Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mertcan948 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 3.640 milyarcık
    hayırlısı olsunda 3.640 milyarcık a ne alıyorsun fabrikasını mı?
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CBF150 nin 5000 km den sonra ciddi yağ eksilttiğini söylediler sizin motorlarınızda bu problem varmı?
    Benim motor 5400'e geldi ilk kez yağı eksilmiş gördüm ama öyle yere filan akıtmamıştı. 15 gün izne çıktım ve motor dışarıda brandalı duruyordu. Durduğu yerde öğleden sonraları güneş yiyor. Havalar da malum, sanırım yağda buharlaşma oldu. Çeyrek litre kadar ekleme yaptım. Şimdiye kadar hiç yağ kaçırmadı özellikle her tarafına baktım bir şey yoktu. Ben bu motoru 10.000'li kmlere kadar kullanma niyetindeyim, sonra büyütmek istiyorum. Şimdiye kadar maşallahı var.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı

http://www.dnbmotor.com/

bu kapak 3 ytl...Ümraniye D&B Motora geldi...bilginiz olsun...

başka bir forumdan Mete Han abiden alıntıdır...

Motosikleti
    tamam da o parça tekrardan çatlıycak,eger ampulünü çıkarırsanız çatlamaz ben şahsen motorum 650 km de iken çıkardım hala saglam,benden söylemesi zaten ne işe yarıyorki lamba
    98 Beygir.....

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam da o parça tekrardan çatlıycak,eger ampulünü çıkarırsanız çatlamaz ben şahsen motorum 650 km de iken çıkardım hala saglam,benden söylemesi zaten ne işe yarıyorki lamba
    ben 4000 km ye gelmek üzereyim...o parçada bi çatlama olmadı...kaç km de genelde sizinkiler çatladı..?

Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Valla ben bu motora 4000 YTL vermem.Tpipi fln da guzel degil zaten.Tipi gzl degil goze carpan bi ozelligi de yoq.10 sene oncesinden ne farki var?Birtek elektronik aksamlari var okadar.Birtek daha az benzin harciyolar.

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Merhaba arkadaslar. Merak ettim de acaba motoruna "alt sakal" uygulaması yapan oldu mu? Oldu ise veya böyle bişi bilen varsa bilgi verebilir mi?

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    "ALT SAKAL" ilk defa senden duyuorum nedir söylede bizde öğrenelim?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Alıntı Megadeth89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bu motora 4000 YTL vermem.Tpipi fln da guzel degil zaten.Tipi gzl degil goze carpan bi ozelligi de yoq.10 sene oncesinden ne farki var?Birtek elektronik aksamlari var okadar.Birtek daha az benzin harciyolar.
    alan memnun kullanan memnun sana bişeyler oluyor galiba,hayırdırbu motora karşı alerjin felen mi var,ben 4000ytl vemedim 4500 ytl verdim,tipide çok güzel dolu dolu motor granaj dolu heryeri,10 sene öncesinde cbf 150 varmıydı,yoktu.
    eger bir motoru sevmiyorsan böyle yorum yapmana da gerek yok.

Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ALT SAKAL" ilk defa senden duyuorum nedir söylede bizde öğrenelim?
    bende ilk defa duyuyorum,ama motorun orjınalini bozmam şahsen.

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 4000 km ye gelmek üzereyim...o parçada bi çatlama olmadı...kaç km de genelde sizinkiler çatladı..?
    benim motorun plaka aydınlatma kapagı çatlamadı ama çatlayan motorlar çok,
    98 Beygir.....

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Merak ettim de acaba motoruna "alt sakal" uygulaması yapan oldu mu? Oldu ise veya böyle bişi bilen varsa bilgi verebilir mi?
    yok kardeşim hiç alt sakal yapanı görmedim hiç aklına gelenide duymadım

ama bi düşündümde fena durmaz gibi...hondada alt sakal aksesuarı yok cbf-150 için sanırım bi polyestercide falan döktürmen lazım uzun iş...gel sen vazgeç bu işten aklını karıştırma milletinde

Motosikleti
    2 Ayak
    Merhaba bi yerde Honda Transalp(umarım doğrudur) alt koruma demirinin yani karter koruma demirinin takılabildiğini okumustum. Tabiki hava kanalları genişletilerek. Resmi bulunca koyacagım. Motorun altı cok cıplak geliyor gözüme.Az bi örtü yetecek sanırsam. Bi de motorun hava filitresini degiştirme imkanımız var mı acaba(acık tip küçük hava filitreleriyle)? Son bişi daha yazacagım;vitese topukluk takan var mı?

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    http://www.youtube.com/v/GOzcogvmf3g

100-125 kmh arası ara hızlanma

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı piston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/v/GOzcogvmf3g

100-125 kmh arası ara hızlanma
    güzelmiş ama benim motor 130 basıyor kardeş.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar günü akşam 7 gibi bi cbf 150 gördüm farı bana pek yeterli değilmiş gibi geldi.farın motor devrine bağlı olduğunu biliyorum ama aklıma başka bir çözümle bir soru geldi.
    bizim burda bir abi var. bisikletine bu polis motorlarında çakan flaşörler var ya onların kapaksızından beyaz renginden bağladı.kuru aküyle elektrik sağlıyor.aküyü de adaptör almış onla dolduruyor.
    şimdi benim düşünceme gelirsek, motorun koruma demirlerine sis lambası veya daha az güçlü ışıkları delmeden kelepçelerle sabitlesek ikinci aldığımız aküye bağlasak ve tabi ona da ayrı bir anahtar bağlasak motor garantiden çıkar mı sizce? motorun elektrik sistemine hiç bir şekilde müdahale yapılmıyor. bi de motorda aküyü koyabileceğimiz bir yer var mı? bende motor olmadığı için bilmiyorum bisikletteki düzeneğide yakın zamanda fotoğraflayıp eklerim buraya.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Niyet 0070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü akşam 7 gibi bi cbf 150 gördüm farı bana pek yeterli değilmiş gibi geldi.farın motor devrine bağlı olduğunu biliyorum ama aklıma başka bir çözümle bir soru geldi.
    bizim burda bir abi var. bisikletine bu polis motorlarında çakan flaşörler var ya onların kapaksızından beyaz renginden bağladı.kuru aküyle elektrik sağlıyor.aküyü de adaptör almış onla dolduruyor.
    şimdi benim düşünceme gelirsek, motorun koruma demirlerine sis lambası veya daha az güçlü ışıkları delmeden kelepçelerle sabitlesek ikinci aldığımız aküye bağlasak ve tabi ona da ayrı bir anahtar bağlasak motor garantiden çıkar mı sizce? motorun elektrik sistemine hiç bir şekilde müdahale yapılmıyor. bi de motorda aküyü koyabileceğimiz bir yer var mı? bende motor olmadığı için bilmiyorum bisikletteki düzeneğide yakın zamanda fotoğraflayıp eklerim buraya.
    kim ne derse desin, bu modelde aydınlatma sorunu var.çin malı diğer pekçok model canavar gibi aydınlatma sağlıyor.bunu birkaç sayfa önce de yazmıştım.kimse birşey yazmadı.tekrar soruyorum:iyi aydınlatma için ne yapabiliriz?
    niyet arkadaş,bu tür değişiklikler garantiyi bozuyor.

Merhaba bi yerde Honda Transalp(umarım doğrudur) alt koruma demirinin yani karter koruma demirinin takılabildiğini okumustum. Tabiki hava kanalları genişletilerek. Resmi bulunca koyacagım. Motorun altı cok cıplak geliyor gözüme.Az bi örtü yetecek sanırsam. Bi de motorun hava filitresini degiştirme imkanımız var mı acaba(acık tip küçük hava filitreleriyle)? Son bişi daha yazacagım;vitese topukluk takan var mı?

transalp karter muhafazası kalın gelmez mi oraya?

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol a vagrant. ben fikrimi bisikleti yapan abiye garanti sorunu olabilir dediğimde. tak-çıkar yaparız. servise gittiğinde söker, geldiğinde eve geri takarsın demişti. bende motor yok. yakınımda da cbf150 de yok ki inceliym hala düşüncem ışıklar kelepçeli olduğu için rahat sökülebilir, kabloları da muayyer ama güvenliği elden bırakmıycak şekilde çekersek ki gerektiğinde akü+kablolar+ışıkları söküp motoru normal haline çevirip servise gidebiliriz gibime geliyor. tabi bu teorikte pratikte ne olur bilemem.

herkese kazasız sürüşler

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Niyet 0070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol a vagrant. ben fikrimi bisikleti yapan abiye garanti sorunu olabilir dediğimde. tak-çıkar yaparız. servise gittiğinde söker, geldiğinde eve geri takarsın demişti. bende motor yok. yakınımda da cbf150 de yok ki inceliym hala düşüncem ışıklar kelepçeli olduğu için rahat sökülebilir, kabloları da muayyer ama güvenliği elden bırakmıycak şekilde çekersek ki gerektiğinde akü+kablolar+ışıkları söküp motoru normal haline çevirip servise gidebiliriz gibime geliyor. tabi bu teorikte pratikte ne olur bilemem.

herkese kazasız sürüşler

tak çıkar ha!!!sevdim bu işi.
    olmaz arkadaş olmaz.bisiklet değil bu.

Motosikleti
    2 Ayak
    Ohhh be sonunda tüm forumu okudum. Motosikletimizi alırken ve aldıktan sonra kullanırken neler yapacağımızı artık biliyorum.
    1-Peşin para bulunup sıkı pazarlık yapılacak.
    2-Koruma demiri ve yan ayaklık olmadan alınmayacak.
    3-Çıkartmalar sökülecek.
    4-Plakanın ordaki lamba çıkarılacak.
    5-Rolanti biraz arttırılacak.
    6-Rodajda 500 km kadar;70 km/s,1000 km kadar da 100 km/s aşılmayacak.
    7-Yağ kontrolü ve zincir yagı kontrolleri yapılacak.
    8-Metehandro abinin geri dönmesi için gerekirse hatim indirilecek.
    9-İzmirli CBF cilerle samimiyet kurulup,Karaburun'a balık-rakıya davet edilecek.(yazlık var)
    10-Yukardaki maddelere uymazsam "tizzz kellem vurula"!!!

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bugün Yalova dönüşünde piston'la beraberdik feribotta, Toyota egzozunu görme ve sesini duyma fırsatım oldu. Çalıştığında çok tok ve dikkat çekici bir sesi var, arkasında giderken ise özellikle sağ tarafına yaklaşamıyorsunuz bile...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

aferin kardeş

Ohhh be sonunda tüm forumu okudum. Motosikletimizi alırken ve aldıktan sonra kullanırken neler yapacağımızı artık biliyorum.
    1-Peşin para bulunup sıkı pazarlık yapılacak.
    2-Koruma demiri ve yan ayaklık olmadan alınmayacak.
    3-Çıkartmalar sökülecek.
    4-Plakanın ordaki lamba çıkarılacak.
    5-Rolanti biraz arttırılacak.
    6-Rodajda 500 km kadar;70 km/s,1000 km kadar da 100 km/s aşılmayacak.
    7-Yağ kontrolü ve zincir yagı kontrolleri yapılacak.
    8-Metehandro abinin geri dönmesi için gerekirse hatim indirilecek.
    9-İzmirli CBF cilerle samimiyet kurulup,Karaburun'a balık-rakıya davet edilecek.(yazlık var)
    10-Yukardaki maddelere uymazsam "tizzz kellem vurula"!!!
    güzel hemen hemen herşeyi anlamışssın ayrıca izmirli cbfcilere rakı balık olayı müthiş cbf ailesine hoşgeldin:D
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler