Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Kendi adıma ben genellikle uzun far açık gidiyorum..
    Akşamları Hem normal far yetersiz kalıyor hemde gündüz Farkedilir olmak adına..Belkide dediğin gibi küfür yiyorumdur belki ama rahatsız edecek kadar uzun kalmıyorum genelde arkalarında...Karşıdan gelenler rahatsız olabilir belki...
    Sislerle beraber uzun far rahatsız edici olurmu bilemedim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, ben de sis farını monte ettim. Monte ederken de baktım ki önceki sahibi elektriği uzun fardan çekmiş, ben de elektriği oradan aldım. Fakat bu sis farını kullanırken mecburen uzun farı açmak gerekecek. Uzun far gündüz başkaları rahatsız edici olmaz mı, özellikle de geceleyin hiç kullanamam herhalde bu sis farlarını. Uzunlardan dolayı küfrederler herhalde... Siz Sis farı olan arkadaşlar, siz ne yapıyorsunuz? nasıl kullanıyorsunuz?
    Arkadaşım sis farı için akünun (+) kutpundan direk özel bir hat alman gerekir. Bu hat üzerine de bir adet sigorta koyman şart. Tabi ki sis farının çalışması için devre açan kapatan bir anahtarada ihtiyacın olacak. Ayrıca bir adet far rolesi ile bu işi yaparsan süper tesisat çekmiş olursun. Yoksa sis farına koyacağın anahtar muhtemelen kısa bir sürede lambaların çektiği elk. akımına dayanamıyacak ve anahtar deforme olacaktır. Devre anahtarın ayrı hat üzerinde olunca sis farını kısa veya uzun devre eşliğinde kullanabileceğin gibi tek olarak da kullanabilirsin. Kaliteli montaj ustası ararsan gel bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sis farı için akünun (+) kutpundan direk özel bir hat alman gerekir. Bu hat üzerine de bir adet sigorta koyman şart. Tabi ki sis farının çalışması için devre açan kapatan bir anahtarada ihtiyacın olacak. Ayrıca bir adet far rolesi ile bu işi yaparsan süper tesisat çekmiş olursun. Yoksa sis farına koyacağın anahtar muhtemelen kısa bir sürede lambaların çektiği elk. akımına dayanamıyacak ve anahtar deforme olacaktır. Devre anahtarın ayrı hat üzerinde olunca sis farını kısa veya uzun devre eşliğinde kullanabileceğin gibi tek olarak da kullanabilirsin. Kaliteli montaj ustası ararsan gel bana.
    bu akşam müsaitmisin osman abi ?ansızın kapını çalabilirim,düşünmüyorda değilim

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

peh peh peeeeeeeehhhhhhhh
    hala yüksek olduğunu söylüyormusunuz?

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    O sigara uzun mu kısamı abi..._?
    hayır kısa ise bence yüksek..:D:D

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Gürol abi ordamısın ...__?
    Sen yazmazsan kimse yazmıyor...at iki resimde ortalık şenlensin...

Motosikleti
    Beyler merhaba..
    Dün akşam geç saatlerde Gürol kardeşimizin ani baskınına uğradım. Sağolsun gelirken de imalatını yaptığı sürücü sırt dayamayı getirdi. Fotoğraflarda büyük gibi görünmesine rağmen aslı hiç de öyle değil.
    Gün boyu vaktım olmadığı için bu akşamın geç saatlerinde de olsa sırt dayamayı benim motosikletin koltuğunu sökerek hemen montajına koyuldum.
    Bir yandan montaj işleri ile uğraşırken diğer yandan da kafamı bazı şeyler kurcalamaya başladı. Bende bu düşüncelerimi GÜROL arkadaşımızı yakından tanıyan Şhadow kullanıcılarına sormak gereğini düydum.
    Arkadaşlar bu çocuk yaptığı işleri tam bir gavur zihniyeti ile yapmış. Her parçanın civatası, somunu, pulu, rondelası, Tamamı krom olduğu gibi çapak alması, milimetrik ölçüsü, polisajı vs. vs.
    Acaba diyorum çok yakınen tanıyan arkadaşlara; Yoksa habu uşağun soyunda bir gavurluk olmasun daha..!!

asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Gürol abimin işinin ehli olduğu her tasarımından belli, gavurların mühendis ordusuna meydan okuyor o. ;)
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Osman abi bu arada sis farı hakkındaki yardımın için çok teşekkürler.

Finalcut, sırt dayama için sigara kısa ise yuksek demişsin ya, ters olmuş o. Uzun ise yüksek olur. Hadi bi tartışma konusu atiim ortaya

Merhaba shadow 600 vtx kullanıyorum.Bakımlarını yeni yaptırdım ancak km de 30 kuruş benzin yakıyor egzozda kapalı neden olablir acaba?

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürol abi ordamısın ...__?
    Sen yazmazsan kimse yazmıyor...at iki resimde ortalık şenlensin...
    Sen esas yaz gelsinde bak,kimseyi bulabiliyormusun.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    özer abi yaz gelince kendi adima beni sadece yollarda bulabilirsin.red-kit misali gun batimina dogru surcem motoru.karadeniz yapmayi düsunuyorum.gidebildigim kadar. @novablue şu sis farlarinin bi fotoğrafini koysan.baksak,fikir edinsek.bu ara kafayı fena taktım sis farı meseldsine.bu arada uzun kısa meselesinde haklisin.gürol abiyi kizdirma hevesiyle ben o ayrinti atlamisim.

Motosikleti
    özer abi yaz gelince kendi adima beni sadece yollarda bulabilirsin.red-kit misali gun batimina dogru surcem motoru.karadeniz yapmayi düsunuyorum.gidebildigim kadar. @novablue şu sis farlarinin bi fotoğrafini koysan.baksak,fikir edinsek.bu ara kafayı fena taktım sis farı meseldsine.bu arada uzun kısa meselesinde haklisin.gürol abiyi kizdirma hevesiyle ben o ayrinti atlamisim.
    Bizlerde Ciğerli motor sürücüleri bir araya gelerek Karadenizi TÜRKİYE sınırı sonuna kadar, hatta sınır tecavüzü yaparak GÜRCİSTAN'a da geçmek niyetindeyiz. (İsterseniz bu guruptan birkaç kışının adını sızdırabilirim. Açıklanmasını istemiyolar. Hatta bu sitenin içindeler. Belki sohbet bile ediyorsunuz !! )

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Osman abi dur tahmin edeyim...

Motoseyyah_serdar abi...
    esirci_ilhan abi..
    speedy2_ozer abi..
    farcop_faruk abi..

doğrumu ?

Motosikleti
    Osman abi dur tahmin edeyim...

Motoseyyah_serdar abi...
    esirci_ilhan abi..
    speedy2_ozer abi..
    farcop_faruk abi..

doğrumu ?
    Sadece birini yakaladın. Ama kendini koymayı unuttun.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Yok osman abi...
    kulislerde bu listedekilerin bu yaz bi yerlere kaçacakları konuşuluyor..O listeyi o yüzden yaptım ..:D
    Ha birini yakaladıysam bu iyi bişi değil sanırım ...aramızda köstebek var..iki tarafada çalışıyo..:D:D

siz bişi demiyince ben tavşan gibi atlamak istemedim..
    Sizinle yolculuk yapmak benim için güzel bir deneyim olur...teşekkür ederim..

asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C

Cobra Streetrod Slashdown

Sonunda benim ve güneşin bir de kardeşim Hakkı'nın müsait olduğu bir gün yakaladık. Cobra S.S örneklemesi budur. İlk video'da dikkat ederseniz "2 ses 1 nefes" durumu söz konusu, rölanti vuruşu devam ederken gaz açma gümbürtüsü aynı anda geliyor. Bir de kısa sürüş çekimi yaptık. Aslında egzoz'un montaj videosunu çekecektik ama o gün heyecandan kamerayı götürmeyi unutmuşuz, montajı çok zor değil aslında biraz dikkat istiyor sadece.
    speedy2 ve enginbnd bunu beğendiler.
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

Motosikleti
    2008 honda shadow
    slm arkadaslar ben ali shadowuma aksesuar arıyorum malum burdaki fiatlar cok pahalı linklerdeki sitelerden alsam yada bana yardımcı olucak arkadaslara minnet duyarım hem tanısmıs oluruz bu arada istanbul atasehirde oturuyorum

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

ön sürücü ayaklılarım palet ve eski baglantı aparatları kayıp yenisi 300 tl serviste ve ayaklıklarımı takamıyorum alternatif ne olabilir fikirleriniz nelerdir.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    @asymetry_ Egzoslar harika görünüyor..Tekrar hayırlı uğurlu olsun..Bende bugün güneşi yakaladım..İşe motorla geldim..Kısa mesafe ama özlemişim keratayı...

@efemert_Hoşgeldin üstad..Ebay gibi sitelerden kendi adıma bende bişi anlamıyorum..Elimden bişi gelse yardımcı olmak isterdim işin aslı..Aksesuarlar dediğin gibi el yakıyor..Hemde haketmedikleri halde..

Motosikleti
    Alıntı efemert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar ben ali shadowuma aksesuar arıyorum malum burdaki fiatlar cok pahalı linklerdeki sitelerden alsam yada bana yardımcı olucak arkadaslara minnet duyarım hem tanısmıs oluruz bu arada istanbul atasehirde oturuyorum

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

ön sürücü ayaklılarım palet ve eski baglantı aparatları kayıp yenisi 300 tl serviste ve ayaklıklarımı takamıyorum alternatif ne olabilir fikirleriniz nelerdir.
    Öncelikle hoş geldin. Aramızda sağlık ve sıhhatla daim olman dileklerimle.
    Sonrası; Eğer gerçekten bu söylediklerin konular hakkında bilgi ve yardıma ihtiyacın varsa Ben ve ZIPPIRMAN (Gürol) arkadaşımızla mutlka tanışmalısın. Ayrıca katalog olarak motosikletlerimizi görmelisin.
    Hey shadowcular.. Bizim shadow'umuz sizin shadowları döver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Alıntı dogancan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba shadow 600 vtx kullanıyorum.Bakımlarını yeni yaptırdım ancak km de 30 kuruş benzin yakıyor egzozda kapalı neden olablir acaba?
    Motosikletin çok yakıt yakması; Karburator ayarının doğru yapılmamış olmasından ( Yakıt ve hava karışımı)
    Hava filitresinin kirli olmasından,
    Büjilerin eskimiş olmasından,
    Ateşleme bobınının veya kablosunun özelliğini yıtırmış olmasından,
    Debriyaj ve fren ayarlarının doğru noktada olmamasından
    gibi nedenlere bağlı olrak yakıt sarfiyatı artmaktadır. yukarıda belirttiğim olumsuz nedenlerin herhangi birinin olması fazla yakıt tüketimi demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Yok osman abi...
    kulislerde bu listedekilerin bu yaz bi yerlere kaçacakları konuşuluyor..O listeyi o yüzden yaptım ..:D
    Ha birini yakaladıysam bu iyi bişi değil sanırım ...aramızda köstebek var..iki tarafada çalışıyo..:D:D

siz bişi demiyince ben tavşan gibi atlamak istemedim..
    Sizinle yolculuk yapmak benim için güzel bir deneyim olur...teşekkür ederim..
    Hiçbir zaman öğrenim ve deneyimin sonu olmadığı için kendimi çok deneyimli biri olarak görsem umarım yanılmış olurum. Fakat beraber yolculıklar bana da mutluluk verir.

Motosikleti
    2008 honda shadow
    valla iletişime gecelim benim yapacak cok seylerim var kafamda ama tanıdık pek yok hazır bir kac bişi aldım ama yetmiyor ya olmadı satacam motoru 1300 vtx alacam en sonunda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler