Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Arkadaşlar..

Motogezgin grubundaki arkadaşlarımızla yarın ufak bir rota planladık.Sizleri de yanımızda görmek isteriz..Kar yagmadıgı surece yola cıkmayı planlıyoruz

İrtibat için tel: 0532 2515952
    Murat
    ------------------------------

Rota:

Katılım Listesi:
    1- Trader DL 650
    2- Aydın 1150 GS
    3- Kazdağlı 1150 GS
    4- Nurkan DL 650
    5- Tanzer DL 650

1.Buluşma Yeri : İçerenköy Carrefour Otopark giriş kapısı önü
    Hareket Saati : 10:10
    2.Buluşma Yeri . IKEA otopark giriş kapısı önü
    Hareket Saati : 10:30
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar..

Motogezgin grubundaki arkadaşlarımızla yarın ufak bir rota planladık.Sizleri de yanımızda görmek isteriz..Kar yagmadıgı surece yola cıkmayı planlıyoruz

İrtibat için tel: 0532 2515952
    Murat
    ------------------------------
    Merhaba,
    Yarın bende gelmek istiyorum. 10:30 da İKEA girişinde olacağım.
    Görüşmek üzere.

Koray

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Bekleriz batris. Moto Gezgine bir DL daha gelmesi bizi sevindirir.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    beyler farınız acık yolunuz kazasız olsun fuar iş oldugu icin katılamıcam :(
    tamer

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Önceden duyurulabilseydi, Kandıra - İzmit arasında sizlere katılmayı çok isterdim.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bnm GSXR'la gelsem zorlanırmıyım,yağmur fln yağıyor ama

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Yağmur yağmıyacakmış ama yollar kuru değil. Dikkate etmek lazım
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

Motosikleti
    R1150RT
    Bugün lk defa bindim motoruma, önce dedim ki şöyle site içinde bir tur atayım sonra koyarım yerine; zaten hava soğuktu.
    Bndim site çıkışına geldim, dedim ki şöyle Ata2 sitesine kadar gider dönerim , (bu arada sitenin çıkışında stop ettirdim az daha da sola yatıyordu , güvenlik görevlilerinin gözündeki - yazık adam bayağı zor durumda Allah vere de tek parça eve dönsün- bakışını gördüm)
    Sonuç olarak 120 KM yaptım. Beykoz'a gittim, oradan Kavacık Hisar Evleri arkadaşın evinde kahve içtim, Bostancı'ya gittim TEM'den , oradan Sahilden Tuzla'ya Filizler'e köfte yemeğe, oradan Cadde'de GJ'de kahve (ISTCELL hesabı) sonra eve geliş. (Güvenlik görevlileri de bir OHH çekti !!!)
    İzlenimler: NEFİS, BMW Rder Academy'den sonra ilk kez vitesli motor kullandım, TEM'de 5. vitese (110 km/hr) çıktım. Yoğun trafikte , dur kalkta , biraz gerildim ama ona da kısa sürede alışacağıma inanıyorum.

Herkese sevgiler...
    A.S.A.
    :pr:

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı poyrik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün lk defa bindim motoruma, önce dedim ki şöyle site içinde bir tur atayım sonra koyarım yerine; zaten hava soğuktu.
    Bndim site çıkışına geldim, dedim ki şöyle Ata2 sitesine kadar gider dönerim , (bu arada sitenin çıkışında stop ettirdim az daha da sola yatıyordu , güvenlik görevlilerinin gözündeki - yazık adam bayağı zor durumda Allah vere de tek parça eve dönsün- bakışını gördüm)
    Sonuç olarak 120 KM yaptım. Beykoz'a gittim, oradan Kavacık Hisar Evleri arkadaşın evinde kahve içtim, Bostancı'ya gittim TEM'den , oradan Sahilden Tuzla'ya Filizler'e köfte yemeğe, oradan Cadde'de GJ'de kahve (ISTCELL hesabı) sonra eve geliş. (Güvenlik görevlileri de bir OHH çekti !!!)
    İzlenimler: NEFİS, BMW Rder Academy'den sonra ilk kez vitesli motor kullandım, TEM'de 5. vitese (110 km/hr) çıktım. Yoğun trafikte , dur kalkta , biraz gerildim ama ona da kısa sürede alışacağıma inanıyorum.

Herkese sevgiler...
    önce hayırlı olsun güle gğle kazasız kullanman dılegıyle
    tamam sen artık işi cözmüsün artık senı kımtutar ????

herkese hayırlı haftalar
    tamer

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS

Herkese sevgiler...
    Bir DL ci arkadasımız daha oldu . HAyırlı olsun . Bikaç güne kalmaz motorun ebat olarakta gozune kucuk gorulmeye baslıyacak ama ne olursa olsun tedbiri hicbir zaman elden bırakma ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    R1150RT
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce hayırlı olsun güle gğle kazasız kullanman dılegıyle
    tamam sen artık işi cözmüsün artık senı kımtutar ????

herkese hayırlı haftalar
    tamer

Selam,

İşyerim Cevizlide dolayısı ile size uğrarım servis için büyük ihtimalle.

İki Sorum var bu arada:
    1- Debriyaj biraz aşağıda kavrıyor,sadece elcik tarafından ayarlayarak biraz üstte kavrama sağlanabilir mi? Yoksa şanzıman tarafında da bir ayar yapmak gerekir mi? Ya da ayar yapılamaz mı otomatik mi ayarı?

2- İlk çalıştırmayı vteste ve debriyaj sonuna kadar sıkılı iken yaptığımda motor ileri atılıyor? Hep boşta mı çalıştırmalıyım soğukken sanzıman yağı?

Bu arada Kıvanc'a not: Ben de İzmir'liyim, iş icabı buradayız eşimle beraber, çok ta özledim bu sıralar, baharda geleceğim motorla görüşürüz belki de...

Teşekkürler
    A.S.A.
    :pr:

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Selam,

İşyerim Cevizlide dolayısı ile size uğrarım servis için büyük ihtimalle.

İki Sorum var bu arada:
    1- Debriyaj biraz aşağıda kavrıyor,sadece elcik tarafından ayarlayarak biraz üstte kavrama sağlanabilir mi? Yoksa şanzıman tarafında da bir ayar yapmak gerekir mi? Ya da ayar yapılamaz mı otomatik mi ayarı?

2- İlk çalıştırmayı vteste ve debriyaj sonuna kadar sıkılı iken yaptığımda motor ileri atılıyor? Hep boşta mı çalıştırmalıyım soğukken sanzıman yağı?

Bu arada Kıvanc'a not: Ben de İzmir'liyim, iş icabı buradayız eşimle beraber, çok ta özledim bu sıralar, baharda geleceğim motorla görüşürüz belki de...

Teşekkürler

selam yakın oldunuza kav icecek kadar vaktın olursa ugra dısardan ayarlanır deprıyaj !!!!!!!
    calıstırmayı da mümkün oldugunca bostayken yaparsan cok daha rahat edersın
    saygılar
    tamer

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Arkadaşlar gezimizi hayırlısı ile kazasız belasız ve tam bir grup disiplini içinde tamamladık. Arkadaşlar gezi resimlerini buraya atacaklardır.. Ben de gezi notlarımı maçtan sonra kaleme almaya çalışacağım Rota bilgilleri ve katılımcılar aşağıdaki gibidir..

Bulusma noktasından Otoban çıkışına toplam Km : 275 dir..

Katılan herkese çok teşekkür ederim..

Rota:

Katılanlar :
    1- AydınATAGÜL ..................... BMW 1150 GS
    2- Kazdağlı Murat ................... BMW 1150 GS
    3- Tr@der Murat .................... Suzuki Vstrom 650
    4- Tanzer ............................. Suzuki Vstrom 650
    5- Nurkan ............................. Suzuki Vstrom 650
    6- Batris Koray ...................... Suzuki Vstrom 650

IKEA 'ya kadar eşlik eden :
    7- Goya yavuz ...................... BMW 1150 GS
    ------------------------------------------------------------------
    IKEA önünde küçük (650cc) motorları beklerken BMW vitrini oluşturmuşuz

Şiir gibi

Diğer arkadaşların gelmesi ile toparlandık ve ayrılmadan IKEA önünde birkaç hatıra fotoğrafı daha çektirelim dedik.
    Boncuk gibi dizmişiz makineleri peh peh...

Benzin molası. BMW lere benzin almaya gerek yok onlar dinleniyo, DL650 ler benzin ikmali yapıyo

Üvezpınar'da çay molası veriyoruz.

Murat molada bi tane CBR125 buluyo (muratın ilk motoru) hemen deniyo. Ben buna nasıl binmişim yaw diyip durdu
    Aha buraya yazıyorum : bi gün GS 'e bindiğinde de ben DL'ye nasıl binmişim yaw diycek )

Yolda nefis sonbahar (kış) manzaraaları vardı. Bi yerde durup sahneyi sizinle paylaşalım istedik.

Kandıra'da yemek sonrası toparlanıyoruz :

-----------------------------------------

Gezi izlenimlerim

Gezimiz sabah 11,30 da IKEA da bulusma ıle basladı. Carrefour dakı bulusmaya benden baska kımse gelmemıstı. Demekkı bır yaka ıcın tek bulusma yerı tesbıt etmekte fayda var bundan sonra..

IKEA da gelınce baktık kı Yavuz da orda . Bızı yolcu etmek ıcın gelmıs saolsun..Hemen Yavuzun oracıkta eldıvenlerı carptım elinden ve yola çıktık. Yolun geneli Cekmekoyden sonra hemen hiç ıslak değildi. Kuru ama soguk bir zemin üzerinde yer yer çamura gırerek devam ettik..

Şile yolunda gözleme ve çay molası verdikten sonra yolumuza agva eski yolu ile devam ettik..Yol muazzam guzeldı. hayran kaldık dogrusu.. Kandıra gırısınde terkedılmıse yakın bir mekanda soba üzerinde pişen demlik çayını tadarak devam ettik..

Agva sonrasındaki kandıra yolu vırajlı fakat guzel bır yoldu... Kandıraya 6 motorla gırınce bayagı guzel bır ambıance oldu dogrusu. Yemeklerımızı yedıkten sonra Kandıra dan Kerpe - otoban arasındakı genıs ve vırajlı yola baglandık.

Ben bu yolu gecen sene 600 F ıle almıstım ama yavas almak zorunda kalmıstım. Bu sefer yuksek suratle bu yollardan devam ettık. Yol boyunca Gruptakı Ikı telsızlı olan Aydın abı Onde ben de arkada olarak surusumuzu yaptık. Artık dıger arkadaslarında telsız alma zamanı geldı de gecıyor bıle dıye dusunuyorum..

Otobana grıdıkten sonra suratlar bıraz daha arttı. gebze sonrasında havada hafıf kararma egılımlerı velırınce Aydın abı onde bır arkada fermuar duzenı ıcınde yolumuzu gayet guzel bır sekılde tamamladık. otoban cıkısında helalleserek evlerımıze dagıldık..

Gezı soguk ama ortam sıcaktı.. Aramıza yenı katılan Koray arkadasımzı da saolsun hemen ıntıbak ettı. Grup dısıplınınne uygun bır surus yapıldı..

Ben kendı adıma cok keyıf aldım.. Dusundum de yaza veda gezısını duzenledıkten bu yana 5000 km yol almısım.: ) Daha ne olsun degıl mı:?

Nıce gezılerde beraber olmak dılegımle katılan her arkadasımıza tesekkurlerımı sunuyorum..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet o beğenmediği Cbr 125R benimdi....

Sorgusuz sualsiz motoru denemeye kalktı , saygılı olup birşey demedim fakat içerlediğimi söylemek zorundayım... Birdahakine benim kadar saygılı birinle karşılaşmayabilir arkadaşınız...

Ben de onun V-Strom'u alim dedim fakat ayıp(!) olur diye denemedim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o beğenmediği Cbr 125R benimdi....
    Sorgusuz sualsiz motoru denemeye kalktı , saygılı olup birşey demedim fakat içerlediğimi söylemek zorundayım... Birdahakine benim kadar saygılı birinle karşılaşmayabilir arkadaşınız...

Ben de onun V-Strom'u alim dedim fakat ayıp(!) olur diye denemedim.
    Hocam askolsun . Gereksız yere kalbını kırdıysam ozur dılerım gercekten ben motosiklet kardeslıgı bakımından olaya yaklasmıstım. Zaten dostlarım bılırler daha once kullanmadıgım hıcbır makıneye bınmedım sımdıye kadar..Zaten senın makıneyı de emanet mal dıye toplam 150 metre ya kullandım ya kullanmadım

DL ye gelınce her zaman deneyebılırsın. Keske soyleseydın walla sımdı ıcıme oturdu.. Ben orda muhabbet ortamında bunun saygısızlık olarak algılanmayacagını dusunmustum..

Tekrar ozurler .. Hakkını helal et kardesim..

( Bu arada makine yı begenmeme olayı espırıden ıbaret umarım yanlıs anlamamıssındır. BMW cıler bızım motorları da motordan sanmıyor ona gore degılmı? Ayrıca ben senın makıne gıbı bır makıne ıle ogrendım motor surmeyı. nankorluk etmıs olmayı ıstemem..)

Önemli değil Trader ... Tabiki seve seve veririm motorumu fakat arkamdan gelip hırş diye motora oturunca ne oluyor dedim bir an... Alabilir miyim diye sorsan Şileye bile git derdim
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli değil Trader ... Tabiki seve seve veririm motorumu fakat arkamdan gelip hırş diye motora oturunca ne oluyor dedim bir an... Alabilir miyim diye sorsan Şileye bile git derdim
    Tamam gorkem bır dahakıne beraber gıdecegız . . Bız sızı donus yolunda sanmıstık gıdıs yolunda oldugunuzu bılsek bızımle gelın derdık. Neyse baska sefere kısmetse.. Keske cbf 150 yı de deneseydım bak ıcımde kaldı sımdı..

Selamlar

Cbf 150 yerine şehir için sana Cbf250 tavsiye ederim... ben denedim süper alet.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cok guzel bı parkurda gezmıssınız
    sıze bı kac sorum olcak
    ortalama kac km suratle gıttınız(otoban vs ıcın ayrı yazarsanız sevınırım
    )gercı ozaman ortalama olmıcak ama neyse
    yol sartları nasıldı
    kafamda benım ufaklıkla bı marmara turu var onun oncesınde bole daha kucuk bı gezı yapmayı planlıodum
    o yuzden cok ıyı gozuktu yol..

not:cbr la olmaz vs vs. demeyın yarama basmayın
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Aynı yolları ben geçtim Cbr ile Özgür... olur hem de bal gibi olur... Şile yolu çok güzel tam bizlik... Oradan Kerpeye kadar güzel yollardan gidebilirsin... Kerpe'den mükemmel virajlı yollardan Izmit'e inip otoyoldan Istanbula gelirsin... senin de sorduğun soru mu?... Cbr ile gidilir mi... pehh

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler