Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 Gelecekte CBF 1000 FA
    Emre Çok Bile KOnuşmuşsun

Bende Kıssadan Hisse iki çümle yazmak istedim Bu Sayfanın Başlıgı

Honda Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / (Bilgi) (Paylaşım) Başlığı

Deilmiydi. bunda ne gibi Bir Yanlışlık var. Anlamaya çalışıyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sıkıntımı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

2006 model zaten Emre latife yaptı
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar, Emrahçığım çok geçmiş olsun canına zarar gelmesin, gerisini halledersin dert etme...

Altı üstü bir gündüz yoktum bir Çanakkale yaptım geldim herkesin yazacağı tutmuş

Serkan arkadaşım senin izlenimine (izlenimine diyeyim çünkü sen eleştiri için değil demişsin, ki bence eleştiri de diyebilirsin sorun yok, alınacak gücenecek bir durum yok) katılıyorum biraz sosyal paylaşım alanı haline geldi. Ben ta en baştan (seneler önce yazdıklarıma dönülüp bakılabilir) buranın, adı üstünde yani VFR800 ABS kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı olmasından dolayı bu başlığı bu amaçla kullanmaya başladım, motorumu satın almadan önce ve sonrasında da...

Bu amaçla bu başlık altında sadece VFR ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalıştım, çalıştım diyorum çünkü mutlaka o zamanlar da ara sıra kaçaklarım olmuştur benim de

Motorumu aldıktan sonra "Ben ve VFR'm" başlıklı yeni bir konu açtım, orada sadece kendi özel motorum ve kendime özel bilgileri paylaşmaya çalışıyordum, o konu başlığını sahipleniyordum, kendim için zamanla geri dönüp bakacağım bir belge niteliğinde olsun istiyordum. Bir süre sonra lastik arayışına girdim benim özel konuma giren arkadaşlar bazı tavsiyelerde bulunup, kendi deneyimlerini aktarmaya başladılar. Sonrasında benim kendime özel başlığımın kendini aştığını, bir bilgi paylaşım başlığı haline dönüştüğü ve VFR800 ABS kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı ile birleştirilmesi gerektiği fikri, benimle paylaşılmadan ve benden izin alınmadan forum moderatörlerinden Gökhan tarafından birleştirildi. Burada bu konudan bahsederken lastik konusu ile birleştirilmemesine şaşırdığımı söylemeliyim
    Bir süre itiraz ettim, site sahibine de mesaj attım ancak geri dönüş olmadı. Eskisi gibi kalsa büyük ihtimalle benim başlık bugünkü bu başlık havasına bürünecekti. Bu başlık da sadece asli amacına hizmet edecekti.

Ancak durum şu anda gördüğümüz şekilde. Bunun kimseye bir zararı var mı? Zararı demeyeyim de bir sıkıntı yaratması muhtemel; çünkü VFR800 ile ilgili arıza, memnuniyetsizlik, beğenilmeyen ve beğenilen yönleri, alınan keyif, memnuniyet gibi fikirlere ulaşmak, zamanla, bu başlığın sayfaları arttıkça zorlaşacaktır.

VFR ile ilgili VFR discussion ve VFR world gibi yararlanacağımız forum siteleri de var ancak onlar bizim dilimizde değil. Dolayısıyla İngilizce bilenler için bile takibinin bir nebze de olsa zor olduğu kanaatindeyim. Bu başlık ise Türkçe, VFR ile ilgili bizim dilimizde bulabileceğimiz en iyi kaynak.

Bizim dilimizde olduğu için zamanla arkadaşlıklar geliştikçe bizim kendi özellerimiz de işin içine karışıyor ve az önce bahsettiğim sıkıntı ortaya çıkıyor. Ben yine de buna çok fazla kafayı takmıyorum, VFR'ye gönül verenin bir şekilde bunu sıkıntı etmeyeceğini, aradığı bilgilere ulaşmak için okurken diğer paylaşımları da görüp yüzünde bir tebessüm uyanacağını düşünüyorum.

Dün akşamki gibi acil cevap istenen konularda da müsait olan ve konu hakkında bir bilgisi olan arkadaşlarım sağolsunlar hemen cevap yazıyorlar. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki herkes her an sadece burayı takip etmiyor, acil kodlu sorularımız için biraz sabretmek gerekir diye düşünüyorum.

Şu an VFR sahibi olmayan arkadaşlarımızın da burada olmaları ve paylaşımda bulunmalarının öncelikli nedeni, bir gün VFR alacak olmaları ya da daha önce kullanmış ve satmış olsalar bile bir gün tekrar VFR'ye dönecekleridir bence

Herkese sevgiler...
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda herkes bir şeyler yazdı ama bende birşeyler söylemek istiyorum izninizle.

http://imageshack.us/a/img19/3711/r46r.jpg

Söyleyeceklerim bitti.
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes biseyler yazmadı emre.ben de 2 kelam edıp cıkıorum.

1.buradaki muhabbetten bilgi paylasımından rahatsız oldugunuzu daha once belırtseydınız onlem alırdık dıye dusunuyorum.kastım ergın abım ve onun gibi dusunenler.zira serkani adlı uye zaten girdi yapmıs ama temmuzda 3 nısanda 6 mesajı var 2013 yılında...paylasımın doruklarında oldugunu soyleyemem yani.
    2.sımdıye kadar sorulan her soruya bırakın günü saatler ıcınde cevap verıldı uyeler tarafından.ozellıkle yıllanmışlar tarafından.hıcbır soru havada kalmadı.yani yazılan mesajların buna engel oldugunu dusunmenın abesle ıstıgal oldugu kanısındayım.
    3.nısanda emrenın yazdıgı mesajdan da anlasılıyor ki ortamda bılgı paylasımı olsa da suanki guzel ortam yoktu diye dusunuyorum.o tarihten itibaren burdayım ben ve insanları bir araya getirmek,daha guzel bı ortam yakalamak ıcın cabaladım-cabaladık.bunu yaparken nacizane baslıga zarar verdıysek affola.bir daha VFR paylasımı dısında mesaj atmayacagım.bana ulasmak ısteyenlerde zaten face-tel im var.optum.tschüss...
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle her atılan lafta uzaklaşacaksan o işin sonu gelmez. Bence gitme
    Şaka bi yana öğrenmeyi isteyen adam öğrenir. Bir sordun kaynadı iki sordun kaynadı üçüncüde birine özelden mesaj atarsın.
    Bu bütün foruma yansımış bir durum. Gerek şehir topiclerinde gerek model. Diyelim bu geyik facebook ortamına atıldı, ne uzayan ne kısalan bir ortama dönüşür ve dışarıdan katılım kalmaz. En azından ben gibi vfr sapıkları dikizleyemez

Sözün özü ortamınız dışarıdan güzel ve paylaşımlar seviye olarak yüksek(angara-mt de pek takdir edilmez hele ). Aynen devam etmeniz dileğiyle, sevimli dikizciniz umur
    muzaffer1968 ve T R O E bunu beğendiler.
    Hayatı Motorcunun Gözleriyle Görme Kabiliyetine Sahip Deyil isen... Onu ASLA Yagılama...!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi efendim asıl soruna gelirsek, yani VFR'lerimizin kronik sorunu olduğu söylenen ki benimkini de dinlettiğimde bana, doğru hissetmişsin ama bir 10bin km. geçmeden seni rahatsız etmez denen o meşhuuurrrr egzantrik zinciri gergi tansiyoneri iticisi konumuza gelelim, yani arkadaşların bahsettiği Uğur'un çok çok ucuz yollu hallettiği soruna;

Şu, kendilerinin yeri (6 numaralı parça);

http://imageshack.com/a/img163/9716/yheh.jpg

Şu, parçanın bu tarih itibariyle bikebandit fiyatı;

http://imageshack.com/a/img29/1738/dbki.jpg

Şu iki sayfa da servis kitapçığımızdan parçanın sökülüp takılması ile ilgili bölüm;

http://imageshack.com/a/img801/4465/eocn.jpg
    http://imageshack.com/a/img20/3454/90jm.jpg

Arkadaşların da söylediği gibi bu parçanın içerisindeki yay bir süre sonra (30-50000 aralığında oluyor genelde) özelliğini kaybediyor ve motor ısınınca belli belirsiz bir ses vererek (ritmik bir tık, tık, tık sesi ile) kendini belli ediyor.
    İstediğiniz kadar araştırın bugüne kadar bu parçanın değiştirilmesinden başka bir çözümü olmadığını göreceksiniz (Uğur'un yaptırdığı yay değişimi hariç), hatta oem olmayan bir parça var, markayı unuttum, onda gerginliği ayarlayabileceğiniz bir somun var, bazıları değiştirdiği zaman ondan takıyor.
    Parçanın fiyatı ben sorduğumda 400TL idi (buradaki fiyatı, ben soralı da nereden baksanız 6 ay olmuştur) diye hatırlıyorum. Yukarıda şu anki bikebandit fiyatını ve servis kitapçığında nasıl değiştirilmesi gerektiği ile ilgili bölümü de verdim ki kimse başına gelirse gözünde büyütmesin. Ben henüz değiştirmedim çünkü ses beni şu an için rahatsız etmiyor, zaten uzun süre sonra rahatsız edebileceğini söylemişti servisim.

Çok Önemli ve kısa birşey eklemek istiyorum arkadaşlar ... eğerki camshaftlar hakkında bilgi sahibi değilseniz sakın gergiyi (tansioner) kendiniz sökmeyin arkadaşlar... (Sadece bizim motora has birşey değil tüm klasik 4 zamanlı motorlarda geçerli olan) ... Yanlış bilmiyorsam "motoru sentesine" almadan gergi sökülürse, camshaftlar üzerinde yaylarının yükü olacağından gergi söküldüğü anda yayların gücü ile camshaflar dönerek egzantirik zincirinden ve olması gereken konumlarından kurtulurlar ve tekrar olması gereken konuma gelebilmeleri için silindir kapağının sökülerek motorun senteye alınarak zincirin yeniden takılması gerekebilir... saygılarımla

KicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 Gelecekte CBF 1000 FA
    Emre ne yazdıgımı anlamadıgını söyledi sonra mesajıma baktım bende anlamadım ) . Acıklayayım.

Bu kadar polemik yapılmiş yok sosyal site olmuş Yok bilgi geç gelir felan .. sonuçta sitenin başlıgı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / (Bilgi) (Paylaşım) Başlığı

İsteyen Sosyal Paylaşımını Yapar isteyende Bilgi Paylaşımını insanları Kısıtlamamak lazım
    Burada verilen bilgiler degerli bilgiler olabilir Ancak Sosyal paylaşımlarda Dostluk ve birliktelik için Daha önemli. BENCE

Şimdide anlatamadıysam Emre sana Formüllerle anlatacam )))
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı kator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın arkadaşlar gün içi yoğunluktan dolayı cevaplarınızı şimdi gördüm.
    Bu arada süpersiniz gerçekten..Bu kadar forumuna sahip çıkan, yardım etmeye çalışan iyi insanlar la yazıştığım için kendimi şanslı hissediyorum .Harikasınız.
    Sizin gibi insanların arasına katılmak için kesin Bu sezona başına kadar VFR sahibi olmalıyım, bu karara vardım.
    1. olarak 1200 den vazgeçtim 800 kafama yattı.
    Bu arada Eksantrik gergisindeki problemi takasa girmeyi düşündüğüm arkadaş kendisi söyledi sağolsun. Bana , ya gergi ayar istiyor yada değiştirmek gerekiyor dedi. ustası ona öyle söylemiş. Telefonda bana da kendisi Isındığında ses yapıyo dedi. Forumdan anladığım kadarıyla yayı değiştirmem gerekecek. vede anladığım kadarıyla eninde sonunda değiştirecektim. Ne yapalım zararı yok VFR için bunu göze alıyorum.
    Teşekkürler tekrardan.
    Kator arkadaşım... tekrar hatırlatmak isterim, benim şansıma yay ile kurtardım çünki parçanın içindeki tırnaklar sağlamdı... kaç km daha gider bilemem... bir arkadaşımın 600F inde ise tırnaklar aşındığı için ona müdehale edemedi ustam ve yeni gergi takmıştı... dediğim gibi yay olmassa gergi alır takarsın ve ısınınca yapıyorsa %90 gergidir problem ama ustana göster masrafı öğren pazarlığını ona göre yap Allah selamet versin...

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Günaydın herkese,

Madem herkes yazdı bende kendi düşüncemi yazim.

2005 den beridir motora biniyorum. Eğitim nedeniyle arada 2-3 sene binemediğim dönemler oldu ama hayatımdan hiç çıkarmadım. Türkiyedeki motosiklet kullanıcılarından oldukça şikayetçiydim ki hala öyleyim. Avrupaya baktığınızda genelde motosiklet kullanıcılarının büyük çoğunluğu eğitimli düzgün insanlardan oluşurken bizim ülkemizde ise tam tersi. Daha öncede gruplarda tanıştığım ve muhabbetlerine dahil olduğum 3-5 motorcu çok sığ çıktığından gruplardan uzaklaştım ve tek başıma takılmaya başladım ta ki buradaki güzel insanlarla tanışana kadar. Gerçi henüz 1 kere bir araya gelme fırsatımız oldu ama paket halinde bu kadar iyi, düzgün, adam gibi adam diyebileceğiniz insanları tek bir foruma toplamak istesenizde kolayca yapılabilecek birşey değil. Motorumu almadan öncede bu forumdan bir sürü bilgi edindim, daha önceki buluşmaları inceledim ve normal bir forum kullanıcı olarak burdaki insanlarla tanışmadan önce bile buradaki muhabbet hiç canımı sıkmadı. Öyle bir durum olsa idi zaten foruma üye bile olmayı düşünmezdim. Dolayısıyla bundan site yönetimi bile rahatsız olsa benim umrumda değil buradaki kimsenin umrunda olacağınıda sanmam. Konumuz aktif, grup üyeleri burada olduğu sürece bende buradayım. Olmadı başka yer mi yok oradan devam ederiz sorun değil. Bu yüzden celallenmeden biz muhabbetimize bakalım. Herkesin kendi kararıdır saygı duyarım ama kimsenin forumu terketmemesini rica ediyorum. Eleştiriyi yapan kullanıcı yada forum yönetici olsa bile.

@Emre abi durumumla ilgili araştırmandan ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Dün Mertlede facebooktan konuştuk sanada oradan detaylı bir açıklama yapıcam. Cevap vermemiş gibi oldum kusura bakma

Hepinizi seviyorum. Peaceee :D

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre haklısın Z1000 kullananlar daha iyi bilir, test etmek lazım Bizim motorların arka teker dişli göbeğinden zincir ayarı yapmaya yarayan anahtarın adını bilen varmı, nerede bulunur, numarası filan varmıdır? havalar soğudukça ayar lazım olacak.. . Birde az önce lalelide İstanbul Ünv. Su Ürünleri fakültesi önünde siyah renk ,simli( metalik) bir vfr gördüm debriyaj ve ön fren hidrolik kutusu mat aleminyum, tutya gibi metal olan materyaldendi... bendeki 2005 ve plastik. Hangi modellerde bu alaşımdan kullanılmış bilen varmı?

Bukadar çok takılmayın arkadaşlar, bakın sayfa 143 te göründüğü gibi gereksiz bir soru sormuşum ve cevap gelmemiş bakın ben takılmadım bir dahada sormamışım zaten, haa bilen varsa söylesin tabi .. olur öyle kaynar arada sıkıntı yok neşelenelim..

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Video yu izlemelisiniz iç gıçıklayıcı

http://www.honda.de/motorraeder/mode...0f_galerie.php
    wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Muzaffer abi hafiften kaşıntı başlamış gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Emrah'çım rica ederim ne demek cevap verememek.
    Hepimizin işi gücü var o yüzden takılma bu tür şeylere.
    Sen kendi işlerini biraz hafiflet bir araya gelir ne yapabiliriz bakarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Uğur valla senin sorunu şimdi gördüm

Su ürünlerinin önünde gördüğün VFR bizim forumdan Ufuk'un motoru olabilir ki oda su ürünlerinde okuyordu.

Motorun bir önceki sahibi de yine bizim forumdan Hakan arkadaşımızın dı. Ben dikkat etmemiştim siyah kısımlarına ama ben tutya olduğunu pek sanmıyorum ama Alüminyum'dan olabilir.

ebay'de satıyorlar ama fiyatlarını hatırlamıyorum diğer alternatif ise serviste söktürüp dışarıda boyatmak olabilir.

Arka zincir gergiyi lokma tarzı anahtar ile ayarlıyorlar diye hatırlıyorum ama kaçtır bilemiyorum ama 24-30 arası olablir.
    gama bunu beğendi.

Lokma anahtar yetmez ilk once gevsetiyorsun sonra u seklinde bir anahtarla lastik icinden gerip sonra tekrar sikiyorsun diye hatirliyorum serviste oyle yaptilar

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokma anahtar yetmez ilk once gevsetiyorsun sonra u seklinde bir anahtarla lastik icinden gerip sonra tekrar sikiyorsun diye hatirliyorum serviste oyle yaptilar
    Buldum şu linkte SPANNER PIN isimli geçen alet https://www.motorcyclespareparts.eu/...43&part=549893

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Muzaffer abi,

Almancam olmadığından video yu bulamadım ama Daten & Preise bölümü beni çok korkuttu . Almanya fiyatı bile 11.990 euro ise (Yaklaşık 33.000TL) bizde ne olur düşünmek bile istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Neyse panik yapmayın arkadaşlar. Üstün matematik bilgim ve düz Türk mantığım sayesinde 2014 VFR nin Türkiye fiyatını hesapladım

CBF 1000 Almanya fiyatı 10.890€
    VFR800 Almanya fiyatı 11.990€
    Aradaki oran yaklaşık %10

CBF 1000 Türkiye fiyatı 27.580TL

Bu durumda 27.580TL x 1.10 yaparsak 30.338TL gibi bir rakam ediyo. İki motorda aynı vergi diliminde olduğundan vfr nin 31.000TL limitini geçmemesi gerekiyo
    akira2012, gama, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    VFR 800
    Dünden sonra ben genel olarak biraz srinlik seziyorum başlıkta,buda beni rahatsız ediyor.

Ama bir yandan da düşündüm ve benzer hatayı benimde yaptığımı fark ettim bugün.

Hani hep konuşuruz ya o anda kızdığımız bir şeye ilk verdiğimiz cevap ile son verdiğimiz cevap her zaman farklıdır diye.

Bende kendi adıma bundan bir süre önce V motorlar ve sıralı motorlar arasında ki farklar için Burak(initial-D) ile bir anlıkta olsa aramızda yanlış anlaşılma oldu ve sonradan düzelttik ve İstanbul'a geldiğinde buluştuk beraberce tatlı bile yedik ve şimdi de Hayabusa aldı ve allah kazasız ağız tadı ile zevk ile binmesini çok isterim ki zaten çok değerli ve iyi bir insan.

Yalnız ironik bir şekilde o gün Burak ile aramızda ki nnlış anlaılmaya sebep yin Serkan bey'in sorduğu soru oldu.

He neyse fazla uzatmaya gerek kalmadan,aslında bu başlığın bu hale gelmesine de bir sebepte benim ki en çok sulandıranlardan,ota boka yazanlardan biriside benim. Belki de tek benim

Serkan bey,zaten yukarıda yazdığım cevapta da çok fazla girmesenizde neden aramıza katılmıyorsunuz ki ve sizinde katılmanızı ben kendi adıma isterim.

Netice de ben buradan Eskişehir'e gittiğim zaman Murat ve Muzaffer abi ile buradan tanıştık ve yanlarına gittiğim zaman sanki daha önceden de yüz yüze görüşüyormuşuz gibi gelmişti bana ve sadece orada tanıdığım adamlar ile çok eğlenceli vakitlerim oldu. Orhan ile de orada yüzyüze tanıştık ilk defa ama evlerimize doğru ayrılırken de birbirimizi uğurlamıştık. Olması gerektiği gibi.

Yine burdan bir araya geldiğimiz de mola vereceğimiz yeri kaçıran bir arkadaşımızın peşinden diğer bir arkadaşımız gidip 30 dk boyunca yol alıp birbirlerini yakalamalrı sonucu(biraz dramatize edelim) hep beraber bekleyip yemeğimizi beraberce yedik. Sonra da hep beraberce yemeklerimiz söyledik ve yedik sonra da beraberce eve dönüş yoluna geçtik.

Bence yukarıda söylediğim bu paylaşımlar ve anı yaşamak bu yaşanılan anları ölümsüzleştirmek sanırım en teknik paylaşımdan bile çok daha iyi olsa gerek?

Ben buradaki paylaşımlar sayesinde çok şey öğrendim ve iyi kişiler tanıdım ki iyikide bu başlığa ulaşabilmişim.

Başlığa girenler VFR sahibi olmayabilirler veya asla br VFR almayı düşünmeyebilirler ama önemli olan bizler motorcu isek bu sıcak ortamın kimseye zararı olmadığını düşünüyorum. Eminim sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur.

Benim size ait tek temennim şu olabilir ancak,daha sık katılımınız olmasıdır ki,bunu hep söylediğimiz gibi önemli olan birlikte olmak,zevk alabilmek ki daha iyi tanıyabilmek ve tanışabilmek.

Ben facebook'u burası kadar açmıyorum ilgilenmiyorum bile facebook ile. Ben zaten hayatımda görüşmek istediğim insanlar ile görüşüyorum o zaman facebook da 3000 arkadaşım olacağına kendimi rahat hissettiğim yer olan burası, bu forum çok daha iyi,sıcak ve kaliteli geliyor bana.

Facebook'da grup kuruldu ama kimse ilgi göstermedi mesela buda işin diğer tarafı. Burası gibi bir ortam oluşamadı malesef.

Bırakın VFR'lileri,VFR'sizlerden ferdinadd,Umurcan(grammarnazi),Koray(forewer) isimlerini ve nicklerini hatırlayamadığım bir sürü dikizcimiz,rontgencimiz var bizim.

Eeee sizde dikizliyorsanız neden konuşmaszınız ki böyle arada bir ortalığı karıştırıp kaybolursunuz(Latife yapıyorum karıştırma derken. Ciddi anlamda söylemedim.)

İnternet veya foruma ne kadar sıklıkla girdiğinizi bilmeyiz ama bu kadar da uzakda durmayın ve tereddüt etmeyin derim ben.

Bu durumu başka bir forumda yaşadıjm açıkçası güzel bir arkadaşlık ortamı ama ben aralarına girmekte sıkıntı yaşadım sonradan da buranın ırzına geçeyim bari dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Evet kaşıntları olanlar yavaş yavaş kıpraşmaya başladı.

Öyle hesaplamalar videolar falan millet hayırdır.

Ben ilk resimleri gördğüm günde söyledim bence 30-32 arası olacak diye düşünüyorum.

Üzerine çıkarsa en büyük rakipleri olan F800ST ve Z1000sx'den pek bir farkı kalmıyor.

Aynı hatayı 1200 gibi muhteşem bir makinede yaptılar pazarlama hatası olarak umarım burada ki Shogun CEO saksıyı biraz çalıştırır.

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    @Emre Abi,

Tahminle olmaz bu işler. Bilimsel konuştum ben yukarıda. Algoritmayı oturttum fiyatı çıkardım :D

Motosikleti
    VFR 800
    Valla bende aynı şeyi düşündüm ama sen benden önce yazmışsın.

Bir zamanlar buranın Speedy Gonzales'i bendim.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzaffer abi,

Almancam olmadığından video yu bulamadım ama Daten & Preise bölümü beni çok korkuttu . Almanya fiyatı bile 11.990 euro ise (Yaklaşık 33.000TL) bizde ne olur düşünmek bile istemiyorum [COLOR="Silver"]
    Vermiş olduğum Linkde, GALERİE nin altında "Bilder" ve "Video" yazıyor Video ya tıklayınca görüyorsun. Dahası link açılınca aşağa doğru küçük küçük resimler var, hemen üzerindede "Bilder" ve "Video" yazıyor oraya tıklayancan. Bilmem daha nasıl tarif etsem
    T R O E bunu beğendi.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    VFR 800
    Abi olmazsa Almanca başka videolarda var,gerçi biraz retro ve klasik oluyor ama sanırım hayalgücümüze de bağlı.
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Abi olmazsa Almanca başka videolarda var,gerçi biraz retro ve klasik oluyor ama sanırım hayalgücümüze de bağlı.
    Almanca başka videolar sakıncalı, sen yinede benim verdiğim linke bak, en azından tescilli
    T R O E bunu beğendi.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    VFR 800
    Evet haklsın Muzaffer abi. Sakıncalı onlar.

Ama sakıncalı olmasına rağmen Almanca öğrenmek ve kültürlerini öğrenmek için bende çok büyük heves uyandırmıştı.
    T R O E bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Dünden sonra ben genel olarak biraz srinlik seziyorum başlıkta,buda beni rahatsız ediyor.

Ama bir yandan da düşündüm ve benzer hatayı benimde yaptığımı fark ettim bugün.

Hani hep konuşuruz ya o anda kızdığımız bir şeye ilk verdiğimiz cevap ile son verdiğimiz cevap her zaman farklıdır diye.

Bende kendi adıma bundan bir süre önce V motorlar ve sıralı motorlar arasında ki farklar için Burak(initial-D) ile bir anlıkta olsa aramızda yanlış anlaşılma oldu ve sonradan düzelttik ve İstanbul'a geldiğinde buluştuk beraberce tatlı bile yedik ve şimdi de Hayabusa aldı ve allah kazasız ağız tadı ile zevk ile binmesini çok isterim ki zaten çok değerli ve iyi bir insan.

Yalnız ironik bir şekilde o gün Burak ile aramızda ki nnlış anlaılmaya sebep yin Serkan bey'in sorduğu soru oldu.

He neyse fazla uzatmaya gerek kalmadan,aslında bu başlığın bu hale gelmesine de bir sebepte benim ki en çok sulandıranlardan,ota boka yazanlardan biriside benim. Belki de tek benim

Serkan bey,zaten yukarıda yazdığım cevapta da çok fazla girmesenizde neden aramıza katılmıyorsunuz ki ve sizinde katılmanızı ben kendi adıma isterim.

Netice de ben buradan Eskişehir'e gittiğim zaman Murat ve Muzaffer abi ile buradan tanıştık ve yanlarına gittiğim zaman sanki daha önceden de yüz yüze görüşüyormuşuz gibi gelmişti bana ve sadece orada tanıdığım adamlar ile çok eğlenceli vakitlerim oldu. Orhan ile de orada yüzyüze tanıştık ilk defa ama evlerimize doğru ayrılırken de birbirimizi uğurlamıştık. Olması gerektiği gibi.

Yine burdan bir araya geldiğimiz de mola vereceğimiz yeri kaçıran bir arkadaşımızın peşinden diğer bir arkadaşımız gidip 30 dk boyunca yol alıp birbirlerini yakalamalrı sonucu(biraz dramatize edelim) hep beraber bekleyip yemeğimizi beraberce yedik. Sonra da hep beraberce yemeklerimiz söyledik ve yedik sonra da beraberce eve dönüş yoluna geçtik.

Bence yukarıda söylediğim bu paylaşımlar ve anı yaşamak bu yaşanılan anları ölümsüzleştirmek sanırım en teknik paylaşımdan bile çok daha iyi olsa gerek?

Ben buradaki paylaşımlar sayesinde çok şey öğrendim ve iyi kişiler tanıdım ki iyikide bu başlığa ulaşabilmişim.

Başlığa girenler VFR sahibi olmayabilirler veya asla br VFR almayı düşünmeyebilirler ama önemli olan bizler motorcu isek bu sıcak ortamın kimseye zararı olmadığını düşünüyorum. Eminim sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur.

Benim size ait tek temennim şu olabilir ancak,daha sık katılımınız olmasıdır ki,bunu hep söylediğimiz gibi önemli olan birlikte olmak,zevk alabilmek ki daha iyi tanıyabilmek ve tanışabilmek.

Ben facebook'u burası kadar açmıyorum ilgilenmiyorum bile facebook ile. Ben zaten hayatımda görüşmek istediğim insanlar ile görüşüyorum o zaman facebook da 3000 arkadaşım olacağına kendimi rahat hissettiğim yer olan burası, bu forum çok daha iyi,sıcak ve kaliteli geliyor bana.

Facebook'da grup kuruldu ama kimse ilgi göstermedi mesela buda işin diğer tarafı. Burası gibi bir ortam oluşamadı malesef.

Bırakın VFR'lileri,VFR'sizlerden ferdinadd,Umurcan(grammarnazi),Koray(forewer) isimlerini ve nicklerini hatırlayamadığım bir sürü dikizcimiz,rontgencimiz var bizim.

Eeee sizde dikizliyorsanız neden konuşmaszınız ki böyle arada bir ortalığı karıştırıp kaybolursunuz(Latife yapıyorum karıştırma derken. Ciddi anlamda söylemedim.)

İnternet veya foruma ne kadar sıklıkla girdiğinizi bilmeyiz ama bu kadar da uzakda durmayın ve tereddüt etmeyin derim ben.

Bu durumu başka bir forumda yaşadıjm açıkçası güzel bir arkadaşlık ortamı ama ben aralarına girmekte sıkıntı yaşadım sonradan da buranın ırzına geçeyim bari dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Evet kaşıntları olanlar yavaş yavaş kıpraşmaya başladı.

Öyle hesaplamalar videolar falan millet hayırdır.

Ben ilk resimleri gördğüm günde söyledim bence 30-32 arası olacak diye düşünüyorum.

Üzerine çıkarsa en büyük rakipleri olan F800ST ve Z1000sx'den pek bir farkı kalmıyor.

Aynı hatayı 1200 gibi muhteşem bir makinede yaptılar pazarlama hatası olarak umarım burada ki Shogun CEO saksıyı biraz çalıştırır.
    Emre hocam daha çok teknik konulara meraklı olduğumdan, buluşmalara da gelemediğimden pek muhabbetlere ortak olamıyorum, Vfr çok ilgimi çekmez lakin siz değerli sahipleri çekiyorsunuz. Bu yüzden topiğinizi genelde takip eder ihtiyaç duyduğumda yazarım. Ben sıralı 4cüyüm öyle v4lerle işim olmaz.
    akira2012 bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    BENİM yanlış anladığıma dair mütabakata vardık.

alzheimerdan sonra algıda secıcılık de basladı.hayırlısı

o halde

bu torpaklar bizim la.rahatsız olan varsa f5e bassın
    Emrah Düzgit, T R O E ve akira2012 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler