Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motordaki ses sanırım uzun zamandır var fakat ben fazla dikkat etmiyordum. malum kask takılı ve bu km lerde böyle bi sorun oluşabileceğinede ihtimal vermiyodum. gelen sesleride zincire bağlıyodum. geçenlerde iş yerimdeki ustaya biyere gitmesi için verdim motoru. döndüğünde o farketmişti sesi. kendi akrabası olan motorda tamir eden bi kişiye sormuştu sesi. sorduğu kişinin dediğine göre cbf lerin krank milleri rulmanlıymış ve rulmanın sabit kalması gereken yatağı yuvasında boşluk yapıp oynuyormuş. bugünde daha dikkat ettim sese çok bariz şekilde çıkmaya başladı. cumartesi günü servise gidicem, bakalım ne çıkacak. motorun henüz 7,000 km olmasına 100 km falan kaldı ve garantisi 13 ay daha devam ediyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordaki ses sanırım uzun zamandır var fakat ben fazla dikkat etmiyordum. malum kask takılı ve bu km lerde böyle bi sorun oluşabileceğinede ihtimal vermiyodum. gelen sesleride zincire bağlıyodum. geçenlerde iş yerimdeki ustaya biyere gitmesi için verdim motoru. döndüğünde o farketmişti sesi. kendi akrabası olan motorda tamir eden bi kişiye sormuştu sesi. sorduğu kişinin dediğine göre cbf lerin krank milleri rulmanlıymış ve rulmanın sabit kalması gereken yatağı yuvasında boşluk yapıp oynuyormuş. bugünde daha dikkat ettim sese çok bariz şekilde çıkmaya başladı. cumartesi günü servise gidicem, bakalım ne çıkacak. motorun henüz 7,000 km olmasına 100 km falan kaldı ve garantisi 13 ay daha devam ediyo.
    Servise gidip geldikten sonra sonucu buraya yazartsan çok hoş olur. Deneyimleri paylaşmış oluruz. Bende 5250 km deyim, merak ettim açıkçası.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    haberdar ederim

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz ses herzaman söledim burda krank balanseri arızası ve kronik çogu cbf de var bu 7000 km den sonra ortaya çıkıyor bende 11000 den sonra çıktı bi tırlma şeklinde zincir sesine benzer bi ses krank dengeleyiciden geliyor çözümü çok basit söküp atacaksın bu parçayı bence hiçbir fonksiyonu yok orada......ama garanti olayı sıkıntı yaratır servisle konuşup eğer makine açılacaksa bu parçayı sökmelerini tavsiye edebilirsiniz.....

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz ses herzaman söledim burda krank balanseri arızası ve kronik çogu cbf de var bu 7000 km den sonra ortaya çıkıyor bende 11000 den sonra çıktı bi tırlma şeklinde zincir sesine benzer bi ses krank dengeleyiciden geliyor çözümü çok basit söküp atacaksın bu parçayı bence hiçbir fonksiyonu yok orada......ama garanti olayı sıkıntı yaratır servisle konuşup eğer makine açılacaksa bu parçayı sökmelerini tavsiye edebilirsiniz.....
    Hocam yanlış anlamada mühendisler neden koymuşlar o zaman o parçayı oraya Çıkartıp atınca sorun olmucaksa

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlamada mühendisler neden koymuşlar o zaman o parçayı oraya Çıkartıp atınca sorun olmucaksa
    dostum benim bi teknisyen arkadasım var elinde bi cbf 150 var modifiyeli makina krankla falan baya oynamış motor su an arka standart dişliyle 150 rahat görüyor silindir falan yapmış anlayacagın motoru mahfetmişadam mühendisin mühendisiinanmadım motorla şöle bi tur attım bu cbf olamaz dedim ama yapmış işte her neyse bendede o sıra cbf 150 vardı ve bu arıza yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlamıştı ne yapmak lazım dediğimde? ben o parçayı söküp attım hiç bir sorun yok dedi elbette titreşimle ilgili bi yararı var bu parçanın ancak!! burası önemli bu arıza yüksek devirleri aşırı zorlamaktan meydana geliyor ben 1 den 2 ye 3 e hep kesiciye sokarak atardım vitesi ve bu arıza baş gösterdi her vites geçişinde tırrrr tırrr diye bi ses yapmaya başladı ama endişe edilecek bişiy yok garanti kapsamında halloluyor...

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum benim bi teknisyen arkadasım var elinde bi cbf 150 var modifiyeli makina krankla falan baya oynamış motor su an arka standart dişliyle 150 rahat görüyor silindir falan yapmış anlayacagın motoru mahfetmişadam mühendisin mühendisiinanmadım motorla şöle bi tur attım bu cbf olamaz dedim ama yapmış işte her neyse bendede o sıra cbf 150 vardı ve bu arıza yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlamıştı ne yapmak lazım dediğimde? ben o parçayı söküp attım hiç bir sorun yok dedi elbette titreşimle ilgili bi yararı var bu parçanın ancak!! burası önemli bu arıza yüksek devirleri aşırı zorlamaktan meydana geliyor ben 1 den 2 ye 3 e hep kesiciye sokarak atardım vitesi ve bu arıza baş gösterdi her vites geçişinde tırrrr tırrr diye bi ses yapmaya başladı ama endişe edilecek bişiy yok garanti kapsamında halloluyor...
    O adam dediğin gibi motoru mahvetmiş ya Onun motorda birşey olmamış ama bizim gibi aman motorun orjinalliğini bozmayalım aman arıza yapmasın diye üstüne titreyen insanların motoruna bişi olur
    Birde şöyle birşey var sürekli redline da vites değiştirerek hangi motoru kullansan o motorun illaki biryerinden arıza çıkar Cbf inde en zayıf noktası orası demekki

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    mrb arkadaşlar.
    cbf hakkında bi kaç sorum olucaktı.
    lastikleri dublekss mi?
    motordaki titreşim aşırı derecemi yoksa minimumlardamı
    *
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.
    lastikleri dublekss mi?
    *
    Lastikler dubleks, titreşim sıfıra yakın.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.
    lastikleri dublekss mi?
    *
    Titreşim hiç yok, sadece bi kaç kere arkamda oturan 100 km/h ın üzerine çıktığım anlarda ayaklarını koyduğu yerde hafif bi titreşim hisettiğini, ama rahatsız edici olmadığını söyledi. Ama ben kullanan olarak hiç bir hızda ve devirde titreşim hissetmiyorum.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
    aklıma gelen bi kaç bişey daha var.
    gaz verince farın ışıgı artıyor yanılmıyorsam okumuştum bi yerlerde...
    zenon baglama olayını nasıl yapailiriz acaba?
    henüz cbf i almadım ama meraktan soruyorum
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bende merak ediyorum cevabı sabırsızlıkla bekliyorum ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    caneryazın cbf leri sahilde kafa kafaya çeker takılırız :D

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    aynen aynen

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Xenon bağlarsan direk aküden çekersin onada bir anahtar takarsın gazla falan alakası kalmaz sürekli yanar

Benim bildiğimde öyle yapıyorlar zaten Hiç görmedim duymadım tesisattan faydalanarak xenon takan dediğim gibi yapıyorlar

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    xenonlu cbf gördüm gerçekten çok orjinal olmuş aküye bağlı gayette verimli ışık veriyor....iyi bi elektrikçi bu işi halleder..

Slm Arkadaşlar Cbf Imi Satılığa çıkardım Ilgilenen Arkadaşlar Sahibinden .com Da Inceleme Yapabilirler Iyigünler Diliyorum #10468158

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı erincdenecli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaşlar Cbf Imi Satılığa çıkardım Ilgilenen Arkadaşlar Sahibinden .com Da Inceleme Yapabilirler Iyigünler Diliyorum #10468158
    ben şuan cbf 150 arıyorum. fakat istanbulda oturuyorum.istanbulda olsaydınız görüp begendikten sonra alabilirdim.hayırlısı olsun sizin için

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı erincdenecli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcı değilim ama özel mesaj attım.

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon bağlarsan direk aküden çekersin onada bir anahtar takarsın gazla falan alakası kalmaz sürekli yanar

Benim bildiğimde öyle yapıyorlar zaten Hiç görmedim duymadım tesisattan faydalanarak xenon takan dediğim gibi yapıyorlar
    teşekkürler ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler