Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yahu bu ne...cuneyt kardaş bu güzell ama tam kırmanço sitili...bende ybrye böyle bişey yapmıştım ve gümledi motorum...hava soğutmalı olduğundan soğumayı azda olsa angelliyor...bilmem ne bobinin yakıyor...kalıyorsun yolda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ya bi de heyecanınızı anlıyorum da arkadaşlar, biraz da abartmıyor muyuz bazen. Binin gezin, keyfinize bakın yav, adamlar yapmış işte motoru, zorlada 150cc aleti transalp yapamayız ya Bana bazı modifiyeler abartı geliyor. Herkesin kendi motoru tabii de, ilerde satarken bu tarz değişiklikler alıcıyı etkileyebilir. Ben orjinal haline sadece, o da belki, jantlara reflektör yapmayı düşünüyorum. (Gerekirse de lastikleri yenilerim.)
    Açıkçası ben ikinci el motor alsam ne kadar orjinal kalabilmiş ona bakarım.

Bu arada yarın (artık bugün), fuara gidecem motorla. Anadolu Yakasından bana katılmak isteyen olursa, 12:30 - 13:00 feribotlarından biriyle Harem'den Sirkeci yapıp sahil yolundan gideceğim. Gelirim diyen olursa sabah 10:30 - 11:00'e kadar bana ÖM ile ya da buradan bildirsin.(11.00'den sonra evden çıkmış olacağım için)
    Harem'de ya da Sirkeci'de buluşur öyle gideriz.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Evet bu demiri daha çok görüntü için istiyorum,ama takmaya kesin karar verirsem üzerindeki delikleri büyütürüm mutlaka.Motosikleti hobi olarak düşünüyorum,alıp olduğu gibi kullanmak yerine "geliştirmek" taraftarıyım.Satarken zaten orjinal çıkartmaları falan hondadan temin edebilirsiniz,kaldıki ngk iridyum buji ya da yüksek performanslı yağ ile modifiye edilmiş bir motoru,motordan anlayan kişi öncelikle tercih eder yeterki kazası,hasarı olmasın,rodajı,motoru iyi,sesi sağlıklı olsun.Şahsen ben çocuğum gibi ilgileniyorum motorumla ve satmak sözkonusu olursada sonuna kadar arkasında dururum ilerde.

Buarada övüniyim biraz kara delikanlıyla .500KM devirdik birlikte,yağ değişimine götürücem bu hafta.Şimdilik çoğu şehir içi yoğun trafikte olmak üzere 2.5 litre yaktı 100km de.Yavaş yavaş açıyorum düz yolda,sağır olmasın diye ve tam gaz vermeden 110 gördüm konyanın düz yollarında defalarca.Tahminim 120 ye tıkanmadan çıkacak rodajdan sonra.Sıfır-eksi beş derece civarı havalarda bile ilk marşda çalıştı aldığımdan beri (Allah nazardan korusun).Frenler çok başarılı ancak arka lastik daha kaliteli bi marka olabilir,hafif olan motor frenlemelerde kayabiliyor,belki biraz lastik yaksam daha iyi tutunabilir ya da havalar biraz ısınsa.Tüm motorda tek derdim sol aynanın en solunda dışbükey kısım olmaması,bu yüzden motorun hemen sol arkasında küçük ama önemli bir ölü nokta oluşuyor,sinyalsiz sollama yapan şöförler tehlike yaratabiliyor.Dürüstçe söylüyorum uzun yol için ihtiyacım olmasa 600cc ye geçmek dahi istemezdim heralde.

Ama gerekli deneyimi kazanana kadar başımı ağrıtmayacağına güveniyorum,en azından 7-8 ay daha beraberiz inşallah CBF150 ile.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Lastik demişken , sitede satılık cbf150 lastiği gördüm , yolda tutunmayı daha iyi sağlayabilecek lastik takan varmı ? , yoksa bende mi lastik yaksam
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

Cuneytovuc tabii haklısın, zaten herkesin kendi bileceği iş demiştim. bu arada benim motor da 2000'li km'lerde ve hiç sorunum yok maaşallah. Rodajı da iyi yaptığımı düşünüyorum. Şimdilerde düz yolda zaten 110 rahat görüyor pek çok arkadaşınki görüyor zaten. Bu motor zaten düzgün kullanılırsa bir sorun çıkartacak motor gibi görünmüyor. Sana da motorunla iyi yolculuklar. Ben de uzun yollar istemesem uzun yıllar kullanırdım. Ama 2 sezon için almıştım zaten. Seneye satarım herhalde, kimbilir durmumuza göre belki de daha önce.

Bu arada Pardallian, o lastikleri satan arkadaşı yani RUby'i tanıyorum, Pirelli lastik taktı ve memnun. Eskiden burada olan Ginger arkadaşımızda aynı lastikten taktı o da memnun. Gerçi ben önümüz yaz olduğu için şimdilik değişmeyi düşünmüyorum. Belki yaz sonunda ben de arka lastiği değişirim(Kışa girmeden iyi olur). Yani lastik değişenler var. Ben fuara gidiyorum. Size kolay gelsin.

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti hobi olarak düşünüyorum,alıp olduğu gibi kullanmak yerine "geliştirmek" taraftarıyım.Satarken zaten orjinal çıkartmaları falan hondadan temin edebilirsiniz,kaldıki ngk iridyum buji ya da yüksek performanslı yağ ile modifiye edilmiş bir motoru,motordan anlayan kişi öncelikle tercih eder yeterki kazası,hasarı olmasın,rodajı,motoru iyi,sesi sağlıklı olsun.
    Merhaba Cuneyt ve arkadaslar;

Bizim motorun NGK katalogunda bujisinin muadili yok, icinizde iridium buji taktiran varsa kodunu yazabilir mi?

Tesekkurler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya amortisörü bende ellemedim hiç geçen bi bakayım dedim çok sıkıydı beceremedim
    Biraz önce Çamlıcadan Ümraniye ye geliyorken motorun amortisör ayarını 1 den 2 ye getirdim (çengel gibi aletle biraz zorlayınca dönmeye başladı , tık edip yerine oturana kadarda döndürdüm ) yolda 90 -100 arası denedim ve yol tutuşunda çok daha iyi olduğunu gördüm ayrıca konfordan da birşey kaybetmedim.
    Bu işlemi kesinlikle öneriyorum , kendinizi çok daha güzende hissediyorsunuz ;)
    KarTutkusu.com

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    benim şu an motorda yaşadığım tek sorun soğukken ilk çalıştırmada zorluk yapması.4-5 defa denemeden kesinlikle çalışmıyor oyle hemen.ama sanırım ben sebebini biliyorum.
    her kullanımdan sonra motor en az 1 hafta yatıyor.yani sadece haftasonu kullandığım için motoru ve arada hava kötü giderse 2 hafta üst üste de kullanmadığım da oluyor o yuzden zorluk yaşıyorum sanırım.ama ısındıktan sonra gün içinde arada uzun park etsem bile kesinlikle ilk defada çalışıyor motor.
    daha fazla kullanmaya başlasam ve ilk bakım olayını atlatsam sanırım bu sorundan da kurtulucam(motor hala 525 km'de)
    bence pek sorun sayılmayan ama yok edilirse iyi olacak şey de selenin gıcırdaması.bilmiyorum belki alttan bir plastik aksama sürtüyor daha kontrol etmedim ama mesela motoru park ederken ileri geri yaparken gırçlama yapıyor.onunda sebebini bulursam yazarım.buyuk ihtimalle silikon sprey sıkmakla bile düzelecektir ama...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gıcırdamalar benim motordada var ön konsolun gıcırtısı koltuk altındaki gıcırtılar plastik aksam izalasyonu yok denecek kadar az hatta yok biyerin cızırtısını kesiyorum diger taraf baslıyo geçen serviste cbf 1000 olan bi abimiz benim motordada var dedi şok oldum demekki hondanın bütün konsollu motorlarında cızırtı var en iyi teknik olan süngerleme tekniğine basvurucam..

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şu an motorda yaşadığım tek sorun soğukken ilk çalıştırmada zorluk yapması.4-5 defa denemeden kesinlikle çalışmıyor oyle hemen.ama sanırım ben sebebini biliyorum.
    her kullanımdan sonra motor en az 1 hafta yatıyor.yani sadece haftasonu kullandığım için motoru ve arada hava kötü giderse 2 hafta üst üste de kullanmadığım da oluyor o yuzden zorluk yaşıyorum sanırım.ama ısındıktan sonra gün içinde arada uzun park etsem bile kesinlikle ilk defada çalışıyor motor.
    daha fazla kullanmaya başlasam ve ilk bakım olayını atlatsam sanırım bu sorundan da kurtulucam(motor hala 525 km'de)
    Kesinlikle farkedecektir. benim motorda 10 - 15 gün aralarla binerken 2 - 3 marştan sonra çalışıyordu, şimdi iki günde bir kullanıyorum ve tek marşta çalışıyor.

Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce Çamlıcadan Ümraniye ye geliyorken motorun amortisör ayarını 1 den 2 ye getirdim (çengel gibi aletle biraz zorlayınca dönmeye başladı , tık edip yerine oturana kadarda döndürdüm ) yolda 90 -100 arası denedim ve yol tutuşunda çok daha iyi olduğunu gördüm ayrıca konfordan da birşey kaybetmedim.
    Bu işlemi kesinlikle öneriyorum , kendinizi çok daha güzende hissediyorsunuz
    ;)
    Aynen katılıyorum, ben uzun süredir ikinci kademede kullanıyorum ve yol tutuş problemim çok az diyebilirim.

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Cuneyt ve arkadaslar;

Bizim motorun NGK katalogunda bujisinin muadili yok, icinizde iridium buji taktiran varsa kodunu yazabilir mi?

Tesekkurler.

Ben yedek buji aldım NGK ama sanırım kitapçıkta yazan hatalı çünkü NGK'nın CPR diye bir serisi yokmuş, DPR serisi varmış, diğer rakamlar kitapçığa aynen uyuyor. Sirekecide aldığım yere CPR diye sorunca adamlar şaşırdı abi o DPR olmasın, NGK'da CPR diye bir seri yoktur ve biz cbf150'lere bunu veriyoruz dediler. Üzerindeki tüm tanımlamalar kitapçıkla aynı sadece C yerine D harfi var.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Arkadaşlar motorumuzun bujileri cbx250 twister ile aynı yani ;
    DPR8EA-9 Normal kullanım,DPR9EA-9 Uzun yol gibi sürekli yüksek süratte kullanım için.İridium kodları ise DPR8EIX-9 Normal kullanım,DPR9EIX-9 Uzun yol gibi sürekli yüksek süratte kullanım için.
    Yine de %100 doğru bile olsa servisinize danışmadan uygulama yapmayın.

Not: Şu alternatif lastikler nerden,kaça alınır en uygun ve modeli,numarası nedir.Bi yazarsanız sevinirim.

Buarada merak edenler için sormadan söyliyeyim,8 ve 9 rakamlı iki ayrı bujiden bahsediliyor gördüğünüz gibi normal ve devamlı yüksek sürat şeklinde.Bu 8 ve 9 rakamları ısı numaralarıdır.Numara yükseldikçe ısı düşer.9 numara uzun yolda yüksek süratte daha az ısı açığa çıkmasını sağlar ancak düşük süratte 8 numara daha verimlidir.İridium bujilerinde yakıt sarfiyatına etkisi olabileceğini duydum ama kimse kesin konuşmadı bu konuda hala şüphelerim var.

2.NOT: Arka çantaya ihtiyacım var,ucuz olmalı,mümkünse çok ucuz,açılır çene cox trip kask sığsın yeter,uzun yolda takır tukur etmemeli ve tekrar ucuz olmalı,cbf150 ye takıp deneyenler var sanırım tavsiye bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben nbc den kappanın 35 lt olan çantasını aldım.125 ytl ye.bence uygun bir fiyat.motorun ustunde de gayet şık duruyor...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence pek sorun sayılmayan ama yok edilirse iyi olacak şey de selenin gıcırdaması.bilmiyorum belki alttan bir plastik aksama sürtüyor daha kontrol etmedim ama mesela motoru park ederken ileri geri yaparken gırçlama yapıyor.onunda sebebini bulursam yazarım.buyuk ihtimalle silikon sprey sıkmakla bile düzelecektir ama...
    Benim Tek olumlu yanını Gördüğüm Çalışmasıydı Tek marşda çalışıyordu.ki sadece elden marşlı olmasıda kullanıcı için bıraz dezavantaj neden diyeck olursanız benzin bittiğinde marştan yemiyor.boğdurmak gerekiyor. halbuki ayaktanda olsa direk aküden alıcağı için sorun olmazdı.

Birde bu qıcırtı olayı; yaklaşık 1 ay önce Çamurluğu değiştirmek için mecbur efe Hondaya girmiştim. dedim bir sürtme sesi geliyor Bu sorun Honda Cbf 150lerin genelinde var ama sorun sayılmaz dedi, Ön diskin sürtüyor problem olmaz dedi. Şaşırdım

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.NOT: Arka çantaya ihtiyacım var,ucuz olmalı,mümkünse çok ucuz,açılır çene cox trip kask sığsın yeter,uzun yolda takır tukur etmemeli ve tekrar ucuz olmalı,cbf150 ye takıp deneyenler var sanırım tavsiye bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...
    Bende Ozen motor dan 35 lt lik Kappa yı 125 ytl ye aldım. Ayrıca demir taktırmaya gerek olmadan motorun arkasına monte edebilirsin. Bu cantanın 25 ytl ligide vardi ama sanirim 100 ytl gibi bi fiyati vardi , yani en mantiklisi 35 lt lik Kappa taktırmak. Ben genelde moturun brandasını ve kilitleri koyuyorum arkaya ;)
    KarTutkusu.com

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Tek olumlu yanını Gördüğüm Çalışmasıydı Tek marşda çalışıyordu.ki sadece elden marşlı olmasıda kullanıcı için bıraz dezavantaj neden diyeck olursanız benzin bittiğinde marştan yemiyor.boğdurmak gerekiyor. halbuki ayaktanda olsa direk aküden alıcağı için sorun olmazdı.

Birde bu qıcırtı olayı; yaklaşık 1 ay önce Çamurluğu değiştirmek için mecbur efe Hondaya girmiştim. dedim bir sürtme sesi geliyor Bu sorun Honda Cbf 150lerin genelinde var ama sorun sayılmaz dedi, Ön diskin sürtüyor problem olmaz dedi. Şaşırdım
    arda ben de şu ana kadar benzin 5-6 defa bitti yedek e aldığımda 3 marşta motor kapıyordu hiç gaz falanda vermiyorum yani boğdurma olayı falan olmuyor ana depoya benzin aldığımda da tek marşta alıyor heralde bizde bi arıza var hiç problem çıkmıyor dostum ayrıca motor 2000 km oldu ve 100 km sürate artık çok daha rahat çıkıyor motor iyice aldı aşırı derecede seri vitesler aşırı derece iyihatta ilk günkinden daha iyi ses falan hiç bişey yok
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    eheheh bana defolu denk geldi ozaman ben aldım 59gün bindim zaten 1ayın sonunda satmaya karar verdim verdiği problemleri satacağımdan dert etmedim. Motor Ayın 5inde Çıkıyormuş bakalım hemen vercem bu zamanda 260ytl ye yakın para bırıktırdım 2.900 de ole gelıo hazırana kadar 1 mılyar daha bırıktırsem şöle iyi bişi alırım heralde ayrıca 130km ye kadar İncek yolunda Çıkmıştım ben. Gitmesi, hızı konusunda bı problemim olmadı sevgili arkadaşım bırakta gıtsın mıllet 4 mılyar para veriyor

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eheheh bana defolu denk geldi ozaman ben aldım 59gün bindim zaten 1ayın sonunda satmaya karar verdim verdiği problemleri satacağımdan dert etmedim. Motor Ayın 5inde Çıkıyormuş bakalım hemen vercem bu zamanda 260ytl ye yakın para bırıktırdım 2.900 de ole gelıo hazırana kadar 1 mılyar daha bırıktırsem şöle iyi bişi alırım heralde ayrıca 130km ye kadar İncek yolunda Çıkmıştım ben. Gitmesi, hızı konusunda bı problemim olmadı sevgili arkadaşım bırakta gıtsın mıllet 4 mılyar para veriyor
    Biz bu kadarını yapabiliyoruz , sen 4 milyar verip çok daha iyilerini almaya layıksın, yolun açık olsun...
    KarTutkusu.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz bu kadarını yapabiliyoruz , sen 4 milyar verip çok daha iyilerini almaya layıksın, yolun açık olsun...

Ben sana veya size nekadarını verebiliyorsunuzmu dedim Ayrıca Bu motorun fiyatından Bahseettım ben 4 Milyar diye. Lafı Anlamak istediğin yerinden anlama ok.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben sana veya size nekadarını verebiliyorsunuzmu dedim Ayrıca Bu motorun fiyatından Bahseettım ben 4 Milyar diye. Lafı Anlamak istediğin yerinden anlama ok.
    Millet 4 milyar veriyor derki tavrın , motorunu satmaya karar verdikten sonra U dönüşü yaparak , çaktırmadan yaptığın CBF 150 aşağılamaları ve çamur atmaların zaten herşeyi ortaya koyuyor , benim bişey anlamama gerek yok.

Bu fiyata daha iyisini sen alabiliyosan buyur al, ben bu fiyata alabileceğim en iyi motoru aldığıma inanıyorum. Ve motora alıştıkçada bu inancım yükseliyor.

Gerçek eleştiri yap , aşağılama
    KarTutkusu.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    haşa beni tanıyan bilen biliyor zaten, Bu kadar lafları başkası deseydi beni burda zaten barındırmazlardı.Bi Çoğu dostum arkadaşım olumsuzlukları gerçekleri yazdım. Demekki Bana Defolu Geldi dedim hala anlamadın. Kusura bakmada Dostum sen Fesatsan Yapabileceğim birşey yok. u dönüşü yapıorsam bir nedeni vardır dimi? en basitinden hangi bir motosiklette far su alır kaçırır içine ve ertesı gun kalkıp motoru çalıştırdığında farı patlar? Adama onden ses gelıyor dıyorum ANKARA EFE HONDA Yetkili servisine "Hepsinde var Mühim bir sorun değil" diyor Ben bi Çok Olumsuzluk gordum 59 gun içerisinde ve bunları yazdım. olumlu yanlarınıda yazdım. Sen nası beğendiysen Övüyorsan Fikirlerini söylüyorsan.bende olumsuz düşüncelerimi yeni alacaklara tavsiye etmediğimi söylüyorum. Peki soruyorum sana Sahibinden com ,intoko Ya gir bir bak 6 Tane satılık Honda cbf var ve nerdeyse 1 ay oldu ilanları verelı;
    400km de 3.100 e satıyorum
    700km de 3.200 e satıyorum
    yepyeni 300km de 3250 ye satıyorum pazarlık vardır.

Neden Piyasasını düşürüyorlar???

Objektif ol subjektif olma Pardaillan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler