Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ve günaydın...

Hakan geçmiş olsun diyeyim öncelikle ama Syanur'un dediği gibi en kötü günün böyle olsun. Gelelim zincir temizleme ve jant temizleme olayına, bende ilk önce gaz yağı ile zinciri temizliyorum daha sonra Motul marka (HONDA Güvenli Sürüşten Tayfun hoca tavsiye etmişti) zincir yağı ile yağlıyorum ki zincir yağı ile birlikte küçük kamış verirler yanında onunla yağlarsan diğer yerlere pek sıçramaz. Aslında zincir temizleme apayrı bir ritüeldir.

Janta bulaşmış olan zincir yağınınsa zaten çaresini Syanur söylemiş. Kesinlikle en iyi çözümü ve tek çözümü de odur zaten. Jant temizleme spreyleri daha çok balata tozunu temizleme de iyidir ki onlarda bile diş fırçası ile biraz fırçalamak şart zaten yoksa yüzeysel temizlik yapıyorlar. Gaz yağı bulamazsan bana haber ver ben sana 0,5-1lt arası getirebilirim hem Acıbadem’de de kahve içeriz.

Kasktaki buğu için bir şey söyleyemiyorum şimdilik daha başıma gelmedi, ama bu sene kaskımı değiştirmem gerekiyor. Geçen sene Shark marka almıştım, ilk kaskım olduğu için ilk taktığım zaman sıkı olmuştu ama iç pedleri zamanla esnedi ve şimdi kafama büyük geliyor. Bu sene yine Shark marka alacağım Speed-R modelini ki www.sharp.direct.gov.uk sitesinden de iyi çarpma sonuçları çıkmış Schuberth S1 modeline göre biraz rüzgâr alıyor ama görüş açısı ve sağlamlığı ile tercihim olacak.

Zincir temizlemek için de link: http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/20952-zincir-bakimi-%5Btemizlik-ve-yaglama%5D.html
    Çok sağol Emre. Olur buluşalım acibadem bana çok yakın libadiye de oturuyorum zaten. Bir akşam kahve içeriz karşılıklı.

o bahsettiğin kask daha yeni piyasa ya sürüldü ve güzel bir kaska benziyor. Görüş açısı en üst seviyeye çıkarmışlar. ben daha yeni shoei xr 1100 aldım ve memnunum tavsiye ederim emre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ...Bu sene yine Shark marka alacağım Speed-R modelini....ama görüş açısı ve sağlamlığı ile tercihim olacak.
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bahsettiğin kask daha yeni piyasa ya sürüldü ve güzel bir kaska benziyor. Görüş açısı en üst seviyeye çıkarmışlar.
    Ufak bir düzeltme yapayım, o çok geniş görüş açısı ile ünlü olan shark modeli Vision-R modelidir. Speed-R da yine eski modellere göre daha geniş görüş sunuyor ama Vision-R kadar değil. 2si de birbirinden güzel kasklar ama
    ihakanvardal bunu beğendi.
    #sürenadam

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Lastik konusunda fikirlerinize ihtiyacım var beyler??

Benimde honda egitim merkezi hakkinda bilgiye ihtiyacim var 15 yillik motor kullanicisiyim mobilet planet vn 1500 ve suan vfr belirli bir kullanma tecrubem var ama yetersiz buluyorum kendimi acikcasi bilgisiz bunun icin ne onerirsiniz arkadaslar egitim merkezi olarak giden goren bilen:d

Motosikleti
    VFR 800
    Smerty gitmeni şiddetle tavsiye ederim.Kesinlikle sürüşüne katkıda bulunacağına % 110 eminim. Eğer gidersen bazı kırk yıllık sürücülerin dahi çok basit şeyleri atladııkarını göreceksin. Ben orada öğrendim kullanmayı. Salı günü eğitim bitti perşembe günü hooop direkt şileye. Kullandırdıkları CBF 150'ler bisiklet gibi gelebilr ama mutlak gitmelisin. Motor baktığın yere gider mantığının en güzel örnekleri burada öğretiliyor.
    T R O E bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Kullanmadım ama kullanan arkadaşlardan aldığım yorumlar; SÜPER...
    Bundan sonraki ilk alacağım lastik " Avon Storm 2 Ultra "
    Islak kuru her ikisinde de performansı çok iyi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Bir arastirim ozaman me zamanmis egitim donemleri pazar gunu yapiyormuyuz birseyler hava 13 derece

Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaşlar konu ile alaksız ama AVEA hatları olan arkadaşlar var mı aranızda? Pazartesi'den bu yana hattınızda çekmeme gibi bir durum oluyor mu?

Geçen sene Metzeller M5 takım olarak 580 TL'ye bulmuştum, o zaman üzerinde lastikler 1 sezon daha gider dediler keşke alsaymışım?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Arkadaşlar konu ile alaksız ama AVEA hatları olan arkadaşlar var mı aranızda? Pazartesi'den bu yana hattınızda çekmeme gibi bir durum oluyor mu?

Geçen sene Metzeller M5 takım olarak 580 TL'ye bulmuştum, o zaman üzerinde lastikler 1 sezon daha gider dediler keşke alsaymışım?
    dün bir ara yaşadım o problemi...interneti kullanırken ve gelen arama bildirimlerinden çaktım vaziyeti..ama kısa süreliydi şu an öyle bi sıkıntı yok...

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Hakan ben her hafta elle cila atiyodum sacma sapan adamlara goturme kanka )

Motosikleti
    Alıntı KingoftHeWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan ben her hafta elle cila atiyodum sacma sapan adamlara goturme kanka )

Valla öylesi daha mantıklı KingoftHeWest

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Ben Batuhan

Motosikleti
    Arkadaşlar motorunuzu sabahları çalıştırdığınızda 2 saniye sonra stop ediyor mu? Ben elle gaz takviyesi yapmadığım zaman stop ediyor devir 1000 in altında kalınca daha dogrusu. Sonra düzeliyor. Bu normal mi? Ustama sordugumda bunlar boyle soguk havalarda yapar, otomatik cikle gazla müdahale ettiğim zaman devreye giriyor?

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    BEnim motorumda Michaelin pilot power var memnunum,daha önceki motorumda metzeller vardı 1 yıl sonra çok sertleşti.Bu yüzden tavsiye etmiyorum.Fuarda Avon marka lastik aldık arkadaşımın yamah R6 s ine takımını 500 e bıraktılar ve arka 190 lık 2010 üretimi .lastik çok yumuşak ancak henüz lastikleri test edemedim.hafta sonu test etmiş olurum yağmur yağmassa.

---------- Post added at 00:50 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

Arkadaşlar motorunuzu sabahları çalıştırdığınızda 2 saniye sonra stop ediyor mu? Ben elle gaz takviyesi yapmadığım zaman stop ediyor devir 1000 in altında kalınca daha dogrusu. Sonra düzeliyor. Bu normal mi? Ustama sordugumda bunlar boyle soguk havalarda yapar, otomatik cikle gazla müdahale ettiğim zaman devreye giriyor?
    Bence aldığınız akaryakıt ı kontrol edin,güvenli bir yerden almadıysanız zaman zaman kalitesi düşük yakıtlarda motor özellikle soğukken sıkıntı olabilir,üzerine depoda yer varsa ekleme yaparak tekrar denemenizi tavsiye ederim.Bunun dışında bujileriniz ömrünü tamamlamış olabilir,yahut benzin filitresi varsa tıkanmış olabilir,hava filitresinide temizlemenizi şiddetle tavsiye ederim.Ben Vfr de hilk çalıştırmamda ve akabinde hiç stop etmedi.Hava soğuksa otomatik 2500 Devirde çalışıp ısınınca 1200 devire düşüyor.relantim biraz yüksek onu 1000 devir/dak düşürmem lazım.

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

Valla öylesi daha mantıklı KingoftHeWest
    Sonax ın hızlı cilasını aldım ve önce yıkayıp kuruladıktan sonra cilalayıp mikrofiber bez ile parlatıyorum ,sonuç çook başarılı.şiddetle tavsiye ederim.
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Motosikleti
    Yardımın için teşekkürler Tolga,

Ben benzini 95 oktan alırım ve hep aynı yerden. Hava filtresi daha yeni değişti. Dediğin gibi bujilerden yapabilir herhalde? Yakıt olarak da çok yakıyor. Sonaxın spreyini alcam bende herkes çok tavsiye ediyor.

Motosikleti
    VFR 800
    Hala iş yerindeyim, hazır makineler çalışıyorken videolara bakayım dedim. Bu sitede yorum yapanların kayıplarınıgördüm.

Keşke bakmaz olaydım. Şu an acaba motoru satsam mı diye düşünüyorum.

Bu merete ne zaman binsem binmeden önce hep bacaklarım titrerdi korkardım ama yol almayıda çok severdim, içim ürperdi resmen kış boyunca hiç binmedim kullanmadım. Şu an karışık duygular içindeyim.

Motosikleti
    Hala iş yerindeyim, hazır makineler çalışıyorken videolara bakayım dedim. Bu sitede yorum yapanların kayıplarınıgördüm.

Keşke bakmaz olaydım. Şu an acaba motoru satsam mı diye düşünüyorum.

Bu merete ne zaman binsem binmeden önce hep bacaklarım titrerdi korkardım ama yol almayıda çok severdim, içim ürperdi resmen kış boyunca hiç binmedim kullanmadım. Şu an karışık duygular içindeyim.
    Bende dün baktım Emre ve aynen çok etkilendim. Özellikle rahmetli AYE nickli Murat Doğanay arkadaşımıza çok üzüldüm. 4 aylık kizi varmış vefat ettiğinde. ALLAH yerini cennet etsin, yakınlarına sabır versin. Üzerinden zaman geçmiş ama ateş düştüğü yeri yakar.

Sonra motora binince unutuyorsun izlediğin kazaları ve bu tarz tatsız acı olayları. ALLAH kimseye bu acıyı yaşatmasın ve kaza belalardan korusun. AYE arkadaşımız ıslak viraja giriyor ve olan oluyor. Diğer videolarını izledim gayet motora hakim bir sürücü ama o viraja kim girse aynı sonuç.

İçim fena oldu yine....
    akira2012 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Aynen bende AYE'den ve KEMAL COŞKUN ve HANDE DİKER'DEN çok etkilendim.

Allah rahmet eğlesin kalanlara Allah kolaylık ve sabır versin. Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Ben motoru hep defansif kullanma taraftarı birisiyim VFR'nin videolarda görülen son hızına çok çok yaklaşmıştım ama bana hiç bir zevk vermedi. Özgür hissedemedim kendimi sadece bacaklarım arasında ki muazzam gücün çığlıkları vardı bir de delice rüzgar sesi. Belki rahmetli arkadaşlarımız bundan zevk alıyorlar belli ama keşke yaşıyor olsalardı.

Eğitimde bizlere Japon ve Avrupa tarzının farklarından bir kaç cümle ile bahsetmişti Tayfun hoca, kısaca motordan zevk almak istiyorsan defansif sür hayatta kal. Sanırım biz değil 3. dünya ülkesi olmak bizim sınıfımız dahi yok. Geçen sene işten eve dönüyorum 2 sefer ağır taciz edildim bir tanesinde bir Kartal'ın içinde 3 tane hayvan sıkıştırdılar akılları sıra güç gösterisi yapıyor direksiyonda oturan hayvan başlarda KÖR CAHİLLİK ediponlara uydum ama 1 saliseliğine ne yaptığımı fark ettim.
    Ben motora arabalar ile itişip kakışmak için binmiyorum altımda ki güç bana ihanet edecek olsa dedim ve o an bariyere gözüm takıldı ve yavaşladım.

KORKTUM açıkçası geride kalabilecek olanlardan hemde çok KORKTUM. O günden sonra arkama hızlı bir araba mı geldi sellektör mü yaptı varsın geçsin nasıl olsa istediğim zaman geçebilirim onu ki gazı açmaya gerek bile kalmadan en fazla bir kaç saniye sonra yanından çok rahat hızımı bile artırmadan geçtim hep,önümde sağımda solumda ki şöförler ne yapıyor hep daha fazla kontrol ettim ve hep daha fazla.

O yüzden herkes ile yola çıkmıyorum turlamıyorum. Yolda olmaktan zevk alanlar hep tercihim varmak olanlardan uzak durdum hep. Bunları belki şu anda önümde duran ANGRY BIRD'üme(VFR'me) binince unutrum.

Motosikleti
    Aynen bende AYE'den ve KEMAL COŞKUN ve HANDE DİKER'DEN çok etkilendim.

Allah rahmet eğlesin kalanlara Allah kolaylık ve sabır versin. Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Ben motoru hep defansif kullanma taraftarı birisiyim VFR'nin videolarda görülen son hızına çok çok yaklaşmıştım ama bana hiç bir zevk vermedi. Özgür hissedemedim kendimi sadece bacaklarım arasında ki muazzam gücün çığlıkları vardı bir de delice rüzgar sesi. Belki rahmetli arkadaşlarımız bundan zevk alıyorlar belli ama keşke yaşıyor olsalardı.

Eğitimde bizlere Japon ve Avrupa tarzının farklarından bir kaç cümle ile bahsetmişti Tayfun hoca, kısaca motordan zevk almak istiyorsan defansif sür hayatta kal. Sanırım biz değil 3. dünya ülkesi olmak bizim sınıfımız dahi yok. Geçen sene işten eve dönüyorum 2 sefer ağır taciz edildim bir tanesinde bir Kartal'ın içinde 3 tane hayvan sıkıştırdılar akılları sıra güç gösterisi yapıyor direksiyonda oturan hayvan başlarda KÖR CAHİLLİK ediponlara uydum ama 1 saliseliğine ne yaptığımı fark ettim.
    Ben motora arabalar ile itişip kakışmak için binmiyorum altımda ki güç bana ihanet edecek olsa dedim ve o an bariyere gözüm takıldı ve yavaşladım.

KORKTUM açıkçası geride kalabilecek olanlardan hemde çok KORKTUM. O günden sonra arkama hızlı bir araba mı geldi sellektör mü yaptı varsın geçsin nasıl olsa istediğim zaman geçebilirim onu ki gazı açmaya gerek bile kalmadan en fazla bir kaç saniye sonra yanından çok rahat hızımı bile artırmadan geçtim hep,önümde sağımda solumda ki şöförler ne yapıyor hep daha fazla kontrol ettim ve hep daha fazla.

O yüzden herkes ile yola çıkmıyorum turlamıyorum. Yolda olmaktan zevk alanlar hep tercihim varmak olanlardan uzak durdum hep. Bunları belki şu anda önümde duran ANGRY BIRD'üme(VFR'me) binince unutrum.
    O bahsettiğin apaçilerden her yerde be Emre geçen idealtepe de sahilde trafik ışıklarında bekliyorum, yanıma kaputunda kırmızı file geçirmiş içi mavi ışık yanan bir apaçi arabası geldi. İçi apaçi kaynıyordu herhalde 5 kişiydiler. Aralarından bir tanesi kafasını camdan çıkarıp " müdür ses ver sesssss" diye haykırdı. Ben oralı bile olmadım sadece baktım ( siyah vizörlü kask bu durumlarda harika ) ve yeşil yandıgında efendice devam ettim. Onun altındaki araba 15 saniye de 100 km/h a çıkar bizim altımızdaki demir atlar 3 saniye de. O yüzden gülüp geçmek lazım.

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Arkadaşlar motorumu satıyorum,isteyen olursa görüşelim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakimli,temiz-ve-acil-117474683/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler