Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi NC'nin hiçbir sıkıntısı yok ki? Benim NC'yi %99 şehir içinde kullanıyordum, hiç şikâyet ettirmedi. Elbette şimdi kullandığım CB500F daha kıvrak; NC ile aralara falan girmeme rağmen kurye stili atraksiyonlar yapmıyordum. CB500F ile çok daha arsız sürüyorum, ama bu NC'nin kendi klasmanında hantal olduğu anlamına gelmiyor...

Dingil mesafelerine bakarsak: NC -> 152,7cm, DL650 -> 155,6cm. DL650 3cm daha uzun. (Trail her ikisinde de 11cm.)

DL650'nin daha uzun olması itibarıyla NC'den daha hantal olması beklenir...
    yakın arkadaşımda 2017 nc vardı , benim garajda vstromla çok rahat döndüğüm yerde nc ye U dönüşü yaptıramıyorduk , şehir içinde de kullandım gidon turu yetersiz kalıyordu bana göre , herkes tek disk ön frenini eleştirir ama gayet yeterli frenleme sağlıyor gidona ses çıkaran yok ne hikmetse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Arkadaşlar motordan her anlamda çok memnunum. Hatta bu yaşına rağmen hala ilgi çekiyor olması, iltifat almasıda ayrı bir güzellik. Bir sorunum var sadece, 100 km hızı geçince kesik kesik ötme sesi geliyor. Yani parmaklarla ıslık çalar gibi bir ses düşünebilirsiniz. türbülans sesi gibi hissettiriyor kendini ama emin olamıyorum. 100 ü geçince mutlaka başlıyor ve hava koşullarından bağımsız. Motor devriyle, frenlerle de alakalı değil, sadece hızla alakalı. Mantığım lastiklerden ya da rulmandan olduğunu söylesede rüzgar sesini çok andırıyor. Kasktan vs de değil çıkarıp denedim. Hıza bağlı dönüşü artan; tekerler, şanzımandaki rulmanlar, zincir ve ön arka dişli olabilir sesin kaynağı. Ön ve arka teker rulmanları yeni değişti..Skf takıldı. ses arka rulman değişiminden sonra başlamış olabilir mi acaba. Debriyajı sıkınca ses değişmiyor, onunlada alakalı değil. Bir el atın lütfen...

Motosikleti
    Şırıltı gibi bir ses desen kesin ön dişli derdim ama ıslık sesi genellikle hava emen manifolttan yapar , rölantide düzensiz çalışma vs varmı ?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Belirli hızlarda gelmeye başlayan ses, çoğunlukla lastik kaynaklı oluyor. Debriyaj da değişen bir şey yok madem, fazla dinlemeyin, keyfinize bakın. 👍

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın arkadaşımda 2017 nc vardı , benim garajda vstromla çok rahat döndüğüm yerde nc ye U dönüşü yaptıramıyorduk , şehir içinde de kullandım gidon turu yetersiz kalıyordu bana göre , herkes tek disk ön frenini eleştirir ama gayet yeterli frenleme sağlıyor gidona ses çıkaran yok ne hikmetse
    Milletin kıvraklık ölçüsü sizin garajda u dönüşü yapabilmesi değildir ondan. Şehir içinde hantal hissettirmiyorsa neden şikâyet etsinler?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Motoru aldım alalı rüzgar kesilmemişti , bugün sabah alışverişe çıktığımda yolu uzatıp denedim, ses rüzgarla daha doğrusu katşıdan gelen havanın açısıyla alakalı. Yani sorun yok. Zaten bugün 120-130 larda yaptı biraz ama değişken yanal rüzgarlarda oluyor. Ve hız azalırken ıslık sesinin tonuda değişiyor. Motor sorunsuz maşallah. ikinci yakıt testi için trip in 200 km olmasını bekliyorum. Birde normalnyolumda 4.5 lt görsem öpeceğim motoru..😁. Bugün tamirci bir arkadaşa uğradım, f650 gs almış 2004 model. Zamanında 99 eski kasası vardı bende. Uzun yolda 3 lt yaktığını söyledi, fazla iyimser geldi bana. bendeki 4-5 yakıyordu. Ancak şu var dl650 onun yanında gemi gibi duruyor. Kadınlar nedendir bilinmez motora çok ilgi gösteriyor bu arada. Kaç yıllık motorcuyum tanımadığım kadınların direk motoruma övgüsüne hiç denk gelmedim ki 2017 africa dahil 1000 cc üstü büyük motorlarım oldu. Sanırım tasarımı çekiçi geliyor. Eşim bile ilk gördüğünde "ne yani o vılız motoru verip bu devi mi aldın, hah şöyle" diye tepkide bulunmuştu...Yahu temiz tmm ama 14 yaşında 100 binde motor...Anlamadım gitti...cbr 1100 xx vardı, motoguzzi 1100 california, yamaha xjr1300 vs...hiç böyle olmamıştı..😉

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Adımız kalsın buralarda, bir vstromum olur belki önümüzdeki bir iki sene içerisinde.

Gelmişken boş gelmeyeyim sorumu da sorayım, şu an için 50 60bin TL bandındaki vstromlarda ne gibi bir sorun çıkabilir? Alırken kenarda ortalama ne kadar acil durum parası tutsak iyi olur, kronik bir şeyler var mı?
    Bir de kasko yapıyor mu firmalar 2010 ve yakınındaki modellere, yapıyorsa ortalama fiyat ne alıyorsunuz?

Kasko için ben 5600 teklif almıştım, çok geldi yaptıramadım. Kronik olarak benzin pompasında sorun yaşayanlar var. Bakımlarını yaparsanız 200bin km’ye kadar gidecek bir motor. Balata, buji, hava filtresi, yağ ve yağ filtresi, antifiriz bakımı da şu an kendiniz yaparsanız 1700 2bin tl civarı tutuyor.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Motor için 2 sene sabredebilmek, cidden bravo. bu sene iştahtan 2-3 yıldır bende olan 2 motoru sattım, pcx aldım sattım, rally aldım, oda kesmedi vstrom la takasa girdim...😁. Bu kalır..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor için 2 sene sabredebilmek, cidden bravo. bu sene iştahtan 2-3 yıldır bende olan 2 motoru sattım, pcx aldım sattım, rally aldım, oda kesmedi vstrom la takasa girdim...��. Bu kalır..
    Mecbur sabrediyorum, hem daha toplasam 10bin 15bin km tecrübe var. Hem de ehliyet yeni A2 olduğu için bir sene daha beklemem gerekiyor A için. Şu an bunu alsam mecbur ustaların eline bakacağım, iyice network yapmadan eski model büyük cc almak istemiyorum zaten.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Arkadaşlar sağolsun @hulk94 benimle bir ses kaydı paylaştı, zamanında kendi vstromunda da benzer sorun yaşarken kaydettiği. Ses tıpatıp aynı ses. Oda çok araştırmış sonra ön karenajdaki küçük hava deliklerinden geldiğine kanaat getirip içteki kablolarla biraz oynamış ve ses kaybolmuş. Bu gün bende sesin gelmediğini farkettim (140 a kadar çıktım sanırım) .Olası terk fark rüzgarın yönüydü ve artık bende rüzgar kaynaklı olduğuna eminim. Sorun değil dolayısıyla, arada aynı sesi duysamda. @hulk94 e tekrar teşekkür ediyorum...

raptoid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NX250 Dominator
    2007 model 100bin 650 vstrom almak mantiklimidir ?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı raptoid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model 100bin 650 vstrom almak mantiklimidir ?
    Fiyata ve ustanın motor hakkındaki onayına bağlı.

raptoid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NX250 Dominator

Fiyat

89.000 tl diyorlar

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı raptoid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    89.000 tl diyorlar
    Motoru açılmış mı tamir görmüşüm ustan buna baksın motoru açılmışsa şahsi fikrim uzak dur..

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Merhaba Arkadaşlar. 2021 DL650 ile aranıza katıldım. NC750x ve R1150RT deneyimimden sonra bisiklet gibi geldi motor. Gayet beğendim. Kendimce tecrübelerimi buraya yazacağım.
    Motoruma yan çanta demiri almayı planlıyorum. Yan çanta olarak softcase kullanan arkadaş var mıdır? Softcase kullanan arkadaşlar çanta demiri olarak ne kullanmaktalar.

Motosikleti
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. 2021 DL650 ile aranıza katıldım. NC750x ve R1150RT deneyimimden sonra bisiklet gibi geldi motor. Gayet beğendim. Kendimce tecrübelerimi buraya yazacağım.
    Motoruma yan çanta demiri almayı planlıyorum. Yan çanta olarak softcase kullanan arkadaş var mıdır? Softcase kullanan arkadaşlar çanta demiri olarak ne kullanmaktalar.
    Hayırlı olsun kazasız belasız , keşke eski kasa Vstromları kullanıp en son kasa ile mukayese edebilseydiniz , ben ilk ve ikinci kasayı toplam 190.000 km kullandım çok çok memnumdum en son kasayıda merak etmiyor değilim , belirgin farklar var mıdır acep..

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Teşekkür ederim. Eski kasaları kullanma şansım olmadı. çok bir yorum yapamayacağım. Henüz yaklaşık 500km yol yaptım kabaca NC 750'dem daha kıvrak ve hafif hissettiriyor, viraj kabiliyetini daha çok beğendim yakıt olarak yaklaşık 5 litre yakıyor normal kullanımda, 4,5 litre altına düşmek pek mümkün görülmüyor. Performansı da fena değil. Genel olarak motoru beğendim diyebilirim. eski kasalar sanki daha heybetli duruyor ama bu motorun da boyu posu yerinde. henüz Traction Control'ü kullanacağım bir durum yaşamadım. ABS tekerlekler ısındıktan sonra iyi çalışıyor.
    her ne kadar DL650 2017 yılında yaptığım test sürüşünden sonra NC750x'i artık satmam lazım diye karar almama sebep olsa da, o dönemde motor alamadım sonrasında R1150RT ile yoluma devam ettim. R1150RT şehir içi kullanımda yorucu olmaya başlamıştı. Aradan geçen 5 yılın ardından bu motoru alırken bu kadar beğeneceğimi tahmin etmiyordum. Orta sınıfta güzel bir alternatif olarak görünüyor. Artçı olarak ara sıra oğlan ile bindiğim için (kendisi 7 yaşında) tenere 700 ve aprilla tuaregi eledim. NC750'yi satarken artık değiştirmek istiyordum onu da eledim. Dolayısıyla bütçemin yettiği enduromsu motor bu kalmıştı. Tercihimden yana şimdilik memnunum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Eski kasaları kullanma şansım olmadı. çok bir yorum yapamayacağım. Henüz yaklaşık 500km yol yaptım kabaca NC 750'dem daha kıvrak ve hafif hissettiriyor, viraj kabiliyetini daha çok beğendim yakıt olarak yaklaşık 5 litre yakıyor normal kullanımda, 4,5 litre altına düşmek pek mümkün görülmüyor. Performansı da fena değil. Genel olarak motoru beğendim diyebilirim. eski kasalar sanki daha heybetli duruyor ama bu motorun da boyu posu yerinde. henüz Traction Control'ü kullanacağım bir durum yaşamadım. ABS tekerlekler ısındıktan sonra iyi çalışıyor.
    her ne kadar DL650 2017 yılında yaptığım test sürüşünden sonra NC750x'i artık satmam lazım diye karar almama sebep olsa da, o dönemde motor alamadım sonrasında R1150RT ile yoluma devam ettim. R1150RT şehir içi kullanımda yorucu olmaya başlamıştı. Aradan geçen 5 yılın ardından bu motoru alırken bu kadar beğeneceğimi tahmin etmiyordum. Orta sınıfta güzel bir alternatif olarak görünüyor. Artçı olarak ara sıra oğlan ile bindiğim için (kendisi 7 yaşında) tenere 700 ve aprilla tuaregi eledim. NC750'yi satarken artık değiştirmek istiyordum onu da eledim. Dolayısıyla bütçemin yettiği enduromsu motor bu kalmıştı. Tercihimden yana şimdilik memnunum.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bir ara vakit bulduğunuzda Rt ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok güzel olur. Şehir içinde kullanmanın zor olabileceğini tahmin ediyorum ama uzun yol konforu ya da başınıza açtığı masraflar varsa öğrenmek iyi olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler