Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Herkese selamlar..
    30.07.2011 itibari ile bende artık bir burgman 400 sahibi oldum ve aranıza katıldım. (2006 model 30bin km..) 1 senedir forumu takip eder, hemen hemen her marka-modelleri incelerim. 1 aydır burgman almayı kafama koydum ve sahibinden 'de neredeyse sinir hastası oldum ve en sonunda aradığımı Muğla-Bodrumda buldum gittim aldım ilk defa üzerine biniyor olmama rağmen 9 saat yaklaşık 750 km kullandım ve İstanbula geldim. Yazılanların genelinde bir yağ yakma problemi ortak sorun olarak belirlenmesi kafamda yer edindiği için yolda tereddüt etmedim değil. Neyseki 9 saatiin sonunda İstanbula geldiğimde kapımın önünde tekrar yağına baktım fakat aşırı bir yağ tüketiminin olmadığını farkettim ve bu durum beni gerçekten mutlu etti. Bu arada yaklaşık 110 tl yakıt yaktığımı dü şünüyorum 130-150 km hızla.. Ertesi gün ilk işim yağ ve yağ filtresini değiştirmek oldu. Şuanda bir sıkıntı yok gibi. Dün yine bir Anadolu yakası turu attım sahil yolu üzerinden (kartal-kadıköy-üsküdar-beykoz-poyrazköy) gün bitiminde tekrar yağ kontrolu yaptığımda yağın rengini bozmadığını gördüm.
    Lafın kısası şimdilik doğru bir tercih yaptığımı düşünüyor ve aranıza katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizden gelen tecrübelere ve benden gelecek olan yaşanmışlara umarım hep beraber ortak oluruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinancım öncelikle başın sağolsun. motor kullanan bizler her zaman kaza tehlikesiyle karşı karşıyayız.anladığım kadarıyla haklı olarak bir hayli etkilenmişsin. bence bir süre binme ve kendine gel. umarım hakkında en doğru kararı verirsin.
    Vedat Bey, Serkan Bey,

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Evet bekleyeceğim bir süre, belki 1 ay kadar bilemiyorum. Artık ondan sonra bakacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı SancakTepeLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar..
    30.07.2011 itibari ile bende artık bir burgman 400 sahibi oldum ve aranıza katıldım. (2006 model 30bin km..) 1 senedir forumu takip eder, hemen hemen her marka-modelleri incelerim. 1 aydır burgman almayı kafama koydum ve sahibinden 'de neredeyse sinir hastası oldum ve en sonunda aradığımı Muğla-Bodrumda buldum gittim aldım ilk defa üzerine biniyor olmama rağmen 9 saat yaklaşık 750 km kullandım ve İstanbula geldim. Yazılanların genelinde bir yağ yakma problemi ortak sorun olarak belirlenmesi kafamda yer edindiği için yolda tereddüt etmedim değil. Neyseki 9 saatiin sonunda İstanbula geldiğimde kapımın önünde tekrar yağına baktım fakat aşırı bir yağ tüketiminin olmadığını farkettim ve bu durum beni gerçekten mutlu etti. Bu arada yaklaşık 110 tl yakıt yaktığımı dü şünüyorum 130-150 km hızla.. Ertesi gün ilk işim yağ ve yağ filtresini değiştirmek oldu. Şuanda bir sıkıntı yok gibi. Dün yine bir Anadolu yakası turu attım sahil yolu üzerinden (kartal-kadıköy-üsküdar-beykoz-poyrazköy) gün bitiminde tekrar yağ kontrolu yaptığımda yağın rengini bozmadığını gördüm.
    Lafın kısası şimdilik doğru bir tercih yaptığımı düşünüyor ve aranıza katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizden gelen tecrübelere ve benden gelecek olan yaşanmışlara umarım hep beraber ortak oluruz.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. O hızla gitmenize rağmen yağ eksiltmemesi gerçekten iyi. Yağ eskiyince çabuk eksiliyor. Yeni değişmişse çabuk eksiltmez. Ama siz yinede kontrolü elden bırakmayın.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amcamı motoruyla yaptığı bir kaza sonucu kaybettik. Dün toprağa verdik daha. Bir yandan amcamın ölümü bir yandan herkesin baskısı sonucu burgmanı satmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. Kafam çok karışık
    Başınız sağolsun.. Kaza nasıl oldu? acaba çıkarabileceğimiz ders var mıdır?

şimdilik baskılara kulağınızı tıkayın, bir süre binmeyin motorunuza, sonra eğitim alın bir günlük kapalı pistte.. sonra kararınızı verirsiniz..

____

Merhabalar,
    ben 1 sene Honda Dylan 150 ile 6.000 km yol yapıp,
    sonra 2007 model Suzuki Burgman 400 aldım. onunla da 28.000 km yapmıştım ve de çok mutluydum, geçen sene 4 ay içinde iki Yunanistan-Makedonya gezisi yapmıştım, Marmara bölgesinde çeşitli geziler. maalesef Nisan 2011 de çalındı.
    Kaskoyu bekleyip Haziran başında üzerine biraz daha koyarak 2009 model Burgman 650 aldım, 2.500 km oldu bile..
    sizlere bilgi paylaşımı ve yol yapmayı ümit ediyorum..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı ruzgarin_tor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başınız sağolsun.. Kaza nasıl oldu? acaba çıkarabileceğimiz ders var mıdır?

şimdilik baskılara kulağınızı tıkayın, bir süre binmeyin motorunuza, sonra eğitim alın bir günlük kapalı pistte.. sonra kararınızı verirsiniz..

____

Merhabalar,
    ben 1 sene Honda Dylan 150 ile 6.000 km yol yapıp,
    sonra 2007 model Suzuki Burgman 400 aldım. onunla da 28.000 km yapmıştım ve de çok mutluydum, geçen sene 4 ay içinde iki Yunanistan-Makedonya gezisi yapmıştım, Marmara bölgesinde çeşitli geziler. maalesef Nisan 2011 de çalındı.
    Kaskoyu bekleyip Haziran başında üzerine biraz daha koyarak 2009 model Burgman 650 aldım, 2.500 km oldu bile..
    sizlere bilgi paylaşımı ve yol yapmayı ümit ediyorum..
    Merhabalar, hoşgeldiniz. İyi gezmişsiniz. Yeni Burgman ile kazasız belasız nice kilometrelere...

Kazanın oluş şekli ile ilgili kesin bir yargıya varamadık. Fakat şahitler ve açık olmayan kamera görüntüleri ile bir fikre vardık. Kaza bir kavşakta kırmızı ışıkta beklerken oluyor. Sağında bir tır var, onun sağında da bir araba. Tır hareket etmeye başlıyor ve sağdaki arabadan dolayı biraz açıktan alarak kavşaktan sağa dönüyor. Dönerken bilirsiniz tırın kafası döner ama arkadaki dorse farklı bir açıdan döner ki dorsenin ön kenarı sola çıkar. İşte bu çıkan kısım amcama çarpıp motordan atıyor. Motor sola amcam ise sağa dorsenin önüne düşüyor. Bu şekilde 51 metre sürükleniyor (Birileri tırın önüne çıkıp dur diyene kadar). Ardından ambulans, acil ve yoğun bakım. 10 günlük yoğun bakım sürecinin ardından maalesef kaybediyoruz.

Amcam çok dikkatli kullanır ama böyle olacağını kim kestirebilirdi. Sonuç olarak her zaman tam koruma giyinmeli, tırlardan mümkün olduğunca uzakta durmalı (özellkle kavşakta).

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    tekrar başınız sağolsun, acıya katlanmanız için sabırlar diliyorum..
    bu; tam bir 'görünmez' kaza olmuş.. eğitim vs, yapabilecek bir şey yok..
    dediğiniz gibi TIRlardan uzak olmak gerekiyormuş..

çok hayıflanmayıp ' vadesi bu kadarmış. motor sadece bir vesile' diyerek teselli bulmanızı diliyorum..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    beyler bana elcik koruma lazım yardımcı olacak birileri varmı
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bridgestone lastik kötü. michelin iyi. tavsiye eden arkadaş burgmanda bridgestone kullanmamış sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

[/COLOR]arkadaşlar eskiden beri motosiklet kullanan bir abimizle sohbet ederken lastiklerimi değişecemizi söyledim ve bana kesinlikle orjinal brigestone kullanmamı tavsiye etti başka lastik takınca çok kayma yapıyormuş lastik değişeceklere tavsiye olsun yağmurlu havalarda kaza yapmayın allah hepimizi kazalardan belalardan korusun[/QUOTE]

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Bu lastik meselesi bence Tartışmaya açık bir konu. Sadece olaya bridgestone yada michelin diye bakmamak lazım
    Yolun durumu ve havanın durumu aslında önemli olan. Sen nekadar kalitelisini orjinalini alırsan al, yol düzgün olmadıkdan sonra bence hiçbiri 5 para etmez..

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    elcik koruma için kimse bir şey yazmamış yokmu önerisi olan ?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı SancakTepeLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastik meselesi bence Tartışmaya açık bir konu. Sadece olaya bridgestone yada michelin diye bakmamak lazım
    Yolun durumu ve havanın durumu aslında önemli olan. Sen nekadar kalitelisini orjinalini alırsan al, yol düzgün olmadıkdan sonra bence hiçbiri 5 para etmez..
    Zaten yollarımız maalesef düzgün olmadığı için yola en iyi tutunan lastiği almaya çalışıyoruz. Haftalarca yağmur yağmadı, perşembe ise yağmur geliyor. Yollarda biriken toz çamur nasıl sabun gibi olacak görün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı serkanyeliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elcik koruma için kimse bir şey yazmamış yokmu önerisi olan ?
    Dostum sende bütün forumlarda elcik koruma arıyorsun. En sonunda sanada banada bir çift orj. elcik koruma getirteceğim Geçen sene Tchibo'dan kayak eldiveni almıştım. Şehir içinde kısa mesafede ellerim üşümüyordu bile. Ama kışın uzun mesafe yapacaksan elcik koruma ve hatta üstüne elcik ısıtma da şart...

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    lastik olayı önemli bir konu.
    burgmanda en iyi performans alacağınız lastik michelin.

bunları neden yazıyorum? birileri buraları okurda gidip bridgestone almasın diye. çok sert ve yol tutuşu çok kötü bir lastik.

neye göre?
    micheline pilot sporta göre. bunu bir yerlerden duyupta yazmıyorum. her ikisinide kullandığım için yazıyorum.
    kimsenin işine karışmak istemem ama lastik dediğim gibi çok önemli. her ikisinide bildiğim için sorumlu hissettim kendimi
    ALLAH kaza bela vermesin.

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    vallahi alırsan sevinirim şaka bir yana sanırım sende diğer sitelerede üyesin ne yapalım bende arıyorum işte fikir ediniyorum bilgi paylaşıyorum kışın çok kalın eldiven olunca hem hissizlik oluyor hemde ona rağmen parmak uçlarım donuyor ama azimle arıyorum bulacağıma inanıyorum

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Sinan başın sağolsun. Allah rahmet eylesin :((( çok üzücü bir olay.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Sağolun Deniz Bey, dostlar sağolsun.

motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    Başınız sağolsun.Allah rahmet eylesin.
    Uzun zamandır forum a girememiştim herkese selamlar ve Hayırlı Ramazanlar Diliyorum.

Arkadaslar 2 yıl kadar motosiklet sevdasına aile baskısı, hatta sırf motor almamam icin yüksek kredi taksitleri ödemeye maruz bırakılmıştım, çok şükür borclarım bitti
    Bu arada günlük iş ev arası bazen şehirdısı kaçamak babında bir motor almayı dusunuyorum.
    Vitesli motor istemiyorum kullanımı rahat konforlu fiyat-performans olarak beni fazla aşmıcak olan burgman a yöneldim.
    2004 model civarı bakıyorum 6500-7500 tl fiyat aralıgı görüyorum..
    Alacağım motorunda 15-25 bin km arası olmasına gayret gösteriyorum..
    Öğrenmek istediğim birşey var bu burgmanların periyodik bakımı zamanında yapılanların motor ömrü nedir?
    Kayıs, debriyaj balatası bakımları yeni yapılmıs bir motor beni 20 bin km kadar sallar mı?

İlginize teşekkür ederim şimdiden..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Burgman, bakımlarına ve yağ seviyesine dikkat edildiği sürece 150-200 bin km'yi görecek bir motor. Bunda şüpheniz olmasın. Kayışın ömrü 30 bini dahi görür. Fakat kılavuzda belirtildiği gibi 24 binde bir değiştirmek en iyisi. Debriyaj balatası yeni değişmişse en az 20 bin km kadar rahat götürür. Bu da yine kullanıma bağlı tabi, istenirse 50 bin bile gider. Sürekli dur-kalk yapmak, kavrama noktasında sürmek ömrünü kısaltıyor. Kısacası en az 20 bin km sorunsuz binersiniz. Umarım dilediğiniz motora kavuşursunuz.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    merhaba arkdaşlar motorumu satıyorum ilgilenen olursa burdan baksın http://www.motosiklet.net/forum/sati...007-model.html
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    İş değişikliği sebebi ile motorun kredisini kapatmak için
    2006 model 35000'de siyah renkli burgman an 400'ümü satıyorum..
    Zaten alalı 1 ay olmuşdu bodrumdan aldım 7000 tl ye.
    Aldıkdan sonra yağ-yağ filtersini değiştirdim,
    debriyaj balatalarını değiştirdim,
    Varyatör kayışını değiştirdim,
    varyatör misketlerini değiştirdim,
    Lastikler ön-arka michelin pilot sport'la değiştirdim daha 200 km rodajı yeni doldu,
    Ön-Arka fren balatalarının durumu iyi olduğu için değiştirmedim,
    Motorun durumu çok iyi,
    ve bu şekilde motora biçdiğim fiyat 8000 tl.
    İlgilenen olursa 24 saat 0535 348 31 76 numarasından ulaşabilirler.
    İstediğiniz yere gösterebilirsiniz..
    Pazarlık sünnettir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler