Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bende senin gibi bekleyişteyim benim az kaldı 13 gün sonra kısmetse cbf me kavusucam
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Güzel gezi olur bencede ama motorunu alıp rodajını yapmadan o dimdik dediğin yokuşlara çıkmak gibi bir hata yapma ömründen yersin motorun söyliyim

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    cbf te rödaj kaç km ?
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    cbf 150
    1.000 km daha ayrıntılı olarak ararsan forumda mevcut

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşekkür ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    beyler slm uzun bi aradan sonra yazayım dedim konu baya ilerlemiş..
    cbf in satış fiyatı burda 4200 ytl bana anormal geldi istanbulda nekadar...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Son 10 gün içinde 100 tl zamlandı ama, yinede 3860 tl oldu. Buna rağmen plaka ruhsat masrafları ile beraber anahtar teslim fiyatı 4000-4050 tl yi geçmemeli. peşin parayı gösterirsen 3900-3950 tl ye dahi alma şansın olabilir. Honda web sitesinden www.honda.com.tr yetkili satıcıların telefonlarına ulaşarak sorabilirsin. 4200 tl diyorlarsa çok uçmuşlar.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 10 gün içinde 100 tl zamlandı ama, yinede 3860 tl oldu. Buna rağmen plaka ruhsat masrafları ile beraber anahtar teslim fiyatı 4000-4050 tl yi geçmemeli. peşin parayı gösterirsen 3900-3950 tl ye dahi alma şansın olabilir. Honda web sitesinden www.honda.com.tr yetkili satıcıların telefonlarına ulaşarak sorabilirsin. 4200 tl diyorlarsa çok uçmuşlar.
    cbf mi geçen sene sattım 12000 km de, ve zamdan yarım saat önce 3300 ytlye almıştım tekrar almak istiyorum ama zor pahalı .....buradaki bayi tanıdık ama fiyat gerçekten anormaql artmış....

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler slm uzun bi aradan sonra yazayım dedim konu baya ilerlemiş..
    cbf in satış fiyatı burda 4200 ytl bana anormal geldi istanbulda nekadar...
    Slm AYKAN kardeş. Eskı bı CBF kullanıcısı olarak degerını ancak kullananlar bılıyor. Kımılerına göre bu fıyat cok fazla gelıyor.....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm AYKAN kardeş. Eskı bı CBF kullanıcısı olarak degerını ancak kullananlar bılıyor. Kımılerına göre bu fıyat cok fazla gelıyor.....
    ooo slm dostum nasılsın iyisindir inşallah ,
    valla fiyat uçmuş bayide sordum geçen günü acayip tekrar aranıza gelicek gibiyim elimdeki innovayı satmam tabi biraz uzun mesafe kullandıgım için tekrar cbf almayı düşünüyorum bu motorla baya uzun yol yapmıştım rahat makina nekadr olumsuzluk yaşasamda ilk partilerde oluyor böle şeyler...bakalım yakında diyelim

Motosikleti
    cbf 150
    allahtan kaporayı bırakmısım gerci ben ikinci el aldım ama olsun. motor sezonu yavaş yavas hareketlenir mart geldi sayılır kısmetse 9 sonra bende cbfcu olcam

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Bekleyin...15.000 km CBF 150 kullandım...0 km ile aranıza tekrar döneceğim Inşallah..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekleyin...15.000 km CBF 150 kullandım...0 km ile aranıza tekrar döneceğim Inşallah..
    al al bende alacam izzet tekrar yeni baştan misali sezon açılmaya başladı eski cbf ciyiz nede olsa....

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo slm dostum nasılsın iyisindir inşallah ,
    valla fiyat uçmuş bayide sordum geçen günü acayip tekrar aranıza gelicek gibiyim elimdeki innovayı satmam tabi biraz uzun mesafe kullandıgım için tekrar cbf almayı düşünüyorum bu motorla baya uzun yol yapmıştım rahat makina nekadr olumsuzluk yaşasamda ilk partilerde oluyor böle şeyler...bakalım yakında diyelim
    Sagol allaha sukur ıyıyım. Insallah sen de ıyısındır... CBF ne zaman olursa olsun gözü kapalı alınacak bır motor. Alırsan ınsallah öncekı sanssızlıkları tekrar yasamazsınn....

Izzet kardeş senıde tekrar aramızda CBF150 ıle görmek ısterız....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Cbf ciler nerdesiniz topik diplerde sürünüyor

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    birileri resim eklesede yorumlasak

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    yakında 1 inci sayfadan inmez merak etmeyin

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selam arkadaşlar, dün teferruatlı bi temizlik yaptım, topiği biraz canlandırmak adına biraz dünden bahsetmek ve bi kaç foto eklemek istiyorum. Evimin önünded 2 saat güzel vakit geçirdim Ama anladım ki bu temizliğe ihtiyacı varmış. ilk önce 1 lt tiner aldım. Zinciri, dişlileri yıkadım, jantları tinerle sildim. Uzun zamandır tinerle zinciri temizlemiyodum. Temizlemeden önce zincire elimi sürttüğümde ufak ufak zincire yapışmış toz partikülleri hissediyordum, bide zincirden düşük hızlarda düşük devirde giderken şıkır şıkır ses geliyordu. Bu sesin çıkmasının büyük nedeni, zincirdeki yağ üzerine yapışmış, zincir ve dişlilerle beraber dönen toz parçacıkları imiş. Bu toz zerrecikleri zincir ve dişlilerin düşmanıdır. Fazla bu şekilde kullanmamak lazım.

Daha önce Castrol zincir yağı kullandım. 1 tane bitirdim. Ama şimdi kullandığım yağdan çok daha fazla memnunum. Ayrıca bu yağ 10
    tl. castrol yağ 20 tl. Aslında bu özel bi zincir yağı değil, oto aksesuarcılardan bulunabilen bi sprey gres dişli yağı. Ama aynı işi görüyor. Hatta bence Castrolden daha bile iyi. Castol yağ kullansaydım şimdiye kadar çoktan zincirin üzeri bi parmak yağ bağlamıştı ve o yağda dünyanın tozunu tutmuştu. Şimdiye kadar bir çok kez zincir temizliği yapmam gerekecekti. Bu yağ, yani castrol, o kadar lanet ki 1 tl tinerle şarıl şarıl yıka, yinede zincirin temizlenmesine yetmiyor. Casrol zincir yağı kullanıyorsan illa zincir temizleme spreyinide alıcan. veya emsalini. öyle güzel formüle etmişler yani. Çünki yağda zincirin üzerini koruyucu amaçlı kaplayan bi özellik var. Zincirin üzerinde koyu, kalın, yapışkan bi tabaka oluşturuyor. Bunun böyle olmasıda tozu hemen kapmasına sebep veriyor. Özellikle tozlu ortamara çok sıkıntılı aslında. benim sistem hem ekonomik hem daha uzun ömürlü, yağ 10 tl.. 2 aydır bitmedi, dahada 3-4 kere yağlar. tiner 2,5 tl , 2 ayda bi temizlesen yetiyor. Neyse, Temizledikten sonra bide yağladım tabi. Yağladıktan sonrada fazla yağı atması için taktım 4. vitese biraz tekeri hızlıca döndürttüm. Şimdi tekeri elimle döndürüyorum, neredeyse hiç zincir sesi gelmiyor. Sonra janta ve motorun alt kısımlarına sıçrayan yağları sildim. Böyle yapmazsam, zinciri yağladıktan sonraki ilk hızlı sürüşte jant ta batıyor, orta sehpada. Altından da orta sehpaya şıftırtıyor fazla yağı, motor yağınıda kontol ettim, hiç eksiltmemiş. Lastiklere Partex lastik koruyucu uyguladım, lastikler simsiyah oldu ve lastikleri koruyucu bi özelliği varmış. siyah plastik aksamlarını oto parçacılarda bulunan torpido parlatıcı ve koruyucu temizlik sütüyle sildim. (depo kılıfı-çamurlukların siyah kısımları-ayaklıklar-sele)Üzerini bi güzel kapadım. Uzun zamandır böyle temizlik yapmamıştım. Önümüzdeki 3-4 gün yağışlı gözüküyor. bu yağışlarda rahat rahat uyusun branda altında kedilerle beraber kedilerden yana dertliyim. Bu yüzden gidondan arka bağaj aparatına kadar bi branda daha seriyorum. Kediler içeri girerse brandanın üzerine otusunlar diye, yoksa koltuğu ve grenajları çizebiliyolar, naftalin koyuyuorum vs vs yok fayda etmiyor. Kedilerden dolayı fotoğraflarda fark ediliyormu bilmiyorum ama, koltuğun orj.. kılıfı üzerine kahverengi deri kılıf kaplattım. buda çok orjinal oldu. İşte böyle ark..lar.. Size bi kaç foto..

Ark..lar.. Son iki foto motoru aldığım ilk günki fotolar;

Motosikleti
    CBF-150
    Ethem Kardeş eline saglık biraz ugraşmıssın ama degmiş dogusu. Şimdi havalar acılsa bile motora binesin gelmez, yada cok daha yavaş binersin kirlenecek diye....

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem Kardeş eline saglık biraz ugraşmıssın ama degmiş dogusu. Şimdi havalar acılsa bile motora binesin gelmez, yada cok daha yavaş binersin kirlenecek diye....
    Yağış varken binmiyorum zaten, zemin ıslakken dahi binmiyorum, hatta birazda abartıyomuyum yoksa ama, istikametimdeki yolun ıslak olduğunu görünce yolumu şehir içinde biraz uzatsamda (1-2 km kadar) yolumu değiştirip kuru yoldan gidiyorum. O yoldan mutlaka geçmem gerekiyorsa 5-10 km hızla tıngır mıngır gidiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler