Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    motoru rektefe yaptirsam daha fazla yakmazmi sekmanlari degistirdigimde o da bir yarim rektefe sayilirmi mz ci arkadas senin cevaplarin hepsi mantikli sen fikrini soyluyorsun demekki baska sen kadar motordan anlayan yok ilgilendigin icin tesekkur selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz 251
    bülbül arkadaşım piston üzerindeki sekman yuvaları cok fazla genişlemişse silindirde cizikler fazlalaşmıssa pistonda kırık varsa v.b durumlarda sekman atmanın bir faydası yoktur yani sekman kurtarmıyordur bu durumda komple piston atmak gerekiyor fakat kullanılan pistonun kalitesi rektefiyecinin yaptıgı işçilik tamircinin yaptıgı işçilik de cok önemli motorun sesinden ne olduğu anlaşılabilir fakat mz ile cok fazla ugraşan yok artık devri bitti birde orjinal yedek parcası yok denecek kadar az hep yan sanayi mz artık tamamen zevk işi oldu yada iyi anlamak gerekiyor eger ğüvendiğin bir tamircin yoksa bence rektefiye ettirme ğittiği yere kadar kullan boşa paranı harcama
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    mz 301 1991
    oncelıkle hepınıze selamlar aranıza daha yenı katılmaktayım bu konu super olmus bılen bılmeyen herkese yardım cı olunuyo. bu tur yapılan yorum lar motorlarımızın omru ıcın cok ıyı gelcek dıye dusunuyorm bu arada murat1046nın motoru cok guselmıs kendısını kutluyorm ınsallah bnm 301de bole olcak

Motosikleti
    301 fun

Mzler Uzun Yolda Yoruyor

slm 80km+80KM yol uzun yola cıktım sabah cıktım eldivenim olmasaydı elim donacaktı rüzgar felaket vuruyor ciğerime işledi hız olarak 80 i gecemedim 160 yaptım diyenler otoyolda yapmıstır benim yolum cakıllı asfalttı.yani anladımki uzun yol içn degil kısa sehir içi içn ideal motor.ALLAH korusun uzun yol gidilmezmiş rüzgar mahv etti .motorum 98 301 FUN

Motosikleti
    mz 301 1991
    ender kardes bu sartlarda hangı motorla yola cıkılır sadece senn motor ıcın gecerlı degıl yanı o ruzgarda hıc bı motor rahatca gıtmez
    tek kelıme ıle MZ :pr: ıkı kelıme MZ 301 :cherry:

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı ender26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm 80km+80KM yol uzun yola cıktım sabah cıktım eldivenim olmasaydı elim donacaktı rüzgar felaket vuruyor ciğerime işledi hız olarak 80 i gecemedim 160 yaptım diyenler otoyolda yapmıstır benim yolum cakıllı asfalttı.yani anladımki uzun yol içn degil kısa sehir içi içn ideal motor.ALLAH korusun uzun yol gidilmezmiş rüzgar mahv etti .motorum 98 301 FUN
    kardes fun kadar büyük gorunen ama hafif şaseli motor yoktur ama alısırsan problem yapmaz ben hergün bogaz koprusunden geciyorum daha once hiç gecmediysen nasıl bir rüzgar oldugunu tahmin bile edemezsin ama alıstıktan sonra 110-120 dayarsın ki hergün yaptıgım yol. yinede funa tek kaybettiren hafif şasesidir bu kadar seri olmasaydı biraz daha agır olsaydı keske o yükseklikle ve grenajla rüzgarı daha cok yer gerci seninki 300lük benimkinden torkludur ama çokta farketmez. şileyede gittim geldim istanbuldan aralıksız 100km kadar baymaz mz ler üstünde rahat gidilir tabi motorun bitik olmaması lazım yinede dediğim gibi her kopruden gecisimde su motor biraz daha agır olsaydı derim..
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    mz 301 1991
    arkadaslar benım motor bakımdan yenı cıktı. 1 aydan berı motoru zorlamıyorum sılındır rektefe oldu , pıston sekman attırdım, debrıyaj balatası felan ... nese bu gun motoru bı deneyım dedım ama son gazda kesme yapıyor motor neden olabılır sımdıden tesekkurler.

Motosikleti
    mz 251
    geveze mehme arkadaşım platinden meksefeden olabilir ateşleme bobininden de yapabilir buji den kalbüratörden
    motoru açmak içinde uzun yola çık yüksek viteste düşük devirde iki kişi binmeden mümkünse serin havalarda kullan motoru dinlendir yag pompasının ayarını ac benzinden depoya da yag kat rodaj döneminde kolay ğelsin

Motosikleti
    mz 301 1991
    tesekkurler mzcı kardesım bu gun motorcuya gosterdım karburatorden oldugunu soledı. dedıgın gıbı :D bu motoru acmanında bu kadar zo0r olacagını dusunmuyodum ama gercektende zormus yane altında bole bı motor warken acana kadar kontrollu kullanmak cok zor uzun yol olarakta bugun 150 km yaptım zannedersem sole 500 km daha yapsam tam olacak ınsallah saglam bır sekılde acarım motoru herkese slm

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Hepinize slm olsun MZ ci arkadaşlarım abilerim bayadır takip edemiyordm sayfamızı nerelere gelmişz böle ya.Tam da sayfasına denk geldk heralde
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    mz 301 1991
    herkese slm arkadaslar benım orenmek ıstedıgım saglam bı mz ın vuracagı enson hız nedır. makıne acıldıgında denıyecemde

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı geveze_mehme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm arkadaslar benım orenmek ıstedıgım saglam bı mz ın vuracagı enson hız nedır. makıne acıldıgında denıyecemde
    mz in vuracagı hızla duracagı mesafe belli olmaz kardes dikkat et
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    mz 301 1991
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz in vuracagı hızla duracagı mesafe belli olmaz kardes dikkat et
    bılıyorum o bı gercek ; bende o hızı otoyolda yapmak ıstıyorm zaten , onerın ıcın sagol kardes

Motosikleti
    mz 251
    160 170 i görür ama direksiyonu sıkı tut motora iyi yapış arka freni unut yada arkana birisini al ama tam acmadan deneme o süratta bir kitlerseeeeeeee
    allah yardım etsin aklına ğelirse de debriyajı sık

Motosikleti
    mz 301 1991
    tesekkurler mzcı kardes tavsıyelerıne uyacagım ınsallah dedıgın kadar hız yapar:D

Motosikleti
    mz 301 1991
    arkadaslar nerdesınız ya kımseyı goremez oldum forumda

Motosikleti
    mz 251
    form sahipsiz arkadaşım sadece ben ğünlük takip ediyorum formu mz kalmadı kullananda kalmadı o yüzden kimseler yok burada mz in zamanında internet olayı yoktu şu an internet var ama mz yok devir yamaha honda suzuki devri dogal olarak

Motosikleti
    mz 301 1991
    mz cı abı sen bana bı msn wersene bırbırımıze yardımcı oluruz
    en azından sen bana yardımcı olursun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Burdayız merajk etmeyin.... Eski ve sağlam mz ci olarak takipteyiz... Devamlı okuyorum... Gayet güzel götürüyorsunuz sorunları...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Jawa cılarda kardeşiniz oluyo dimi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler