Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar...

Mz Etz 150 acaba 100km'de kaç lt. yakıt tüketir?...

Acaba Etz150 mi Dylan 150 mi daha çok yakar...

Bir arkadaşımda Etz150 var merak ediyor dylanmı çok yakar etz150 mi*
    Bence dylan fazla yakar... Tartışmasız...

Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dylan 4 zamanlı Mz iki zamanlı sence???
    headhunter251 Geçmiş olsun tekrar benden de.......
    Ayarları iyi yapılmış iki zamanlı motor herzaman az yakar....

Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki mobylette 50cc ne yakar today 50 cc ne yakar bu bir...
    Bide 125 lik Mz duydum da 150 lik varmıydı ki bu 2
    125 likte var 150 likte.... Hatta 501 lik bile var......
    Mobylette ye 10 litre benzin koy...700 km gider... Today hahhında kesin bilgim yok...

Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaslar yag pompasinin kapaginin yaninda 3 vidali bir kapak daha var vidalari cozdum kapagi cikartim vida deliklerin oldugu yerden yag akiyor yaginida 900 gr koymustum nerdeyse icinde damlaya damlaya yag bitecek bazi mz lerin sozunu ettigim kapaga monteli tel bagli ama 93 modellerde yok sade duz kapak var bilgisi olan arkadas varmi selamlar
    Orası debriyaj ayar vidası...Yağ geliyorsa hafiften çekiçle üstüne tıkla... Gene gelirse yağ keçesini değiştirmen lazım.... Damlaya damlaya şanzıman yağı bitmezx... Ama arada kontrol etmende fayda var.... Vitesler gürültülü geçmeye başlayınca azalmış demektir..... Seyir halindede uğultu gelir motordan...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    alp tunay kardes bilgilendirdigin icin tesekkurler

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Ya ben yanlış bilmiyorsam, orada küçük bi çelik pul var. o yerinden çıkmış olabilir. ondan alta damla damla yağ geliyordur..
    normalde o kısma yağ gelmemeli ama o pul yerinde oynadıysa gelmeye başlamıştır. doğal olarak ta oradan akıntı yapıyordur. yağ eksiliyor diye eklemeye kalkarsan akıntı mikatarı daha da artacak..
    sen birde ona bak aklında olsun. sadece keçeden olmayablir.

yanılıyor muyum alper abi

Motosikleti
    mz etz 1992
    arkadaslar motor calistirdigimda yag hareketinden dolayimi bilmem ozaman akitiyor stop halinde iken akmiyor kapagi sokecem ama tek korktugum mars kolunu cikardigimda tekrar geri takabilirmiyim acaba

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motor calistirdigimda yag hareketinden dolayimi bilmem ozaman akitiyor stop halinde iken akmiyor kapagi sokecem ama tek korktugum mars kolunu cikardigimda tekrar geri takabilirmiyim acaba
    Marş kolu ile alakası yok bizim anlattığımız debriyaj kapağının...Üç tane 5 alyan vidayı sökeceksin....Kapak rahatça gelir....

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    yaw mz dediniz yaramı deştiniz bende istiyorum bi mz en yakın zamanda kurtarıcam kendimi bu çinlilerden

Motosikleti
    mz etz 1992
    tunay kardes siyah buyuk kapagi sokerken once yagini bosaltiyim demi eminsin yani mars kolu vites kolu ve ôn camurlugun arkasindaki debriyaj milini cikarmaya gerek yokmu vede yag pompasi kapakla berabermi cikiyor

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Yukarda işaretlediğim km dişlisinin olduğu yerden bahsediyorum.... Gerideki yağ pompasının olduğu kapaktan değil....

Yanlış anlaşılma olmasın aman....

Motosikleti
    mz etz 1992
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarda işaretlediğim km dişlisinin olduğu yerden bahsediyorum.... Gerideki yağ pompasının olduğu kapaktan değil....

Yanlış anlaşılma olmasın aman....
    ben buyuk kapagi demek istemistim ugrastim ama cozemedim ilginden dolayi tesekkurler yakin zamanda ustasina goturecem nesi varmis size yazarim

Motosikleti
    bana mz etz mi yoksa seyhanmı önerirsiniz ve 251 mi yoksa 301 mi ne önerirsiniz bu yukardaki resimde ki mz kaç model kaçparaya alabilirim böylebi mz i

Motosikleti
    mz 251
    temiz olsunda hiç fark etmez gercek manada temiz bir motor 1 ile 1.5 arasındadır
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    peki parçada bi sıkıntı olurmu bulunur mu parçaları bide iki zamanlı motor hiç kullanmadım ben benzinin içine yağ falan konuluyo sanırım onasıl oluyo

Motosikleti
    mz 251
    parca sıkıntısı pek yok zaten saglam motordur ben parcaya ihtiyac duyduğumu hatırlamıyorum tabi temiz bir motorsa benzine yag katmıyorsun zaten alt tarafta yag kutusu var yagı ordan kendisi alıyor ama yine de tarih oldu bu makinalar şu an bi ybr 125 düşünmüyor değilim mesala daha pratik sorunsuz kibar yakıt daha az istersen ybr 125 e bak derim

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dün bir mz etz 150 sürdüm...Ahh mz ah...Çok seri ya...Hele 251..yorum yok...

Bizim 4 zamanlılara kalkış dahil nal toplatır...

Gazı yarım açıyorum 3.vites çok verimli...Fakat bu mzler neden çalıştırınca çalıştırma pedalı tepiyor ya...Ayagımı incittim...

Motosikleti
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parca sıkıntısı pek yok zaten saglam motordur ben parcaya ihtiyac duyduğumu hatırlamıyorum tabi temiz bir motorsa benzine yag katmıyorsun zaten alt tarafta yag kutusu var yagı ordan kendisi alıyor ama yine de tarih oldu bu makinalar şu an bi ybr 125 düşünmüyor değilim mesala daha pratik sorunsuz kibar yakıt daha az istersen ybr 125 e bak derim
    bende 125 ccc bi motor var zaten oyüzden istemiyorum mz ler hoşuma gidiyor o yüzden istiyorum ama kimi güzeldir al diyor kimi eski diyor kararsız kaldım

uzunyol yapabilirmiyim mz lerle kaç kilometre hız yapabiliyor

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir mz etz 150 sürdüm...Ahh mz ah...Çok seri ya...Hele 251..yorum yok...

Bizim 4 zamanlılara kalkış dahil nal toplatır...

Gazı yarım açıyorum 3.vites çok verimli...Fakat bu mzler neden çalıştırınca çalıştırma pedalı tepiyor ya...Ayagımı incittim...
    eh kardeş.. nasıl basıyorsun ki.. ayağını bas çek.. zor bişi değil ki..

Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin daha kibar, daha şık durduğu doğru, peki bu motosiklete bakınca gördüğün ruh onda var mı?

Alıntı poyraz06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw mz dediniz yaramı deştiniz bende istiyorum bi mz en yakın zamanda kurtarıcam kendimi bu çinlilerden
    çinlilerden daha sağlam ve daha ucuz.. orası doğru.. ama tercih meselesi bu.

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    asfalt meleği bende bir etz251 mi alsam acaba senin tavsiyen yine aynımı?
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu kardeş illa dellendirecen beni

bulursak yine temiz bitane, al peki.. ama daha önce sana elli kere dediğim gibi çok seri. biliyorsun bizim tayfa zati dağıldı hayat yolunda.. senin başına bişi gelmesine içim razı olmaz.
    bu yüzden ybr diye tutturduğumu da açıkladım sana. mz acemi biri için cidden güçlü bi motosiklet. ama alayım diyorsan alman malını tercih et. kanuni olacağına eski olsun alman olsun daha iyi. hem daha sorunsuz, hem daha sağlam oluyorlar.

Motosikleti
    mz 251
    abi temiz olsunda farketmez alman kanuni seriliğini ğelince aprilla 125 haric hiç bir 250 cc makina baş edemez mz le kalkışta olsun yolda olsun dün cıkardım biraz dolaştım 1 2 3 4 5 sürat 165 işte mz farkı ama illaki temiz olsun oynanmamış orjinal bir makina olsun

Motosikleti
    165 süper benim işimi görür uzun yolda falan nasıl şişmez demi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler