Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin motorlarda da varmı bilmiyorum ama benim motor vitesi boşa aldığımda akıp gitmiyor delleniyorum yavSanki arkamdan birileri tutup beni yavaşlatıyor.Zincirimi hiç yağlamıyorum servisten servise yağlanıyor acaba bundan dolayı mı veya tekerleklerin rulmanlarının mı değişmesi gerekiyor kaliteli birşeymi takılması gerekiyor akıp gitmesi için.Yahu boşa alıyorum sanki çok ufak fren yaparmışcasına motor hız kaybediyor.Arabalarda bu böyle değil arabalarla karşılaştırmakla mı hata yapıyorum acaba?Anlamadım gitti..Fikri olan varmı?
    yürüyenın de sorun yok ise sizde debriyaji sıkıp motoru öyle boşa atıyorsanız kavramanız tam ayırmadiqi için yavaşlıyor olabilir motorunuz bir de n ye atarak deneyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Merhaba arkadaşlar başlangıç için ben mondial MG 125 düşünüyordum sebep ise vites göstergesi olmasıdır... hiç vitesli kullanmadım ve alışma sürecinde en büyük ihtiyacım vites göstergesidir. Anvcak CBF ninde vites göstergeli modelinin olduğunu gördüm ve aklıma biraz yattı bu motor. Başlangıç için olacağından 2. el almayı ve bir süre sonra büyütmeyi düşünüyorum. Peki CBF nin vites göstergeli modeli artık hangi yıllarda çıktı ise o modelin alınabilecek ideal 2. el fiyatı nedir ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar başlangıç için ben mondial MG 125 düşünüyordum sebep ise vites göstergesi olmasıdır... hiç vitesli kullanmadım ve alışma sürecinde en büyük ihtiyacım vites göstergesidir. Anvcak CBF ninde vites göstergeli modelinin olduğunu gördüm ve aklıma biraz yattı bu motor. Başlangıç için olacağından 2. el almayı ve bir süre sonra büyütmeyi düşünüyorum. Peki CBF nin vites göstergeli modeli artık hangi yıllarda çıktı ise o modelin alınabilecek ideal 2. el fiyatı nedir ?
    eqer hiç bilqin ve motor tecrüben yok ise fikrimce 2.el cbfden uzak dur parçasi biraz pahalı kaçabilir hem 2. eli ucuz parçasi ucuz bir motor bak...ve qerçekten temiz bir cbf bulma ihtimalin düşük..çünkü bu tür motorları insanlar sorun çıkarmaya başlayana kadar kullanıp miyadi dolmaya yakın satıyorlar dikkatli olman lazım yani..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle söyliyeyim, vurdurarak çalıştırırken debriyaj değil de boşa alın derler, boşta daha hızlı gidersiniz. Debriyaj sıkılı iken düz yolda itmeyi deneyin ve durup boşa alıp itmeyi deneyin demek istediğimi anlayacaksınız. Ben hafif yokuş aşağı yolda olmama rağmen 80 den debriyajı sıkıp 20 ye kadar yaklaşık 100mt de düşüyorum. Tabi vitesi 5 ten 3 e düşürüyorum daha sonra debriyajı sıkıp 2 ye. Motosiklet hafif olduğu için sanırım yavaşlama daha yüksek oluyor.
    Umarım anlatabilmişimdir.
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim evimin olduğu yer rampa. Evin kapısından çıkıp yukarı rampanın sonuna kadar çıkıyorum kaldırımdan inmek için yer var orda. Daha sonra aşağı doğru dönüyorum. 1-2 yaptıktan sonra vitesi boşa alıyorum. Bende herhangi bir yavaşlama olmuyor. Aksine hızlanıyorum. Bence arka fren balatasının somunu biraz fazla sıkılmış. Ondan yapabilir. Gevşetin biraz belki olur sehpada denersiniz olmuş mu olmamış mı diye.
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dert bende de oldu. Bir ara elime castrol zincir temizleme spreyi geçti zincire uyguladım ertesi gün zincir kıp kırmızı. Tekrar yaptım yine aynı. Arkadaşa sordum zincirin iç kısmındaki pası kusmuştur dedi. bu arada senin dediğin gibi teker kasıyordu. Sonra zinciri komple söktüm 2 saat mazota yatırdım. kurulayıp 10 numara yağda da iki saat beklettim zincir pırıl pırıl oldu. Arka teker milini söküp komple gresledim, ön teker milini de gresledim (millerde bile hafif paslanma mevcuttu) sonra taktım motorun çekişi bile değişti. Ogünden sonra anladım ki her daim zincir temiz ve yağlı olacak. Biz dışını yağlıyoruz ama önemli olan zincirin bağlantı milleri. Birde yağlama işlemini akşamdan yapmak lazım ki yağı içine iyice alsın.
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürüyenın de sorun yok ise sizde debriyaji sıkıp motoru öyle boşa atıyorsanız kavramanız tam ayırmadiqi için yavaşlıyor olabilir motorunuz bir de n ye atarak deneyin
    Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.@Güntekin dostum dediklerini dikkate alıp bahsettiğin gibi zinciri en kısa zamanda temizleyip iyi bi yağa yatırıcam.Çünkü bi önceki mesajımda da dediğim gibi temizlik esnasında zinciri yağladım motor çok daha rahat gitmeye ve akmaya başladı;ki temizleme yapmadan sadece üzerine hidrolik yağ sıktım.Zincirlerden gelen şıkırtı sesi tamamen kesildi boşa aldığımda motor neredeyse tamamen sessiz bi şekilde ilerliyorBoşa aldığımda da çok daha uzun süre gittiğini fark ettim.Zincir işine en kısa zamanda el atıcam.Sonrasında da michelin lastikleri taktıkmı hissedilir derecede rahatlayacağına eminim....Az önceki gezim esnasında yeni fotoğraflar çektim.Gece bi terslik olmazsa eklemeyi düşünüyorum..Cevaplar için tekrar teşekkürler arkadaşlar
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    eqer hiç bilqin ve motor tecrüben yok ise fikrimce 2.el cbfden uzak dur parçasi biraz pahalı kaçabilir hem 2. eli ucuz parçasi ucuz bir motor bak...ve qerçekten temiz bir cbf bulma ihtimalin düşük..çünkü bu tür motorları insanlar sorun çıkarmaya başlayana kadar kullanıp miyadi dolmaya yakın satıyorlar dikkatli olman lazım yani..
    O zaman kalıplı baska bir motor bakmak lazım ben büyüteceğim için ağırlığa alışmam lazım CBF de 141 kılo gayet agır bı baslangıc olacaktı.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    sinan kardeş sanırım montla biniyorsun motora ben bazen montsuz binerim çok fark var. rüzgarı kesiyor mont. bu arada aşşağıdaki videolardaki arkadaşların yanında olmayı çok isterdim.
    http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...a-gulen-adam-2
    http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...karda-mi-galdi
    bu efe mut'lu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman kalıplı baska bir motor bakmak lazım ben büyüteceğim için ağırlığa alışmam lazım CBF de 141 kılo gayet agır bı baslangıc olacaktı.
    eqer hiç tecrüben yoksa diyorum ana dikkatini çekerim..'temiz' birsey de bulursan yine de uyqun fiyata kaçırma..200 lira civarı verip komple koruma demiri çektirsin cbfnın etrafına bir nevi önlem olur..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar merhaba kaza yaptım bende birşey yok full koruma gıymıstım o gun sadece motorun sol grenaj çatladı kırıldı onuda sigortadan değıştireceğiz .arabanın benı gormeden sağa kırmasıyla oldu hızımız 25.30 fln dı sızı bılgılendırmek ıcınde yazdım aslında sol grenaj 120 tl yenı kasalar ıcın govdeye entegre sınyal da kırıldı doğal olarak motorun gıdon açısını kısıtlayan demır cok cok az zarar gordu o da 50 tl bılgınız olsun TESekkurler fotoları yakında atarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba kaza yaptım bende birşey yok full koruma gıymıstım o gun sadece motorun sol grenaj çatladı kırıldı onuda sigortadan değıştireceğiz .arabanın benı gormeden sağa kırmasıyla oldu hızımız 25.30 fln dı sızı bılgılendırmek ıcınde yazdım aslında sol grenaj 120 tl yenı kasalar ıcın govdeye entegre sınyal da kırıldı doğal olarak motorun gıdon açısını kısıtlayan demır cok cok az zarar gordu o da 50 tl bılgınız olsun TESekkurler fotoları yakında atarım
    qeçmiş olsun.. inşallah siqorta şirketi tüm masrafını karşılar..sinyalin yalnızca qövdeye baqlanan tırnakları kırıldıysa deqişim vermez tamir verir bilqinize..koruma demirine de deqişim vermez tamir verir..eqer bu saydıklarınızın tamamına deqişim verirse bana servisin adını söyler misiniz siqorta evrakım olduqunda ben de oraya qideyim

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Bugün motoru yıkadıktan sonra bi kaç fotoğraf çekmiştim.Onları siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim.İşte yavru transalp'imden bir kaç güzel kare...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    qeçmiş olsun.. inşallah siqorta şirketi tüm masrafını karşılar..sinyalin yalnızca qövdeye baqlanan tırnakları kırıldıysa deqişim vermez tamir verir bilqinize..koruma demirine de deqişim vermez tamir verir..eqer bu saydıklarınızın tamamına deqişim verirse bana servisin adını söyler misiniz siqorta evrakım olduqunda ben de oraya qideyim
    bana zaten oradan çarptı ayrıca ben zaten gidip konuştum servısle hiç olumsuz bısı demedı ama demırliğide o arada değiştırırım sol grenajın yarısı kırıldı sınyalle beraber sigortam mapfre genel sigorta ama alakası yok şirketle tutanak ve nerden vurduğu servısın sahıbı motor klubunden tanıdık belkı 8000 bakımı yağ değısımı vs yaptırabılırım

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @Güntekin arkadaşımızın zincir temizleme deneyiminden sonra zincirleri adam akıllı temizlemeye karar verdim ve bi araştırmaya koyuldum.Arkadaşın kullandığı castrol zincir temizleme spreyi için çok pahalı olduğuna dair mesajlar buldum.Ayrıca çok çabuk bitiyormuş.Bunun yerine gaz yağı ile zincir temizleme işlemini önerenler var.Çok da iyi temizliyormuş.Sizler bu işi nasıl yapıyorsunuz merak ettim bi sormak istedim.Ayrıca artık şu michelin lastikleri taktırayım diyorum.Bunlarda model ismi nedir ölçüleri biliyormusunuz veya bu konu ile ilgili benimle bişe paylaşmak isterseniz seve seve dinlerim Eski yazılarada bi göz atayım ben bu arada...

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

bana zaten oradan çarptı ayrıca ben zaten gidip konuştum servısle hiç olumsuz bısı demedı ama demırliğide o arada değiştırırım sol grenajın yarısı kırıldı sınyalle beraber sigortam mapfre genel sigorta ama alakası yok şirketle tutanak ve nerden vurduğu servısın sahıbı motor klubunden tanıdık belkı 8000 bakımı yağ değısımı vs yaptırabılırım
    Sercan geçmiş olsun...Bugün benim motora da önden dokundurdular...Artık iyice paranoyağa bağlamaya başladım...Nerde motorun yanına yöresine birileri park etse sinirlerim zıp zıp zıplıyor,kasılıyorum,geriliyorum...Öyle teğet geçerek park ediyolar ki izlerken kanım çekiliyo ....Geçen gün bankada işim vardı motoru boş yere park ettim öndeki kamyonetde çıkıyormuş.Adam geri geri geliyo motoru görmüyo tam arabanın ortasında kalmış her iki dikizden de göremeden arka arka geliyo bende tam bankaya girerken tedirgin oldum döndüm baktım adam ben bağırmasam motora çok da rahat çarpacak..Bağırdım çağırdım adam anca fark etti...Bugün de bizim firmanın önünde adam geri geri gelirken motoru göremeyip ön çamurluğa çarptı.Ben içerde çalışırken çatırt diye bi ses geldi çıktım baktım adam dokundurmuş motora.Yanında çalışan eleman motora çarptığı halde abi gel gel çekiyomuş.Adam indi arabadan çocuğu fırçalıyo..Çocuksa masum masum adama bakıyor.Üzüldüm çocuğa bişe demedim.Ön çamurluğun en ucunda ufak bi çatlak oluşmuş belli belirsiz.Öyle işte arkadaşlar.Millet motorları tiye almıyo kısacası..Park ederken hep arabaların sağ veya sol dikiz aynalarından görülebilecek konumlarda park edin,fark edilin.Motor kullanırken herşeyi düşündüğümüz yetmiyormuş gibi bide bunu da düşünmek zorundayız.Aklınızda bulunsun...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    resimler harika .. tekerin düz bassın ....

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler harika .. tekerin düz bassın ....
    Teşekkürler dostum...Geçenki karelerle aynı gibi dursa da yine de paylaşmak istedimALLAH hepimizi kazadan,beladan korusun...

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Teşekkürler dostum...Geçenki karelerle aynı gibi dursa da yine de paylaşmak istedimALLAH hepimizi kazadan,beladan korusun...
    Maşallah tütü tüü ) Dostum Senin koruma demiri farklı ve çok hoş durmus bendekı duz sendekılerın ucları motora doğrı kıvrık ilginç daha once hiç dikkat etmemiştim.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah tütü tüü ) Dostum Senin koruma demiri farklı ve çok hoş durmus bendekı duz sendekılerın ucları motora doğrı kıvrık ilginç daha once hiç dikkat etmemiştim.
    Bende böyle taktırıcam koruma demirini çok güzel görünüyor. Sinan fotolar süper. Xenon kasıp kavurmuş.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum ne hikmetse ne zaman fotoğraf çekip koysam o koruma demirleri çok beğeniliyor.Ben bunu motoru ilk aldığımda bursa daki honda duran kardeşlerde taktırdım.O zamanlar bende merak edip sorduğumda bunda sonra honda cbf lerde bu model koruma demiri kullanacak demişlerdi.Beğenmene sevindim..Aslında bende köşesi hafif çizik bi koruma demiri vardı.Motoruma benzinlikte çarpıp yan yatırmışlardı.Koruma demiride yandan zedelenmişti onu değiştirmiştim.Eskisini servisten almadım.Alsaydım elimde olsaydı gönderirdim sana..Ama temin edilir yaa istanbulda kesin vardır.Yakışıklı koruma demiri gerçekten..Estetik bi hava katıyo yavru transalpime

Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle taktırıcam koruma demirini çok güzel görünüyor. Sinan fotolar süper. Xenon kasıp kavurmuş.
    Eyv dostum çok sağol)En kısa zamanda seninde böyle xenonlu fotoğraflarını bekliyoruz..

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Park ederken hep arabaların sağ veya sol dikiz aynalarından görülebilecek konumlarda park edin,fark edilin.Motor kullanırken herşeyi düşündüğümüz yetmiyormuş gibi bide bunu da düşünmek zorundayız.Aklınızda bulunsun...

geçmiş olsun öncelikle..

ayrıca dikiz aynalarıda bir şeye yaramıyor Sinan kardeş hiç heveslenme.

ben kırtasiyeden bir zarf alıp karşıdaki ptt den birşey gönderecektim.

kırtasiyenin olduğu yer geniş ve uğradığım saatte trafik sakin.
    kapının önünde bir megane sedan. içeride paltolu orta yaş üstü pala bıyıklı bir abi birşeyler almak için girmiş.
    ben sırf bir zarf için girdiğimden kaskımı çıkarmadım, astronot gibi girdim içeri üzerimde de zaten reflektif yelek, trafikte dikkat çektiğim gibi kırtasiyenin içindede dikkat çekiyorum bu abide bana baktı falan ama belli ki boş bakmış.
    o çıktı. kırtasiyeci benim zarfı verdi ben çıktım. bu abi şöförmüş. ben çıktığımda o aracına bindi önündeki araçla 1mt den fazla mesafe olmasına sağ dikizinden ve araca binmeden rahat göreceği ferah bir yerde olmamıza rağmen taktı geriye geliyor,önce ses çıkarmadım dedim el alışkanlığı 30cm geri gelip, daha rahat çıkacak her halde dedim ama abi "donk" diye vurdu ön tekerden. neyse ki benim motorun motor koruma demiri normal cbf koruması yerine sanırım eski titanların korumasından yani daha geniş böylece yatınca hiç bir yeri dokunmadı.

bu arada vurdum kaportaya durdurdum. şöyle baktı bir de söyledi, sanki arkasına park etmem yasakmış gibi,gitmeye kalktı. bir daha vurdum arabasına "dur bakalım bir kaldıralım motoruda bir yerine bir şey olmuş mu bakalım" dedim. neyse ki birşey yoktu, o da gitti ama insanlar ilginç kısaca.

ha birde orada duran 1-2 kişi demesin mi; oğlum sen de kaldırıma park et. amca dedim ,kaldırım yayalar için, bu yolda tüm motorlu araçlar için. hem ben buraya koysam kaldırıma o zamanda "haklı" olarak söveceksin bana.buaradan pusetliside geçecek,engelli vatandaşta geçecek, o zaman yine ben kötü olacam. ki küçük kaldırımlara park eden beni yola inmeye zorlayan her tür motor ve arabaya hiç te kibar davranmam yanından geçerken açıkcası.

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    kardeş çok geçmiş olsun inşallah birdaha yaşamazsın. buarada motorun çok hoş.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun öncelikle..

ayrıca dikiz aynalarıda bir şeye yaramıyor Sinan kardeş hiç heveslenme.
    Tepkileri görüyorsun değil mi?Sanki motoru kullanmakla başta en büyük hatayı biz yapıyormuşuz gibi davranıyorlar.Ortalıkta serseri serseri motor kullanan birçok kişi olduğu için galiba millet motor kullananlara diş biliyorBen anlamadım gitti bu düzeni.Hayır motor kullanırken neredeyse hiç problem yaşamıyorum.Bi çok kişi araba gibi saygı duyuyor,yol veriyor,sıkıştırmıyor vs vs. ama iş motor tek başına bi yerde durdu mu gelen vuruyor giden vuruyor.Motoru alalı daha şunun şurasında 5-6 ay olmamıştır ama o kadar çok kaza yaptım ki kendime şaşırıyorum.İlk aldığım hafta içinde 3 kere gelip çarptılar.Hayır suçum olsa yine gam yemem,yolda nasıl dikkatliyim anlatamam 1sn gözümü yoldan ayıramıyorum.Motoru aldım alalı vurup kaçanlarmı dersin,park halinde motora dokunup devireni mi dersin,viraja hızlı girip duramayıp çarpanı mı dersin...Beni o kadar yıprattılar ki anlatamam.Motoru bi yere bıraktığımda geriliyorum artık.Çaresi de yok anasını satiyim.Millet bilinçsiz sen ne kadar dikkatli olursan ol adam geliyo seni buluyo bi güzel çarpıyo ondan sonra da bişe yok bişe yok diyip geçiştirip gidiyor.Yazarken dahi sinirleniyorum.Yok arkadaş bu millet adam olmaz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler