Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

:D:D:D tamam abi kontrol edicem. o kdar aradım ama bulamadım vidavari şeyler, bende hava filtresi kapağını sökmüşüm :D

sol kapağı üstten şasiye bağlıyan bi civata söktüm ama baktım tık oynamadı yerinden, dedim bunu aynen yerine koy, öğrenince yine sökersin bunu :D:D

cahil olunca insan bi konuda, olmıcak şeylere imza atabiliyor :D

ama yok, becericem ben bu işi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Damaskus35 bırak adamlarla (tamircilerle) uğraşma benim sağdan soldan topladığım tamir kitapçıkları var, gerekirse bunlara bakar ne neymiş neredeymiş bulursun ama parça kolay bulunurmu orası muamma, almancan iyi ise ve almanyada tanıdıkların varsa o ayrı. Ön fren takımı yerine kanuni racer 200 fren takımı takabilmiş arkadaş var. Böyle böyle orjinalliğini bozup modifiye yapmak zorunda kalabiliriz. Kolay gelsin.
    Kitapçıkları kendiliğinden açılır şekilde sıkıştırıp yükledim indirip okuyabilirsiniz. Kitapçıklar ingilizce ve almanca'dır. zorlanırsanız google dil araçlarını kullanın.
    Kitaplar;
    ***** yerlere nokta atıp exe yazın, güncel virüs programım var ama her ihtimale karşı siz tarama yapabilirsiniz.

Alp, depo kapağı gevşekse toz vb. girer ayrıca benzin uçar. Motorun nasıl hava aldığını bilmiyorum ama aşağı yukarı doğru bilgilerdir. Alman mz lerde şanzıman için hava kanalları vardır bu resimde rahatça görebilirsin. Kanuni yerli üretiminde sanırım yokmuş.

indiriyorum heme kitabı, ingilizcem var. ama bunlar motor terimleri içeriyordur büyük ihtimalle. teknik ingilizce ağırdır yani. bakalım inşalah kendimiz için kapıcaz bişiler bizde :D

sağol tekrar.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Depo kapağı gevşekse toz ve su gitme olasılığı çok nadir dir... Ama illa sıkı sıkıya kapanacak anlamına gelmez... Gevşekse de çok büyük sorun yaratmaz.. Ama tabiki kapalı olması gerek... Bu devirde benzin pahalı..Neden uçsun havaya?...

O resimdeki Alman Mz... Soğutma kanalarını biliyorum... Özelliklerinide...Seyhanlarda yoktur... Seyhan dediim 92 den sonrası modeller... 250 c değil...

Almanlar seyhanlara göre kat kat daha sağlamdır... Kullanılan malzeme daha kalitelidir....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mz 251
    yeni gelen arkadaslar hos geldiniz mz konu iyice ilerlemiş her ne kadar buraya yazamasamda takip ediyorum ve buradaki bilgiler sayesinde mz hakkında baya bi bilgim oldu ins bende kullandıkca tecrübelerimi aktaracam.ben motoru alalı neredeyse 8 ay oluyor ben hala 100 km bile yapamadım ama cok zevkli motor mz.bizim motorlar eski gibi göründüğünden diğer motosiklet sahipleri küçümsüyor bu yüzden mz in en cok sevdigim yönü yolda giderken diğer motorlar ilk önce seni geciyor bide özellikle senin yüzüne bakıyorlar nasıl geciyorum adamı dercesine ama aradan biraz zaman gectikten sonra vites yükselince adam arkada kalıyo ve ancak dikiz aynasından bakıyosun .o ise seni gecicem diye habire gaza basıyo. bende motorumu daha yeni boyadım ins resimlerini cekince koyacağım herkese kazasız belasız sürüsler.

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Mzci nerdesin abicim ya bak ortaya çıkmassan sana en yakın havaalanına gelcem bak

abiler selam herkese.

bugun son olarak motorun sol kapağınıda söktüm.
    ama alp tunay abimin dediği gibi o iki vida ile uğraşmadım, direkt hava filtresinin oldugu bölündeki 4 vidayı sökerek ulaştım amacıma. sol renkli blok direkt çıktı. sonra onu 2 somun sökerek yağ pompasından ayırdım. yağ pompası çok kötü durumdaydı üzerinde bi parmak yağ çamur karışımı vardı kabasını temizledim yarında ince temizlerim artık :D

en sonunda bütün renkli parçaları söktüm, yarın bırakıcam kaportacıya bakalım :D işim bitince önceki ve sonraki hallerinin fotolarını göndericem inşallah :D

herkese kazasız belasız sürüşler.
    eyvallah.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O kapağı aküyü çıkarıp arkasındaki vidaları sökerek çıkarabilirsiniz....

Ben anlatamadım sanırım.... Neyse... Sökmüşsün...

İşlemler bitince bir resim bekleriz...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlatamadım sanırım...
    öyle şey olurmu abi estagfurullah. bu kardeşiniz anlatamamış. kusuruma bakmayın.

hazır elim cevapla butonuna gitmişken söylemeden geçemicem, abiler yağ pompası yağ pompası diyip duruyoruzda, ben o yag doldurdugumuz haznede herhangi bir elektrik aksama rastlamadım. bence pompa değil sadece hazne o. yani yağ kendi kendine akıyor :D

:D aklıma takıldı sorayım dedim :D

kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı macufuk1975 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak yağ deposunun yanında.... burda açık olan yuvarlak kapağın altında yağ pompası var... Yağ teli ile yağlama oranı ayarlanır.... Normalde resimdekinde kapak yok... Kapak olması lazım tabiiki....

malesef göremedim :( bu arada benim etz 251 im 90 model german.
    yağ deposu okeyde pompa çözemedim abi malesef :( ki motora giden boruyu filan söktüm yoktu abi pompa göremedim ben en azından :D

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Kırmızıyla işaretlemeye çalıştım.... Bütün mz lerde motor aksamı aynıdır... Alman falan farketmez....

aa tamam alp abi blogun içinde
    tmm tmm şimdi anladım.
    zaten parçaları kaportacıya verdikten sonra ilk iş o bloguda sökmek olcak boyamak için. ama ona çok kablo boru girip çıkıyo o yüzden üstünedede boyamayı deniyebilirim. sağol uğraşıların için. bitse şu motorda fotolarını göndersem, emeğinizin son halini görseniz :D

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yardıma ihtiyacn olursa yaz... Biliyorsak yardım ederiz... Herzaman....

şüphesiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    Slm Motor maxsımum hızına geldıkten sonra, MZ bu hızla devam ederse Ön diskin kilitlendiğini söylüyorlar bu konuda bılgılerınızı bızlere aktarırmısınız_?

evet bugun bende bi abimden öyle bişi duydum, ön fren diski kitleniyor mzlerde dedi ama anlam veremedim.
    gerçi o yüksek sabit hızdan filan bahsetmemişti.

bu arada sizlere danışmak sitediğim bir konu var :D
    motorumun satışını yaptım, ama vizesi yok, yani toparlanınca vizeye girecek, e bütün renkli parçalarda boyanıyor :D

takipçime sordum renk değiştirmemde bi sorun olmadığını söyledi fatura aldığım sürece

evet abilerim. mz in rengi ne olsun? bi sarı görmüştüm çok güzeldi, aklımda beyazda var heybetli duruyor.

evet fikirlerinizi alabilirmiyim? fikrinize ait fotoda yollarsanız çok sevinirim.
    herkese iyi geceler.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı ibrahim_zx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Motor maxsımum hızına geldıkten sonra, MZ bu hızla devam ederse Ön diskin kilitlendiğini söylüyorlar bu konuda bılgılerınızı bızlere aktarırmısınız_?
    mzle 140 a dayayıp çok gittim hiç karsılasmadım karsılassam simdi yazamazdımda sanırım. sabaha kadar dolastıgımda oldu.

Alıntı Damaskus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bugun bende bi abimden öyle bişi duydum, ön fren diski kitleniyor mzlerde dedi ama anlam veremedim.
    gerçi o yüksek sabit hızdan filan bahsetmemişti.

bu arada sizlere danışmak sitediğim bir konu var :D
    motorumun satışını yaptım, ama vizesi yok, yani toparlanınca vizeye girecek, e bütün renkli parçalarda boyanıyor :D

takipçime sordum renk değiştirmemde bi sorun olmadığını söyledi fatura aldığım sürece

evet abilerim. mz in rengi ne olsun? bi sarı görmüştüm çok güzeldi, aklımda beyazda var heybetli duruyor.

evet fikirlerinizi alabilirmiyim? fikrinize ait fotoda yollarsanız çok sevinirim.
    herkese iyi geceler.

senin yerinde olsam fun model depo ve kafa uydurup parlak siyaha boyarım. eşsiz bi mzin olur.
    Now the world is gone. Im just one.

yokmu abiler bi fikri olan?

honca bal köpüğü ne ne dersiniz? veya ozon mavisine? bmw sarısı? peki ya beyaz?

mz imizi ne renge boyıcaz ? :D

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Damaskus35 bence orjinal herzaman orjinaldir eski rengi neyse abicim ona boya bu benim fikrim tabi yinede sen bilirsin kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler