Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    301 ler dışında o hıza ulaşanlar olup olmadığından emin değilim. etz251 140 göstergeli. ve o hıza da ulaşıyorlar.

uzun yolda şişip şişmeme konusunda emin değilim ama yerli üretimlerin sanırım şanzıman problemi oluyor uzun yolda. oda hava kanalları yapmak yerine kolay işçiliğe kaçıp altını düz yaptıkları için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Dogru soze ne denir
    Kimbilir daha neleri kolaylastırmısızdır
    Yabancıdan sasma yerli üretimede güven

Motosikleti
    mz 251
    98 lerde km saati son hız 180 i ğösteriyor ve 165 e kadar cıkıyor denemesi bedava bir ğünde iki kişi temmuzun sıcağında sürekli sıkıştırarak 450 km yol yaptık motordan indiğimde elim yüzüm sıcaktan yanmıştı 3 ğün yattım motor da yinede şişme yok bu yeterli olurmu bide alman mz in daha kaliteli olduğunu biliyorum ama onların parcası varmı acaba cünkü yerli ve avrupanın cogu parcası tutmuyor ve alman mzlerin parcası da kalmadı kanuni sadece kendi ürettiği yerlilerin parcasını üretiyor bi arkadaş gecen ay 91 model etz kaza yaptı motoru toplamak için parca aldı parcalar hep kanuni nin cogu tutmuyor artık gaydır guydur topladık
    müzisyen agırsiklet şampiyon

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    yerli üretimler mz seyhanlarmı oluyor

motoru alıp kendim toplatsam motor şanzuman boya falan tahmini kaça çıkar bana 1000 ytl yi geçermi

Motosikleti
    mz 251
    94 ve sonrası yerlidir 99 yılına kadar tipi değişmemiştir aynı kalmıştır 2000 den sonra kartal direksiyon vardır fun lar vardır onlarda kanuni dir ben şahsen funları ve kartal direksiyonlu olanları sevmiyorum benim motor 98 model ğörünüm olarak 91 le aynı klasik model üzerinde mz yazıyor eski motor alıp yoplanmanı önermem cünkü yedek parcalar kalitesiz oldugundan topladığına değmiyor bide toplayanın nasıl topladığıda var anlamıyorsun hiç ugraşma derim al temiz orjinal bir makina kafan rahat olsun en basitinden orjinal ekzos olmayan bir mz in var o sesi dahi alamazsın mz in orjinal sesini yani bunlar benim için önemli şeyler

Motosikleti
    eski dedidiğim 2003 model bi seyhan var bakımsız biraz 60 binde alsam bi boyatsam motor istermi bilmiyorum bakımını alan yaptırsam dedim kaça çıkar yoksa 1500 e de güzel temiz makineler var hangisi uygun gelir

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşım seyhan dediğin şu chopper tarzı olan mı hani dört zamanlı iki silindirli olandan mı bizim kast ettiğimiz mz iki zamanlı olan tek silindirli büyük siyah bir silindiri olan makina karışıklık olmasın

Motosikleti
    ewet 2 zamanlı senin tarif ettiğinin aynısı büyük siyah silindirli olan benim bildiim kadarıyla en sonu 2004 model

ilk makine bu alıp toplatsam diyorum
    diğeride bu

Motosikleti
    mz 251
    hocam bence ikinci makinayı al toplatmayla hiç ugraşma orjinal bir makinan olsun

Motosikleti
    doğru sölüyorsun aslında ama şöle de bişe var ilk motoru 500 e veriyolar boyasını beleşe yaptıra biliyorum bi motor kalıyo motoru 60 bideymiş bana daha ucuza gelir gibi geliyo

ama ikinci motorda çok temiz benimde hoşuma gidiyor
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

Motosikleti
    mz 251
    ilk motoru 500 e bedeva veriyorlar bence sen o makinayı al en cok 200 250 harcarsın 5 sene binersin

Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Belki ilk makinaya 5 sene biner ama binerkende kim bilir ne lütüflarda bulunur motora
    Sen hic kafanı yorma birader, al ikici motoru bak keyfine ugrasma onla bunla.
    Sonra kafana vurursun ucuz etin yahnisi diye,
    3 kurus fazla olsun duzgun bisey olsun, ilerde satmanda kolay olur belki

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    arkadaslar benim motor siyah silindiride beyaz araba boyalariyla yani siprey boyayla siyaha boyasam olurmu acaba

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    selam ben Bandırmadan katılıyorum.benim doğu alman malı bir mz etz 301 im var bana borcu olan birinden 1 sene önce aldım az bir masrafla motoru çok harika yaptım.zaten temizdi. gerçekten ondan indiğimde diğer hangi motora binersem o tadı ve zevki alamıyorum.Mz bambaşka bir motor.egsoz sesinden koltuğuna frenine varana kadar farklı.çok güçlü çevik ve masrafsız.kalın demirden şasesi var.almanlar demir zengini bir ülke.kaliteli bir motor yapmışlar vaktinde.çok memnunum ancak satıyorum bilginize.

Motosikleti
    mz 251
    bülbül arkadaşım silindiri sakın sprey boyayla boyama senin mz alman galiba o yüzden boyasız sprey boyayla boyarsan boya yanar koku yapar onu özel yanmaz boyayla boyatmam gerekir hiç gerek yok bence zaten sadece kanunilerinki boyalı siyaha siyahta sıcagı ceker zaten hanği akla hizmetse siyaha boyamışlar

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    temiz bi mz var arkadaslar sıfır gibi yeni restore etmi teller yeni deişmiş boyası yeni(siyah)motor 251'den 301'e çevirmiş jantlar ispanyol aliminyum,motor cok temiz ama 2500 istior sizce fiat cokmu bende ybr 125 var tel jant birezilya uretimi takas yapmayı dusunuorum kararsız kaldım deişsemmi die

Lütfen Arkadaslar Bilgisi Olanlardan Bu Motosikletin 2. El Fiatını Solermisiniz

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşım temiz bir mz i en fazla 1500 e alırsın.

beşyüze motor alırsan 200 ile falan çıkabileceğini sanmıyorum.
    bak sana stanart örnekler:

ön balata 15, arka balata10-15 , şanzuman yağı 5, gaz debriyaj telleri 10, ön arka tekerler 70-100,
    bunlar sadece standart bakım ürünleri.. gitti sadece 150 ytl malzemeye.. 50 de işçilik de..

elektrik tesisatı elden geçirme, eğer büyük bir arıza çıkmazsa 50 ytl, çıkarsa gitti yine dünyanın parası..

daha mekaniğe girmedik.. mekaniğe girdin, motoru indirdin, kontrol ettirdin.. gitti en aşağı bir 150-200 ytl daha..

az görüntüsü düzgün olsun dersen..
    boya.. en kötüsü 50 ytl eder..
    sele 50 ytl..

eğer ciddi bişi yoksa 500-600 ytl yenilemeye gitti..
    eh beşyüzde motora verdin..
    1100 etti..(oda önemli bir sorunu yoksa)
    o paraya düzgün bir mz i zaten bulursun. için sine sine binersin..

ben alacağımda 450-500 e mzler vardı. biri kulağımı çekti. düzgün bir motor olsa satar mı sahibi o paraya bu aleti diye..
    başka bir mz buldum, km si daha fazla ama çok daha temiz. içim sine sine biniyorum. çekinmeden gaza, frene basabiliyorum. ki en önemlisi bu son cümle..

motosikletin üstüne çıktığında ona güvenebilmen lazım arkadaşım.. seni yarıyolda bırakacak bir şey olmamalı..

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım temiz bir mz i en fazla 1500 e alırsın.

beşyüze motor alırsan 200 ile falan çıkabileceğini sanmıyorum.
    bak sana stanart örnekler:

ön balata 15, arka balata10-15 , şanzuman yağı 5, gaz debriyaj telleri 10, ön arka tekerler 70-100,
    bunlar sadece standart bakım ürünleri.. gitti sadece 150 ytl malzemeye.. 50 de işçilik de..

elektrik tesisatı elden geçirme, eğer büyük bir arıza çıkmazsa 50 ytl, çıkarsa gitti yine dünyanın parası..

daha mekaniğe girmedik.. mekaniğe girdin, motoru indirdin, kontrol ettirdin.. gitti en aşağı bir 150-200 ytl daha..

az görüntüsü düzgün olsun dersen..
    boya.. en kötüsü 50 ytl eder..
    sele 50 ytl..

eğer ciddi bişi yoksa 500-600 ytl yenilemeye gitti..
    eh beşyüzde motora verdin..
    1100 etti..(oda önemli bir sorunu yoksa)
    o paraya düzgün bir mz i zaten bulursun. için sine sine binersin..

ben alacağımda 450-500 e mzler vardı. biri kulağımı çekti. düzgün bir motor olsa satar mı sahibi o paraya bu aleti diye..
    başka bir mz buldum, km si daha fazla ama çok daha temiz. içim sine sine biniyorum. çekinmeden gaza, frene basabiliyorum. ki en önemlisi bu son cümle..

motosikletin üstüne çıktığında ona güvenebilmen lazım arkadaşım.. seni yarıyolda bırakacak bir şey olmamalı..
    tessekkurler arkadasım bende zaten cok die dusunmustum arkadasımda senin dediklerini dedi zaten okadar para versem mz in en kralını yaparsın motor cok temiz eksozu bile daha sararmamıs gerci eksozuda yeni almıs her yeri yeni ama sonucta 97 model motor bide ustune bindinmi guven vermeli ama o fiatı duyunca ustune binesimde gelmedi zatenpbenm ybryi satmatyıp bi mz alıp onun motrunu yapıp ybr me monte etsem nasıl olur sence yapanları gordum gayet guzel oluyr javayıda yapmışlardı

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşlar motorun jantlarını boyamaya karar verdim motor siyah bu renğe uygun ne olabilir ne yakışır ellerinde resim olan arkadaşlar varsa eklerlerse sevinirim ilğiniz için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla parlak metalik bir renk olabilir. yada yine siyah.. beyaz da hoş duruyor aslında ama biraz krocanımsı oluyor artık. malum motosiklet zaten antikalaştı.. görünüşteki ufak bi hata şahin moduna sokabilir aleti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler