Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    netten baktım brenta diye bir marka var.yumuşak güzel bir balataymış.
    brenta'nın fren balatalarını duydum da debriyaj balatalarını hiç duymadım yoksa yanlış birşeydenmi bahsediyoruz..
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DarkArchAnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brenta'nın fren balatalarını duydum da debriyaj balatalarını hiç duymadım yoksa yanlış birşeydenmi bahsediyoruz..
    yok debrijay balatası deil fren balatası dedim.
    Bugun servise gttim soktuk balataları orjınalleri degılmış orjianalleri taktik güzel oldu frenler.
    Debrijay ayarını yaptık ama debriyajım bitik.Ayarı tam yaptıgım zaman motor viteste debriyaj basılı iken ileri dogru gidiyor.
    birde arka fren diskimin değişmesi lazım.
    Servis fiyatları Debriyaj balatası 187TL,Arka disk 140 Lira.

yurtdışından felan alsak fiyatları nedir acaba?

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    yurtdışından felan alsak fiyatları nedir acaba?
    130TL + kargo

http://www.hyosungsource.com/parts/g...-clutch-plates

Alıntı feryth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargosu ne kadar tutuyordur acaba ?

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    kargosu ne kadar tutuyordur acaba ?
    kargo dahil 165 TL

Alıntı feryth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargo dahil 165 TL
    teşekkür ederim

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar hyosungsource'dan 7 gün önce sipariş verdiğim ürünler bugün elime ulaştı..
    w w w . Hyosungsource . c o m sitesi kesinlikle güvenilir bir yedekparça tedarikçisi..
    Adamlar için normal bize göre anormal olan müşteri memnuniyeti felsefesi şaşırmamıza neden oluyor..
    Paketin içinden bir mektup da çıktı..Eğer teslimatta bir gecikme olursa, her ne kadr elimizden bir şey gelmese de özür için size minik bir hediye yolluyoruz türünden bir mektup..Aşağıda fotoları mevcut..
    Kargo gayet iyi paketlenmiş, hiçbir eksik yok, her şey olması gerektiği gibi..
    Tam not almıştır benden

Tüm bu kargo yol masrafı hariç 250 TL ye mal oldu bana..(İstanbul Motor tek manifolt için 130 TL istemişti hatırlatırım)
    Ağırlık ile orantılı olduğu için yol masrafını ayrı tuttum, o da 68 TL tuttu..

Minik hediyeleri

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hyosungsource'dan 7 gün önce sipariş verdiğim ürünler bugün elime ulaştı..
    w w w . Hyosungsource . c o m sitesi kesinlikle güvenilir bir yedekparça tedarikçisi..
    Adamlar için normal bize göre anormal olan müşteri memnuniyeti felsefesi şaşırmamıza neden oluyor..
    Paketin içinden bir mektup da çıktı..Eğer teslimatta bir gecikme olursa, her ne kadr elimizden bir şey gelmese de özür için size minik bir hediye yolluyoruz türünden bir mektup..Aşağıda fotoları mevcut..
    Kargo gayet iyi paketlenmiş, hiçbir eksik yok, her şey olması gerektiği gibi..
    Tam not almıştır benden

Tüm bu kargo yol masrafı hariç 250 TL ye mal oldu bana..(İstanbul Motor tek manifolt için 130 TL istemişti hatırlatırım)
    Ağırlık ile orantılı olduğu için yol masrafını ayrı tuttum, o da 68 TL tuttu..

Minik hediyeleri
    Hadi gözünüz aydın . Hediye yolladıkları oluyor öyle. Bana da 2 adet 125 lik motor yağ filtresi ve 1 paket fren balatası yollamışlardı

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    arkadaşlar bende gt 250 almayı düşünüyorum ve aldığımda motora ısınıp huyunu suyunu öğrenip uzun yola çıkmak istiyorum uzun yolda nasıldır hatta komple olarak performansı nasıl bir motordur uzun yolda gt 250 r daki gibi yolda sürücüsünü yoruyormu ve 2007 model 21000 kmde 5500tl nasıl bir fiyattır.

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    Var
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözünüz aydın . Hediye yolladıkları oluyor öyle. Bana da 2 adet 125 lik motor yağ filtresi ve 1 paket fren balatası yollamışlardı
    Teşekkürler..
    Fren balataları yollasalar daha memnun olrdum açıkçası
    Haftasonu montaj işlerini de hallettik mi geriye bir tek fren diski ve balataları kalıyor..
    Kafayı kırıp ekzantrik zinciri işine de girebilirim ama ustaya güvenmem gerek, sente ayarıydı, sübap ayarıydı bir de bozmak istemiyorum şimdi sağlam motoru..
    Bu arada stock harici egzoz kullanan var mı bu makinalarda? Performans artışı gibi bir gölem olmuş mu acaba?
    Şöyle ikinci el bir egzoz düşürsem daha da bir keyifli olacağım

Alıntı fast_driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende gt 250 almayı düşünüyorum ve aldığımda motora ısınıp huyunu suyunu öğrenip uzun yola çıkmak istiyorum uzun yolda nasıldır hatta komple olarak performansı nasıl bir motordur uzun yolda gt 250 r daki gibi yolda sürücüsünü yoruyormu ve 2007 model 21000 kmde 5500tl nasıl bir fiyattır.

Performansı konusunda kawasaki ninja 250 ye de binmiş birisi olarak yeterlidir diyebilirim..Kesinlikle üzmez..

Rahatlık olarak da çok çok rahat bir kullanımı var bence..Bursa-İstanbul arasını artçılı olarak kat ettim..Ne bir uyuşma ne bir ağrı..Yorulmadık bile diyebilirim..

Motosikleti
    Yok
    Teşekkürler..
    Fren balataları yollasalar daha memnun olrdum açıkçası
    Haftasonu montaj işlerini de hallettik mi geriye bir tek fren diski ve balataları kalıyor..
    Kafayı kırıp ekzantrik zinciri işine de girebilirim ama ustaya güvenmem gerek, sente ayarıydı, sübap ayarıydı bir de bozmak istemiyorum şimdi sağlam motoru..
    Bu arada stock harici egzoz kullanan var mı bu makinalarda? Performans artışı gibi bir gölem olmuş mu acaba?
    Şöyle ikinci el bir egzoz düşürsem daha da bir keyifli olacağım

Performansı konusunda kawasaki ninja 250 ye de binmiş birisi olarak yeterlidir diyebilirim..Kesinlikle üzmez..

Rahatlık olarak da çok çok rahat bir kullanımı var bence..Bursa-İstanbul arasını artçılı olarak kat ettim..Ne bir uyuşma ne bir ağrı..Yorulmadık bile diyebilirim..
    Egzoz için yurtdışı forumlara bakınmıştım biraz ama genelde sadece egzoz değiştirmekle bişey elde edilmeyeceği karbüratör "jetting" diye tabir ettikleri( karbüratör meme ve iğne boyutu değişikliği sanırım) modifikasyonla beraber egzoz değişkliğinden performans elde edilebilceğini yazmışlar. Pek fazla kurcalamadım sonrasında da

Ek olarak 21000 kmde ise motor 5500 epey fazla gibi. Fakat sahibindendeki ilanda 12000 yazmış 12000 ise yine biraz pazarlık yapılmalı bence.

Motosikleti
    Var
    Egzoz için yurtdışı forumlara bakınmıştım biraz ama genelde sadece egzoz değiştirmekle bişey elde edilmeyeceği karbüratör "jetting" diye tabir ettikleri( karbüratör meme ve iğne boyutu değişikliği sanırım) modifikasyonla beraber egzoz değişkliğinden performans elde edilebilceğini yazmışlar. Pek fazla kurcalamadım sonrasında da
    Karbüratördeki iğne değişikliği mevzuları sanırım yakıtta anormal artışlara neden oluyormuş..Bir de ayar tutmama sorunu da cabası olur herhalde..
    Vazgeçiyorum egzoz işinden o halde
    Aslında ufak bi iki çiziği var..Ufak dediğim rahatsız edicilik sınırında..Sahibindende sıfırlar satılıyor 100 tl ye.Olmadı orjinal sıfır alır takarım artık..
    Teşekkürler bilgiler için..

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için, daha önce kullanmadığım için hiçbir fikrim yoktu ama sizin ve etrafımdaki arkadaşların sözleri hep olumlu yönde olduğundan kesinlikle tercih edebilirim,gerçi 4 ay gibi bir zaman var önümde ama şimdiden araştırmaya başladım..sabırsızım birazz

Motosikleti
    Yok
    Karbüratördeki iğne değişikliği mevzuları sanırım yakıtta anormal artışlara neden oluyormuş..Bir de ayar tutmama sorunu da cabası olur herhalde..
    Vazgeçiyorum egzoz işinden o halde
    Aslında ufak bi iki çiziği var..Ufak dediğim rahatsız edicilik sınırında..Sahibindende sıfırlar satılıyor 100 tl ye.Olmadı orjinal sıfır alır takarım artık..
    Teşekkürler bilgiler için..
    Daha detaylı bilgi için "korider" sitesini tavsiye ederim. Güzel paylaşımlar resimli anlatımlar mevcut sitede. Ama ingilizce maalesef

Motosikleti
    Var
    Daha detaylı bilgi için "korider" sitesini tavsiye ederim. Güzel paylaşımlar resimli anlatımlar mevcut sitede. Ama ingilizce maalesef
    Teşekkürler, inceleyeceğim..

Bu arada parçaları ucuza getirdik derken montajdan öpecekler bizi..
    2 manet, debriyaj ve gaz teli değişimine 150 kaat işçilik parası istiyor şaşkın bir tamirci arkadaşımız..Dün sordum da

Bu haftasonu kendim uğraşacağım, beceririm sanırım..Servis manueli olduktan sonra iş kolay

Birde acil olarak amortisör keçesi lazım iki adet..
    Bulabileceğim veya elinde fazla olan var mıdır?
    Veya başka bir modelinki uymakta mıdır?

Not: Buldum, buldum
    merkezyedekparca.com sitesinde mevcut imiş..
    Hyosungsource ile aynı paraya satıyorlar, enteresan..
    Çifti 15 TL, birilerinin işine yarar bir gün belki

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500

Merhabalar

Denizliden mehmet ben. bu sayfada oldukca faydalı bilgiler. elinize dilinize sağlık.
    2 aylık gt 250 kullanıcısıyım. resim eklemeye calıstım ama beceremedım.
    forum da resim ekleme dıye de arattım ama malesef.
    paylaşımlarınızı takıp edecegım.

slmlr
    Knr

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    arkadaşlar bugün kafama takıldı bi size sorayım dedim. 1.86 boyundayım ve kilom 90 kiloya kadar ulaşabiliyor,gt 250 comet acaba küçük kalırmı diye düşünüyorum cbr 125 kullandım ama bana baya küçük gelmiş ve onu almaktan vazgeçmiştim bi arkadaşımın söylemesi üzerine bu motoru araştırdım ama kullanma veya görme şansım olmadı .yardım istiyorum çok kararsız bi durumdayım

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Teşekkürler, inceleyeceğim..

Bu arada parçaları ucuza getirdik derken montajdan öpecekler bizi..
    2 manet, debriyaj ve gaz teli değişimine 150 kaat işçilik parası istiyor şaşkın bir tamirci arkadaşımız..Dün sordum da

Bu haftasonu kendim uğraşacağım, beceririm sanırım..Servis manueli olduktan sonra iş kolay

Birde acil olarak amortisör keçesi lazım iki adet..
    Bulabileceğim veya elinde fazla olan var mıdır?
    Veya başka bir modelinki uymakta mıdır?

Not: Buldum, buldum
    merkezyedekparca.com sitesinde mevcut imiş..
    Hyosungsource ile aynı paraya satıyorlar, enteresan..
    Çifti 15 TL, birilerinin işine yarar bir gün belki
    dostum getirtdiğin parçaların tamamını sen takabilirsin ustaya gerek yok. boşuna o parayı harcama sakın takamazsan ben sana yardım ederim ama fuar için istanbula gelmemi beklemen lazım

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500
    arkadaşlar bugün kafama takıldı bi size sorayım dedim. 1.86 boyundayım ve kilom 90 kiloya kadar ulaşabiliyor,gt 250 comet acaba küçük kalırmı diye düşünüyorum cbr 125 kullandım ama bana baya küçük gelmiş ve onu almaktan vazgeçmiştim bi arkadaşımın söylemesi üzerine bu motoru araştırdım ama kullanma veya görme şansım olmadı .yardım istiyorum çok kararsız bi durumdayım
    hocam ben 1.96 cm ve 100 kg yum.600 lukler bıle kucuk gelırken gt250 iyi duruyo altımda bence...

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    bunu duymam iyi oldu çünkü motor hakkında iyi cok şey duydum ama daha önce ne kullandın nede gördüm ama resimlerinden gördüğüm kadarıyla çok hoş duruyor bi st kanuni bayisi bulup orada yakından inceleme şansı bulacağıma inanıyorum ama bir motosiklet ustasından motor bi kere dağılınca birdaha toplaması zor oluyor motor sürekli arıza veriyor gibi şeyler duydum ama doğruluğu nedir bunun ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler