Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar

Alıntı bang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bir hyo gt 250 comet almayı düşünüyorum.Ancak,nedense motor konusunda deneyimli arkadaşlarım tarafından olumsuz yönde eleştiriler aldım bu motor için.Çok fazla vibrasyonu olduğu söylendi,virajlarda arka tarafın dengesiz olduğu söylendi,yedek parça bulamazsın denildi,satmayı kalkarsın satamazsın denildi.Oysa görüntüsü ve 250cc 'ye oranla hızı beni mest etmişti.Bu söylenenler hevesimi kaçırdı.Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlardan yorum rica ediyorum.
    Demek ki motor konusunda çok da deneyimli değillermiş Ya da en azından konuya hakim değiller.
    2 cometim oldu şimdiye kadar,ikisini de satılık olmamasına ve ilan vermememe rağmen ısrarla isteyen arkadaşlarıma sattım.Vibrasyon ve parça bulamama gibi konular ise gerçekten ilginçmiş.İnsanımızın genel özelliği bilmediği şeyler hakkında konuşabilme yeteneği olsa gerek.
    Bi kaç haftadır da hyosung ilanlarına bakıyorum,eğer fiyatı mantıklı temiz bir comet bulursam yine alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500

satılık 2007 comet

Selam Arkadaşlar,
    maddi sebepler yüzünden çok sevdiğim cometimi satışa çıkardım. Değerini bilen birine gitmesini isterim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2667140/detay/

ilan no : 52667140

Herkese kazasız belasız sürüşler
    Kaner

bang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki motor konusunda çok da deneyimli değillermiş Ya da en azından konuya hakim değiller.
    2 cometim oldu şimdiye kadar,ikisini de satılık olmamasına ve ilan vermememe rağmen ısrarla isteyen arkadaşlarıma sattım.Vibrasyon ve parça bulamama gibi konular ise gerçekten ilginçmiş.İnsanımızın genel özelliği bilmediği şeyler hakkında konuşabilme yeteneği olsa gerek.
    Bi kaç haftadır da hyosung ilanlarına bakıyorum,eğer fiyatı mantıklı temiz bir comet bulursam yine alacağım.
    Öncelikle ilgin için teşekkür ederim ben bu comet'i http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8327575/detay/ almayı düşünüyorum.Hem rengi,hem şekli hemde satıldığı şehrin bana yakın olması sebebi ile benim için uygun.Elbet motoru yakından görmek ve test etmek gerek önerebilmek için ama en azından giderinde sorun yoksa bana tavsiye edebilirmisin?
    Kontrolsüz hız,hız değildir

Biliyorum o ilanı,motorun dış görünüşüyle oynamış biraz arkadaş.Farın orjinalini verecekmiş zaten ama egzoz biraz garip durmuş,tabi sen beğendiysen sorun yok.
    Şimdi buradan görmeden bişey demek imkansız.Mutlaka gerçek anlamda anlayan birine baktırın ki daha sonra sorun yaşamayın.Temiz bir hyo alıp sizde temiz kullanırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız,ama sorunlu bir motor alırsanız durumlar değişir.

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum o ilanı,motorun dış görünüşüyle oynamış biraz arkadaş.Farın orjinalini verecekmiş zaten ama egzoz biraz garip durmuş,tabi sen beğendiysen sorun yok.
    Şimdi buradan görmeden bişey demek imkansız.Mutlaka gerçek anlamda anlayan birine baktırın ki daha sonra sorun yaşamayın.Temiz bir hyo alıp sizde temiz kullanırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız,ama sorunlu bir motor alırsanız durumlar değişir.
    Hımm benimde korkum o zaten o kadar para verip birde üstüne sıkıntı çekmek var.Motoru satan denizci astsubay arkadaş 7 aylık bir göreve çıkmış (somali) ve dayısına bırakmış motorunu.Motor hakkında da bilgi alamıyorum o yüzden sahibinden,dayısının hiçbir fikri yok Sadece bodrum-fethiye arası araba ile yolculuk yaparken 5 dk uğrama şansım oldu.Daha fazla kalmaya vaktim yoktu.çünkü fethiye'de bekleyenim vardı.Motor resimde ki gibi ama plakalıkta ki küçük kırmızı yansıtıcı (orjinal adını hatırlayamadım :D ) kırılmıştı.Birde motor üstünde dikkatle bakıldığında 2 küflü vida gördüm.Resimdede çok dikkatli bakınca gözüküyor.Bunların yedek parçalarını bulabilirmiyim acaba? her parçayıda bulmak kolay değildir sanırım.Muğla 110 kilometre burdan,bodrum'da yada biraz daha yakın bir yerde olsa anlayan bir arkadaşı götürüp test edicem motoru ama işten güçten vakit olmuyor ki bu motorla uyanıp bu motorla kalkıyorum

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Hımm benimde korkum o zaten o kadar para verip birde üstüne sıkıntı çekmek var.Motoru satan denizci astsubay arkadaş 7 aylık bir göreve çıkmış (somali) ve dayısına bırakmış motorunu.Motor hakkında da bilgi alamıyorum o yüzden sahibinden,dayısının hiçbir fikri yok Sadece bodrum-fethiye arası araba ile yolculuk yaparken 5 dk uğrama şansım oldu.Daha fazla kalmaya vaktim yoktu.çünkü fethiye'de bekleyenim vardı.Motor resimde ki gibi ama plakalıkta ki küçük kırmızı yansıtıcı (orjinal adını hatırlayamadım :D ) kırılmıştı.Birde motor üstünde dikkatle bakıldığında 2 küflü vida gördüm.Resimdede çok dikkatli bakınca gözüküyor.Bunların yedek parçalarını bulabilirmiyim acaba? her parçayıda bulmak kolay değildir sanırım.Muğla 110 kilometre burdan,bodrum'da yada biraz daha yakın bir yerde olsa anlayan bir arkadaşı götürüp test edicem motoru ama işten güçten vakit olmuyor ki bu motorla uyanıp bu motorla kalkıyorum
    Facebooktaki gibi beğen olsa keşke Son sözünü beğendim
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradaşlar bizim başlıkta kimse cevap yazmadı bura bilen vardır belki aynı motor zaten
    Hava filtreleri enjeksiyonlu modeller ve karburtorlu modeller arasında fark varmı?
    Benimkisi 2008 enjeksiyonlu ve hava filtresi almam lazım istanbulda nereden alabilirim ,internet adresi varsa oda olur?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebooktaki gibi beğen olsa keşke Son sözünü beğendim
    Sende aynı hasreti çekiyorsun sanırım

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    merhaba bu motordan almayı planlıyorum 20000 km civarı bu motor alınır mı? 5-6 yaşında

birde neden bazıları çift disk önde bazıları değil ,,,birde hepsi doch motormu ? bunların

alırken neye dikat edilmeli ?_

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Sende aynı hasreti çekiyorsun sanırım
    Evet çekmemek mümkün mü Para olsa hiç durmamda bekliyoruz malesef

Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bu motordan almayı planlıyorum 20000 km civarı bu motor alınır mı? 5-6 yaşında

birde neden bazıları çift disk önde bazıları değil ,,,birde hepsi doch motormu ? bunların

alırken neye dikat edilmeli ?_
    Çift disk olanlar Gt250r yani grenajlı olanlar cometlerde tek disk var ama isteyen parasını verip çift disk yapabiliyor tabii frenaja etkiside artıyor

2008 Sonrası DOHC motor Öncesini bilemiyorum

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    comet diye ilan verilmiş ve motorda çift disk varsa o motor kazalı bi gt250r dır
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    comet diye ilan verilmiş ve motorda çift disk varsa o motor kazalı bi gt250r dır
    Aynen o da var tabii

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Almak sorun değilde,temizini bulmak sorun.Mesela bende keeway speed 150 var.Alalı 1 yıl oldu,2008 model 2010 trafiğe çıkışlı.Sıfır almıştım daha motor aksamında en küçük sorunla karşılaşmadım,nerdeyse 7000 km oldu sadece arka stop lambası vidalandığı yerden kırılmış.Yolda giderken yere düştü ) Burda direk yedek parçası bulunmadığı için yapıştırttım yerine.Eskisinden daha sağlam oldu ) Onun dışında bir sorun olmadı.Motor hala pırıl pırıl sıfır gibi duruyor Motosiklet üzerindeki yaptığım tek değişiklik,beğenmediğim koltuk kılıfını ve aynaları değiştirtmek oldu Bide en teresan bir durum,motor 6000 km den sonra daha atak ve seri oldu kısaca bu motoru alan bana dua eder ama işte onuda satmaya kıyamıyorum.Benim comet almaktan alıkoyan faktörlerden biride budur

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar, ANKARAda Comet sahibi olan üyelerimizin yardımına ihtiyacım var. Comet 250 almadan önce gösterebilecğim bir Ustaya ihtiyacım var. Ankardaki arkadaşların tavsiye edebileceği nereler var acaba? Mümkünse Sincan taraflarına yakın olsun, ama olmasa da olur yani...

Yada beni yönlendirebileceğiniz bir kimse var mı forumdan? Ankaradaki ustalar hakkında az çok bilgisi olan...?

Teşekkür ederim(epeydir de yazmıyordum foruma...;))
    #sürenadam

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ANKARAda Comet sahibi olan üyelerimizin yardımına ihtiyacım var. Comet 250 almadan önce gösterebilecğim bir Ustaya ihtiyacım var. Ankardaki arkadaşların tavsiye edebileceği nereler var acaba? Mümkünse Sincan taraflarına yakın olsun, ama olmasa da olur yani...

Yada beni yönlendirebileceğiniz bir kimse var mı forumdan? Ankaradaki ustalar hakkında az çok bilgisi olan...?

Teşekkür ederim(epeydir de yazmıyordum foruma...;))
    bende sincan tarafındayım comet düşünüyorum ,, satan adama sor nerede bakım yaptırıyo hangi ustaları tanıyor :D
    sonra ona göre sincanda kral motor var ömer usta ona git para bile almadan bakar motora bi gaz verir biner dinler vs vs .
    onun dışında cengiz çoşkun var etimesgutta bu şeker fabrikasının ordan etimesguta yol geliyorya ordan gelirken sağda o iyi biliyor bu işi

bu arada sorduğum soruya yanıt veren arkadaşlara teşekkürler :D
    gt250r kaza yapınca comet oluyor demek güzeldi bu :D peki 2006 model motoru olup motorundaki markayı bg bilen var mı ? comet

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sincan tarafındayım comet düşünüyorum ,, satan adama sor nerede bakım yaptırıyo hangi ustaları tanıyor :D
    sonra ona göre sincanda kral motor var ömer usta ona git para bile almadan bakar motora bi gaz verir biner dinler vs vs .
    onun dışında cengiz çoşkun var etimesgutta bu şeker fabrikasının ordan etimesguta yol geliyorya ordan gelirken sağda o iyi biliyor bu işi
    Çok teşekkür ederim. Netten aldım adreslerini ustaların...

Umarım bugün söylediğin ustalara gösterebilirim ve bir sorun çıkmaz inşallah.
    #sürenadam

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Netten aldım adreslerini ustaların...

Umarım bugün söylediğin ustalara gösterebilirim ve bir sorun çıkmaz inşallah.
    müdür sorsaydın hangi yerde bakım yaptırıyorsun diye usta motoru tanır aralarıda iyidir yada sahibini tanır iyi der taş gibi der :D
    ömer usta süper adamdır yapmaz gerçide sen bilirsin
    bu arada motorunu ömer ustaya yaptırırsan karlı çıkarsın :D hem işi bilir hemde ufak tefek şeylere para almaz diğer tamircilerin 3-1 i yada yarısına tamir ettirirsin :D

Syanur kırmızısı da güzel tabi Konuşmuştum o motorla ilgili,4 e bırakmıştı en son.Lakin vakitsel olarak çok müsait değilim şu aralar..Umarım motor sorunsuz çıkmıştır
    (2006 22.000 km kafa grenajı ve egzoz farklı olan motordan bahsediyorum,birde ben sorunca zinciri değiştirip veririm o sorun değil demişti,zincir değişmediyse fiyata dahil olarak değiştirt mutlaka )

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Arkadaşlar motorsikletime xenon takmak istiyorum, comete uygun tavsiye edebileceğiniz marka model varmıdır?
    seT By eXe

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar motorumu satıyorum bilginize...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4802576/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler