Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk Ahmet abi;
    Müsait olduğumuz başka bir zamanda görüşürüz inşallah.
    inşallah ismail. havalarda bi düzelmedi ki şöyle buluşup biraz gaz açsak, çevreyi gezsek. 800km yi geçtim rodaja azkaldı. bu hafta o işi bitireyimde içimiz rahat olsun. 22-26 haziran arası kapadokya da bisiklet turum var yaklaşık 300km turlayacağız. ben motorum ilede uzun yol yapmak istiyorum ama.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Geçen gün göstergedeki ampullerden birinin patlak olduğunu farkettim. Servise gittim 30 lira işçilik istediler. Bu yüzden kendim değiştirmek istiyorum. Ayrıca beyaz led ler ile değiştirmek istiyorum. Ustaya sorduğumda dipsiz led alırsan olur dedi. Elektrikçiye gittim dipsiz led istiyorum dedim. Onunda modelleri var dedi. Acaba bizim motorda hangi tip dipsiz led kullanılıyor ve gösterge panelinde kaç tane ampul var. Teşekkür ederim.

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Geçen gün göstergedeki ampullerden birinin patlak olduğunu farkettim. Servise gittim 30 lira işçilik istediler. Bu yüzden kendim değiştirmek istiyorum. Ayrıca beyaz led ler ile değiştirmek istiyorum. Ustaya sorduğumda dipsiz led alırsan olur dedi. Elektrikçiye gittim dipsiz led istiyorum dedim. Onunda modelleri var dedi. Acaba bizim motorda hangi tip dipsiz led kullanılıyor ve gösterge panelinde kaç tane ampul var. Teşekkür ederim.
    Gösterge panelinde 4 adet sarı ampul bulunmakta.
    Bu minik sarı ampuller (orijinaller) 12 Volt ve 1,7 Watt özelliğindeler.

Led döşemek istersen ledlerin ayağına uygun bir direnç bağlaman gerekecektir.
    Aksi takdirde ilk voltaj vermende tüm ledleri yakarsın.

Yada devrenin girişine tek bir direnç devresi koyarakta bu durumu çözebilirsin.

Bizim taktığımız devir saatli göstergelerde orijinal şekilde bir direnç devresi var, bu devreden çıkan kablolar ledlere gitmekte.

Aşağıdaki fotoğraf 2006-2010 modellerin orijinal gösterge panelidir, yani sarı ampullü göstergelerin arka tarafından tarafımdan çekilmiştir.

Kahverengi ve koyu yeşil girişli olanlar gösterge aydınlatmalarıdır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    Bugün kendim için siyah bir CBF150 almak için ilk adımı attım.. sıra olduğu için adımı listeye aldırdım. temmuz ortası gibi gelir diyorlar :( hayırlısı Allah'tan.
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    zincirin boşunu almakla ilgili yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Aslında Aydoğan arkadaşım daha önceden görüdüğüm kadarıyla motoruyla bayağı haşır neşir, umarım o görür mesajı bu gece.
    yarın öğlen arasında vaktim olursa mototal a uçmayı düşünüyorsamda nasıl olacak bilmiyorum.

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum daha olacak; zannedersem zincirimde boşluk var. yukarı doğru baya fazla gibi geldi birazdan gidip tam ölçücem orta noktadan ama bence boşluk var.
    Kullanım kitapçığından baktım ama orada aks somunun gevşetilmesinden ve sıkılırken tork anahtarı kullanılmasından bahsediyor.
    Tork anahtarsız halledemez miyim bu işi? bu hafta çok sıkışığım aslında yağı değişmesi gerekiyor bu ay içinde ama bu hafta servise gitme durumum kesin olmadığı için ayarı onların yapmasını beklememde çok sağlıklı gelmiyor bana.
    zincirin boşunu almakla ilgili yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Aslında Aydoğan arkadaşım daha önceden görüdüğüm kadarıyla motoruyla bayağı haşır neşir, umarım o görür mesajı bu gece.
    yarın öğlen arasında vaktim olursa mototal a uçmayı düşünüyorsamda nasıl olacak bilmiyorum.
    @canekin
    Selamlar, zincirin boşluğu yukarı aşağı toplamda 2-3 cm arasında olmalı.

Zincir ayarını yapmak için;
    1- Motorun arkasına geçip sağ taraftaki civatayı 22" yıldız veya düz anahtar ile büyük somunu gevşetiyoruz.

2- Zincir gergilerinde bulunan civataları 10" ve 12" açık ağızlı anahtarlar ile gevşetiyoruz.

3- ÖNEMLİ : Zincir ayarına başlamadan önce mümkünse bu aşamada motoru sehpadan indirip bir arkadaşınızı motorun üstüne bindirin gücünü seleye uygulasın. Çünkü sürücü motora bindiği zaman zincir gerilecektir.

4- İç kısımda kalan 12" civataları yavaş yavaş sıkarak zincirin boşluğunu ayarlıyoruz. Sağ ve sol maşada bulunan cetvel çizgisine benzeyen çizgiler ile iki tarafında aynı çizgide olduğundan emin olmalıyız.

5- Ayar bittikten sonra (zinciri elle oynatınca yukarı aşağı toplam 2-3 cm arası boşluk olacak) gergilerdeki kontra somunlarını sıkıyoruz.

6- En sonda sağ taraftaki 22" büyük civatayı sıkıyoruz. Tork anahtarı elbet gerekli ama servisler dahi bu anahtarı kullanmıyor. Bu yüzden elinden az buçuk iş geliyorsa kendin halledebilirsin.

22" civatayı çok aşırı abanmadan sıkmalıyız. Ama tabii ki motor yüke binince gevşeyecek kadarda bol bırakmamalıyız.

Şu da kılavuzdan ilgili sayfa :

Kolay gelsin
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    NC700x
    @canekin
    Selamlar, zincirin boşluğu yukarı aşağı toplamda 2-3 cm arasında olmalı.

Zincir ayarını yapmak için;
    1- Motorun arkasına geçip sağ taraftaki civatayı 22" yıldız veya düz anahtar ile büyük somunu gevşetiyoruz.

2- Zincir gergilerinde bulunan civataları 10" ve 12" açık ağızlı anahtarlar ile gevşetiyoruz.

3- ÖNEMLİ : Zincir ayarına başlamadan önce mümkünse bu aşamada motoru sehpadan indirip bir arkadaşınızı motorun üstüne bindirin gücünü seleye uygulasın. Çünkü sürücü motora bindiği zaman zincir gerilecektir.

4- İç kısımda kalan 12" civataları yavaş yavaş sıkarak zincirin boşluğunu ayarlıyoruz. Sağ ve sol maşada bulunan cetvel çizgisine benzeyen çizgiler ile iki tarafında aynı çizgide olduğundan emin olmalıyız.

5- Ayar bittikten sonra (zinciri elle oynatınca yukarı aşağı toplam 2-3 cm arası boşluk olacak) gergilerdeki kontra somunlarını sıkıyoruz.

6- En sonda sağ taraftaki 22" büyük civatayı sıkıyoruz. Tork anahtarı elbet gerekli ama servisler dahi bu anahtarı kullanmıyor. Bu yüzden elinden az buçuk iş geliyorsa kendin halledebilirsin.

22" civatayı çok aşırı abanmadan sıkmalıyız. Ama tabii ki motor yüke binince gevşeyecek kadarda bol bırakmamalıyız.

Şu da kılavuzdan ilgili sayfa :

Kolay gelsin

çoook ama çok teşekkür ederim Aydoğan.
    kitapçıkta tork anahtarı vs. görünce dedim emin olmadan bulaşmayayım bilsem akşam üstü hallederdim neyse yarın işte servise gitmedende halledebilirim artık Çok sağol.
    buarada ölçtüm, yukarı doğru 5cm kadar esniyor. nasıl bu kadar esnedi anlamadım. 2hafta önce servisten zincir yağı alırken baktırmıştım bana biraz bol gibi dediğimde; - yok iyi demişlerdi. demek ki pekte iyi değilmiş..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gösterge panelinde 4 adet sarı ampul bulunmakta.
    Bu minik sarı ampuller (orijinaller) 12 Volt ve 1,7 Watt özelliğindeler.

Led döşemek istersen ledlerin ayağına uygun bir direnç bağlaman gerekecektir.
    Aksi takdirde ilk voltaj vermende tüm ledleri yakarsın.

Yada devrenin girişine tek bir direnç devresi koyarakta bu durumu çözebilirsin.

Bizim taktığımız devir saatli göstergelerde orijinal şekilde bir direnç devresi var, bu devreden çıkan kablolar ledlere gitmekte.

Aşağıdaki fotoğraf 2006-2010 modellerin orijinal gösterge panelidir, yani sarı ampullü göstergelerin arka tarafından tarafımdan çekilmiştir.

Kahverengi ve koyu yeşil girişli olanlar gösterge aydınlatmalarıdır.

Çok teşekkür ederim

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Demekki neymiş motoru teslim aldığımız gibi imkan varsa zinciri kaliteli bir zincirle değiştiriyormuşuz. Üzerindeki hemen uzuyor anladığım kadarıyla.

İsmail şu dong bo lardan temin edebiliyor muyuz hala ?

kitapçıkta tork anahtarı vs. görünce dedim emin olmadan bulaşmayayım bilsem akşam üstü hallederdim neyse yarın işte servise gitmedende halledebilirim artık Çok sağol.
    buarada ölçtüm, yukarı doğru 5cm kadar esniyor. nasıl bu kadar esnedi anlamadım. 2hafta önce servisten zincir yağı alırken baktırmıştım bana biraz bol gibi dediğimde; - yok iyi demişlerdi. demek ki pekte iyi değilmiş..
    Rica ederim. Aslında cbf150 ile gelen orijinal zincir kalitesiz.
    2011'lerde oringli kaliteli bir zincir koyarlar diye ümitlenmiştik ama yapmamışlar yine.

En mantıklı çözüm TheNightHawk'ın da dediği gibi motoru teslim alır almaz oringli ve kaliteli bir zincir ile orijinal zinciri değiştirmek olacaktır.

Sert kullanımlarda 5 bin km.leri dahi bulmadan bu zincir lastik gibi uzayarak ömrünü tamamlayabilir.

Yalnız tamamen sakin kullanımda, yine 20 bin km. civarı da gidebilir.
    Tamamen sürüş alışkanlıkları ile ilgili bir durum.

Ama net olan bir şey var ki orijinal zincir gerçekten kalitesiz.

Çok teşekkür ederim
    Rica ederim.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki neymiş motoru teslim aldığımız gibi imkan varsa zinciri kaliteli bir zincirle değiştiriyormuşuz. Üzerindeki hemen uzuyor anladığım kadarıyla.

İsmail şu dong bo lardan temin edebiliyor muyuz hala ?
    En son temin edemiyordum ama zincirleri temin ettiğim arkadaşıma tekrar bi ulaşmaya çalışayım. Bir gelişme olursa, temin edebilirsem buradan bildiririm.

Motosikleti
    NC700x
    benim motorum 2010 model.
    ay başında 1040 km de aldım ilk sahibi 1 yılda 1000km yapmış. Kesinlikle km orjinal, sahibi zaten bir iş adamıydı, cbf600 almadan önce scooter dan sonra vitesli olsun diye almış ama km bakımından düşük ancak çok seyrek ve kısa süreli kullandığı için zincirde bundan bollaşmış olabilir. ben 25günde 570km yaptım istanbul şehiriçinde. sonuçta benimde ilk motorum olduğu için bende ilk bir hafta pek kaliteli kullanmadığımın farkındaydım neyseki sürüşüm gittikçe düzeliyor.

tekrar tüm yardımlar için teşekkür ederim.

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont almayı düşünen varsa Armode montumu satmayı düşünüyorum
    Şubat 2011'de aldım ama motorumu mayıs 7'de aldığım için daha sıfır gibi
    İç astarı, sırt omuz ve dirsek korumaları hepsini vereceğim
    Bide yanında Armode Yağmurluk ile verdiler bana bende bu şekilde vermeyi düşünüyorum

Her şehire kargolıyabilirim, Eskişehir içi elden de verebilirim,
    Satış sebebim beden olarak baya uymaması Xsmall mont buldum onu alacağım
    Bedeni Small'dır ve siyah beyaz modeldir

İletişim ve fiyat için özel mesaj atarsanız ordan telefonumu verebilirim

ne kadara satcan

Motosikleti
    cbf150
    Herkese selam arkadaşlar;
    Kendimce bazı sebeplerden belli bir müddet forumdan uzak kaldım.

Motorunu yeni alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Ayrıca bu dönemde, merak edip beni düşünen, telefonla arayan, buradan mesaj yazan tüm arkadaşlarıma buradan da teşekkürlerimi iletiyorum.

Kendinize iyi bakın...
    Ben de

Selam arkadaşlar, yazdığımı zannettim ama daha doğrusu yazdım ama gönderdiğimi sandım düngece, şimdi fark ettim ki aslında göndermemişim mesajımı

25 gün oldu motoru alalı tahmin ettiğimden daha çok kullandım neredeyse 600km yaptım ayın 4 ünden beri... ama vakitsizlikten ne foto çektim doğru dürüst nede yıkadım, sadece yağını kontrol edip, zincirini yağladım 2 kez
    şimdi arka çanta demiri gerekiyor. ama anadolu yakasında özellikle kadıköy civarında, hsanpaşa,fikirtepe,bostancı buralarda uygun nerede bulabilirim bu demirin. servis te 130tl istiyorlar, bahçelievlerde 75tl ye buldum ama hem uzak, vakit kısıtlı hemde beğenmeyeceğim birşey olacak, o kadar yol boşuna gidecek.
    anadolu yakasında arka uzun çanta demiri nerede en uyguna bulurum, yardımlarınızı bekliyorum.
    İstersen sahibinden.com a da bak, orada kargoyla gönderenler var ama tabii montaj işi sana ait. ptt kargo olursa 6-7 liraya temin edebilirsin.

Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar haftasonu 350 km. yaptım. mayısın ortalarından itibaren kullanmaya başladığım motorsikletim şuanda 850 km.'de. makina yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. 1-2 defa 120 gördüm. 700 km.ye kadar 6500 deviri geçmiyordum şimdi yavaş yavaş açacağım. arkadaşlar hafta sonu aöf sınavları vardı bende aöf okuyorum,dolayısıyla pazar günü sınava giderken bir yağmura tutuldum abi anlatamam. üstümde yağmurluk vardı ama belden aşağı , dona kadar su oldum.sınav esnasında sırada bir sağa bir sola kıvranıyordum. allahtan pantlon siyah farkedilmiyordu

sonuç: herşeye rağmen güzeldi...
    Evet hatta ilk 5 bin çok zorlamazsan daha da iyi olur, gerçi kimisi de motor sağır kalı diyorlar ama zaten bizim motorun hakkı max 100.

Bir de yağınızı kontrol edin arkadaşlar, yağı eksilirse hemen tamamlayın.

Yağmurluk ise takım olarak almanı ve giymeni tavsiye ederim.

Rica ederim. Aslında cbf150 ile gelen orijinal zincir kalitesiz.
    2011'lerde oringli kaliteli bir zincir koyarlar diye ümitlenmiştik ama yapmamışlar yine.

En mantıklı çözüm TheNightHawk'ın da dediği gibi motoru teslim alır almaz oringli ve kaliteli bir zincir ile orijinal zinciri değiştirmek olacaktır.

Sert kullanımlarda 5 bin km.leri dahi bulmadan bu zincir lastik gibi uzayarak ömrünü tamamlayabilir.

Yalnız tamamen sakin kullanımda, yine 20 bin km. civarı da gidebilir.
    Tamamen sürüş alışkanlıkları ile ilgili bir durum.

Ama net olan bir şey var ki orijinal zincir gerçekten kalitesiz.
    Yağ bakımını iyi yapar ve çok seri kullanmazsanız, bizim zincir 20000 gider.

Şunu da söyleyeyim, ana somunlar genelde makina ile iyi sıkılmış olarak gelir. Bu sebeple sana uzun bir anahtar ve sağlam bilek gerekiyor.

Zincir gerginliği, orta sehpada iken seni aldatabilir, mümkünse biri otursun motora, o zaman bak. Genelde zinciri çok gererler, buda iyi bir şey değildir.

Alıntı kudret696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kendim için siyah bir CBF150 almak için ilk adımı attım.. sıra olduğu için adımı listeye aldırdım. temmuz ortası gibi gelir diyorlar :( hayırlısı Allah'tan.
    Hayırlısı, ama unutma siyahın bakımı zordur.

12 v luk hazır ledler var, plakalık ve park lambası boyutunda gösterge içindeki lambaların boyutu, bir ufağı da bizde vites göstergesinde kullanılıyordu. Yani plakalık lambasını sök, adama bundan olacak de.

Ve de ledlerin ölmemesi için dua et.

Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    Mondial'den bi ayna aldım sanırım Destro 250'nin aynası
    YBR aynasına çok benziyor eskisine göre baya bi kullanışlı geldi bana
    İlk gittiğim yer sol aynayı direk takmasına rağmen sağ tarafı takamadı, ters dişliymiş, orjinal ayna'nın ilk girişini istedi, onu verdim o şekilde taktı.
    Tabi öyle oluncada sağ ayna yüksek sol ayna alçak oldu
    Aynı dükkanın diğer bayisine gittim arkadaşım çalışıyordu orada
    Diğer aynayıda aynı şekilde yaptı, şu anda eskisine göre çok memnunum
    Bu arada eski aynalarım sağlammış onlarıda poşetledim kaldırdım, satarken lazım olur diye düşünüyorum
    Biraz pahalı oldu ama düşen arkadaş ödedi, 20 TL'ydi çifti

Hava yine yağmurlu olduğu için fotoğraflarını çekip eklemiyorum ama bugün cila ve oto şampuanı alıcam yakında yıkar temiz temiz fotoğraflarını çekerim

Geçmiş olsun, aynalar çok para değil.

Evet kütüklük olmadan ayna takamazsın bizim motora.

Bu arada koçtaş,tekzen yada carrefour'dam cila alacağım ama daha önce hiç yapmadığım bi işlem nasıl bi cila almalıyım ?
    Sıvı cila tavsiye ederim, az uğraşırsın. Cila işi sabır işi.

Hoşbuldum
    Subap ayarını ebayden aldığım sentil ile tam milimetrik olarak düzgün yaptım bu sefer;
    Emme : 0,08 mm
    Egsoz : 0,12 mm.

Önceki sentil çakımda bu değerler olmadığı için tam net bir ayar olmamıştı.

Bu sefer motorun sesinden belli oldu, subap ayarının düzeldiği.

Bugün işe gelirkende farkettimki, motor resmen atikleşti. Gaza daha iyi tepki veriyor. İlk başlarda psikolojiktir heralde dedim ama öyle değil. Çünkü hergün aynı yollardan aynı km. hızlarla geçiyorum Atikliği net olarak gaz kolundan farkedebiliyorum.

Debriyaj balatası yine kaldı, vicdansız rialli yanlış debriyaj sökme aparatı göndermiş, yine bir dahaki yağ değişimine kaldı.

Bu arada yağ olarakta ALPET'in Rider 4T 20w-40 yağını kullandım.
    API SJ ve JASO MA standartlarında. Kılavuz değerlerini karşılıyor.
    Kipa'da tanesini 9,90 TL'ye aldım.

Aslında Texaco Motex 4T denemeyi düşünüyordum ama bulamadım. İstanbul ve Ankara'daki ithalatçılarda bile bu yağ yokmuş.

Castrol Power1 10w-50 veya 15w-50 bulabilseydim kullanabilirdim ama Ankara'da baktığım yerlerde bunlar da yoktu ne yazık ki.

Alpet hakkında ilk izlenimim iyi gibi, vitesler aşırı yumuşadı, önceki 10w-40 ile baya kemikli geçişler vardı.

Bakalım kullandıkça sonuçlar nasıl olacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:19 ----------

Kırmızı temizken ve güneşli havadayken feci parlıyor
    Gride bu durum nasıl olur bilmiyorum.

Grinin temiz tutma yönünden çok avantajlı olacağını düşünüyorum.
    Kiri tozu pek belli etmeyecek bir renge benziyor.
    Hayırlı olsun, demek ki subap ayarı istiyormuş.

BP istasyonları castrol satıyor, bak istersen.

Debriyajın biraz daha eskisin, sonra değiştirirsin.

Güneşli havada ve temizken hepsi feci parlıyor.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şunu da söyleyeyim, ana somunlar genelde makina ile iyi sıkılmış olarak gelir. Bu sebeple sana uzun bir anahtar ve sağlam bilek gerekiyor.

Zincir gerginliği, orta sehpada iken seni aldatabilir, mümkünse biri otursun motora, o zaman bak. Genelde zinciri çok gererler, buda iyi bir şey değildir.

evet tamda dediğin gibi, somunun üzerinde hala mavi kalemle yapılmış işaret bile duruyor hiç yerinden oynamadığı belli..
    sabah işe geldiğimde motorun içindeki 22 lik anahtarla denedim tabi ki naa mümkün
    neyse işteki lokma anahtarı vs. ile de deneyeceğim.
    tekrar sağolun.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Arkadaşlar Motoru tekrar satiliga cikarttim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0843612/detay/
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    Arkadaşlar bana a2 ehliyetli arkadaş lazım acil motoru bagladılar bnde de b sınıfı var otoparkdan cıkarmak iicn .... [sıze="5"]istanbul avcılar civarı gerekırse yardımcı olacak arkadasa ucrette verebilrim cok açillll[/sıze] 0538 670 79 50

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun rölantisi biraz yüksek mi?
    112ciyiz

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun rölantisi biraz yüksek mi?
    Yok.
    Hava soguk oldugu icin Jigle'yi acmistim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tekrardan hayırlı satışlar olsun.

Alıntı ngural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana a2 ehliyetli arkadaş lazım acil motoru bagladılar bnde de b sınıfı var otoparkdan cıkarmak iicn .... [sıze="5"]istanbul avcılar civarı gerekırse yardımcı olacak arkadasa ucrette verebilrim cok açillll[/sıze] 0538 670 79 50
    İnş. yardımcı olacak birini bulursun.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ben seninle aynı mahallede oturuyorum
    akporayı vermemiş olsaydım senden motoru alırdım
    tühh beee
    demekten başka şansım yok :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler