Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Kaldera sen biz shadowcular için eli öpülesi bi adamsın biliyosun dimi ..:D
    Fadılcı oldun ama bizi yine yalnız bırakmıyorsun..
    Allah seni başımızdan eksik etmesin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera sen biz shadowcular için eli öpülesi bi adamsın biliyosun dimi ..:D
    Fadılcı oldun ama bizi yine yalnız bırakmıyorsun..
    Allah seni başımızdan eksik etmesin..
    vtx le dönecek sahalara da ondandır ondan

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    İnşallah...:D

asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Hayııır VTX demeyin, demeyin.... ;)
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Selamın aleyküm ahali, yaklaşık iki senedir bi cruiser alayım diye bakınıyorum ama bir türlü fırsat olmadı.

Dragstar mı Shadow mu filan derken tip olarak Shadow daha bi estetik sanki, Honda olması ve şaftlı olması da etkili tabi

Bir aksilik olmazsa baharda temiz bir tane bulursam alırım inşallah, da hangisini alayım?

C4 mü Ace mi C mi?

Hani aralarındaki farkı öğrenemedim bir türlü, benim seçim yapmamda etki olur mu bu farklar?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Vay moderatör'üm bilgi istemiş durun bir hele..
    Bana ve topicteki tüm arkadaşlar shadow der haliyle,bana göre su soğutması ve şaft olmazsa olmazı
    Soruna gelince
    1-) ace (american special edition ) Amerika için zincir tahrikli 2000 yıllara kadar üretilmiş bir makine
    2-) C4-2004 C5-2005 modeli yansıyor,benimki 2006 ancak ruhsatta RC50 yazıyor.Üretimle ilgili birşey herhalde

2008'e kadar aynı olan imalat 2008 ikinci yarısında enjeksiyona ve ateşleme sistemini vede abs eklenerek bayağı değiştirdiler.
    Bu benim gibi eskiye meraklıları pek mutlu etmedi,yolda kalmadım ama herhangi bir çıkmazda bende müdahale edebilmeliyim mantığı ile
    Geçen pazartesi sevdiğim bir arkadaş'a edirneden bir motor aldık 2008 karbüratörlü oradan yola çık artık,gerçi servislere sorsan enjektör derler de,ben yinede ben derim.
    Sevgi ile kal

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sağolasın Özer kardeş;

demek ki ace bize göre değil, bende zaten 04-05-06 model filan bakıyorum.

O zaman sahibinden.com da ki sınıflandırma hatalı desene
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Hava soğutma, karadüzen ve daha az teknoloji istiyorsanız da Dragstar650 tercih edebilirsiniz.
    Yaklaşık 40-50 kg hafif oluşu şehir içi manevra kabiliyeti ve ara hızlanmalarda Dragstar daha önde.
    Ancak Shadow daha heybetli, uzun yolda daha rahat, diğer özellikleri de malum.. İkisinde kullanımı apayrı keyifli, denilemez ki şu kötü
    Karar vermeniz açısından belki yardımcı olabilir. Daha önceden de sık sık kıyaslanan motorlar zaten, önceki motorum Dragstar olduğundan paylaşmak istedim.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    HONDA Shadow larda c4 özellik dört adet buji ateşlemesi demektir. Buda daha fazla performans, daha az yakıt, daha atak anlamındadır. 2008 modellerde ise karbürator kaldırılmış ve enjektör sistemi getirilmiş. İş böyle olunca 2008 modele kadar olan karbüratörlü motorlara ve cruiserlere özgü gazlama esnasında çıkan pata pata ta.. ta... gibi aşıklarını felç eden ahenkli sesi malesef enjektötlü kardeşinde bulamazsınız. Bu motorlar ancak reyzing taklıdi ses verirler. Harley motorların üzerinde bile hala karburatör olmasının sebebi hoş sesi vermesi içindir.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    osmanba bu c4 ve buji meselesini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.

Ama sanırım ilan veren bir çok kişi bu ayırımı bilmiyordur, yani motoru c4 olupda c sınıfında ilan veren olacağı gibi
    c4 olmadığı halde c4 sınıfında ilan verenlerde vardır herhalde

İlanlara bakarken bu ayırımı yapabilmemiz mümkün mü motorun yanına gitmeden?

Birde 2 buji 4 buji farklılıklarını kullanıcı bariz bir şekilde hissediyor mu?

Eksoz sesinde farklılık var mıdır?

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    C4 bildiğim kadarı ile 4 bujili anlamı taşımıyor. Model yılı ile alakalı ibare diye biliyorum etrafımdaki Shadow kullananlardan.
    2003 ve öncesi ACE - C şeklinde iken 2004C4, 2005-2006 C5,C6 şeklinde bildiğim. 2004 ve sonrası 4 Buji. (öncesini bilmiyorum)
    Egzost sesi esasında fabrikasyon egzost yoksa her motorda değişiklik gösteriyor.
    2005 model Shadowlara sahip 3 arkadaşız hepimizin egzost sesleri farklı çıkmakta

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    cobra Türkiye'de heyecan dorukta...

uzun zamandır bu konu başlığını takip etmekteyim..bildiklerini burada bizimle paylaşan tüm üstadlara tek tek teşekkürlerimi sunarım..
    2 ay önce istediğim makineye kavuştum..2006 model siyah shadow 750 c6 sahibiyim..
    motorumu TR de yaşayan bir yabancıdan aldım.çok temiz ve titiz kullanmışlar,artık buda benim şansım
    fakat tek eksiğim egzos :/ motorum için güzel bir egzos bulamadım henüz.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı asymetry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cobra Türkiye'de heyecan dorukta...

http://ressim.net/b/out.php/i5399786_cobra-geliyor-jpg
    Alemsin !!

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı ayhanugural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır bu konu başlığını takip etmekteyim..bildiklerini burada bizimle paylaşan tüm üstadlara tek tek teşekkürlerimi sunarım..
    2 ay önce istediğim makineye kavuştum..2006 model siyah shadow 750 c6 sahibiyim..
    motorumu TR de yaşayan bir yabancıdan aldım.çok temiz ve titiz kullanmışlar,artık buda benim şansım
    fakat tek eksiğim egzos :/ motorum için güzel bir egzos bulamadım henüz.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ayhan aramıza hoş geldin öncelikle. Shadow tercihinde ne denli isabetli karar verdiğini kısa sürede anlamışsındır lakin Shadow'un tadı damakta kalır cinstendir. Kısa süre önce bağlarımı koparma girişimime rağmen sanırım ilahi yönlendirme ile ;) shadow ile yoluma devam etmekteyim. ben de senin şu an senin hissettiklerinle aynı şeyleri hissettim ve egzoz arayışım cobra streedrod slahdown ile sonlandı(@mutu sen girdin kanıma, niye ha niye!!! ;) ) henüz elime geçmese de istanbul'da bir yerde dinlendiğini biliyorum. Şimdi senin durumuna gelince önünde pek çok seçenek var: Marka bazında vance & hines, highway havk ve cobra en çok bilinenlerdir. bunların shadow uyumlu olanların ses profillerini pek gerçeği yansıtmasa da (ses çekimleri pek hoş değil) youtube üzerinden taranabilir. Hoşuna gidenleri listene eklersin. türkiye fiyatları yüksek, ikinci el pazarı kısıtlı o nedenle biraz sıkıntı söz konusu. yurtdışı siparişleri de nakit ödeme, kargo bekleme ve gümrük üçgeninde heyecanlı ve meraklı bekleyiş süreçlerine sahip ,üstelik muhatabın kez yurt dışında olması gibi bir durum da söz konusu oluyor. alternatif çözümler arasında yerli ustaların üretimleri var istanbulda smokehead benzeri bir marka üreten bir ustanın varlığını biliyorum, aynısı bursada da var yaşar usta(youtube videosunu bu başlık altında paylaşmıştım) sanırım ama net bilgim yok.

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alemsin !!
    Abim çok heyecanlıyım, kusuruma bakma..

Ayhan aramıza hoş geldin öncelikle. Shadow tercihinde ne denli isabetli karar verdiğini kısa sürede anlamışsındır lakin Shadow'un tadı damakta kalır cinstendir. Kısa süre önce bağlarımı koparma girişimime rağmen sanırım ilahi yönlendirme ile ;) shadow ile yoluma devam etmekteyim. ben de senin şu an senin hissettiklerinle aynı şeyleri hissettim ve egzoz arayışım cobra streedrod slahdown ile sonlandı(@mutu sen girdin kanıma, niye ha niye!!! ;) ) henüz elime geçmese de istanbul'da bir yerde dinlendiğini biliyorum. Şimdi senin durumuna gelince önünde pek çok seçenek var: Marka bazında vance & hines, highway havk ve cobra en çok bilinenlerdir. bunların shadow uyumlu olanların ses profillerini pek gerçeği yansıtmasa da (ses çekimleri pek hoş değil) youtube üzerinden taranabilir. Hoşuna gidenleri listene eklersin. türkiye fiyatları yüksek, ikinci el pazarı kısıtlı o nedenle biraz sıkıntı söz konusu. yurtdışı siparişleri de nakit ödeme, kargo bekleme ve gümrük üçgeninde heyecanlı ve meraklı bekleyiş süreçlerine sahip ,üstelik muhatabın kez yurt dışında olması gibi bir durum da söz konusu oluyor. alternatif çözümler arasında yerli ustaların üretimleri var istanbulda smokehead benzeri bir marka üreten bir ustanın varlığını biliyorum, aynısı bursada da var yaşar usta(youtube videosunu bu başlık altında paylaşmıştım) sanırım ama net bilgim yok.[COLOR="Silver"]
    Hoşbuldum,teşekkür ederim.bende herkes gibi dragstar-shadow kıyaslaması arasında çok kalmıştım.geniş kapsamlı araştırma sonucunda shadowun bana hitap ettiği kanısına vardım..ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi kısa sürede anladım
    aslında aklımda highway hawk double wall,cobra streedrod slahdown olmak üzere 2 tane karar veremediğim seçenek var.her ikisindende çok güzel ses alıyorum.söylediğin gibi youtube üzerinden çok dinledim sesleri..gerçek hayattada highway haw ddouble wall dinleme fırsatınıda yakaladım.fakat işin fiyat kısmı zorluyor insanı bugün canıma tak etti gittim tamirciye üzerindeki orjinal egzozun içini boşalttırsam nasıl olur dedim.ama kimse tavsiye etmedi.orjinalini bozmak ta istemiyorum çünkü motorum full orjinal.bunun için eski sahiplerine minnettarım neyse dediğim gibi inan ne yapıcağımı bilmiyorum.aslında taksitle sıfır alsam bu egzosdan koymaz.ama nerden ve nasıl temin ederim bilemiyorum.hudsonderi.com gibi sitelerdende baktım.sitede satmak isteyen yok mu? kaldera abimiz satıyordu bir aralar.ne oldu acaba?

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı ayhanugural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbuldum,teşekkür ederim.bende herkes gibi dragstar-shadow kıyaslaması arasında çok kalmıştım.geniş kapsamlı araştırma sonucunda shadowun bana hitap ettiği kanısına vardım..ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi kısa sürede anladım
    aslında aklımda highway hawk double wall,cobra streedrod slahdown olmak üzere 2 tane karar veremediğim seçenek var.her ikisindende çok güzel ses alıyorum.söylediğin gibi youtube üzerinden çok dinledim sesleri..gerçek hayattada highway haw ddouble wall dinleme fırsatınıda yakaladım.fakat işin fiyat kısmı zorluyor insanı bugün canıma tak etti gittim tamirciye üzerindeki orjinal egzozun içini boşalttırsam nasıl olur dedim.ama kimse tavsiye etmedi.orjinalini bozmak ta istemiyorum çünkü motorum full orjinal.bunun için eski sahiplerine minnettarım neyse dediğim gibi inan ne yapıcağımı bilmiyorum.aslında taksitle sıfır alsam bu egzosdan koymaz.ama nerden ve nasıl temin ederim bilemiyorum.hudsonderi.com gibi sitelerdende baktım.sitede satmak isteyen yok mu? kaldera abimiz satıyordu bir aralar.ne oldu acaba?

Ayhan bunu hep söylerim bence orijinal egzozu hırpalamak ile performans egzoz almanın maliyeti aynı, kısacası bırak orijinal haliyle kalsın ve sen bir şekilde performans egzoz teminine git. @kaldera: Uğur abim egzozu uzun süre önce sattı hatta pişman olduğunu bildirmişti, başlık altında bir kaç kullanıcı kendi arasında değişim yaptı ama bunları ben de kaçırdım, uzunca bir süre ikinci el arayışına gittim; sahibinden, motor siteleri vs. ama bir türlü denk gelmedi tabi sonunda cobra streedrod slashdown modelini satın almaya karar verdim ve ürün şu an istanbulda gümrük sürecinde. ülkemizde pek çok motosiklet malzemesi satan sitede farklı markaların egzozları mevcut ancak fiyat düzeyleri oldukça yüksek ve her aradığını bulamıyorsun... kısacası taksitle satın alacaksan mevcut siteler ya da denk gelirse sahibinden üzerinden açılacak taksitli satışları takip etmen gerek. ben yaklaşık iki yıl orijinal egzozla kullandım ilk başlarda gayet tatmin ediciydi ancak performans takılı shadow'ları gördükçe kaşıntılar arttı ve yaptım bir delilik işte...

Ayhan bunu hep söylerim bence orijinal egzozu hırpalamak ile performans egzoz almanın maliyeti aynı, kısacası bırak orijinal haliyle kalsın ve sen bir şekilde performans egzoz teminine git. @kaldera: Uğur abim egzozu uzun süre önce sattı hatta pişman olduğunu bildirmişti, başlık altında bir kaç kullanıcı kendi arasında değişim yaptı ama bunları ben de kaçırdım, uzunca bir süre ikinci el arayışına gittim; sahibinden, motor siteleri vs. ama bir türlü denk gelmedi tabi sonunda cobra streedrod slashdown modelini satın almaya karar verdim ve ürün şu an istanbulda gümrük sürecinde. ülkemizde pek çok motosiklet malzemesi satan sitede farklı markaların egzozları mevcut ancak fiyat düzeyleri oldukça yüksek ve her aradığını bulamıyorsun... kısacası taksitle satın alacaksan mevcut siteler ya da denk gelirse sahibinden üzerinden açılacak taksitli satışları takip etmen gerek. ben yaklaşık iki yıl orijinal egzozla kullandım ilk başlarda gayet tatmin ediciydi ancak performans takılı shadow'ları gördükçe kaşıntılar arttı ve yaptım bir delilik işte...
    hadi gözün aydın..uykuda tutmaz şimdi gelene kadar dediğin gibi performans egzoslu shadow ları gördükçe gaza geliyor insan
    sen nekadara temin ettin bu egzosu? cobra streetrod slashdown çok güzel sesi var..gerçekten iyi bir seçim yapmışsın.şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Maliyet konusunda net bir şey yazmak istemiyorum, çünkü gümrük masraflarına bağlı olarak değişim gösteriyor.

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    [QUOTE=asymetry;2545708](@mutu sen girdin kanıma, niye ha niye!!! ;) .[COLOR="Silver"]

Abi cobraları kuşan zaten yeni bir motor almış gibi olacaksın (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler