Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Bruce yeni motorun hayırlı olsun

Yalnız metehan abi, motosiklettede fiyatlar 250 ve üzeri için uçuşa geçiyor. Buna yedek parça, bakım masrafları vs. dahil.

Sonra acaba araba daha mı ekonomik demeye başlıyorsun
    abi yapcak bişey yok...çare üst ccde...ama 600 ü olanın bir mini makinasıda olmalı metropolde...ben er 6 n alıp trafiğe bodoslama dalacak kadar aptal değilim...atlıyosam zıplıyosam deli danalar gibi gezip aralara derelere giriyorsam bu cbf sayesinde bana verdiği huzur sayesinde...kafam rahat...

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

Aslında ben sana (650 V-strom- yada F 650 GS) Yakıştırıyorum senin cüssene daha uygun olur gibime geliyor...ama tabi senin kararın en güzeli olucak...
    evet abi mantıklı makinalar...neden olmasın derim...

Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok artık Lebron James Metehan abi

Dün motoru garaja bıraktım geri döndüğümde üstü doluydu
    Amma çok seveni varmış motorumun
    Aman koruma demirini taktırmadan önce motoru devirmedin bende buna seviniyorum...nazar değircen makinana olacağı o sonunda...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 20/40 actevo koydu , hiç ses etmedim. Arka kampanın fren milinin orası terleme yapmış , nedendir dedim hiç bilmiyorum valla dedi , bende hiç ses etmedim valla. 12 Lira tuttu onada ses etmedim. Çok sessiz geçen bir bakım oldu , hiç sesimi çıkarmadım

e:
    bu yağ mineral ve çabuk bozulan bir yapısı var...tavsiye etmiyorum...

10/40 veya 15/50 koyarsan daha iyi olur...markası önemli değil...Castrol Mobil vs...zaten değiştircekmişsin...vites geçişlerinden anlarsın zaten sıkıntıyı...ve rölanti sesinde de değişiklik hissedeceksin olumsuz yönde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    merhaba arkadaşlar şu an scooterım var ama bu yaz allah nasip ederse cbf 150'imi alacağım aldığım zaman daha iyi konuşuruz

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım topikde 4 kişiyiz şu anda.
    Yakında bir gezi güzel olur tanışma anlamında..
    Bu arada 8000 bakımını yaptırdım 65tl tuttu. daha fazla bir rakam bekliyordum açıkçası.. motorumu daha çok sevdim..
    Beni saydınız mı bilmiyorum ama bende Eskişehirdeyim Yakın zamanda görüşürüz,tanışırız

Bu arada bende 12 bin bakımından yeni aldım motoru 140 Tl civarı bir para verdim anormalmiş gibi gelebilir belki ama beklenmedik şeyler çıktı

buji
    hava filtresi
    yağ
    subap karb. ayarı
    ön balata
    ön amortsör yağları değişti

Motoru aldığın günden beri en ufak bir ön fren sıkışımda lap diye gömülürdü ön taraf.12bine geldiğimde artık iyice abarttı çakıl taşının üstünden geçsem 2 3 kere yaylanmaya başlar olmuştu iyice yumuşamıştı.Yağlar değişti şimdi maşşallah 10 numara olmuş ama malesef yaylar bozulmuş dedi ustam.Yay fiyatı araştırıp soruşturup olmazsa yaylarıda değiştireceğim.

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    CBF 150 orjinal lastikleri kaç km de değiştirmek lazım .. benim 16bini geçti artık değiştirme vakti gelmiş...
    değiştireneler ne zaman değiştirdi ve ön ve arka lastik değişimi ve işçillik ücreti nekadardır..
    bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirm.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 orjinal lastikleri kaç km de değiştirmek lazım .. benim 16bini geçti artık değiştirme vakti gelmiş...
    değiştireneler ne zaman değiştirdi ve ön ve arka lastik değişimi ve işçillik ücreti nekadardır..
    Kaç km de değişmeli bilmiyorum.Ama ben durolar kayıyor diye michelın aldım.Çok fark etti yol tutuşu çok iyi.Ön arka 170.00 tl.Ama fiyatı daha uygun diğer markalarda var kullanan arkadaşlar belki fikirlerini paylaşır.Örnek: http://www.aydinmotor.com/urunler/in...product_id=452
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Beyler yeni cbfin yakıtının eskisine göre düşükolduğu söleniyordu bu doğru mu? Sizin değerleriniz neler?

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Arkadaşlar merhaba bende cbf150 almak istiyorum ama galiba far sorunu varmış. Acaba bu sorun sürüşü gerçekten çok etkiliyormu?
    Birde benim ilk motorum olacak sizce 2.el almam dahamı mantıklı olur?
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Beni saydınız mı bilmiyorum ama bende Eskişehirdeyim Yakın zamanda görüşürüz,tanışırız

Bu arada bende 12 bin bakımından yeni aldım motoru 140 Tl civarı bir para verdim anormalmiş gibi gelebilir belki ama beklenmedik şeyler çıktı

buji
    hava filtresi
    yağ
    subap karb. ayarı
    ön balata
    ön amortsör yağları değişti

Motoru aldığın günden beri en ufak bir ön fren sıkışımda lap diye gömülürdü ön taraf.12bine geldiğimde artık iyice abarttı çakıl taşının üstünden geçsem 2 3 kere yaylanmaya başlar olmuştu iyice yumuşamıştı.Yağlar değişti şimdi maşşallah 10 numara olmuş ama malesef yaylar bozulmuş dedi ustam.Yay fiyatı araştırıp soruşturup olmazsa yaylarıda değiştireceğim.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1N0OmBHoJ
    Süper gün geçtikçe Eskişehirlilerin sayısı artıyor...
    bence yapılan işe göre fiyat gayet makul..

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1N0PW6h48
    aslında lastiklerin üzerinde hangi yılın hangi haftası üretildiği yazar.. motorsiklet güvenli sürüş uzmanlarından, katıldığım eğitimlerde söylenen; lastiğin raf ömrü 2-3 sene. kullanım ömrü de bu kadar ama eski lastik performansı düşürüyor diyorlar.
    durolar zamanla performansını kaybediyor. (tabi nekadar iyi dersen yeni lastiklerini farklı bir markada alınca anlıyacaksın) ben pirelli taktırdım inanılmaz fark etti. bridgeston tavsiye ediyor herkez.. michelın de iyidir sanırım bunlar benim duyduklarım.. ama ben arabaya da motosiklete de lastik alırken özellikle motor sporlarına katkı sağlayan lastik firmalarını tavsiye ediyorum. mutlaka kendilerini daha iyi geliştirmişlerdir.
    [COLOR="DarkOrchid"]CBF 150...... Burak[/COLOR]

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gün geçtikçe Eskişehirlilerin sayısı artıyor...
    bence yapılan işe göre fiyat gayet makul..

.
    Fiyat bencede makul ustam sağolsun uygun fiyatlar çıkarıyor,ama görüpte 12bin bakımını 140 TL sanmasın arkadaşlar diye açıklamasını yapayım dedim

@mastikos
    Söz konusu duro ise yapılan km önemli değildir motosikleti aldığın andan itibaren değiştirmen senin için yararlı olacaktır.Bizim motorun üstündeki lastikler kadar dandik bir lastik piyasada varmıdır bilmiyorum Su görür görmez ne yapacağını şaşırıyor ayrıca durolar eskimek bilmiyor hamuru okadar kalitesizki taş gibi aldığın gün gibi duruyor,km sine bakmaksızın kendi güvenliğin için bir an evvel değiştirmen yararlı olur.Motoru sıfır km alıp daha servisten çıkarmadan lastik değiştiren arkadaşlar bile var Michelin sporty kullanıyorum bende kalite kendini fark ettiyor zaten benim tavsiyemde michelin olur

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    4000 bakımında buji ve hava filtresi değiştirmeye gerek var mıdır sizce?

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman koruma demirini taktırmadan önce motoru devirmedin bende buna seviniyorum...nazar değircen makinana olacağı o sonunda...
    Aman abicim nazar değmesin diye yıkamıyorum bile motoru
    Eski motorumu çok parçalamıştım başı kazdan kurtulmuyordu
    Allah nasip ederse Cbf'i kazasız belasız temiz bi şekilde uzun süre kullanmıyı çok istiyorum

Bu arada eskişehir ekibinden 4 kişiye mesaj attım
    Eğer tarihi belirleyip gerçekleştirebilirsek 6-7 motorun katılacağı güzel bi gezi olacak
    Gelmek isteyen herkes PM atabilir
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motorum 950km.ye geldi. Bugün biraz gaz açmayı denedim. İki kişi 100km/h hıza kolaylıkla ulaştım. Daha fazlasına gerek görmedim.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 950km.ye geldi. Bugün biraz gaz açmayı denedim. İki kişi 100km/h hıza kolaylıkla ulaştım. Daha fazlasına gerek görmedim.
    Fotoğrafınız çok hoş çıkmış.Güzel fotoğraf kaydedeceğim.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    arkadaşlar bugün dikiz aynamın lastigi ile birlikte camı düşte 20 le giderken motor sarslımıodu yane nasıl düştü anlamadım kırıldı cam hemen servise gittim saolsun hiç sormadı bile hemen komple dikiz aynasını getirdi yenisini taktı başına böle bişe gelen varmı acaba daha önce

Deli_efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZR 600 den HONDA CBF 150

:-))

Benim aynada gevşemişti biraz uğraştıktan sonra ters düz çift pasolu olduğunu gördüm. anahtarla ayarlayıp sıktım. şimdilik bir problrm yok motor yeniyse serviste bir kontrol yaptırmakta fayda var ilk 100 km den sonra gevşeyen yerler sıkılmalı diye düşünüyorum..
    '' GÖZ OLANI, AKIL OLACAĞI GÖRÜR''

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu ay sonu benim cıbıfa michelin Pilot Sporty taktıracağım. D&B motorda ( serviste) taktırmamla Buz motorda taktırmam arasında fiyat farkı yok. D&B motor evime daha yakın fakat orasıda balans yapmıyor. Tekere mutlaka balans yaptırmam gerekir mi? Yada buz motorun işçiliği nasıldır gidenler yorum yaparsa sevinirim?
    buzmotor kabataş diyorum başka birşey demiyorum. gerçekten ilgileniyorlar lastik balans olayında...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:21 ----------

arkadaşlar biraz geç haber verdim burada ama...
    2010 cubufumu satıyorum ,maddi anlamda zor durumdayım şu sıralar :( bilginize..
    hep derlerdi ya hani,doktordan ,bayandan v.s. temiz satılık diye.. işte bu cbf'te müzisyen'den temiz satılık diyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7460917/detay/

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Arkadaşlar aşağıdaki elcik korumaları aldım. Fakat elciklerdeki vidalar kısa geldiği için somunları takamadım. Vidalar normal vida değil. Normal olsa nalburdan daha uzununu alım takarım. Bu sorunun çözümünü bilen varsa, yazarsa sevinirim.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Cbf çiler görüşmeyeli çok zaman mı oldu ne keyifler yerindedir inşallah xenon far arayan var mı hala

Motosikleti
    CBF 150
    slm arkadaşlar adım onur ben motorumun lastiklerini değiştirmek istiyorum üzerindeki orjinal lastikleri bunlar cok kayıyor iyisi olsun istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf çiler görüşmeyeli çok zaman mı oldu ne keyifler yerindedir inşallah xenon far arayan var mı hala
    Var ama uygun ve performanslı denk getirmek için pusuya yattık

Ne oldu sen aldın mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler