Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Zaten şu aralar roadtec'in istedigim ebatta olanları yok. Mart ortası gibi gelecegi söyleniliyor ama oda kesin degil. Açıkcası arka lastik öyle bir haldeki bu haliyle 20 km gitmek dahi büyük risk. Bu nedenle bende lasertec düşünüyordum.

lasertec ile roadtec arasında fiyat anlamında da baya fark var. Roadtec 750 tl civarını buluyor. Sanki 120-180 lastik alıyoruz yahu

Bu arada ben metzeler dedim ama başka marka ve model önerisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten şu aralar roadtec'in istedigim ebatta olanları yok. Mart ortası gibi gelecegi söyleniliyor ama oda kesin degil. Açıkcası arka lastik öyle bir haldeki bu haliyle 20 km gitmek dahi büyük risk. Bu nedenle bende lasertec düşünüyordum.

lasertec ile roadtec arasında fiyat anlamında da baya fark var. Roadtec 750 tl civarını buluyor. Sanki 120-180 lastik alıyoruz yahu

Bu arada ben metzeler dedim ama başka marka ve model önerisi olan var mı?
    Michelin Pilot Activ de olabilir belki. Ön-arka 500 liraya geliyo buz motor fiyatlarıyla. Bu sitede de özellikleri var http://www.michelin.co.uk/motorcycle...in-pilot-activ satmasaydım ben de ya bunu ya da Lasertec'i düşünüyodum. Lasertec'e de ön arka 450 lira fiyat almıştım sanırım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar aydın üniversitesinin önündeki gt250 forumdanmı her gün gidip gelirken görüyorum kırmızı bi gt250 çokta güzel maşallah oda benim gibi kar kış dinlemeden hergün binen biri sanırsam
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Pilot Activ de olabilir belki. Ön-arka 500 liraya geliyo buz motor fiyatlarıyla. Bu sitede de özellikleri var http://www.michelin.co.uk/motorcycle...in-pilot-activ satmasaydım ben de ya bunu ya da Lasertec'i düşünüyodum. Lasertec'e de ön arka 450 lira fiyat almıştım sanırım.
    Peki sen ne diyorsun? Metzeler lasertec mi ,Michelin Pilot activ mi?

Hangisinin hamuru daha yumuşaksa onu tercih edecegim.Malum serin memlekette yaşıyorum.

Motosikleti
    Yok
    Peki sen ne diyorsun? Metzeler lasertec mi ,Michelin Pilot activ mi?

Hangisinin hamuru daha yumuşaksa onu tercih edecegim.Malum serin memlekette yaşıyorum.
    Yumuşaklık olarak ikisini de bilmiyorum ama yakınlardır diye düşünüyorum. Benim karar verme noktam lastik deseni olur sanırım. Malum Rize serinliğin yanında bol yağış alan bir memleket ve lasertec'in kanallı yapısı yol tutuşunu pilot activ e göre daha iyi sağlayabilir bunu bence.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şu alttaki linkte Michelin Pilot Activ ile Metzeler Lasertec'in test sonuçları var. Seçim için işe yarar belki..
    Bana çok bir farklılık görünmedi..

Pilot Activ Ön:
    http://www.tyretest.com/motorradreif...ont/index.html
    Pilot Activ Arka:
    http://www.tyretest.com/motorradreif...ear/index.html

Lasertec Ön:
    http://www.tyretest.com/motorradreif...ont/index.html
    Lasertec Arka:
    http://www.tyretest.com/motorradreif...tec/index.html

http://www.tyretest.com/motorradreif...tec/index.html

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    arkadaşlar merhaba. bu aralar ötv düşünce piyasa haraketlendi..bende fırsat yaratıp gt250 almak istiyorum.arkadaşımda 250r vardı,performansını gerçekten çok sevdim ama sanırım onun gidonu çok fazla race tipi, bunda normaldir diye umuyorum..sahibinden de 2010 model 6.900...fiyat da iyi gibi geldi. birde bende 2007 cbf150 var, 14.000km de ve çok temiz. acaba onu 3000 tl lere satsak da geri kalanı taksitli falan nasıl olur ?
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar lasertec'i aldım ve bugün elime ulaştı. Yorum yapan arkadaşlara tşk.
    Bir aksilik olmazsa yarın taktıracagım. Lastigin rodaj dönemi bittikten sonra düşüncelerimi yazarım.

Motosikleti
    Yok
    Bir aksilik olmazsa yarın taktıracagım. Lastigin rodaj dönemi bittikten sonra düşüncelerimi yazarım.
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    ST KANUNİ 250 COMET
    elint yeni lastiklerin hayırlı olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 ----------

kac paraya aldın???

Motosikleti
    F 650 GS
    Sagolun arkadaşlar.
    .!MrBLaCK.!. k. k. ile 480 Tl'ye aldım.

Bu arada lastigi bugün taktırdım ve gün içinde 220 km civarı yol yaptım. Bu yolculukta eski lastik(shinko) ile yeni lastik(metzeler lasertec) arasındaki iki önemli noktayı farkettim.

1- motosikletin viraj kabiliyeti hatrı sayılır derecede degişti. Eskiden shinkolarda viraj ciddi anlamda sorundu. Motosiklet kolay yatmıyor ve güven vermiyordu. Metzelerde ise elciklere veya peglere uyguladıgınız haffi baskıda dahi size anında sonuç veriyor ve viraj içinde de karlı bir şekilde ilerlemenizi saglıyor diyebilirim.

2-Metzeler-lasertec, shinko'ya göre daha erken ısınıyor. Bugün 220 km'lik yolculugu 600f'i olan bir arkadaşla yaptım.(cakalaz) . İlk molada 70 km civarı yol yapmıştık ve motosikletten indigimde lastik ısılarını kontrol ettim hava soguk olmasına ragmen lastikler ısınmıştı ve ısılarıda nerdeyse aynıydı. Kısaca lastik shinko'ya göre daha erken ısınıyor. Yani yol tutuşu konusunda daha olumlu sonuç verecegini söyleyebiliriz.

Bu arada 1-2 foto ekleyim

Ellerimi ısıtmaya çalışırken

ELINT-KEOS-CAKALAZ

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet, gökhan ile beraber Lastik değişimi yaptırdık. Görünüş olarak pek hosuma gitmese de, lastiklerin performansını bol bol duydum gün içerisinde gökhan dan ve virajlara girişlerini de gördüm güzel
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    F 650 GS
    Lastik rodaj dönemini tamamlamadıgı için fazla zorlamak istemedim ama yinede virajlara girişinde ciddi anlamda bir degişim. oldu.

Motosikleti
    Var
    Yeni lastikler ikimiz içinde hayırlı olsun o halde ELINT

Bende bugün gittim ve Michelin Pilot Activ leri taktırdım, ama foto çekmek aklıma gelmedi valla

400 TL'ye montaj+lastik hallettim..
    Rodaj tamamlamak adına 150 km civarı yol yaptım ve bu esnada ufaktan da olsa denemeler yaptım. Gerçi yeni diye arka tekeri kitledim bir sefer ama olsun tecrübe tecrübedir, de mi?
    Bir kere motor bariz bir serilik kazandı, virajlar artık çoook daha pürüzsüz..Motor çoook daha dengeli..
    Lakin benim yorumlarıma aldanmayın çünkü eski lastiklerim Ön 120-70-17 Bridgestone Battlax idi 2008 model ve bitik durumda, arka ise Michelin anakee idi, bir enduro lastiği. Hatta traktör lastiği diyebilirim..

Dolayısıyla ne takarsam takayım iyi olacaktı.Neyse, memnunum neticede

Lastik basınç oranlarım, Ön: 36 psi, Arka: 40 psi.
    120 kilogram oluşumun etkisiyle bu değerler..

Normal yapıdaki biri için bizim motorda Michelin Pilot Activ lastik hava basınç değerleri: Ön 32-34 Arka: 36-38 olmalıymış. Bir gün birilerinin işine yarar belki..

Bu arada bilgiler uzman ve inandığım bir lastikçiden..

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende bugün gittim ve Michelin Pilot Activ leri taktırdım, ama foto çekmek aklıma gelmedi valla

Rodaj tamamlamak adına 150 km civarı yol yaptım ve bu esnada ufaktan da olsa denemeler yaptım. Gerçi yeni diye arka tekeri kitledim bir sefer ama olsun tecrübe tecrübedir, de mi?
    Bir kere motor bariz bir serilik kazandı, virajlar artık çoook daha pürüzsüz..Motor çoook daha dengeli..
    Lakin benim yorumlarıma aldanmayın çünkü eski lastiklerim Ön 120-70-17 Bridgestone Battlax idi 2008 model ve bitik durumda, arka ise Michelin anakee idi, bir enduro lastiği. Hatta traktör lastiği diyebilirim..

Normal yapıdaki biri için bizim motorda Michelin Pilot Activ lastik hava basınç değerleri: Ön 32-34 Arka: 36-38 olmalıymış. Bir gün birilerinin işine yarar belki..

Hayırlı olsun ;)
    Şu gaz kesme problemi ne durumda abi ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hyosung source de on camurluk bulamadım acaba yok mu ?
    HONDA

Motosikleti
    Var
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ;)
    Şu gaz kesme problemi ne durumda abi ?
    Gaz kesme problemi devam ediyor. Beyinle de deneme yapamadık valla kaldı..
    Acaba yarın hava kuru olursa bi 4 levent sanayi mi yapsak?

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung source de on camurluk bulamadım acaba yok mu ?
    Var orada, bulamamışsındır. 180 TL civarı fiyatı vardı yanlış hatırlıyor da olabilirim. Tabii gt 250 den bahsediyorsun değil mi?

Motosikleti
    F 650 GS

hyo 250'nin servis manüelinde 29-32 yazıyor hatırlıyorum ama ....

Bu arada seninde hayırlı olsun. Bende bir ara Michelin Pilot Activ düşünmüştüm ama arada ıslak zeminde kullandıgım için(malum Karadeniz'deyiz yolda yagmura yakalandıgımız zamanlar oluyor ve shinko yagmurda kaymasıyla beni bir hayli tedirgin etmişti ) suyu daha iyi tahliye edebilecek diş tasarımı olan metzeler lasertec'i tercih ettim.Birde hamur sertliklerinde pek bir fark olmadıgını ögrenince pekte düşünmedim.

Gaz kesme problemi devam ediyor. Beyinle de deneme yapamadık valla kaldı..
    Acaba yarın hava kuru olursa bi 4 levent sanayi mi yapsak?

Var orada, bulamamışsındır. 180 TL civarı fiyatı vardı yanlış hatırlıyor da olabilirim. Tabii gt 250 den bahsediyorsun değil mi?
    Ben bugün ordaydım

Egzozdaki zırıldıyı hallettik gaz verince iğrenç bi şıkırtı sesi oluyo.Eyüp abi bulmuş çözümü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler