diyorum alma.

Motosikleti
    Sym XS125K
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben diyorum alma.
    Sebeb abi? Neden ?

Sebeb abi? Neden ?
    1- çok yakıyo
    2- yedek parça pahalı ve bulunduğun şehre göre hiç bulunamayabiliyo
    3- şanzımandan çok arıza çıkarıyo (3.vites olayı kronik)
    4- arka fren tırt

şu seriliği,kaçışı,verdiği sürüş keyfi olmasa hayatta alınmazda,
    bizimki gelin olayı hem ağlarım hem giderim,

keşke üretimi devam etseydide biraz daha geliştirilseydi

ama mz ve jawa gibi motorların devri kapandı.eskiden kullananlar hastası olanlar
    hala daha binmeye devam eder.
    ama yeni başlıyo olsam yada scooter dan geçiş yapacak olsam hayatta almam

tvs apachi veya cbf 150 düşünürdüm

Motosikleti
    mz 251 1997 siyah
    arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin mz motorun 3. vitesi sorunlu değildir siz alırken hiç baktınız mı orjinal dişli olup olmadığına ben 2 yıldan beri biniyorum en çok 3. vitesi kullanıyorum şehir içinde hatta vitesi geçirir geçirmez köklüyorum gazı ama hala canavar gibi kaç tane cbr kaç tane cooper eksoz dumanımı soludu sayısını unuttum

kardeş alacaksan mz den başka alma sana motor kullanmayı bir tek o öğretir başkada öğretemez parça sorununa gelince 96 yada 97 üstü alırsan her yerde parça bulursun benden demesi son çıkan seyhan parçalarıyla uyumlu olur ve ayrıca almaz etz mzler 93 yılına kadar üretildi daha sonra kuralkan olarak devam etti.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:49 ----------

Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- çok yakıyo
    2- yedek parça pahalı ve bulunduğun şehre göre hiç bulunamayabiliyo
    3- şanzımandan çok arıza çıkarıyo (3.vites olayı kronik)
    4- arka fren tırt

şu seriliği,kaçışı,verdiği sürüş keyfi olmasa hayatta alınmazda,
    bizimki gelin olayı hem ağlarım hem giderim,

keşke üretimi devam etseydide biraz daha geliştirilseydi

ama mz ve jawa gibi motorların devri kapandı.eskiden kullananlar hastası olanlar
    hala daha binmeye devam eder.
    ama yeni başlıyo olsam yada scooter dan geçiş yapacak olsam hayatta almam

tvs apachi veya cbf 150 düşünürdüm

1- bing marka karbüratör denilen birşey var onun için km de 15 kuruş yakıyor
    2- kullanıcı hatası ayrıca orjinal yerine çin malı dişli takınca kırılır güçlü motor o yüzden
    3- eğer sen balatalarını kontrol edersen ve yeni sistemle disk takılıyor eğer hala tırt ise ön frene abs sistemi de takılıyor ee hala tırt dersen ben birşey diyemem

Motosikleti
    Sym XS125K
    94 model değilmiş zaten bir kaç güne alıyorum motoru artık hayırlısı

[QUOTE=a_celik_esk;2166198
    1- bing marka karbüratör denilen birşey var onun için km de 15 kuruş yakıyor
    2- kullanıcı hatası ayrıca orjinal yerine çin malı dişli takınca kırılır güçlü motor o yüzden
    3- eğer sen balatalarını kontrol edersen ve yeni sistemle disk takılıyor eğer hala tırt ise ön frene abs sistemi de takılıyor ee hala tırt dersen ben birşey diyemem[/QUOTE]

-dostum zaten bing karbüratör kullanıyom.dediğin gibi 15 kuruşa düşüyor ama
    memeyi ufaltarak.tabi motorun hızı düşüyor bu şekilde
    -kullandığım parçalar orjinal,kuralkandan alıyorum.arıza veriyodan kasıt her ay değil elbette.
    -sıfır balatada taksan nafile.yüksen hızda arka fren çok etkisiz.çabuk kaydırıyo.
    öne abs veya arkada disk takmayla uğraşacağıma başka yeni motor alırım.
    ben 96 dan beri mz kullanıyorum
    1 sebebim beni tatmin etmesi( bu cc de mz gibisi yok)
    2 sebep maddi durum( scooter fiyatına mz alınabiliyo)
    ama diyorumki artık demode oldu,bu benim şahsi düşüncem
    bundan sonraki motorum tvs apachi yada cbf 150 olur heralde.

Motosikleti
    Sym XS125K
    Benim de Mz almamın sebebi maddi durumum 1.500 lira param var dahasını çıkaramıyorum öğrenci bütçesiyle...Ayrıca arkadaşımdan aldığım için taksit de yapacak...Uzun yol hayallerim var Mz'le Eskişehir-İzmir dolaşmak istiyorum umarım motor yapabilecek kadar temiz durumdadır temiz değilse dişimden tırnağımdan arttırıp yaptıracağım bir şekilde...Ybr alacağıma Mz alayım dedim en azından 250 cc lik torklu anlı şanlı makineye binerim dedim yanlış mı demişim ?

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Benim de Mz almamın sebebi maddi durumum 1.500 lira param var dahasını çıkaramıyorum öğrenci bütçesiyle...Ayrıca arkadaşımdan aldığım için taksit de yapacak...Uzun yol hayallerim var Mz'le Eskişehir-İzmir dolaşmak istiyorum umarım motor yapabilecek kadar temiz durumdadır temiz değilse dişimden tırnağımdan arttırıp yaptıracağım bir şekilde...Ybr alacağıma Mz alayım dedim en azından 250 cc lik torklu anlı şanlı makineye binerim dedim yanlış mı demişim ?
    MZ biraz keyif işidir arkadaş.Ya motordan anlayacaksın ya da yanında sağlam bir motosikletin daha olacak.Öğrenciyim demişsin,1500 e kymco ck,titan,ybr gibi bir sürü motosiklet bulursun.Lafımı dinle onlara bak.Dua edersin bana.
    Anlı şanlı makine demişsin orası doğru.Abuk subuk çıkartmalarıyla,komik dizaynlarıyla eski motorların yanında şekilsizlik sembolu gibi duruyor yeni aletler.Güç desen MZ 2010 hyosung dan hızlı kalkar.Sağlamdır ki 20 yıllık alman mz ler ortalıkta dolaşıyor hala.
    Ama şimdi mz i aldın ya,diyorsun ki temiz çıkmazsa yaptırırım.Ciğeri sağlam değilse mz ZATEN ALINMAZ.Toplaması derttir.Ki daha hangi sene imali onu bile bilmiyorsun.Parça bakacaksın,onu getirteceksin sonra başka bir yerinden sorun çıkartacak.Yağlaması tıkanmış olacak yağlama yapmayacak,fazla yakacak.Karbüratör ayarı tutturamayacak,konjektör kaçak yapacak vs.Bir de bakmışsın ki astarı daha pahalıya gelmiş.
    Öyle her zaman binmem deme başka aracın yoksa illa biniyorsun büyük kolaylıktır.Elinin altında başka bir motorun varsa garajında duran MZ in keyfini daha iyi bilirsin.

Senin istediğin motorun online linki varsa at buraya inceleyelim,gördüklerimizi söyler yorumlarız.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler