Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı huseyin75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler,
    geçen hafta ankaradan denizli/çameli'ne cbf imle bir yolculuk yaptım. gidiş dönüş toplam 1130 km. ama bazı arkadaşların yazdığı gibi 130-140 ları görmüyo benim motor. sadece bir defa o da çok uzun bi rampa inişi bir kaç saniyeliğine ibre 130 a değdi o kadar. onun dışında 90-110 arası. benim asıl sıkıntım yakıt sarfiyatı. son beş kez aldığım yakıtta sarfiyat düzenli olarak artıyor. rodajda 100 km.de 2,7lt olan sarfiyat son aldığım yakıtta 3,31 e çıktı. motor 4250 km oldu. ben 3000-4000 km. den sonra 2,5 lt ye düşer diye beklerken 3,31 lt. halbuki çok da fazla devirli kullanmiyorum. güzergahim ayni hizlandigim-yavasladigim yerler ayni. sizlerde yakıt sarfiyatını lt. cinsinden yazarsanız daha sağlıklı mukayese yaparız. ama sonuçta en çok yakan cbf lerden birisi benimki galiba. yine hafta içi servis yolu gözüktü. bakalım ne diyecekler.
    En son yağ değişimini ne zaman yaptın? Yağ kirlenmiş/eksilmiş olmasın?

Bu arada motorumun son hızı düştüğü için Honda Efe'ye götürdüm bugün, sağolsun Okan usta onca işinin arasında baktı bi motora, naaptın buna dedi.
    Karbüratörün hava ayarı kapanmış, o yüzden çocuk havasız kalmış. Hava ayar vidası rölanti vidasının yanındaki sanırsam, motorun sol tarafında (tam göremedim yaparken, sormadım da) Tam kapalı duruma getirip 2 tur açılıyormuş. Kendisi kontrol etmek isteyen olursa bi baksın.

Cloud büyük adamsın üstad.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motorumun son hızı düştüğü için Honda Efe'ye götürdüm bugün, sağolsun Okan usta onca işinin arasında baktı bi motora, naaptın buna dedi.
    Karbüratörün hava ayarı kapanmış, o yüzden çocuk havasız kalmış. Hava ayar vidası rölanti vidasının yanındaki sanırsam, motorun sol tarafında (tam göremedim yaparken, sormadım da) Tam kapalı duruma getirip 2 tur açılıyormuş. Kendisi kontrol etmek isteyen olursa bi baksın.

Estağfurullah. Ben sadece vicdanımın sesine kulak verdim. Sağol.

Bu arada verdiğin bilgi iyi oldu. Birazdan motoru kapatırken bakayım. Rölanti vidasının hemen solunda bir vida daha var o herhalde.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    helal kardeş motorcunun halinden gene motorcu anlar biribirimize hep yardım edelim dayanışma çok önemli

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son yağ değişimini ne zaman yaptın? Yağ kirlenmiş/eksilmiş olmasın?

dostum senin motorun sürati nekadar düştü tam olarak düzde kaç diyordu ayardan sonra farkettimi?

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi servise gitme bence benim amca oglu birol da dörtlü baglatmak için servise gitmişti,adam takarsak motor garantiden çıkar, demiş birolda olsun çıksın sen tak demiş bu seferde takamayız demiş sonra kendisi taktı,benim kinde de var iyi oluyo ya dörtlü işi valla yolda giderken arkadaki durunca belli olmuyordu durup gittigi,şimdi dörtlüyü yaptımmı demekki duruyor.
    ben şahsen devir saatine gerek duymuyorum ilk fitesli motorum oldugundan ilk başlarda zordu ama şimdi alıştım,3250 km de canavar gibi,herşeyinden memnunum en son bir depo ile 400 km gittim 32 ytl doldu ama daha da giderdi,
    süper motor diyebilirim,ben normal hızda 125 i görüyorum,fazla hız yapacaksak motoru degiştirelim arkadaşlar,plomige gerek yok derim,herkeze kazasız sürüşler.
    cihan abi bu dörtlünün düğmesini nereye koydun merak ettim bizahmet açıklayabilirmisin? Teşekkürler...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bizim burada Ayazağadaki usta bi yapıyoki sormayın 4 lüyü...butonuda hani ön granajın yan plastiği var ya orayı keserek şık oturttu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saol metehan abi. bi ara fotoğraf makinesini elinize aldığınızda orayı da çekerseniz sevinirim...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    yarın sabah ayvalığa doğru yola çıkıyorum cbf'imle.gezi detaylarını döndüğümde siteye yazarım...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Alıntı Niyet 0070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol metehan abi. bi ara fotoğraf makinesini elinize aldığınızda orayı da çekerseniz sevinirim...
    heheh...resimler cepteymiş...biraz küçük ama dur bi yüklemeye çalışayım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın sabah ayvalığa doğru yola çıkıyorum cbf'imle.gezi detaylarını döndüğümde siteye yazarım...

hadi hayırlı yolculuklar sana umarım istediğin gibi bir gezi olur allah kaza bela vermesin döndüğünde görüşmek üzere selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Motosikleti

Shot at 2007-07-04

Shot at 2007-07-04

Shot at 2007-07-04

nasıl beğendinizmi...işte 4 lü buraya yakışır...Ayazağada SEDAT usta yapar böle...

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    selam hayırlı olsun 4 lü flaşorlerin beni önceki motorum mondialdi ve 4lü yeri bizim motorların marş düğmesinin üstü idi aslıda orasıda müsait cbf lerde mondial servisinden temin edilebilir diye düşündüm anahtarı benim fikrimde bu ama bilmiyorum iç kısım nasıl cbf de bişe diyemem
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Motosikleti
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam hayırlı olsun 4 lü flaşorlerin beni önceki motorum mondialdi ve 4lü yeri bizim motorların marş düğmesinin üstü idi aslıda orasıda müsait cbf lerde mondial servisinden temin edilebilir diye düşündüm anahtarı benim fikrimde bu ama bilmiyorum iç kısım nasıl cbf de bişe diyemem
    benim motor değil...orda tesadüfen görüp çektim...garanti dışına çıkıyo agalar...aman dikkat...fakat çok uğraştırıyo dedi...yani kazandığın 3 kuruş el emeğine değmiyo diyo...o kafa yan granajını tekrar yerine takmak çok zor beyler...ben şahidim buna...

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    süper olmuş ama flaşörler kiminse artık güle güle kullansın

Luxor sanada hayırlı yolculuklar kazasız belasız inşallah keyifli bir yolculuk olur...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    güzel olmuş olmasınada garanti işi bozuyor

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    valla benimkini servis arasa bulamaz, hemde orjınal oldu bizim ki,acil stop dügmesini iptal ettik ve o dügmeye bagladık dörtlüyü, dörtlüyü de selenin altına koydum,servise gidecegim zaman fişini çekiyorum tamam,servis sorarsa bu dügme çalışmıyo diye bende bozuldu derim ama kaç kere gittim,daha sormadı,çok ısrar ederse sana ne kardeşim derim,geçen gece şileden gelirken dinlenmek için yol kenarında durduk,yaktık amcaoglu birol ile dörtlüleri arabadan çok yanıyo,hem kontaga da baglı degil,heni olsa olmaz motordan uzaklaşamazsın,biri gelirde alır giderdiye,bizde direk bagşadık kontak kapalı iken dörtlü yanıyor,süper oldu valla herkeze tavsiye ederim zaten motor acil stop dügmesi de bi işe yaramıyorki bana bu zamana kadar hiç lazım olmadı zaten,olsa bile kontagı kaparım hemen,
    herkeze hayırlı sürüşler,bu arada 22 temmuzda düzcedeki festivala giden varmı?
    98 Beygir.....

valla benimkini servis arasa bulamaz, hemde orjınal oldu bizim ki,acil stop dügmesini iptal ettik ve o dügmeye bagladık dörtlüyü, dörtlüyü de selenin altına koydum,servise gidecegim zaman fişini çekiyorum tamam,servis sorarsa bu dügme çalışmıyo diye bende bozuldu derim ama kaç kere gittim,daha sormadı,çok ısrar ederse sana ne kardeşim derim,geçen gece şileden gelirken dinlenmek için yol kenarında durduk,yaktık amcaoglu birol ile dörtlüleri arabadan çok yanıyo,hem kontaga da baglı degil,heni olsa olmaz motordan uzaklaşamazsın,biri gelirde alır giderdiye,bizde direk bagşadık kontak kapalı iken dörtlü yanıyor,süper oldu valla herkeze tavsiye ederim zaten motor acil stop dügmesi de bi işe yaramıyorki bana bu zamana kadar hiç lazım olmadı zaten,olsa bile kontagı kaparım hemen,
    Ben motosikletimi Reşat Arbaş'ın Motosiklet Teorisindeki önerisi ile hep acil stoptan kapatıyorum sonra kontağı kapatıyorum. Alışkanlık haline geldi, çok da iyi oldu. Zira adı üstünde acil stop. Acil durumda direkt elimin gideceği yer.
    Keşke başka bir yere bağlatsaydın. Tabii senin bileceğin iş yine de.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    evet arkadaşlar benim motosiklette 4600. km leri geçti marmaris e gittim gelidm izmir'den kuşadasına gidicektim yağına bakayım dedim herkes şikayetçiydi ya hani eksiltiyo falan diyolardı ben de çubuğu orta sehpada bi kontrol ettim yok dencek kadar az hemen gittim castrol aldım 10/40 ve değiştirtmeye gittim yakın bi ustaya çıkan yağ tahminlerimce 700 ml falandı en fazla ve kapkaraydı neyse yağ değiştirdik motosiklet kendine geldi 10 lira verdim değiştirmeye yağ da 17 ytl 27 ytl ye patşadı ama motorun yanmasından iyidir siz siz olun yağınız kontrol edin ve 10/40 kullanmayın bence ince olduğu için bu sıcak havalrda eksilme fazla oluyor heralde ben de değiştircem 6000 km bakımında
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar benim motosiklette 4600. km leri geçti marmaris e gittim gelidm izmir'den kuşadasına gidicektim yağına bakayım dedim herkes şikayetçiydi ya hani eksiltiyo falan diyolardı ben de çubuğu orta sehpada bi kontrol ettim yok dencek kadar az hemen gittim castrol aldım 10/40 ve değiştirtmeye gittim yakın bi ustaya çıkan yağ tahminlerimce 700 ml falandı en fazla ve kapkaraydı neyse yağ değiştirdik motosiklet kendine geldi 10 lira verdim değiştirmeye yağ da 17 ytl 27 ytl ye patşadı ama motorun yanmasından iyidir siz siz olun yağınız kontrol edin ve 10/40 kullanmayın bence ince olduğu için bu sıcak havalrda eksilme fazla oluyor heralde ben de değiştircem 6000 km bakımında
    dostum en son bakımı ne zaman yaptırdın motora...

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar araya motogp falan girince 1000 bakım detaylarını yazmam gecikti.kısaca anlatmam gerekirse 1000 bakımda normal rutin bakım işlerinin yanında ben ek olarak km saatinin titremesini de söyledim ve teli yağlama olayından bahsettim.daha önce duymamışlardı.ben söyleyince sağolsun üstüner usta üşenmedi, teli söktü ve yağladı.şu anda titreme %90 azaldı diyebilirim rahatlıkla.fark etti yani.bir de benim motorda ön frende tam durma anında hafif bir titreme oluyordu.ona da baktılar, balataları falan temizlediler.titreme başta kayboldu ama 25-30 km gittikten sonra tekrar geri geldi.biraz önce kasım beyle de görüştüm servisten, bir ara uğradığımda tekrar bakacaklarını söyledi bana.
    yağ olarak mobil koyuldu.şu ana dek şırı bir fark göremedim çünkü az yol yaptım ama sanki bir rahatlama ve seste toklaşma var gibi.
    toplamda bana 20 ytl ye mal oldu ve en güzeli ben servisteyken motora ne yapıldığını görmek isterim, aklımdakileri sormak isterim.bu konuda bazı arkadaşların diğer servislerde şahit olduklarının aksine hiç bir zorluk çıkarmadılar sağolsunlar.buradan tekrar hüseyin beye, kasım beye, gökhan beye be üstüner usta ya teşekkür ederim.hepsi bana çok sıcak davrandılar açıkçası ve kafamdaki her soruma yanıt verdiler.
    bu arada gökhan bey demişken ufak bir hatırlatma yapayım.bahsettiğim kişi gökhan konşuk.maltepedeki konşuk motorun sahibinin oğlu ve çok iyi bir mekaniker.bundan sonra kendisi dnb motorda görev alıyor.ilgilenenlere duyurulur.
    servis zamanları konusundaki tartışmalara da son nokta koyuldu ben 1000 bakımı yaptırırken bu arada.aldığım haber aynen şu şekilde.cbf 150 için servis zamanları değişmiş.en kısa zamanda kitapçıklar için de zamanları gösteren çıkartmalar temin edilip yenilenecekmiş.yeni duruma göre servis olayımız şu şekilde(0 motora göre konuşuyorum).
    1000- ilk bakım ve yağ değişimi.
    2000- yağ değişimi
    4000- 2. bakım
    6000-yağ değişimi
    8000-3. bakım

şeklinde gidiyor.yani 2000km de bir yağ değişimi.4000 km de bir bakıma sokulacak motor.bilginize.

egelim tahmin ediyorumki o km ye gelene kadar bu bakım kurallarına dikkat etmedin...yoksa motoru yağszı bırakmana imkan yok...

Cihan kardeşim sen ne yapsan motora yakıştırırım valla...40 yıl düşünsem 4 lünün orda olacağını bilemem...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor değil...orda tesadüfen görüp çektim...garanti dışına çıkıyo agalar...aman dikkat...fakat çok uğraştırıyo dedi...yani kazandığın 3 kuruş el emeğine değmiyo diyo...o kafa yan granajını tekrar yerine takmak çok zor beyler...ben şahidim buna...
    Ben söktüm yapıştırdım geri taktım. Evet biraz zor ama o kadar da değil. Sadece sökerken kırmayın derim, dikkat edin.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin motorun sürati nekadar düştü tam olarak düzde kaç diyordu ayardan sonra farkettimi?
    Yokuş aşağı tam gaz 105 görebiliyordum, şimdi şehir içi yoğun trafikte 110a çıkabildiğime göre eski haline gelebilmiş demektir.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar su an nette 3640 ytl tazıyor galiba peşin para ile motoru plaka içinde alabilirmiyiz sizce??
    Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler