Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Selamlar, şöyle bir uygulamayı İstanbul'da (layığıyla) kime yaptırabilirim acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, şöyle bir uygulamayı İstanbul'da (layığıyla) kime yaptırabilirim acaba?
    Cyan, dostun, seni çok iyimser gördüm.
    Layığıyla yaparız diyecek bir usta bulacaksın sonra orjinalini de berbat edecek. Bu maceralara girmeyecek kadar ustaları tanımışsındır derim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cyan, dostun, seni çok iyimser gördüm.
    Layığıyla yaparız diyecek bir usta bulacaksın sonra orjinalini de berbat edecek. Bu maceralara girmeyecek kadar ustaları tanımışsındır derim.
    Öyle deme, acayip custom'cular var; onlar da seleleri birilerine yaptırıyorlardır. Zaten örnekleri görmeden zor böyle kararlar.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Öyle deme, acayip custom'cular var; onlar da seleleri birilerine yaptırıyorlardır. Zaten örnekleri görmeden zor böyle kararlar.
    Örneklerini gör, bir de orjinalini bozdurmadan bir tane yaptırma imkanı olursa en azından yapamazsa, istediğin gibi içine sinen bir şey çıkmazsa geri dönüşü olsun.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Maslak'ta Yağmur Sele Döşeme var , Adnan ustaydı galiba baba oğul çalışıyorlar , henüz birşeyler yaptırmadım ama isimlerini çok duydum , Medley in selesinde hafif yıpranmalar var bende gidebilirim , birde Izmir de bir usta var bu işin piri bu adam demişlerdi , moto festte de tanıştım Gs i vardı ama adamın adını bi türlü hatırlayamadım :(
    Cyan bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak'ta Yağmur Sele Döşeme var , Adnan ustaydı galiba baba oğul çalışıyorlar , henüz birşeyler yaptırmadım ama isimlerini çok duydum , Medley in selesinde hafif yıpranmalar var bende gidebilirim , birde Izmir de bir usta var bu işin piri bu adam demişlerdi , moto festte de tanıştım Gs i vardı ama adamın adını bi türlü hatırlayamadım :(
    Bugün başka topik te de paylaştım, İstanbulda bir atölye "herzamankiyer" adında. Muhtemelen belki zaten biliyorsunuz. Kişiye özel çalışmaları var. Ben Crf Rally için yaptıracaktım kısmet olmadı. Lakin aldığım bir motorda denk geldi...

Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün başka topik te de paylaştım, İstanbulda bir atölye "herzamankiyer" adında. Muhtemelen belki zaten biliyorsunuz. Kişiye özel çalışmaları var. Ben Crf Rally için yaptıracaktım kısmet olmadı. Lakin aldığım bir motorda denk geldi...

https://i.hizliresim.com/tjr55aq.jpg
    Buldum:
    Herzamankiyer Motosiklet Sele Tasarım & Deri Ürünleri

Kaplama su alıyor, sünger uygun değil gibi bir yorum hatırlıyorum sanki?

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    İstanbul değil Ankara ama Ali EKE isminde bir usta var. Instagram sayfası ali_usta66. Daha önce alışveriş yapmadım ancak yaptığı işleri takip edip beğeniyorum. İncelemeni tavsiye ederim.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İzmir Kahramanlar'da, Levent Motor'un yakınında Döşemeci Mehmet Usta vardı. Bu kişiyi kast ediyor olabilir misiniz? İşletmenin google maps linkini bulamadım ancak fikir vermesi açısından Levent Motor'un konumunu ekliyorum.

Levent Motor Google Maps Linki

Ali EKE - Abus Oto Döşeme Google Maps Linki
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Buldum:

Evet ben yazdım onu. Akabinde farklı malzeme tercihleri olabilir demiştim. Dikiş kalitesi isçilik çok iyi. Yüzyüze konuşarak istek doğrultusunda üretim yaptırılabilir..
    Cyan bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul değil Ankara ama Ali EKE isminde bir usta var. Instagram sayfası ali_usta66. Daha önce alışveriş yapmadım ancak yaptığı işleri takip edip beğeniyorum. İncelemeni tavsiye ederim.

İzmir Kahramanlar'da, Levent Motor'un yakınında Döşemeci Mehmet Usta vardı. Bu kişiyi kast ediyor olabilir misiniz? İşletmenin google maps linkini bulamadım ancak fikir vermesi açısından Levent Motor'un konumunu ekliyorum.

Levent Motor Google Maps Linki

Ali EKE - Abus Oto Döşeme Google Maps Linki
    Selam hatırladım

Nedimoto Nedim Özcan

https://www.instagram.com/p/ClQy-FOt..._web_copy_link
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Buldum:

Evet, öyle demişti. Ama daha uygun sünger kullanarak hallolur gibi. Yani bu süngerlerin de farklı farklı yoğunlukta olanları var, yoğun bir sünger kullanılırsa sert hissettirir ama aslında daha sağlam ve rahat olur. Kaplama da dikişlerine çözüm bulması lazım, sonuçta motosiklet bu yağmur olur yıkama olur bir şekilde su akacak üzerinden, içine su alması kabul edilemez, en azından bir süre su almadan dayanabilmesi lazım. Oturunca foşş diye içinden su çıkması her seferinde pişman eder.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, öyle demişti. Ama daha uygun sünger kullanarak hallolur gibi. Yani bu süngerlerin de farklı farklı yoğunlukta olanları var, yoğun bir sünger kullanılırsa sert hissettirir ama aslında daha sağlam ve rahat olur. Kaplama da dikişlerine çözüm bulması lazım, sonuçta motosiklet bu yağmur olur yıkama olur bir şekilde su akacak üzerinden, içine su alması kabul edilemez, en azından bir süre su almadan dayanabilmesi lazım. Oturunca foşş diye içinden su çıkması her seferinde pişman eder.
    Sağanağa yakalandım, altımda bir yerden sonra torba gibi oldu, verdiği his olarak. Ama extrem bir durumdu, 3-4 saat sürdüm o şartlarda. Yıkarken vs pek olmuyordu. Orjinalinin öyle olması için su dolu kovaya daldırman gerek. Bu çok daha kolay alıyor. Şekil işçilik çok iyi...
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağanağa yakalandım, altımda bir yerden sonra torba gibi oldu, verdiği his olarak. Ama extrem bir durumdu, 3-4 saat sürdüm o şartlarda. Yıkarken vs pek olmuyordu. Orjinalinin öyle olması için su dolu kovaya daldırman gerek. Bu çok daha kolay alıyor. Şekil işçilik çok iyi...
    Evet herzamanki sele yumuşatma Zafer usta ürünleri çok iyi,NC whatsapp grubundanda takip ediyorum çoğu kişi ona yaptırıyor ve memnun olmayanını görmedim nc750x selesini güncel fiyatı 1,500 liraya yapıyor boy ve kilo ölçüsü alarak kişiye uygun yapıyor.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet herzamanki sele yumuşatma Zafer usta ürünleri çok iyi,NC whatsapp grubundanda takip ediyorum çoğu kişi ona yaptırıyor ve memnun olmayanını görmedim nc750x selesini güncel fiyatı 1,500 liraya yapıyor boy ve kilo ölçüsü alarak kişiye uygun yapıyor.
    Dikiş, tasarım vs cidden güzel. İlk oturduğunuzda rahatta hissettiriyor ama mesela bir saat sonra genital bölge tarafı sanırım ısındığı için ezilerek sanki depoya yapışıyormuş hissi uyandırıyor. Arka normal kalıyor. Belki benim hassasiyetimdi bilemiyorum. 100 kg civarıyım o da olabilir sebep. İstanbulda olsaydım götürür o kısmı revize ettirirdim...Su geçirmezlik nasıl hallolurdu bilemiyorum...Kısa sürede geçirmiyordu. Yağmur altında kaldığımda oldu. Başka motorlarla da uzun süre sağanak altında gitmişliğim var, hiç böyle bir şey olmadı. Orjinal sele kılıfları doğal olarak su geçirmez tasarlanıyor. Malzeme ve dikiş standardı ona göre. Zaten öyle de olmalı...
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Dikiş, tasarım vs cidden güzel. İlk oturduğunuzda rahatta hissettiriyor ama mesela bir saat sonra genital bölge tarafı sanırım ısındığı için ezilerek sanki depoya yapışıyormuş hissi uyandırıyor. Arka normal kalıyor. Belki benim hassasiyetimdi bilemiyorum. 100 kg civarıyım o da olabilir sebep. İstanbulda olsaydım götürür o kısmı revize ettirirdim...Su geçirmezlik nasıl hallolurdu bilemiyorum...Kısa sürede geçirmiyordu. Yağmur altında kaldığımda oldu. Başka motorlarla da uzun süre sağanak altında gitmişliğim var, hiç böyle bir şey olmadı. Orjinal sele kılıfları doğal olarak su geçirmez tasarlanıyor. Malzeme ve dikiş standardı ona göre. Zaten öyle de olmalı...
    Bende söylediğiniz gibi bu tereddütlerle hiç elletmedim selemi,üzerine sele pad i aldım onunla kullanıyorum,alışıyor insan zamanla.bisikletle 150 km yapıyordum ona bile alışıyor insan.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bende söylediğiniz gibi bu tereddütlerle hiç elletmedim selemi,üzerine sele pad i aldım onunla kullanıyorum,alışıyor insan zamanla.bisikletle 150 km yapıyordum ona bile alışıyor insan.
    Bende bisikletçiyim (dim) tur yapmışlığım var...Brooks B17 sele desem? 🙂
    Bisiklet duruyor terasta, belki gelecek sene yeniden inşallah..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kendim döşemeciyim 2 tane nc alıp sattım 2 arkadaşımda da vardı ne yaptıysam nc selesi konforlu olmadı yapılan işlem nc nin selesini sadece yumuşatır fakat nc selesinin yumuşatmaya değil genişletme ihtiyacı var çünkü uzun yolda sele apış arasını kesiyor gibi oluyor oturma alanı dar olduğu için yani nc konforlu sürüş arayanların motosikleti değil
    v storm varadero süper tenere gs gtl vs gibi motorlar rahat sürüş verir sadece sele rahatlığı bakımından çünkü seleler geniş bacaklarda kesiliyor hissi vermez
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim döşemeciyim 2 tane nc alıp sattım 2 arkadaşımda da vardı ne yaptıysam nc selesi konforlu olmadı yapılan işlem nc nin selesini sadece yumuşatır fakat nc selesinin yumuşatmaya değil genişletme ihtiyacı var çünkü uzun yolda sele apış arasını kesiyor gibi oluyor oturma alanı dar olduğu için yani nc konforlu sürüş arayanların motosikleti değil
    v storm varadero süper tenere gs gtl vs gibi motorlar rahat sürüş verir sadece sele rahatlığı bakımından çünkü seleler geniş bacaklarda kesiliyor hissi vermez
    Benim eski CB500F in selesi DL650'den rahattı. Henüz uzun yola çıkmadım ama ilk izlenimlerim DL650 selesi uzun yolda canımı sıkacak gibi. (Airmax Rider sele yastığım var, onu kullanırım olmazsa...)

NC selesi biraz sertti, leğen kemiklerinin alt uçlarıyla kuyruk sokumunu acıtıyordu biraz.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama insan alışıyor zamanla,aynı gün 650 km yol yaptım orijinal sele üzeri sünger pad’le.Ve şikayetim olmadı.inazuma kullanırken direk orijinal selesiyle 800 km yaptım.tracer700’dede sele daha dar dediğiniz gibi.

Motosikleti
    suzuki v-strom dl650
    Arkadaşlar merhaba yardımcı olursanız sevinirim.
    daha önce toplamda 6 yıl 2004 2012 dl650 kullandım 2004 debriyaj tas sesi vardı 2012 ABS problemi vardı öyle aldım kullandım öylede, sattım duyduğum kadarıyla 2012 lerde bu problem çok oluyormuş şimdi tekrar 2015 veya 2017 dl650 düşünüyorum model yıllarına göre kronik problemler ile bilgisi olan varmıdır? Ve görünüş haricinde 15-17 motor bloğu aynımı veya geliştirme varmı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler