Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ahmet BEY,
    Biraz önce kabustan uyandım... Belirli bir bütçeyle motosiklet almak ne zor işmiş Rüyamda motosiklet alacam adam satmıyor motosikleti, motosiklet alamıyorum, daha sonra rüyamda sizinle telefonla konuşuyoruz ve diyorum ki '' Abi şu sizin İstanbuldaki arkadaş 4100 TL 'ye sıfır CBF 150 için benim için de el sıkışsa, Ankara'ya motosikleti kargo ile yollasa (kargo kaç lira tutar ki) çok iyi olur, ben parayı gönderirim diyorum '' Sizde yaw arkadaş sen beni tanımaz etmessin parayı gönderecen mi diyorsun? Ben de evet gönderecem tanımıyorum ama güveniyorum diye cevap veriyorum
    Biraz önce uyandım uyku tutmadı, vardır bu işte bir hayır deyip internete yazayım dedim.. Rüyamda söylediklerim gerçek hayatta aynen geçerlidir, kimbilir belki rüyam (2.kısmı ) gerçek olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Ahmet Beyin dediğine kesinlikle katılıyorum. Kaska çok para vermek çok iyi koruyacağı anlamına gelmiyo , ayrıca 500 tl -600 tl olupta sharp testinden 4 yıldızı geçemiyen çok kask var.Neden o kadar pahalı dersden , rüzgar yalıtımının çok iyi olması, daha az ses geçirerek konforlu bir seyahat yaptırması (120 + süratlarda mesela) , güneş vizörünün tek hareketle açılıp kapanması vs vs . Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bende LS2 nin kapalı kaskını kullanıyorum ve sharp testinden 4 yıldız almış.Fiyatı gayet uygun, parça fiyatlarıda uygun(güneş vizörü vs) . Nacizane düşüncelerimdir . Bu arada Ahmet Bey yeni Demir Atınız hayırlı uğurlu olsun ,kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı sonhayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet BEY,
    Biraz önce kabustan uyandım... Belirli bir bütçeyle motosiklet almak ne zor işmiş Rüyamda motosiklet alacam adam satmıyor motosikleti, motosiklet alamıyorum, daha sonra rüyamda sizinle telefonla konuşuyoruz ve diyorum ki '' Abi şu sizin İstanbuldaki arkadaş 4100 TL 'ye sıfır CBF 150 için benim için de el sıkışsa, Ankara'ya motosikleti kargo ile yollasa (kargo kaç lira tutar ki) çok iyi olur, ben parayı gönderirim diyorum '' Sizde yaw arkadaş sen beni tanımaz etmessin parayı gönderecen mi diyorsun? Ben de evet gönderecem tanımıyorum ama güveniyorum diye cevap veriyorum
    Biraz önce uyandım uyku tutmadı, vardır bu işte bir hayır deyip internete yazayım dedim.. Rüyamda söylediklerim gerçek hayatta aynen geçerlidir, kimbilir belki rüyam (2.kısmı ) gerçek olur
    sonhayat arkadaşım inan sana yardımcı olmayı çok isterdim,malesef benim için bayii ile ilişkileri olan bayiiden motosikleti alan arkadaşımın tek atımlık bir kurşunu vardı onuda benim için kullandı..ama yinede ona sorarım benim aldığım fiyat olmasada asgari düzeyde yakın bir fiyat alabilirmi diye...
    Eğer istersen ki;ben bu motoru almadan önce beklediğim bir motor vardı bizim burda kavasaki yetkili servisine sahibinin motoru bana göstermeye getirmesine fırsat kalmadan sıfır alma girişimlerim oldu... 2012 bin km de kırmızı renkli ruhsat-plaka var 4bin istiyordu galiba.düşünürsen motora bakabilirim.inşallah hayalindeki motora bir an kavuşursun,şu an senin çektiğin sancıların hangi düzeyde olduğunu tahmin ediyorum..2 hafta bile motorsuz kalmayı işkence sayan ben dayanamıyorsam senin durumuna dua edebilirim belki

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Beyin dediğine kesinlikle katılıyorum. Kaska çok para vermek çok iyi koruyacağı anlamına gelmiyo , ayrıca 500 tl -600 tl olupta sharp testinden 4 yıldızı geçemiyen çok kask var.Neden o kadar pahalı dersden , rüzgar yalıtımının çok iyi olması, daha az ses geçirerek konforlu bir seyahat yaptırması (120 + süratlarda mesela) , güneş vizörünün tek hareketle açılıp kapanması vs vs . Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bende LS2 nin kapalı kaskını kullanıyorum ve sharp testinden 4 yıldız almış.Fiyatı gayet uygun, parça fiyatlarıda uygun(güneş vizörü vs) . Nacizane düşüncelerimdir . Bu arada Ahmet Bey yeni Demir Atınız hayırlı uğurlu olsun ,kazasız belasız sürüşler dilerim
    teşekkür ederim cesur.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Arkadaşlar ben yeni cbf 150 aldım.Motorun yağına bir bakayım dedim,motor yağı fazla... Olmaması gerekmez mi?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yeni cbf 150 aldım.Motorun yağına bir bakayım dedim,motor yağı fazla... Olmaması gerekmez mi?
    Hayırlı olsun ,Allah kazasız belasız binmek nasip etsin,güle güle kullan.
    Nerden anladın yağının fazla olduğunu,şimdi eski cbf kurtları gelir açıklamayı yaparlar.
    Ben şöyle yada böyle olur diye bişey diyemiyorum bende dün cbf sahibi oldum,zamanla cbf yi tanıyacağız artık.

Ahmet BEY teşekkürler... BÜTÇE MÜTÇE KALMADI...walla

başlangıç motosikleti almak ne zor işmiş ...selamlar rüyamda motosiklet bayileri bana motosiklet bile satmıyordu... Sabah 6 gibi uyandım, gözüme uyku girmedi, mt ye girip bir iki mesaj attım. Sonra işe geldim, ama kafam hala rüyada... Kendi kendime bana 10000 TL verseler bu acıyı çekmem deyip, başlangıç motosikleti olsun isterse hepsi zarar olsun deyip Hondanın yolunu tuttum... Seneye öğrenince MOTOR DEĞİŞTİRME VİRÜSÜ bana bulaşacak nasılsa deyip sıfır en ucuz motosiklet CB125E + 2 adet koruma demirleri 3600 TL dediler, bende iyi dedim aldım.... .. Parayı bayılınca rahatladım walla, sonra korumalar için de shoei 1100 müydü ne + revit deri mont+dizlik +kaskın altına kafaya takılan şeyden aldım...toplam 2000 TL bunlara bayıldım. Satıcı adam abi bu motora bunlar fazla dedi ama bende kafa fazla çalışmıyor ama bir tane korumak lazım deyip aldım gitti, ayrıca motosikleti büyütünce yeniden almaya gerek kalmaz.......Şimdi BOT + pantolon (kot bakıyorum)+ bellik +eldiven eksik onlardan istediğim gibi bulamadım ulusanda ve honda da.....
    Sorularım 1) Plaka vs.. işlemlerini ben yapacam burada paylaşılmıştır ama birisi link atsa sevinirim..Bir de sigortacı telefon falan verirseniz sevinirim..
    2)Bu bot nasıl olmalı, (OLMALI MI) ?
    3) Dizlik yeter mi ? yoksa pantolon lazım mı ? kevlar kot pantolon bedeni ulusan da bana göre yoktu, yoksa öbür pantolonlardan mı almalı hani kot olmayanlardan
    (hüseyin bey walla sinirden korumaları spontene gelişti aldım gitti , size arama sözü vermiştim özür dilerim,umarım siz korumaları çoktan satmışsınızdır)

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Ahmet Bey , dualarınız için teşekkürler... Plaka ruhsat işlemlerini ben yaparım dedim.. Neler yapmam lazım biliyor musunuz acaba?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Ahmet BEY teşekkürler... BÜTÇE MÜTÇE KALMADI...walla

başlangıç motosikleti almak ne zor işmiş ...selamlar rüyamda motosiklet bayileri bana motosiklet bile satmıyordu... Sabah 6 gibi uyandım, gözüme uyku girmedi, mt ye girip bir iki mesaj attım. Sonra işe geldim, ama kafam hala rüyada... Kendi kendime bana 10000 TL verseler bu acıyı çekmem deyip, başlangıç motosikleti olsun isterse hepsi zarar olsun deyip Hondanın yolunu tuttum... Seneye öğrenince MOTOR DEĞİŞTİRME VİRÜSÜ bana bulaşacak nasılsa deyip sıfır en ucuz motosiklet CB125E + 2 adet koruma demirleri 3600 TL dediler, bende iyi dedim aldım.... .. Parayı bayılınca rahatladım walla, sonra korumalar için de shoei 1100 müydü ne + revit deri mont+dizlik +kaskın altına kafaya takılan şeyden aldım...toplam 2000 TL bunlara bayıldım. Satıcı adam abi bu motora bunlar fazla dedi ama bende kafa fazla çalışmıyor ama bir tane korumak lazım deyip aldım gitti, ayrıca motosikleti büyütünce yeniden almaya gerek kalmaz.......Şimdi BOT + pantolon (kot bakıyorum)+ bellik +eldiven eksik onlardan istediğim gibi bulamadım ulusanda ve honda da.....
    Sorularım 1) Plaka vs.. işlemlerini ben yapacam burada paylaşılmıştır ama birisi link atsa sevinirim..Bir de sigortacı telefon falan verirseniz sevinirim..
    2)Bu bot nasıl olmalı, (OLMALI MI) ?
    3) Dizlik yeter mi ? yoksa pantolon lazım mı ? kevlar kot pantolon bedeni ulusan da bana göre yoktu, yoksa öbür pantolonlardan mı almalı hani kot olmayanlardan
    (hüseyin bey walla sinirden korumaları spontene gelişti aldım gitti , size arama sözü vermiştim özür dilerim,umarım siz korumaları çoktan satmışsınızdır)

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
    Kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan motorunu ve korumalrını.adına çok sevindim gerçekten..

ruhsat plaka için yazıyorum aynı yolu takip et ben şimdi bu işlemleri yaptımda geldim:
    1-sigortacıya gidip motoru trafik sigortası yaptırıyorsun 50 tl civarı... ben 66 tl ye bulabildim
    2-Şoforler odasına gidip ek-1 dosyası açtırıyorsun-20 tl
    3-dosyayı alıp trafik takipcisine gidip gümrük belgesi alıyorsun 5 tl.
    4-trafik şubeye gidip ruhsat tescili ve plaka için 135 tl ödüyorsun.
    5-oradan ruhsatını ve belgelerini alıp tekrar şoforler odasının yolunu tutuyorsun plaka basımı için 11,5 tl ödüyorsun
    toplamda:250 tl cebinde olsun yinede
    trafik şubeye gitmeden kimlik fotokipisi ve siğorta poliçesini 2 şer adet kopyala...

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan motorunu ve korumalrını.adına çok sevindim gerçekten..

ruhsat plaka için yazıyorum aynı yolu takip et ben şimdi bu işlemleri yaptımda geldim:
    1-sigortacıya gidip motoru trafik sigortası yaptırıyorsun 50 tl civarı... ben 66 tl ye bulabildim
    2-Şoforler odasına gidip ek-1 dosyası açtırıyorsun-20 tl
    4-trafik şubeye gidip ruhsat tescili ve plaka için 135 tl ödüyorsun.
    5-oradan ruhsatını ve belgelerini alıp tekrar şoforler odasının yolunu tutuyorsun plaka basımı için 11,5 tl ödüyorsun
    toplamda:250 tl cebinde olsun yinede
    trafik şubeye gitmeden kimlik fotokipisi ve siğorta poliçesini 2 şer adet kopyala...
    Teşekkürler...Süper Özet bilgi oldu... Abi bir şey daha sorayım BOT konusu kafamı kurcalıyor, özellikle diz ile ayak bileği arası.....futbolcuların tozluk altına giydiği şeylerden mi alsam acaba?????

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

..
    Abi madde 3 anlaşılmadı ? trafik takipçisi nedir????

Alakasız sorularım nedeniyle tüm CBF150 kullanıcılarından özür diliyorum...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sigortacılarda veya trafik şubelerinde simsarlar olur.. Tüm polis camiası onları tanır.. Her işi kafadan önden yaparlar.. küçük bir meblağ karşılığı işlerini hallerderler..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Teşekkürler...Süper Özet bilgi oldu... Abi bir şey daha sorayım BOT konusu kafamı kurcalıyor, özellikle diz ile ayak bileği arası.....futbolcuların tozluk altına giydiği şeylerden mi alsam acaba?????

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Abi madde 3 anlaşılmadı ? trafik takipçisi nedir????

Alakasız sorularım nedeniyle tüm CBF150 kullanıcılarından özür diliyorum...
    Trafik takipcisi,hem sigorta hemde senin yerine tescil ve plaka işlemlerini yapan kurum yada şahıslardır
    Onlara yaptırmana gerek yok sen dediğim gibi eline bayiiden aldığın faturanı belgelerini al önce sigortanı yaptır sonra soförler odasına sonra trafik takipcisine gümrük belgesi almaya sonra trafik şubeye ondan sonra tekrar söfoler odasına git işlemin plaka basımıyla son bulur ben son msj dan sonra tekrar trafik şubeye gidip son işlemlerimi yaptım plakayıda aldım geldim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Hayırlı olsun ,Allah kazasız belasız binmek nasip etsin,güle güle kullan.
    Nerden anladın yağının fazla olduğunu,şimdi eski cbf kurtları gelir açıklamayı yaparlar.
    Ben şöyle yada böyle olur diye bişey diyemiyorum bende dün cbf sahibi oldum,zamanla cbf yi tanıyacağız artık.
    Yağ çubugundan anladım.
    Kimse cevap vermiyor
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Zeminde gözünle ayıramıyacağın kadar ufak bir eğimde bile olsa yağ çubuğunda yağı gördüğün seviye değişiyor. Yağı ölçtüğünde, ölçüm yaptığın zemin hafif sağa yatık olabilir mi ? Yinede doğru ölçümle max. seviyesinin 1-2 mm üzerindeyse problem olamaz. Motor biraz sola yatıkken deneme amaçlı yağına baktığımda yağ çubuğunda hiç yağ görmediğimi hatırlıyorum. Düz zeminde düzeliyor. Şunu bende merak ediyorum, servisteki motorların yağlarını, çalıştırıp müş.. teslim etmeden hemen öncemi koyuyorlar, yoksa fabrikadan karterde yağ ile mi geliyor ? Dün serviste idik. Bunu hep merak etmişimdir ama hiç sormak aklıma gelmedi. Çünki eğer bu yağı servis koyuyorsa bazı servisler cbf lere yağ yakıyor diye 100 hatta 200 grama kadar fazla yağ koyuyorlar. Mesela 1 lt değilde 1.2 lt gibi. Ölçümün doğruysa ve bu motorların yağını servis koyuyorsa bilerek fazla yağ konulmuş olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeminde gözünle ayıramıyacağın kadar ufak bir eğimde bile olsa yağ çubuğunda yağı gördüğün seviye değişiyor. Yağı ölçtüğünde, ölçüm yaptığın zemin hafif sağa yatık olabilir mi ? Yinede doğru ölçümle max. seviyesinin 1-2 mm üzerindeyse problem olamaz. Motor biraz sola yatıkken deneme amaçlı yağına baktığımda yağ çubuğunda hiç yağ görmediğimi hatırlıyorum. Düz zeminde düzeliyor. Şunu bende merak ediyorum, servisteki motorların yağlarını, çalıştırıp müş.. teslim etmeden hemen öncemi koyuyorlar, yoksa fabrikadan karterde yağ ile mi geliyor ? Dün serviste idik. Bunu hep merak etmişimdir ama hiç sormak aklıma gelmedi. Çünki eğer bu yağı servis koyuyorsa bazı servisler cbf lere yağ yakıyor diye 100 hatta 200 grama kadar fazla yağ koyuyorlar. Mesela 1 lt değilde 1.2 lt gibi. Ölçümün doğruysa ve bu motorların yağını servis koyuyorsa bilerek fazla yağ konulmuş olabilir.
    Mantıklı..Hatta ben de şuna bağladım olayı:Tüm aksamların yağlanmaya ihtiyacı var o yüzden fazla yağ konuluyor olabilir.
    Tabi sadece bu bir fikir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kediler bile anladı cbf in rahatlığını
    İyi ki çizmemiş seleyi... Şimdilik poşet geçirerek idare ediyorum yeterli olur umarım

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Mantıklı..Hatta ben de şuna bağladım olayı:Tüm aksamların yağlanmaya ihtiyacı var o yüzden fazla yağ konuluyor olabilir.
    Tabi sadece bu bir fikir.
    Bu uygulamanın sebebi motor yağ eksiltirse, kullanıcıda yağına bakmazsa, motor bir sonraki yağ değişimine kadar zarar görmesin diye fazla yağ konuluyor servislerde.

Ahmet BEY
    Koray BEY
    bilgiler için teşekkürler

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun Bende 1 aydır motoru süremedim halısahadaki sakatlık sonucu. 1-2 haftaya yollara dönecem inş. Sizi takip etmeye devam ediyorum
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu uygulamanın sebebi motor yağ eksiltirse, kullanıcıda yağına bakmazsa, motor bir sonraki yağ değişimine kadar zarar görmesin diye fazla yağ konuluyor servislerde.
    Kimsenin başına gelmemiş mi böyle olay..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kimsenin başına gelmemiş mi böyle olay..
    Yoo, servislerin çok yağ koyduğu oluyor, ama yeni alınan motorda fazla yağ görüldüğünü ilk defa senden duyuyorum. Ölçümde bir problem yoksa, belkide sıfır motora yağı serviste konuluyor. Fabrikadan karterde yağ ile geliyorsa neden fazla yağ var bilemiyicem.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-oyunlari.html
    arkadaşlar bu oyuna çok pis sardım..gayet zevkli bir oyun..el alışkanlığı oldu boş boş pc ye bakarken bu oyunu açıyorum hemen

Bu arada kararlıyım..Cbf150 alınca Çerkezköy - Ankara yapacam...560 km..Rodajdan sonra ama basa basa gitcem..5000-6000 deviri geçmeden gitmeye kalkarsam tırlar beni sinek gibi avlarlar

saygılar
    birGarip..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler