Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 251
    bülbül arkadaşım mz motorların ön tarafı cok hafiftir helede iki kişi binersen iyice hafifler önü kalkar ve yüksek süratlarda bozuk yollarda gezeleme yapabilir budurum normaldir malesef headhunter kardeşim tekrar geçmiş olsun
    müzisyen agırsiklet şampiyon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX

Mz tutkudur.

O resimdeki mazi mz tabiriyle domuzkafa mz diye bilinir mz etz 301 doğu alman malı 299 cc lik bir motor.sürmedim ama bir arkadaşımda vardı deli motordur.

domuz kafa mz.Bu Mz fun' lardan önceki alman versiyonu.ETZ grubundan bir motordur.

Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Arkadaslar zorlaya zorlaya bozduk makineyi
    Bujinin girdigi yerdeki kafalar hepsi siyrildi buji durmuyo.
    Şimdi orayi degistirsek tumuyle silindirler felanda gidermi?

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla üzüldüm megadeth.. iş çıkarmışsın kendine durduk yerde..

Motosikleti
    mz 251
    silindiri değil sadece silindir başlığını değiştirmem gerekecek megadeth motosiklet tamircilerinde cıkma silindir başlığı bulabilirsin yada o kapagı tekrar yaptırabilirsin ama sağlıklı olmaz motor sıcakken buji söküp takmaktan yalanam olmuştur silindir sogukken söküp takarsan büjini sorun olmaz tekrar geçmiş olsun

yalama olmuştur o şekilde zaten motor çalışmaz çalışşada buji yi kompresörün etkisiyle fırlatır

Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Ewet saolun arkadaslar

Motosikleti
    250cc Chopper
    slm.arkadaşlar ben bundan 5 gün önce etz 251 1991 model aldım.adım eser.evliyim 3 yaşında bi tosunum var.bursada oturuyorum aslen angaralıyıh.benim bi sorunum var aldığım kişi karbirötörü değiştirmelisin dedi emaneten bitane takmışlar bolmu gelmiş ne emaneten yani hortum gibi benzin yiyor,eve gidiş geliş 10 km.günlük 5 ytl benzin koyuyom yetmiyor.hemen bitiyor.gazada basmıyom hep rolantide gidiyom desem yalan olmaz.bana karbirötör olarak ne tavsiye edersiniz maddi imkanım kısıtlı yanlız.yoksa standartmıdır onlar?

Alıntı Megadeth89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar zorlaya zorlaya bozduk makineyi
    Bujinin girdigi yerdeki kafalar hepsi siyrildi buji durmuyo.
    Şimdi orayi degistirsek tumuyle silindirler felanda gidermi?
    çok büyük geçmiş olsun.allah kimsenin başına vermesin kötü bişey motor olduğu halde kullanamıyon şimdi

arkadaşlar yokmu hiç yardımcı olacak biri şu garip mzci kardeşinize yahu.tecrübesizim yardımınıza ihtiyacım var.allah rızası için biri yardım etsin.yarın avans alacağım ona göre eksiklerimi tamamlarım.yoksa malum ustaya bırakırsan o alsın taksın diye yemediğin kazık kalmaz

nerde mzci ruhu yoksa daha kimse yokmu
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

Motosikleti
    mz 251
    progrıse kardeşim motoru ğörmeden bir şey diyememki sana buralarda olsaydın bütün bakımlarını kendim tek tek yapardım bu durumda kendi başına kalbüratörü suclamak olmaz bir litreyle 30 km yapması lazım en az benimkisi öyle yapıyor kalbüratör memesini küçülttür platin avans hava ayarını yaptır kompresör ne durumda kardeşim motor çalışmazken marş koluna hafif hafif bas sertmi yumuşakmı onlara bak malesef buradan elimden bir şey ğelmiyor oralarda olsam onlar benim için cocuk işi ama ne yapalım motor iyi durumda değilse işin içinden de cıkamıyorsan sat derim abi 100 lük cup motorlardan al hem cok sağlam hem de yakıtı az arıza da kolay kolay cıkarmaz mz ne de olsa iki zamanlı kardeşim kusura bakma yardımcı olamıyorum kendine iyi bak

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    mzcı
    1lt ile 30 km yapıyor demişsin..Dostum yanlışın olmasın..Benim Cbf150 35 km gidiyor 1lt ile ybr125'te 35 km gidiyor..O zaman biz 4 zamanlılara binmeyelim madem 2 zamanlı bu kadar az yakıyor hemde hızlı...

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    1 lt. 20 km.dir normal bir MZ de ve bu normal kullanımda tıkarsan daha da artar yakıt sarfiyatı bunun da sebebi yakamadığı yakıtı egzosttan atmasıdır.Yani birden tıkamak iyi değildir anca cebe zarar ve normal kullanım da dediğim gibi tam 20 km. gidiyor 1 lt. benzin ile.test edildi onaylandı
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt. 20 km.dir normal bir MZ de ve bu normal kullanımda tıkarsan daha da artar yakıt sarfiyatı bunun da sebebi yakamadığı yakıtı egzosttan atmasıdır.Yani birden tıkamak iyi değildir anca cebe zarar ve normal kullanım da dediğim gibi tam 20 km. gidiyor 1 lt. benzin ile.test edildi onaylandı
    Peki Etz150 1lt ile kaç km yapar?..Benim ilk motorumdu hiç denememiştim..

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşım bendeki makina tamamen orjinal değişen bir vidası dahi yok lastiklerine kadar orjinal en az 10 sefer denedim 1 litreyle tam 30 km hatta 32 km ğidiyor arasıra millet zaten kafayı sıyırıyor motor tamirciside bizzat depoyu boşaltıp denedi sonuç bir litre 30 km adamlar zaten burada isyankar oldu

Motosikleti
    250cc Chopper
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    progrıse kardeşim motoru ğörmeden bir şey diyememki sana buralarda olsaydın bütün bakımlarını kendim tek tek yapardım bu durumda kendi başına kalbüratörü suclamak olmaz bir litreyle 30 km yapması lazım en az benimkisi öyle yapıyor kalbüratör memesini küçülttür platin avans hava ayarını yaptır kompresör ne durumda kardeşim motor çalışmazken marş koluna hafif hafif bas sertmi yumuşakmı onlara bak malesef buradan elimden bir şey ğelmiyor oralarda olsam onlar benim için cocuk işi ama ne yapalım motor iyi durumda değilse işin içinden de cıkamıyorsan sat derim abi 100 lük cup motorlardan al hem cok sağlam hem de yakıtı az arıza da kolay kolay cıkarmaz mz ne de olsa iki zamanlı kardeşim kusura bakma yardımcı olamıyorum kendine iyi bak
    abi karbürötörü değiştirmem gerekiyor orjinal herşeyiyle 1991 model mz etz 251 resim gördüğün onların karbirötörü standartmı değişirmi

bide karbiratörler kaç paradır bilgisi olan varmı acabaa

motorumun bi karbiratöre bi arka amartisörler bide o yağı yakıta karıştıran varya o değişecek dediğin şeye baktım evet sert idi motorun kaçışı ve herşeyi çok güzel yanı satmam ama 100-150 masraf yapmam gerekicek herhalde
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşım bendeki makina tamamen orjinal değişen bir vidası dahi yok lastiklerine kadar orjinal en az 10 sefer denedim 1 litreyle tam 30 km hatta 32 km ğidiyor arasıra millet zaten kafayı sıyırıyor motor tamirciside bizzat depoyu boşaltıp denedi sonuç bir litre 30 km adamlar zaten burada isyankar oldu
    Dostum orjinal olabilir..Benim hesaplamalarımda senin motor 100km'de 3,3 yakıyor..Şimdi doğru olabilir fakat benim kafama takılan yani CBF 250 bile 4 zamanlı olmasına rağmen minunum 3,5 yakıyor..

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Arkadaşlar bazı mz kullanıcıları senelerce ms kullanmış ama halen motorun km başına ne kadar yakıt tükettiğinin farkında bile değil.Alman malı olan mz ler ETZ 125 - 251 VE 301 diye ayrılıyor bir arkadaş 301 lerin fazla yaktığını hatta Jawadan çok yaktığını belirtmiş. Bu kesinlikle yanlış bir hesaplama.Eğer mz alman malıysa ortalıkta dolanan bir çok scooterla aynı yakıtı yakıyor.Ama jawadan asla fazla yakmaz.Hatta 301 bile yakmaz. Benzin fiyatlarının devamlı artması sonucu bu oranı tam vermek güncel olmayacağından sadece mz lerin düşünülenin aksine fazla yakıt yakmadığını söyleyebilirim.17 senedir orginal 301 kullanıyorum.En ufak bir sorun yaşamadım.Yakıt konusunda rolanti ve hava ayarıyla asla oynamanızı tavsiye etmem anormal derecede yakıt artışınız olabilir.Şimdi kanuni servislerinde bilgisayarlı cihazlar sayesinde en ideal şekilde zaten ayarlanıyor. Bir Mz kontak kapanmadan 24 saat durmadan gider arkadaşlar buna inanın küçük dinlenmeler olsada 19 saat kullandım tık demedi. Mz sizi mezara kadar götürcek ender motorlardan birisidir.SAYGILARIMLA

Motosikleti
    mz 251
    proggressıve arkadaşım kalbüratör yağ pompası arka amartisör diyorsun bunlar orjinal alırsan cok tutar kanatindeyim orjinal amartisörleri orjinal parcaları pahalı bildiğim kadarıyla ben hiç parca değiştirmedim motorumda yag pompasını ve kalbiratörü cıkma temiz alabilirsin amartisörüde yan sanayi sıfır bir amartisör almanı öneririm yag pompası pahalı ğelir veya cıkma bulamazsın benzine yag karıştırarak da kullanabilirsin 1 litreye 50 gram

mondial izzet dostum benim motor burda inancın olsun usta da inanmadı adam depoyu boşaltıp bir litre benzin ölçüp koydu motoru denedi tam 30 km yol yapıyor ne yapalım bu da benim şanşım fabrika beni düşünmüş de yapmış heralda

Motosikleti
    250cc Chopper
    proggressıve arkadaşım kalbüratör yağ pompası arka amartisör diyorsun bunlar orjinal alırsan cok tutar kanatindeyim orjinal amartisörleri orjinal parcaları pahalı bildiğim kadarıyla ben hiç parca değiştirmedim motorumda yag pompasını ve kalbiratörü cıkma temiz alabilirsin amartisörüde yan sanayi sıfır bir amartisör almanı öneririm yag pompası pahalı ğelir veya cıkma bulamazsın benzine yag karıştırarak da kullanabilirsin 1 litreye 50 gram

mondial izzet dostum benim motor burda inancın olsun usta da inanmadı adam depoyu boşaltıp bir litre benzin ölçüp koydu motoru denedi tam 30 km yol yapıyor ne yapalım bu da benim şanşım fabrika beni düşünmüş de yapmış heralda
    peki mzci abi bu çıkma karbiratör alsam veya yan sanayi fark edermi yoksa standartmıdır

abi hepsini hallettim teşekkür ederim.karbiratörde bişey yokmuş manifolt muş büyük olan.yağ karıştırma haznesinin bi parçası gitmiş oda 15ytl imiş.bi kaç eksikleri daha vardı götürdüm ustaya beraber parçacıya gittik hepsi 129.70 ytl tuttu.150 ytl herşey dahil hallettim.akşama veya yarına alacağım bebeğimi.memeyide ufalttırıyorum 160 yapmaz artık 140 anca yapar dedi ama yakıtta çok fark edermiş.ilginiz için çok teşekkür ederim.şimdi bi boyası kaldı.siyahı biraz kavlamış o motorun orası felan en yakın zamanda onu halledeceğim inşallah.
    0538 208 39 04 A (rh)+

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    acilse hemen söyle ben ankaradan ayrılamdan senin için fiyat / temin süresi vs öğreneyim.

Motosikleti
    250cc Chopper
    abiler benim bikaç sorum olacak.bilen varsa bi zahmet yanıtlarsa çok sevinirim.bendeki mz farları yakınca sinyaller çalışmıyor + benzini bitmiş gibi istop ediyor çalışmıyor çalışırsada gene istop ediyor.farları kapatınca hiç bi sorun yok ne istop ediyor nede sinyaller çalışmamazlık ediyor.kontak anahtarın yanın farları açmak için 1.2.3.yazıyor hepsini denedim ama hiç bişey değişmedi ne işe yarıyor 2 ve 3?.bide devirsaatinin orada iki lamba var biri sarı diğeri kırmızı.sarı yanınca boşta olduğunu gösteriyor onu biliyorum ama kırmızı neyi gösteriyor bazen seyir halındeyken yanmaya başlıyor panık yapıyorum acaba bişeymi var diye.beni aydınlatan olursa çok memnun olacağım.şimdiden teşekkürler
    0538 208 39 04 A (rh)+

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı proggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler benim bikaç sorum olacak.bilen varsa bi zahmet yanıtlarsa çok sevinirim.bendeki mz farları yakınca sinyaller çalışmıyor + benzini bitmiş gibi istop ediyor çalışmıyor çalışırsada gene istop ediyor.farları kapatınca hiç bi sorun yok ne istop ediyor nede sinyaller çalışmamazlık ediyor.kontak anahtarın yanın farları açmak için 1.2.3.yazıyor hepsini denedim ama hiç bişey değişmedi ne işe yarıyor 2 ve 3?.bide devirsaatinin orada iki lamba var biri sarı diğeri kırmızı.sarı yanınca boşta olduğunu gösteriyor onu biliyorum ama kırmızı neyi gösteriyor bazen seyir halındeyken yanmaya başlıyor panık yapıyorum acaba bişeymi var diye.beni aydınlatan olursa çok memnun olacağım.şimdiden teşekkürler
    Motorun şarz etmiyor.... Kırmızı lamba onun sebebi.......

Ayrıca stop etmesi şarz etmediği için rolantide akünün gücü yetmiyor..... Şarz dinamosunu yaptırmanı öneririm....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler