Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    cbf 150 aldım diyebilirim millet
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Slm Arkadaşlar.. Sizlere cok kısa bir Apachi deyimimi aktarayım
    Sözlerime Apachi kullanan arkadaşların gücenmemesidi ümiid ederek başlıyorum.... 19.04.2009 tarihinde Osmaniye İl emniye Mudurlugunun etkinligine katılmak Üzere Mersinden eşim ile birlikte yola cıktım. Daha once kendisi ile yazıştıgımız üzere Tarsuslu bi abimiz ile (Apachi kullanıcısı) deneme acaçlı kısa bir sure motorları degiştik. Yola cıkmadan önce eşime "Ayaklarında titreşim hissedince söyle" dedim.
    1. vites hız 20 km hafif titreşim var. Gidonda ve ayaklıklarda
    2. vites 30-35 km hıza cıktık ki eşim yavaşla yavaşla ayagımın altı gidiklanıyor diye bagırıyor. 40-45 km artık ben de gidonu tutamıyorum ve ayaklarıma pedala koyamıyorum.
    3. vites 60 km yine aynı sahne
    4. 75-80 biraz daha az hissediliyor ama CBF 150 ya oranla yine cok fazla titresim var.
    5. 80-100 arası titreşim biraz daha az ama CBF150 ile yine kıyaslanamaz.. 100 de sonra yine titreşim artıyor...
    60-65 km hızda debriyajı sıkarak bi ara gazi yaptım, motor 9-10 bin devire cıkıyor ama titreşim cok fazla artıyor. 3-4 km sonunda eşimin ısrarı ile motoru tekrar degiştik. Diger izlenimler....
    Apachi Siperligi cok öne yatık. 172 boyumla normal oturma pozisyonumda. gösterge panelinin yarısını göremiyordum. CBF 150 ye göre cok daha fazla ruzgar yiyorsun. Uzun yolda daha cabuk yorar. Hız konusunda ise bu kısa surede bişi anlamadım ama genel gezi süresince apachi bir boy önde gitti. Buda bizim yuk olarak daha agır olmamızın da sebebi var tabikii. Genel olarak 1500 tl fark da verse Apachi ile CBF150 yi takasa girmem....
    Not : Denedigim apachi 2008 model ve 6500 km de... Benim Cbf 150 2008 model ve 15300 km de. Şimdi 15900 oldu... Ayrıca selesi de CBF e göre daha kısa
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    o amortisör olayına fazla takılmayın ben 2 defa patlattım arazide ama zorlama konusunda tanımam gayet iyilerdir esneme olayı iyidir yalnız fabrikadan yağları biraz eksik konularak geliyor yarım çay bardağı eklenirse vurma olayı azalır koyacagınız yağ castrol forkoil olsun zaten tek çeşit..

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    İnternetten Online CBF150 yedekparçası satın alabileceğimiz bi adres biliyomusunuz paylaşırsanız çok makbule geçecek teşekkürler...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    jass nakliye konusu önemli sıkıntı...THY kargo ile gönder diyeceğim ama sağlam bir ambalaj ister kasada falan...işin zor kardeş...tren olabilir belki...çok uzun bir yolculuk...kendi çevrenden alabilirdin...

Alıntı Predatör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten hayırlı geceler.
    benm bi sorunm var beyler daha dogrusu cbf150 si olan bi ark.ımın.
    ön süspansiyonundan şikayetçi çok yumuşak oldugunu ve cukurlarda sona kadar dayanıp ses yaptıgını söylüyor.
    bugün bi ustaya gitmiş ve 10 numara açık yağ alıp koymuşlar.ama ark.ım yine devam ettiğini söylüyor.eger aranızda başına gelen ve yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.en son çare kavalları değişelim diyor ben sizlere bi danışim dedim benden yarına haber bekliyor.
    saygılar...
    devreye gireyim artık...kardeşim motorunun ön koruma demirine çarpıyor çamurluğun olay budur...bir sorun olsaydı garantiden %100 değişirdi aynı sıkıntıyı bende yaşadım herkes yaşadı...koruma demirinin çamurluğa gelen kısmı kesikse sorun yok bizimkiler değişti...ama dümdüzse böyle oluyor...hatta şu an ön çamurluğa bakarsan koruma demirinin burduğu yerlerin boyası çıkmıştır...yanlışmıyım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jass nakliye konusu önemli sıkıntı...THY kargo ile gönder diyeceğim ama sağlam bir ambalaj ister kasada falan...işin zor kardeş...tren olabilir belki...çok uzun bir yolculuk...kendi çevrenden alabilirdin...
    Metehan inan çok aradım Diyarbakırda ama sahibindende bulunan Diyarbakırdaki tüm ilanları incelersen ne demek istediğimi anlarsın korkma incelemek en fazla 10 dakikanı alacaktır Nakliye konusuna gelince bu sabah nakliye kamyonu ile yollanacağını öğrendim ve dün gece bildiğim bütün duaları okudum Evelallah sapasağlam gelir
    İnşallah
    ***** GİDECEĞİ LİMANI BİLMEYEN KAPTANA HİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ *****

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/honda_cbf1...XQQdisplayitem

Kilisten alabilirdin...sürererk gelirdin tecrübe olurdu hem ...mesela...400 km...

veya Urfadan...

http://www.sahibinden.com/ogretmende...XQQdisplayitem

yani risk alma kendin gör incele yanına bir usta al falan babında...motorla dönerdin o gezi hayat boyunca unutulmaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    YBR125_09

devreye gireyim artık...kardeşim motorunun ön koruma demirine çarpıyor çamurluğun olay budur...bir sorun olsaydı garantiden %100 değişirdi aynı sıkıntıyı bende yaşadım herkes yaşadı...koruma demirinin çamurluğa gelen kısmı kesikse sorun yok bizimkiler değişti...ama dümdüzse böyle oluyor...hatta şu an ön çamurluğa bakarsan koruma demirinin burduğu yerlerin boyası çıkmıştır...yanlışmıyım...
    hocam yalnız motorda koruma demiri yok.biz dün değiştik yagı baya söktük dagıttık içinde büyük yaylardan hariç 2 tane de küçük yay daha var.biz büyüklerden degilde sanki küçük yaylardan diye tahmin ediyoruz.

ve tam olarak sorunu bulduk hani dururken amortisörü birden yukarı çekmeye çalısırsınızda birden gelmez ya işte bizim yaşadıgımız sıkıntıda tam burda nası aşagı dogru kolayca iniyorsa yukarı dogruda bi o kadar hızlı geliyor.ve hafif yüksek cukurlarda daha lastik cukura inmeden yukarı dogru vuruntu yapıyor.bilmem anlatabildimmi.
    saygılar.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o amortisör olayına fazla takılmayın ben 2 defa patlattım arazide ama zorlama konusunda tanımam gayet iyilerdir esneme olayı iyidir yalnız fabrikadan yağları biraz eksik konularak geliyor yarım çay bardağı eklenirse vurma olayı azalır koyacagınız yağ castrol forkoil olsun zaten tek çeşit..
    hocam biz 20mg 10 numara yag koyduk ama dediginiz yağıda denicez sanırım.dediginiz yagın rengi kırmızımı?(tam bilmedigim için soruyorum)
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

Motosikleti
    Alıntı Predatör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yalnız motorda koruma demiri yok.biz dün değiştik yagı baya söktük dagıttık içinde büyük yaylardan hariç 2 tane de küçük yay daha var.biz büyüklerden degilde sanki küçük yaylardan diye tahmin ediyoruz.

ve tam olarak sorunu bulduk hani dururken amortisörü birden yukarı çekmeye çalısırsınızda birden gelmez ya işte bizim yaşadıgımız sıkıntıda tam burda nası aşagı dogru kolayca iniyorsa yukarı dogruda bi o kadar hızlı geliyor.ve hafif yüksek cukurlarda daha lastik cukura inmeden yukarı dogru vuruntu yapıyor.bilmem anlatabildimmi.
    saygılar.

)

anladım o zaman gerçekten bir sorun var...geçmiş olsun...fi,yatı neymiş...garanti dışıysa değiştirsenize kardeş parçayı...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    cbf150 aldık derken mal sahibinin kapora istememesi ve gün içerisinde daha yüksek fiyattan başkasına motoru satmasından dolayı bizim işimiz yalan oldu :(
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 aldık derken mal sahibinin kapora istememesi ve gün içerisinde daha yüksek fiyattan başkasına motoru satmasından dolayı bizim işimiz yalan oldu :(
    hadi yaaa..üzülme arkadaşım inşallah bi tane daha bulursun...bende arıyorum izmir de cbf 150 satan olursa haberimiz olsun...

Hayırlısı neyse o olsun belki daha iyisini bulursun.;)

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yaaa..üzülme arkadaşım inşallah bi tane daha bulursun...bende arıyorum izmir de cbf 150 satan olursa haberimiz olsun...
    gel sana benım ybryi vereyim çantalı koruma demirli yan ayaklıklı :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    bu kafayla sen alamazsın kardeş motor falan...ya olaylara ciddiyetsiz yaklaşıyorsun ya da paran yok şu gün hazır falan diyosun adamlara...

hemen gidip baktırıcan adamla servise tamam denirse basıcan parayı noterde olay budur...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel sana benım ybryi vereyim çantalı koruma demirli yan ayaklıklı :D
    yanlış anlaşılma

bu kafayla sen alamazsın kardeş motor falan...ya olaylara ciddiyetsiz yaklaşıyorsun ya da paran yok şu gün hazır falan diyosun adamlara...
    kader kısmet diyecek bişey yok

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sana hayırlı işler
    ben cbf e aşık oldum

sana demedimki zaten alix35 e dedim ben bi ara ybr arıyodu. satılık değil ama dost arkadaş alıcıysa temiz motor veririz. ilanım falanda yok kral gibi biniyorum

metooooo handroooooooo ne ediseeeeeeen
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    vasco benim aklımda hep cbf vardı.ama ybr de fiyat olarak uygun...ybr alıpta cbf yi görüp keşke demek istemiyorum...teklifin aklımda olsun yinede teşk..

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    eray kaptan bugün baktım 11 tes sınıfına da kimse yoktu ya neyaptın diye soracaktım ama gördüm yukarda yatmış iş hakkımızda hayırlısı SIFIR AL SIFIR bende öyle yapıcam inş sonra da ER*6F
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eray kaptan bugün baktım 11 tes sınıfına da kimse yoktu ya neyaptın diye soracaktım ama gördüm yukarda yatmış iş hakkımızda hayırlısı SIFIR AL SIFIR bende öyle yapıcam inş sonra da ER*6F
    öncelikle yanlış sınıfa bakmışsın
    11 -TE deyim ben sabahları sırada sana bakıyorum ama göremiyorum
    dün gittik baktık.
    kapora bırakalım dedik istemedi.
    onunda almak istedigi bi motor varmış. bi görüşeyim size dönerim dedi.
    dönmedi biz arıyoruz telefonu açmııyo.
    neyse bugün babam başka bi telden arayınca açmış telefonu.
    demişki daha yüksek fiyata sattım motoruvarmı böyle bi iş ya
    o kadar heveslendik bütün gece rüyama girdi
    halbuki dedigi fiyata okey demiştik pazarlık bile yapmadık :(
    neyse hayırlısı.
    bu akşamada başka birini aricam motor için...

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    öncelikle 11 te ye yarın geliyorum
    sonra ben sıraya girmem hiçbirzaman 8 de evden cıkarım 5 geçe derse girerim yada konuşma falı bitene kadar bi cigara yakar takılırım saf saf konuşmalar yapıyorlar hiiiç uğraşamam

motor için de canını sakın sıkma okul bitince 2 günde bulursun sen motor bu arada biz 12.sınıflar 19 mayıstan itibaren izinliyiz
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler