Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Evet arkadaşlar çoook uzun zamandır almak istediğin günlerce haftalarca hayalini kurduğum motoruma dün itibariyle kavuşmuş bulunuyorum

Dün öğlen gibi gittim motorumu 3850 TL vererek motor koruma demiri,yan ayaklık dahil olarak kırmızı rente aldım.Hayatımda ilk defa vitesli motor kullandığım için bi hayli zorlandığımı söylesem yeridir.Ben kabiliyetliyim filan derdim ama çuvalladım resmen
    ,
    Hatta bi yokuşta ışıklar yeşile dönünce arkamda onca araba varken çok rahat arka arkaya 5-6 kez kaldıramadımDurumumu görmek istemezdinizFacia)Herkes motorun yeni olduğunu gördüğü için ALLAH'tan kimse sıkıştırmadı

Motoru alır almaz bütün gözlerin bana kitlendiğini hissettim.Millet sanki yoldan BMW R 1200 Adventure geçiyormuş gibi bakıyorlardı.Onlara güzel bi manzara izlettirmek isterdim ama işte ilk bi saat hep motoru tanımayla geçti.Hatta ilk teslim alırken duran kardeşlerdeki bakım ustası motoru her ısıttığında jikleyi göstererek bunu her zaman aç dedi.Aynı şekilde motoru ilk teslim alırkende jikle açık kalmış.Lan motorla yola çıktım.Motor sapıtıkKendini bi oraya atıyo bi buraya atıyo.Rodeo yapan hayaları sıkıştırılmış atlar gibiKontrol edemiyorum.Lan ben özürlüymüşüm dedim kendi kendime ,bi motora hakim olamıyorum dedim.Gazı mesela bırakıyorum devir 4000-5000 lere fırlıyor.Yok yok bu işte bi gariplik var dedim 0km motor böyle saçmalayamaz dedim sonra bi anda gözüm jikleye ilişti ALLAH senin belacığını vermesin dedim))Kapattım güzelim cbf kendine geldi.Ama ben hala adam gibi süremiyorumKalkışlarda zorluk çekmedim desem yalan olur.Ama şimdi öğrendim.Yokuşlarda %70 kalkamıyorsam %30 gibi bi oranda kalkıyorum.Motoru hiç zorlamamaya özen gösteriyorum.Sürekli yüksek vites düşük devir ilerliyorum.Motor zaten 4500-5000 devirlere geldimi hafiften böğürüyo bende kıyamıyor vitesi yükseltiyorum.İlk 500 aşırı önemli olduğu için olabildiğince zorlamamaya çalışıyorum.

Motor gerçekten güçlü bi motor.Öyle yokuşlara denk geldim ki gazı açtığımda 4.viteste dahi yokuşu tırmanabiliyordu.Çift kişilik denemeler yaptım performansı tatmin ediyor.

Dün ilk aldığımda da motorun deposunu fulledim 54TL tuttu.İnanmıyacaksınız ama şehir içinde ilk günden 133km yol yapmışım.Onca hayalini kurduğum günlerin acısını çıkardım.Depoyu ilk fullediiğmde ibre Full ibaresinin 2-3 mm üstünde idi 133km gittim şimdi ise en üst çizgi ile onun bi alt çizgisi arasında gidip geliyor.Benzin sarfiyatını en kısa zamanda ölçüp buradan sizlere yazarım.

Motoru aldığım gibide hemen bi tane cevşen aldım göstergenin altına bi yerine iliştirdim.ALLAH kazadan beladan korusun diye.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar çok şükür artık bende sizlerdenim.Fotoğraflarıda @sercan2667 arkadaşımızla kararlaştırdığımız gibi yarın eklemeyi düşünüyorum..

Herkese kazasız belasız mutlu mesut sürüşler diliyorum
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    crux2006 Hayırlı olsun
    Nedense benim böyle vitesli motosiklet anılarım hiç yok, Bende unutmuşum nasıl öğrendimi, 13 yaşımdayken Koldan 2 vitesli debriyajlı bi kanuni'm vardı, babam bu debriyaj bunu yavaş yavaş bırakıcan gaz vericen dedi, ilk seferde sürmüştüm

Sonra internetten okuya okuya ayaktan viteslileri kullanmayı öğrenmiştim, hatta kanunim debriyajı çekince gaz vermeden durmazdı, sitelerde sorardım debriyajı çekilen motor her viteste dururmu diye :D
    Motosikleti az buz kullanmama rağmen arabada hiç debriyaj kullanamam ama

Neyse çok uzattım ben yine tekrardan hayırlı olsun, ilk 500 km'de bence maximum tork'u aldığınız deviri geçmeyin, buda 5750 Rpm sanırım bizim kasalarda aklımda öyle kalmış
    Bende sizin gibi 5000 devirde bağırmaya başlayınca kıyamıyorum, ara sıra güzel virajlar olursa gaza gelip 7000-8000 çeviriyorum yoksa genelde sakin kullanıyorum rodaj bitmesine rağmen
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    saol crux akşam 7-8 kadar sabredebilcekmisin ))))
    bu arada yazdıklarını okudum galiba bende mi öle olacam nedir.. yahu..
    benimde bir tek vitesli motorsikete tecrübem var..ama ben ark..larımın debriyajlılarıın kullanıyorum..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    2 Ay önce sıfır aldıgım apacheyi satarak daha öncede kullandığım eski göz ağrım cbf 150 ye yazıldım.Allah nasip ederse temmuzun ilk haftası yeni motoruma binecem.Bir şey sormak istiyorum burdaki arkadaşlarının birinin motorunda gördüm motorun ön siperligini değiştirmiş daha uzunca olanını takmış benim cok hoşuma gitti , bunu nasıl temin edebilirz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Uzun ön cam servislerde 60 tl gibi bir rakama satılıyor.imalatından alınırsa 40 tl.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    2011 model CBF 150 mi satıyorum
    hediyesi 4 000 tl
    km si 730
    daha çizik yok
    benden başka kimse kullanmadı
    küçük geldiğinden satmak zorundayım
    ilgilenen olursa mesaj atsın
    pazarlık kesinlikle yoktur
    harley is making love with davidson

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen burda ybr dan bahsediyorsun. Al birtane de sen de kurtul şu hondadan biz de kurtulalım..

Bu saatte anca bu kadar makrosuz olunca. Ama en azından fikir olur. Marintek ten 6tl ye çakmak girişini aldım. Araba sigortası gibi olan hazır sigortalardan 1A 6 tane ve o sigortaların gireceği yuvalardan bir tane aldım. toplam maliyet 20 tl tutmaz Kestim biçtim yapıştırdım. 5800 vardı araç tutucusu ile beraber takınca güzel oluyor. Dağ başında telefonun şarjı bitme derdi yok. Tavsiye ederim.

Bu arada haftasonu yuvacık gezisinde yağmura yakalandık motosikletin kirini mazur görün

çakmaklık bvende dusunuyorum ya uygulaması ve tam olarak neler lazım bunu ozelden msj atarmısın bana sana zahmet?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun ön cam servislerde 60 tl gibi bir rakama satılıyor.imalatından alınırsa 40 tl.
    Cevabın için teşekkurler,acaba internet ortamından bulabilirmiyiz nette daha hesaplı oluyor

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    vasco1925 o çakmaklığı nereden temin edebilirim.orijinal kapaklı mı.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:53 ----------

arkadaşlar ben de bu sabah motorumu teslim aldım.ümraniyeden topkapıya kadar yaptığım 23 km de edindiğim izlenimler şöyle.vites geçişleri biraz sert ve vites aralıkları az.5.viteste düz yolda hala vites istiyor.vites göstergesi olmadığı için tepikledim durdum 4.viteste sanıp.trafik ışıklarında da boşa alana kadar da baya uğraştım.stop düğmesi olmaması şaşırtıcı.aküye bağlı açıp kapama anahtarı olmayan bir far ise anormal.dolgun duran ve güçlü bir motor olmasa kesinlikle gider ybr alırdım.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:53 ----------

arkadaşlar ben de bu sabah motorumu teslim aldım.ümraniyeden topkapıya kadar yaptığım 23 km de edindiğim izlenimler şöyle.vites geçişleri biraz sert ve vites aralıkları az.5.viteste düz yolda hala vites istiyor.vites göstergesi olmadığı için tepikledim durdum 4.viteste sanıp.trafik ışıklarında da boşa alana kadar da baya uğraştım.stop düğmesi olmaması şaşırtıcı.aküye bağlı açıp kapama anahtarı olmayan bir far ise anormal.dolgun duran ve güçlü bir motor olmasa kesinlikle gider ybr alırdım.
    ağa ben almadım onu arkadas yapmıs bende sordum ıste nasıl oluyor die..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    (hazal063) selam arkadaşım apecheyi neden satıyorsun herhangibir sorunmu yaşadın vibrasyonun çok olduğu söyleniyor apechiyle ilgili görüşlerin neler tavsiye edermisn

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    herkese selam arkadaşlar... 1600 küsür km olan cbf im sübab ayarı istiyormuş.. Size sorumsa motor ısındığında yani biraz fazla ısındığında vites boşta ve rölantideyken gaza hafif dokunduğumda motor çok az gazı yiyor ve ardından hemen boğulup stop ediyor. Ama bu sorun motor soğukken kesinlikle yok! (Rölantisi düşük değil, cikle açık değil ayrıca belirteyim)
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (hazal063) selam arkadaşım apecheyi neden satıyorsun herhangibir sorunmu yaşadın vibrasyonun çok olduğu söyleniyor apechiyle ilgili görüşlerin neler tavsiye edermisn
    Apache gerek estetik yönünden,gerek cekiş yönünden olsun güzel motor.Lakin hondadaki,yamahadaki konforu ,süspansiyonu ve marka güvencesini bulman zor.Vibrasyon çin motorlarındaki gibi olmasada belli düzeyde var ayriyeten motorun cok sesli ve gürültülü calışması cabası, Bana göre en buyuk sorunu ise yeteri kadar servis ağının olmaması veya olanında profosyonel olmaması (kenardaki köşedeki motorcuların servislik yapması) ve devamında parca sıkıntısının olması.Ben daha öncede cbf kullanıcısı oldugum için aradaki farkları bariz bir şekilde görebildim ,ne kadar cbf' in kronik sorunlarını söylesekte elimizdeki motorların kıymetini bilmek gerekiyormuş

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende mazur gör bende diyecektim kusura bakma bu kirlilik ne bu motorda ehehe)
    Öyle hocam bir süre sonra işten dolayı- zaman azlığından bakamıyorsun eskisi gibi ama tozlu daha rahat ediyor içim kirlenecek derdi yok Eskiden yıkayıp parlattıktan sonra yağmur yağardı haydee bir daha yıka

Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam dostum nasıl istersen cuma günü burayı coşturalım o vakitFotoğraflarla şenlik havasında ortaya karışık bişe yaparız..

Para işini çok şükür denkledim ve bugün artık 2011 Model Kırmızı Cbf 150'imi almak üzere hondan duran kardeşlere gidiyorum.

Dünkü konuşmamda faturayı 1 Temmuz kesebileceklerini söylemişlerdi.Motorlarla ilgili işlemler yapılıyormuş ve o nedenle fatura kesim tarihi 1 Temmuza sarkacakmış onunla ilgili bilgilendirildim.Birde dün motorlar yurt dışından gelip çamurluk vs vs montajlarını yapan arkadaş birşey dedi motorlarla birlikte garanti belgesi verilmiyormuş.Verilmiyormuş derken garantisi var ama bilgisayarlarda kayıt ediliyor türkiye'nin neresine gidersen git motoru ne zaman ve nereden aldığın internet üzerinden belli olduğu için öyle ele garanti belgesi tutuşturmuyoruz dediGüzelmiş dedim

Alır almazda amortisörü yumuşak kademeye aldırıcam.Rahatsızlık derecesinde benim bu konfor tutkum

Ayrıca siftahı yapıp motora 50 liralık benzin atıcam.Bakalım benim gibi tasarruflu kullanan biri bu motorla 50TL lik benzin ile kaç km gidecek

Yok yok madem bu kadar attırdım üstüne 5 daha koyarım depoyu fullerim motoru alışımın şerefine

Bu arada benzin olarak motora sizce hangi benzini almalıyım?Çok fark edermi.Kurşunsuz 95 vs vs gibi?

Arkadaşlar görüşmek dileğiyleİyi bakın kendinize

@cbr125cbr : Dostum fotoğraflar için teşekkür ettim.Anladığım kadarıyla montaj kısmında motoru biraz kesip biçme işi var.0km aldığım için herhalde belli bi süre motora el sürdürtmiycem ama günün birinde o çakmaklık olayına ve xenon far olayına kesin bulaşıcam.Kaçınılmaz bi son olacak benim için..Neyse tekrar dan teşekkürler
    Yok öyle kesme biçme değil. sol siyah üçgen parçaya bir delik açmanız gerekiyor sadece o da çok zor değil. olmazsa çifti riallide 10tl alır onu delip yaparsın

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmaklık bvende dusunuyorum ya uygulaması ve tam olarak neler lazım bunu ozelden msj atarmısın bana sana zahmet?
    Reklam olmayacaksa buradan da atabilirim.
    Malzemeler.
    1-Çakmak girişi 8.25tl
    http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1118
    2-Sigorta 2tl
    http://www.marintekstore.com/?catId=55&gId=544&pId=1308
    3-Sigorta Yuvası -3.17tl
    http://www.marintekstore.com/?catId=55&pId=1349
    4-Birkaç mt kablo, biraz makaron, Havya, lehim, sıcak silikon, klips vs
    Bu malzemeler evde olduğu için sorun olmadı.

Yapılışı burada var. Ben bundan farklı olarak kapaklı temin ettim ve su geçirmez sigorta yuvası aldım ve ön tarafa yaptığım için aküye kadar kablo çektim, gerisi aynı.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ak-takdim.html

Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarıda cevaplamış oldum

Motosikletin hayırlı olsun. Eğer evladiyelik düşünüyorsan ve illa vites göstergesi olsun diyorsan. Aşağıdaki göstergeden temin edebilirsin. Uyuyor diye biliyorum ama yenilerden daha takan yok sanırım. Ustaya danışmak gerek. 42t Dişli ile vites aralıkları ve uzun yolda motosikletin bağırmasını da engellemiş olacaksınız. Stop düğmesi yok gerçekten onu hangi amaçla iptal ettiler ben de anlamadım. Far anahtarı yok normal bişey Farın da açık olsun yoldun da Reklam oldu biraz ama

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağa ben almadım onu arkadas yapmıs bende sordum ıste nasıl oluyor die..
    Ben yaptım hakim bey yukarıda ayrıntılarına erişebilirsin...

Herkese mutlu sürüşler..

Motosikleti
    cbf 150
    bugün servise gittim vites in oradaki ayaklıl takozu demiri düşmüştü saçmalığa bak resmen nazar be. Serviste birşeyler uydurdular vidaladılar sabit şimdi ama o demir yok tabi.parçanın kendisi yok mu dedim yok dediler bir acayip bu servilerdekiler yahu.sanki nükleğer santral işletiyorlar

yenilerden biri olarak debriyaj sorunu bendede bakii dir. vitesler sert ayakkabı biter temmuzu çıkarmaz sanırım nasıl olacaksa . şöyle sıkı bir vuruş yapmassan vites geçmiyor oan dikkat 5 e attım sandım sert vurmamışım gazı verince boşta gibi

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    normal rolanti devri ne olmalıdır arkadaşlar..
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Selam arkadaşlar 3 üncü cbf imi 4 gün önce aldım yoğunluktan dolayı yazamadım evet aldığım motor gene 2011 gri renk cbf, henüz 60 km yol yapabildim, almadan önce baya bir düşündüm gene alsammı diye gene kısmet cbf e imiş alır almaz koruma demirini taktırdım busefer kafa demiride dahil,birde yeni alacak olan arkadaşlar çok dikkat edin bu 2011 lerden almak karpuz kavun seçmek gibi olmadık yerlerinde çizik vs olabiliyor ben en çiziksizini aldım bendede birkaç tane okadar incelediğim halde var.....yapıcak bişiy yok..şimdi!!! çok çok önemli, dün başıma gelen bir olayı anlatıcam motora busefer bilerek yan ayak taktırmamıştım orta sehpa yeter dedim,işten çıktım eve geldim sehpayı bir çektim dakka 1 gol bir ayaklığın yayı fırladı birde pime benzer bişiy düştü bakarken o pimin yayı şaseye bağlayan pim olduğunu gördüm,fabrika çıkışında öyle bir dandik kaynatılmışki adamlar tek punta ile tutturmuşlar kopmuş... hemen sanayiye gidip argon kaynağa benzer bir kaynakla sağlam biçimde tutturduk eskisinden çok daha sağlam oldu dediğim pim orta sehpanın yandaki yayını tutan üstteki parça bir ucu şasede kaynaklı bir ucu sehpada bağlı şu an resim koyamıyorum, ama mutlaka kontrol edin, çok dandik kaynatılmış eğer sizinkide tek puntayla yapılmışsa hemen sanayide argon kaynakla sağlamlatın bu olay baya sinirimi bozdu ancak daha sağlam olduğunu görünce pek takmadım şu an dediğim gibi 60 km deyim o pim meselesini ihmal etmeyin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Alıntı kudret696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal rolanti devri ne olmalıdır arkadaşlar..
    1400-d/dk fabrika standardı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittim vites in oradaki ayaklıl takozu demiri düşmüştü saçmalığa bak resmen nazar be. Serviste birşeyler uydurdular vidaladılar sabit şimdi ama o demir yok tabi.parçanın kendisi yok mu dedim yok dediler bir acayip bu servilerdekiler yahu.sanki nükleğer santral işletiyorlar

yenilerden biri olarak debriyaj sorunu bendede bakii dir. vitesler sert ayakkabı biter temmuzu çıkarmaz sanırım nasıl olacaksa . şöyle sıkı bir vuruş yapmassan vites geçmiyor oan dikkat 5 e attım sandım sert vurmamışım gazı verince boşta gibi
    o uydurma olayına baştan beri hastayım ben Allahtan benim düşen parçayı budukta aynı şekilde kaynattık yoksa işimiz yaştı yanlız o düşen parça mutlaka vardır nasıl olmaz??

İlgilenenler olursa aşağıdaki linktende göreceğiniz üzere 2011 model CBF150 motorumu satıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post2394366

Motosikleti
    cbf 150
    aykan

varmı dedim yok dedi servis aslında kendimi kandırıyorum deli oldum parçaya aklımda hep sanki yarım mış gibi motor hissediyorum bunun bir yolu yokmu arkadaşlar çinden falan mı getirtsek ne etsek

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Dostum atıyomuyuz yarın fotoları)
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler